پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ / Thursday, 27 July, 2017

راه‌اندازی سامانه یکپارچه‌سازی مدیریت املاک در گلستان
راه‌اندازی سامانه یکپارچه‌سازی مدیریت املاک در گلستان - سامانه یکپارچه سازی مدیریت املاک (سیماک) و هویت بخشی مکانی (جی نَف) چهارشنبه شب با حضور مدیرعامل شرکت ملی پست در استان گلستان راه اندازی شد.
بروجردی: آمریکا باید ادب سیاسی را یاد بگیرد
بروجردی: آمریکا باید ادب سیاسی را یاد بگیرد - رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا باید ادب سیاسی را در عرصه توافق‌های بین المللی یاد بگیرد و به آن احترام بگذارد.
میوه‌های ایرانی به روسیه خواهند رفت
میوه‌های ایرانی به روسیه خواهند رفت - معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن گفت: به دنبال توافق های انجام شده، صادرات و ترانزیت ریلی میوه از کشورمان به روسیه در ماه های آینده آغاز می شود.
چوب خط کشیدن برای روحانی، ممنوع!
چوب خط کشیدن برای روحانی، ممنوع! - سهم‌خواهی از کابینه دوازدهم موضوعی است که همچنان دستمایه بحث و تحلیل در روزنامه‌های امروز با گرایش‌های سیاسی مختلف است.
لاریجانی: مصوبات آمریکا علیه ایران، خیلی سنگین نیست و قبلا هم بوده
لاریجانی: مصوبات آمریکا علیه ایران، خیلی سنگین نیست و قبلا هم بوده - مجلس - رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید متن مصوبه آمریکایی‌ها آنقدری که واقعی بوده نشان داده شود، بنابراین رسانه‌ها و رادیو و تلویزیون اضطراب بلاوجه ایجاد نکنند؛ چراکه حادثه خیلی سهمگینی نیست، تخلف شده اما تاثیر شایان ذکری در کشور نمی‌گذارد.
ولایتی: تصمیم قدرتمندانه می‌گیریم / همه گزینه‌ها روی میز است
ولایتی: تصمیم قدرتمندانه می‌گیریم / همه گزینه‌ها روی میز است - دیپلماسی - عضو هیئت نظارت بر برجام از تصمیمات مهم ایران در مقابله با تحریم‌های تازۀ آمریکا خبر داد.
هزینه ایجاد هر شغل ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون/ حل بیکاری از مسیر تعاون
هزینه ایجاد هر شغل ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون/ حل بیکاری از مسیر تعاون - رییس اتاق تعاون ایران معتقد است که تنها بخشی از اقتصاد ایران که شاید بتواند برای تأمین یکی از اساسی‌ترین نیازهای اجتماعی خانوار ادامه...
سهم بازار از محصولات ارگانیک ناچیز است
سهم بازار از محصولات ارگانیک ناچیز است - علی رغم تلاش سال‌های اخیر برای عرضه محصولات ارگانیک، اما وضعیت چندان رضایت بخش نیست چراکه بازار مملو از محصولات اصلاح شده ژنتیکی ادامه...
انتقاد از زندگینامه‌نویسی پیازگونه/ از نوشته‌هایم پشیمان نیستم
انتقاد از زندگینامه‌نویسی پیازگونه/ از نوشته‌هایم پشیمان نیستم - مرادی کرمانی درباره ناموفق بودن زندگینامه‌نویسی در ایران گفت: آن‌هایی که متظاهرند آنچه می‌نویسند، پیازگونه و لایه‌درلایه است، در صورتی که زندگینامه‌نویسی به صداقت احتیاج دارد.
بهره‌برداری از خط 6 مترو تا پایان سال/ ورود 100 اتوبوس جدید به تهران بزودی
بهره‌برداری از خط 6 مترو تا پایان سال/ ورود 100 اتوبوس جدید به تهران بزودی - تکمیل خط 7 و بهره‌برداری از خط 6 مترو تا پایان سال، ورود 100 اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی تهران و بررسی راهکارهای کاهش ترافیک در محدوده مجتمع "کوروش" از مهمترین موضوعات مطرح شده در جلسه کمیته حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران بود.
جنتی: نباید سپاه را به اسم «تفنگدار» مورد هجمه قرار داد
جنتی: نباید سپاه را به اسم «تفنگدار» مورد هجمه قرار داد - رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: سپاه در تمام عرصه‌های خدماتی، بهترین کارها را عرضه کرده است، پس نباید آنان را به اسم تفنگدار مورد هجمه و در واقع سیاست‌های آمریکا را پیاده کرد.
