سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ / Tuesday, 26 September, 2017

پست اینستاگرامی برانکو پیش از بازی با الهلال
پست اینستاگرامی برانکو پیش از بازی با الهلال - لیگ برتر - برانکو ایوانکویچ با انتشار تصویری صفحه شخصی اینستاگرامش را به روز کرد.
خانوارهای ایرانی با چند شاغل گذران زندگی می کنند؟
خانوارهای ایرانی با چند شاغل گذران زندگی می کنند؟ - بازارکار - بررسی ها نشان می دهد، بیش از 26 درصد خانوارها در ایران هیچ فرد شاغلی ندارند.
جدیدترین خبرها از فیلم حاتمی‌کیا/همایونفر آهنگساز «به وقت شام» شد
جدیدترین خبرها از فیلم حاتمی‌کیا/همایونفر آهنگساز «به وقت شام» شد - ساخت موسیقی فیلم سینمایی «به وقت شام» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا به کارن همایونفر رسید.
جزئیات پیشنهاد ایران برای افزایش امنیت بورس‌های دنیا/کمیته امنیت سایبری تشکیل می‌شود
جزئیات پیشنهاد ایران برای افزایش امنیت بورس‌های دنیا/کمیته امنیت سایبری تشکیل می‌شود - رئیس مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه از ارائه طرح ویژه ایران به سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار خبر داد و گفت: این طرح با هدایت و راهبری ایران پیگیری خواهد شد.
سریال «شهرزاد» از نگاه بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران/ نمره قبولی برای فصل دوم
سریال «شهرزاد» از نگاه بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران/ نمره قبولی برای فصل دوم - ده نفر از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران درباره سریال «شهرزاد» به کارگردانی حسن فتحی و فصل دوم آن که تاکنون چهارده قسمت آن عرضه شده است به اظهار نظر پرداختند.
هر آنچه لازم است در مورد اقلیم کردستان بدانید!
هر آنچه لازم است در مورد اقلیم کردستان بدانید! - در حالی که اروپا به سوی وحدت، گام های بلندی برداشته است، خاورمیانه به سوی تفرقه پیش می رود و هم اکنون مرکز ثقل آن نیز در عراق و اقلیم کردستان است؛ جایی که به رغم همه مخالفت های و هشدارهای بین المللی، همه پرسی استقلال در حال برگزاری است و چشم انداز روشنی نیز برای آن قابل تصور نیست. فارغ از تحولی که در حال رخ دادن است، به نظر می رسد پرداختن به پیشینه، ژئوپلیتیک، جمعیت، شخصیت ها، رهبری، احزاب و به صورت…
به تنش‌ها دامن نزنید آقای ترامپ!
به تنش‌ها دامن نزنید آقای ترامپ! - کانگ کیونگ-هوا، وزیر امور خارجه کره جنوبی با اشاره به افزایش جدال لفظی بین ایالات متحده و کره شمالی گفته است که "ضرورت کامل...
هشدار سفرای اروپایی به ترامپ: برجام را حفظ کنید
هشدار سفرای اروپایی به ترامپ: برجام را حفظ کنید - سفیر آلمان تاکید کرد که مراودات اقتصادی کشورها و شرکت های اروپایی با ایران به مسیر اعتدال و میانه روی سیاست های ایران کمک می کند.
العبادی: با کردها مذاکره نمی‌کنیم/ مناطق مورد مناقشه باید به دولت فدرال بازگردد/ تهدید شهروندان با زور و تقلب در همه‌پرسی به وضوح وجود داشت
العبادی: با کردها مذاکره نمی‌کنیم/ مناطق مورد مناقشه باید به دولت فدرال بازگردد/ تهدید شهروندان با زور و تقلب در همه‌پرسی به وضوح وجود داشت - نخست وزیر عراق اعلام کرد، هرگز نتایج همه‌پرسی استقلال کردستان را به رسمیت نشناخته و با آن تعامل نخواهد کرد.