فراهانی: مطالبات ۲۴ میلیونی باید در چینش کابینه لحاظ شود
فراهانی: مطالبات ۲۴ میلیونی باید در چینش کابینه لحاظ شود - دبیرکل حزب ندای ایرانیان تاکید کرد: خوشحالیم که در ۲۹ اردیبهشت تلاش‌هایمان به ثمر رسید و اکنون مطالبات ۲۴ میلیونی باید در چینش کابینه لحاظ شود.
چشم انداز مثبت تجارت خارجی چین
چشم انداز مثبت تجارت خارجی چین - چشم انداز تجارت خارجی چین پس از توسعه سریع در نیمه دوم سال ۲۰۱۱ ، طی شش ماه آتی مثبت خواهد ماند.
فرود اضطراری هواپیمای آتا در فرودگاه اهواز/ مسافران سالم هستند
فرود اضطراری هواپیمای آتا در فرودگاه اهواز/ مسافران سالم هستند - هواپیمای بویینگ MD شرکت هواپیمایی آتا که صبح امروز قصد داشت اهواز را به مقصد تهران ترک کند، بعد از لحظاتی از آغاز عملیات take off مجبور به بازگشت به فرودگاه اهواز شد.
خروج "ببرهای تامیل" از فهرست تروریستی اتحادیه اروپا
خروج "ببرهای تامیل" از فهرست تروریستی اتحادیه اروپا - دیوان دادگستری اروپا به حذف نام "ببرهای تامیل" از فهرست سازمان‌های تروریستی اتحادیه اروپا رأی داد. تاریخچه ۲۶ ساله‌ مبارزه خونین این گروه شبه نظامی با شکست از دولت مرکزی سریلانکا در سال ۲۰۰۹ پایان یافت.
حزب‌الله لبنان از آغاز آتش‌بس در تپه‌های عرسال خبر داد
حزب‌الله لبنان از آغاز آتش‌بس در تپه‌های عرسال خبر داد - حزب‌الله لبنان از آغاز اجرای آتش‌بس در تپه‌های عرسال لبنان از ساعت شش صبح امروز (پنجشنبه) به وقت محلی خبر داد.
جشن تولد زنده یاد حسن جوهرچی با حضور فرزندان و همکارانش در «فرمول یک»
جشن تولد زنده یاد حسن جوهرچی با حضور فرزندان و همکارانش در «فرمول یک» - سیدعلی ضیاء چهارشنبه 4 مرداد در برنامه «فرمول یک» میزبان آوا و علی جوهرچی فرزندان بازیگر فقید حسن جوهرچی بود تا تولد او را در اولین سال نبودش جشن بگیرد.
اینکه بگوییم شورای عالی باعث تضعیف احزاب شده درست نیست
اینکه بگوییم شورای عالی باعث تضعیف احزاب شده درست نیست - ایلنا: رییس شورای عالی سیاست‌گذاری تاکید کرد: اینکه بگوییم شورا باعث تضعیف احزاب شده درست نیست نمونه آن حزب نداست که حقیقتا…
تیلرسون در واکنش به خبر استعفای خود: جایی نمی‌روم
تیلرسون در واکنش به خبر استعفای خود: جایی نمی‌روم - ایلنا: وزیر خارجه آمریکا گزارش‌ها در خصوص استعفا از سمت خود را تکذیب کرد و گفت که فعلا درصدد کناره‌گیری نیست.
نگران حوزه سلامت در تحریم‌های جدید نیستم/ گذر‌زمان ابعاد تحریم‌ها را روشن می‌کند
نگران حوزه سلامت در تحریم‌های جدید نیستم/ گذر‌زمان ابعاد تحریم‌ها را روشن می‌کند - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در تحریم های جدید آمریکا نگران حوزه سلامت نیستیم چرا که بعید است در این حوزه با مشکلاتی روبرو شدیم.
لاریجانی: رسانه‌ها درباره مصوبه آمریکایی‌ها اضطراب ایجاد نکنند/ می‌خواهند روند سرمایه‌گذاری در کشور را مختل کنند
لاریجانی: رسانه‌ها درباره مصوبه آمریکایی‌ها اضطراب ایجاد نکنند/ می‌خواهند روند سرمایه‌گذاری در کشور را مختل کنند - رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید متن مصوبه آمریکایی‌ها آنقدری که واقعی بوده نشان داده شود، بنابراین رسانه‌ها و رادیو و تلویزیون اضطراب بلاوجه ایجاد نکنند؛…
فدرال رزرو تاثیرگذارترین عامل بر قیمت طلا
فدرال رزرو تاثیرگذارترین عامل بر قیمت طلا - بازارهای جهانی در آستانه انتشار بیانیه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو شاهد کاهش دامنه نوسان‌ها بودند.