قوچان‌نژاد: پس از مصاحبه علیه ترامپ ویزای آمریکا را گرفتم
قوچان‌نژاد: پس از مصاحبه علیه ترامپ ویزای آمریکا را گرفتم - مهاجم تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید، بعد از مصاحبه‌ای که علیه سیاست‌های احمقانه ترامپ، رییس جمهور آمریکا انجام داده موفق شد ویزای خود را دریافت و اجازه ورود به آمریکا را پیدا کند.
سوالی سخت به نام محافظه‌کاری در روسیه/ بخش دوم
سوالی سخت به نام محافظه‌کاری در روسیه/ بخش دوم - تاثیر فرهنگ ایرانی بر تئوریسین فیلسوف روسیسوالی سخت به نام محافظه‌کاری در روسیه/ بخش دومالکساندر دوگین می گوید: باید از اندیشه، مذهب، متافیزیک و تاریح ایران بگویم که نفوذ زیادی در من داشت. اندیشمندان ایرانی مانند سهرودی، ملاصدرا، سنت زرتشتی و شیعه ایران منابع الهام بخش مستمری برای من هستند.
نرخ بیکاری تابستان امسال ۱۱.۵درصد اعلام شد
نرخ بیکاری تابستان امسال ۱۱.۵درصد اعلام شد - بر اساس جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران در بخش آمارگیری نیروی کار در تابستان سال جاری نرخ مشارکت 41درصد و نرخ بیکاری 11.5درصد شده است.
لاریجانی: استقلال کردستان عراق در حالی که هنوز ماجرای داعش تمام نشده مایه تأسف است/ بحران‌های جدیدی ایجاد می‌شود
لاریجانی: استقلال کردستان عراق در حالی که هنوز ماجرای داعش تمام نشده مایه تأسف است/ بحران‌های جدیدی ایجاد می‌شود - رئیس مجلس شورای اسلامی طرح موضوع استقلال کردستان عراق در حالی که هنوز ماجرای داعش تمام نشده را مایه تأسف خواند.
جهانگیری: در دولت دوازدهم پرچم مبارزه با فساد را برافراشته نگه خواهیم داشت/ راه مبارزه با مفاسد اقتصادی را با جدیت ادامه می‌دهیم
جهانگیری: در دولت دوازدهم پرچم مبارزه با فساد را برافراشته نگه خواهیم داشت/ راه مبارزه با مفاسد اقتصادی را با جدیت ادامه می‌دهیم - معاون اول رییس جمهور با اشاره به عملکرد ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در دولت یازدهم، گفت: در دولت دوازدهم نیز مصمم هستیم که راه مبارزه با مفاسد…
فاتح تریم رقیب پیدا کرد؛ سرمربی پیشین انگلیس آماده حضور در تهران
فاتح تریم رقیب پیدا کرد؛ سرمربی پیشین انگلیس آماده حضور در تهران - ایلنا: گزینه جدیدی برای سرمربیگری استقلال اعلام آمادگی کرده است.
شهرداری تهران با 42 هزار بسیجی باید یک سازمان نمونه باشد
شهرداری تهران با 42 هزار بسیجی باید یک سازمان نمونه باشد - شهردار تهران با تاکید بر اینکه دو سوم کارکنان شهرداری تهران یعنی حدود 42 هزار نفر عضو بسیج هستند، افزود: مجموعه شهرداری تهران با این تعداد بسیجی باید یک سازمان نمونه در کشور باشد.
توصیه‌های سازمان غذا و دارو در تهیه و توزیع نذورات در ایام محرم
توصیه‌های سازمان غذا و دارو در تهیه و توزیع نذورات در ایام محرم - رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو بر لزوم رعایت اصول بهداشتی و توجه به سلامتی در تهیه و توزیع نذورات تاکید کرد.
سرانه پایین فضای آموزشی 11 استان
سرانه پایین فضای آموزشی 11 استان - رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به افتتاح 4918 کلاس درس همزمان با بازگشایی مدارس گفت: سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز در 11 استان کشور پایینتر از سرانه متوسط و حدود 5.17 مترمربع است و این ضرورت وجود دارد که در این استانها متمرکز شویم.
جلسه رسیدگی به پرونده «پزشک تبریزی» برگزار شد
جلسه رسیدگی به پرونده «پزشک تبریزی» برگزار شد - جلسه رسیدگی به پرونده «پزشک تبریزی» در شعبه سوم دادگاه کیفری تبریز در حال برگزاری است.
گویا صداوسیما می‌خواهد به کاربلدها فرصت بدهد
گویا صداوسیما می‌خواهد به کاربلدها فرصت بدهد - تهیه‌کننده سریال «پرواز در ارتفاع صفر» از تجربه ساخت یک سریال مناسبتی و همچنین مشکلات تولید یک اثر تاریخ معاصر سخن گفت.
سفر ۱۰۰ گردشگر اسپانیایی به انگیزه مراسم تاسوعا و عاشورا
سفر ۱۰۰ گردشگر اسپانیایی به انگیزه مراسم تاسوعا و عاشورا - نایب رییس کمیته گردشگری مذهبی ـ معنوی یزد از سفر یکصد گردشگر اسپانیایی به انگیزه حضور در مراسم‌ آیینی و مذهبی عزاداری امام‌حسین (ع) خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال همزمان با اجرای آیین عاشورا و تاسوعا، شهر یزد میزبان بیش از یک‌هزار گردشگر خارجی باشد.
عکس اشتباه وزیر ارشاد در صفحه اول یک روزنامه
عکس اشتباه وزیر ارشاد در صفحه اول یک روزنامه - یکی از روزنامه‌های صبح ایران در اشتباهی که در صفحه نخست آن رخ داد، با انتشار عکسی از وزیر ارشاد سابق، از برگزاری نخستین نشست رسانه‌ای وزیر ارشاد حال حاضر خبر داده است!
نرخ تولد موفق بیشتر با فناوری "کریسپر"
نرخ تولد موفق بیشتر با فناوری "کریسپر" - یک مطالعه که در نوع خودش اولین و منحصر به فرد است، تاثیر فناوری اصلاح ژن "کریسپر" را در میزان موفقیت تولد جنین بررسی کرد.
ثبت‌نام بیش از ۴۰۰۰ نیروی قراردادی دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای تبدیل وضعیت
ثبت‌نام بیش از ۴۰۰۰ نیروی قراردادی دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای تبدیل وضعیت - رییس دانشگاه فنی‌و حرفه‌ای از ثبت نام بیش از ۴۰۰۰ نیروی قرادادی این دانشگاه برای تبدیل به وضعیت استخدامی خبر داد و گفت:‌ تا پایان سال جاری حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر در دانشگاه استخدام می‌شوند.
اولین پرواز آزمایشی تاکسی پرنده در دوبی
اولین پرواز آزمایشی تاکسی پرنده در دوبی - یک تاکسی پرنده در دوبی اولین پرواز آزمایشی بدون سرنشین خود را با موفقیت انجام داد.
اقدام جهاد دانشگاهی اردبیل برای تولید انبوه گیاهان دارویی و فرآوری آنها
اقدام جهاد دانشگاهی اردبیل برای تولید انبوه گیاهان دارویی و فرآوری آنها - رئیس جهاد دانشگاهی واحد اردبیل با بیان این‌که تاکنون 15 واحد فناور در مراکز رشد جهاد دانشگاهی اردبیل فعال شده‌اند، از اقدام این واحد برای تولید انبوه گیاهان دارویی و فرآوری آنها خبر داد.
پالایشگاه نفت با دانش ایرانی در سوریه راه‌اندازی می‌شود
پالایشگاه نفت با دانش ایرانی در سوریه راه‌اندازی می‌شود - رییس پردیس پژوهش و توسعه فناوری‌های بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت گفت: پالایشگاه نفت در کشور سوریه با دانش ایرانی راه‌اندازی می‌شود.
دیده‌بان حقوق بشر: میانمار مرتکب جرائم ضد بشری علیه مسلمانان شده است
دیده‌بان حقوق بشر: میانمار مرتکب جرائم ضد بشری علیه مسلمانان شده است - دیده‌بان حقوق بشر امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد، میانمار مرتکب جرائم علیه بشریت علیه مسلمانان روهینجا شده و شورای امنیت سازمان ملل باید تحریم تسلیحاتی و دیگر تحریم‌ها را علیه این کشور اعمال کند.
تلاش روسیه، ایران و ترکیه برای ایجاد منطقه کاهش تنش در عفرین سوریه
تلاش روسیه، ایران و ترکیه برای ایجاد منطقه کاهش تنش در عفرین سوریه - همزمان با تلاش‌های دیپلماتیک روسیه برای ممانعت از عملیات نظامی احتمالی ترکیه علیه شهر عفرین در شمال غرب سوریه که کردنشین بوده و تحت کنترل یگان‌های مدافع خلق کرد است نخست وزیر ترکیه فاش کرد که روسیه، ایران و ترکیه به دنبال ایجاد منطقه کاهش تنش در عفرین هستند.
روهینجایی‌ها در پاکستان نیز شرایط "وخیمی" دارند
روهینجایی‌ها در پاکستان نیز شرایط "وخیمی" دارند - دولت پاکستان و گروه‌های اسلامی از میانمار به دلیل "آزار و اذیت" مسلمانان روهینجا در راخین انتقاد می‌کنند اما پاکستان خودش چگونه با روهینجایی‌هایی که چندین دهه است ساکن این کشور هستند، رفتار می‌کند؟
روسیه هدف قرار دادن مناطق مسکونی ادلب سوریه را تکذیب کرد
روسیه هدف قرار دادن مناطق مسکونی ادلب سوریه را تکذیب کرد - سخنگوی وزارت دفاع روسیه گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه مبنی بر حمله جنگنده‌های روس به مناطق مسکونی شهر ادلب و حماه را تکذیب کرد. دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید در 1100 حمله هوایی در ادلب و حماه در یک هفته، 85 غیرنظامی کشته و زخمی شده‌اند.
ساخت پل در دیرالزور سوریه توسط ارتش روسیه
ساخت پل در دیرالزور سوریه توسط ارتش روسیه - نیروهای نظامی روسیه پلی را بر روی رودخانه فرات در منطقه دیرالزور در شمال شرقی سوریه جهت انتقال نیرو و تجهیزات نظامی احداث کردند.
مخالفان قطری، دوحه را به تلاش برای تقسیم عراق متهم کردند
مخالفان قطری، دوحه را به تلاش برای تقسیم عراق متهم کردند - مخالفان قطری دوحه را به تلاش برای تقسیم عراق از طریق همه پرسی استقلال اقلیم کردستان متهم کردند.
اولین نشست احزاب آلمانی بعد از انتخابات/ خروج رهبر حزب راست افراطی از کمیته پارلمانی این حزب
اولین نشست احزاب آلمانی بعد از انتخابات/ خروج رهبر حزب راست افراطی از کمیته پارلمانی این حزب - گروه‌های پارلمانی احزاب آلمان، اولین نشست خود بعد از انتخابات اخیر را برگزار کردند.
«رعد 2»‌رقم خورد/ انجام عملیات توسط هزار مأمور پلیس/ انهدام باند پانچی‌آی در ایران
«رعد 2»‌رقم خورد/ انجام عملیات توسط هزار مأمور پلیس/ انهدام باند پانچی‌آی در ایران - رئیس پلیس پایتخت از اجرای طرح ضربتی «رعد 2» در 24 ساعت گذشته در محلات تهران خبر داد و گفت:‌ در اجرای این طرح باند بین‌المللی پانچی‌آی منهدم شد.
دلایل شکست بانک مرکزی در تک‌نرخی کردن ارز/ در شرایط تحریم هم نباید ارز ارزان بدهیم
دلایل شکست بانک مرکزی در تک‌نرخی کردن ارز/ در شرایط تحریم هم نباید ارز ارزان بدهیم - تاریخچه یکسان‌سازی نرخ ارز، نقش تحریم در یکسان‌سازی نرخ ارز، دلایل موفق نبودن یکسان‌سازی نرخ ارز، تأکید بر حمایت از تولیدات داخلی و نبود بازار منسجم از موضوعاتی ...
انشقاق غرب درباره ایران؛ آمریکا تحریم، اروپایی‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند
انشقاق غرب درباره ایران؛ آمریکا تحریم، اروپایی‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند - نشریه آمریکایی فوربس، نوشت: در حالی که آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال می‌کند بانک‌های اروپایی بی‌تفاوت به این مسأله همکاری‌های خود را با ایران افزایش می‌‌دهند.
لزوم توقف قراردادهای‌ بدون منفعت فرودگاه امام/ قراردادهای‌ منفعت‌طلبانه قبلی اصلاح می‌شود؟
لزوم توقف قراردادهای‌ بدون منفعت فرودگاه امام/ قراردادهای‌ منفعت‌طلبانه قبلی اصلاح می‌شود؟ - پس از انتقاد عضو کمیته تحقیق‌ و تفحص شرکت فرودگاه‌ها از انعقاد قراردادی منفعت‌طلبانه در بخش CIP فرودگاه امام، رئیس هیأت مدیره شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ضمن تأیید وجود قراردادهای زیان‌ده، بر اصلاح این قراردادها اذعان کرد.
چاپ تاریخ شفاهی فرماندهان از دغدغه‌ها و توصیه‌های رهبرانقلاب بود
چاپ تاریخ شفاهی فرماندهان از دغدغه‌ها و توصیه‌های رهبرانقلاب بود - گلعلی بابایی گفت: چاپ کتاب‌های تاریخ شفاهی فرماندهان لشگر ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) از دغدغه‌های ما و توصیه‌های رهبر انقلاب بود و در هر دیداری پیگیر وضعیت باقی عناوین می‌شدند.
تدوین فیلم سینمایی «هایلایت» از مرز ۲۰ درصد گذشت
تدوین فیلم سینمایی «هایلایت» از مرز ۲۰ درصد گذشت - تدوین فیلم سینمایی «هایلایت» کارگردانی اصغر نعیمی که توسط سامان سالور انجام می‌شود از مرز 20 درصد گذشت.
چشم‌انداز مثبت فولاد ایران در افق 1404
چشم‌انداز مثبت فولاد ایران در افق 1404 - گزارش هفته گذشته انجمن جهانی فولاد و آهن حکایت از رشد 7/ 15 درصدی تولید فولاد ایران در 8 ماه نخست سال جاری دارد که بنا بر این ادامه...
هشدار سفرای اروپایی به ترامپ: برجام را حفظ کنید
هشدار سفرای اروپایی به ترامپ: برجام را حفظ کنید - سفیر آلمان تاکید کرد که مراودات اقتصادی کشورها و شرکت های اروپایی با ایران به مسیر اعتدال و میانه روی سیاست های ایران کمک می کند.
محیط بان را ببخشید اما رضا کیانیان را اعدام را کنید!
محیط بان را ببخشید اما رضا کیانیان را اعدام را کنید! - پرسش اینجاست که چطور توقع و انتظار داشتیم خانواده مقتولین، محیط بان ما را که طبق حکم چندین قاضی «محکوم به اعدام» بود ببخشند اما برای انداختن طناب دار به گردن رضا کیانیان صف کشیده ایم؟
رییس دفتر مقام معظم رهبری: ان‌شاءالله روزی می‌رسد که همه دنیا به جای انگلیسی، فارسی یاد بگیرند/ آنها که در خانه‌های شیشه‌ای نشسته‌اند اگر زیاد سر و صدا کنند خانه‌هایشان ویران می‌شود
رییس دفتر مقام معظم رهبری: ان‌شاءالله روزی می‌رسد که همه دنیا به جای انگلیسی، فارسی یاد بگیرند/ آنها که در خانه‌های شیشه‌ای نشسته‌اند اگر زیاد سر و صدا کنند خانه‌هایشان ویران می‌شود - رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به رونمایی از موشک خرمشهر تصریح کرد: این رونمایی سر و صدای زیادی در دنیا به پا کرد و آنهایی که در خانه‌های شیشه‌ای نشستند باید بدانند که اگر زیاد سر و صدا کنند خانه‌هایشان ویران می‌شود.
جان دادن پسر ۳ ماهه به خاطر ضربه‌های پدر
جان دادن پسر ۳ ماهه به خاطر ضربه‌های پدر - هنوز چند دقیقه از رفتن همسرم نگذشته بود که امیرعلی شروع به گریه کردن کرد، بسیار تلاش کردم که پسرم را آرام کنم اما تلاشم بی‌فایده بود...
خطر الکتروشوک در کمین گونه‌های هورالعظیم
خطر الکتروشوک در کمین گونه‌های هورالعظیم - مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران با اشاره به اینکه صید ماهی با استفاده از روش الکتروشوک تنوع زیستی هورالعظیم را در شرایط خطرناکی قرار داده است، از کم‌توجهی به تنوع زیستی تالاب‌ها انتقاد کرد.
محدودیت‌های ترافیکی تشییع پیکر شهید حججی
محدودیت‌های ترافیکی تشییع پیکر شهید حججی - جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی مراسم تشییع پیکر شهید حججی را تشریح کرد.
مقدمه "وزیر بهداشت" بر کتاب "گذری بر سرنوشت سربازان جنگ در ملل مختلف"
مقدمه "وزیر بهداشت" بر کتاب "گذری بر سرنوشت سربازان جنگ در ملل مختلف" - وزیر بهداشت در مقدمه کتاب گذری بر سرنوشت سربازان جنگ در ملل مختلف، نوشت: مدافعان شجاع شرافت انسانی، در یاد مردم و تاریخ سرزمین‌شان جاودان می‌شوند.
مخبر: اگر معضل «معیشت» مردم حل شود، کشور بیمه می‌شود
مخبر: اگر معضل «معیشت» مردم حل شود، کشور بیمه می‌شود - رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به اینکه فعالیت‌های اقتصادی خود را در مناطق محروم متمرکز کرده‌ایم گفت: در هیچ پروژه‌ای روحیه ماندگاری نداریم و اکنون بیش از 30 شرکت آماده واگذاری به مردم از طریق بورس و فرابورس و... هستند. همچنین از بیش از 350 گروه جهادی پشتیبانی می کنیم و امروز شاهد افتتاح 130 مدرسه برکت هستیم.
چرا خودداری از مصرف آسپرین برای بیماران قلبی خطرزاست؟
چرا خودداری از مصرف آسپرین برای بیماران قلبی خطرزاست؟ - پزشکان در یک مطالعه تازه به بررسی چرایی خطر قطع مصرف روزانه قرص آسپرین برای بیماران قلبی پرداختند.
جمهوری چک ناسالم‌ترین کشور جهان شناخته شد
جمهوری چک ناسالم‌ترین کشور جهان شناخته شد - نتایج یک مطالعه آماری نشان می‌دهد جمهوری چک ناسالم‌ترین کشور در جهان است.
عدم تحویل پروژه نگهداشت «تونل نیایش» به یک شرکت در هاله‌ای از ابهام
عدم تحویل پروژه نگهداشت «تونل نیایش» به یک شرکت در هاله‌ای از ابهام - عضو شورای شهر تهران از عدم واگذاری پروژه نگهداشت تونل نیایش به شرکتی که در مناقصه برنده شده بود، گلایه کرد.
ورود به پرونده‌ها و تخلفات باید با تدبیر و عاقبت اندیشی صورت گیرد
ورود به پرونده‌ها و تخلفات باید با تدبیر و عاقبت اندیشی صورت گیرد - معاون اول قوه قضاییه تاکید کرد که ورود به پرونده‌ها و تخلفات باید با تدبیر و عاقبت‌اندیشی صورت گیرد.
ایسنا به عنوان خبرگزاری برتر گردشگری تقدیر شد
ایسنا به عنوان خبرگزاری برتر گردشگری تقدیر شد - همزمان با گرامیداشت روز جهانی گردشگری، ایسنا به عنوان رسانه برتر گردشگری معرفی شد.
«روضه‌الانوار»؛ منظومه‌ای دلنشین و استثنایی
«روضه‌الانوار»؛ منظومه‌ای دلنشین و استثنایی - محمود عابدی در نشست تحلیل و بررسی «روضه‌الانوار» خواجوی کرمانی، این اثر را منظومه‌ای دلنشین و دارای ارزش‌های استثنایی توصیف کرد.
دنباله‌ی پرفروش‌ترین فیلم ترسناک هالیوود ۲۰۱۹ اکران می‌شود
دنباله‌ی پرفروش‌ترین فیلم ترسناک هالیوود ۲۰۱۹ اکران می‌شود - تاریخ اکران قسمت دوم «آن»، پرفروش‌ترین فیلم ترسناک تاریخ سینمای آمریکا در سال ۲۰۱۹ اعلام شد.
واکنش رضا کیانیان به یک حاشیه + فیلم
واکنش رضا کیانیان به یک حاشیه + فیلم - رضا کیانیان در پی حواشی‌ای که پس از برگزاری مراسمی برای پویش «من صدای آب هستم» به وجود آمد، توضیحاتی را ارائه کرد.
نرخ سکه و ارز صعودی شد
نرخ سکه و ارز صعودی شد - قیمت انواع سکه بر خلاف روز قبل که با روند کاهشی و ثبات نسبی همراه بود در بازار امروز - سه‌شنبه - افزایش نسبتا قابل توجهی پیدا کرده و سکه تمام با ۸۰۰۰ تومان افزایش به یک میلیون و ۲۴۷ هزار تومان رسیده است.
آیا ایران تنوع هواپیماهای خود را کاهش می‌دهد؟
آیا ایران تنوع هواپیماهای خود را کاهش می‌دهد؟ - چند روز قبل معاون استاندارد سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد احتمال دارد با دستور این سازمان، ایرلاین‌های داخلی موظف شوند نسبت به کاهش تایپ هواپیماهای مورد استفاده خود اقدام کنند، موضوعی که به نظر می‌رسد همچنان در مرحله پیشنهاد قرار دارد.
افزایش صادرات فله‌ای زعفران به کام رقبا
افزایش صادرات فله‌ای زعفران به کام رقبا - صادرات زعفران در پنج ماهه نخست امسال در حالی با افزایش وزنی و ارزشی مواجه شد که تقریبا همه این محصول به صورت فله‌ای و در بسته بندی‌های بزرگ صادر شده، آن هم دقیقا به کشورهایی که این محصول را مجددا بسته بندی به نام خود به اقصی نقاط اروپا و آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین مصرف کنندگان این محصول صادر می‌کنند.
پیگیری لغو تحریم اپراتورها و برنامه‌های ایرانی
پیگیری لغو تحریم اپراتورها و برنامه‌های ایرانی - دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات در دیدار وزیر ارتباطات ایران از عضویت پنج دانشگاه برتر ایران در این اتحادیه استقبال کرد و با انتقاد از رفتار GSMA در حذف برنامه‌های ایرانی، وعده داد از کانال‌های مناسب، موضوع حذف برنامه‌های ایرانی از اپ‌استور را نیز پیگیری کند.
نفت ۶۰ دلاری بازار انرژی را تثبیت می‌کند
نفت ۶۰ دلاری بازار انرژی را تثبیت می‌کند - مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران به شبکه CNBC آمریکا گفت: قیمت‌های نفت نزدیک ۶۰ دلار در هر بشکه می‌تواند بازار انرژی را تثبیت کند و سرمایه‌گذاران را به سرمایه‌گذاری و توسعه میادین نفتی تشویق کند.
بازنگری 800 برنامه درسی با رویکرد کارآفرینی در کشور
بازنگری 800 برنامه درسی با رویکرد کارآفرینی در کشور - معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه ۸۰۰ برنامه درسی، طی دو سال گذشته در کشور بازنگری شده است، گفت: این کار با رویکرد کارآفرینی صورت گرفته است تا زمینه منطبق شدن دروس را با نیازهای جامعه فراهم کند.
تاکید سیسی و ولیعهد ابوظبی بر همبستگی با بحرین و عربستان
تاکید سیسی و ولیعهد ابوظبی بر همبستگی با بحرین و عربستان - رئیس‌جمهوری مصر با ولیعهد ابوظبی به بررسی پرونده‌های مشترک و همکاری دو کشور پرداخت و دو طرف بر اهمیت مقابله با گروه‌های تروریستی و حامیان مالی آنها تاکید کردند.