آغاز صادرات و ترانزیت ریلی میوه از ایران به روسیه بزودی
آغاز صادرات و ترانزیت ریلی میوه از ایران به روسیه بزودی - معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن گفت: به دنبال توافق های انجام شده، صادرات و ترانزیت ریلی میوه از کشورمان به روسیه در ماه های آینده آغاز می شود.
لجستیک گران مانع صادرات
لجستیک گران مانع صادرات - علاوه بر هزینه بالای تولید، هزینه‌های حمل‌ونقل و هزینه‌های لجستیک کالاهای صادراتی بار گرانی بر دوش صادرات گذاشته و آن را دشوار کرده است، به‌طوری که این…
برچیده شدن گیتهای فلزی از مقابل مسجد الاقصی +عکس
برچیده شدن گیتهای فلزی از مقابل مسجد الاقصی +عکس - نیروهای پلیس رژیم اسرائیل، گیت ها و موانع فلزی موجود در باب الاسباط در اطراف مسجد الاقصی را برچیدند
مجلس نمایندگان آمریکا خواستار آزادی آمریکایی‌های بازداشتی در ایران شد
مجلس نمایندگان آمریکا خواستار آزادی آمریکایی‌های بازداشتی در ایران شد - مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنجشنبه با تصویب قطعنامه‌ای خواستار آزادی شهروندان آمریکایی بازداشت‌شده در ایران شد.
یگان حفاظت اراضی کشاورزی به زودی تشکیل می‌شود
یگان حفاظت اراضی کشاورزی به زودی تشکیل می‌شود - رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: مقدمات ایجاد یگان حفاظت اراضی کشاورزی فراهم شده و پس از نهایی شدن صدور مجوز لازم از سوی مراجع ادامه...
طرح «مقابله با اقدامات آمریکا»۲۰ درصد امکان مواجهه دارد/هیات نظارت بر برجام قوی‌تر عمل کند
طرح «مقابله با اقدامات آمریکا»۲۰ درصد امکان مواجهه دارد/هیات نظارت بر برجام قوی‌تر عمل کند - رئیس کمیته هسته ای مجلس با بیان اینکه طرح «مقابله با اقدامات آمریکا» ۲۰ درصد امکان پاسخ به اقدامات طرف مقابل دارد، گفت: در شرایط نقض برجام، از هیات نظارت بر برجام، انتظار بیشتری وجود دارد.
شهرک بین المللی فناوری اطلاعات در کشور ایجاد می شود
شهرک بین المللی فناوری اطلاعات در کشور ایجاد می شود - معاون وزیر ارتباطات گفت: شهرک بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات تا ۵ سال آینده در کشور ایجاد می شود.
سومین کنگره حزب ندای ایرانیان آغاز شد
سومین کنگره حزب ندای ایرانیان آغاز شد - سومین کنگره سراسری حزب ندای ایران دقایقی قبل در مرکز همایش های صدا و سیما آغاز شد.
عملیات مرصاد، نقطه پایانی جنگ تحمیلی
عملیات مرصاد، نقطه پایانی جنگ تحمیلی - مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه عملیات غرور آمیز مرصاد را پایانی بر تجاوز هشت ساله عراق به ایران دانست.
حریری: حزب‌الله لبنان مشکل منطقه‌ای است که راه حل جهانی را می‌طلبد
حریری: حزب‌الله لبنان مشکل منطقه‌ای است که راه حل جهانی را می‌طلبد - نخست وزیر لبنان با بیان اینکه مشکل حزب الله منطقه‌ای بوده و نیاز به راه حل بین‌المللی دارد گفت، اختلاف بزرگی با حزب الله وجود دارد اما دولتش به خاطر حفظ ثبات داخلی، خود را از درگیری با آن کنار کشیده است. گویی حریری این حرف‌ها را برای خوش آمدنش به مذاق آمریکا مطرح کرده است.
برای دومین روز متوالی سنای آمریکا به ترامپ نه گفت
برای دومین روز متوالی سنای آمریکا به ترامپ نه گفت - طرح جمهوری‌خواهان برای ملغی کردن قانون بیمه همگانی اوباما (اوباماکر) یک بار دیگر رای نیاورد. روز گذشته هم طرح دیگر آنها که به دنبال لغو و جایگزین کردن همزمان بیمه اوباماکِر بود در رای‌گیری علنی شکست خورده بود.
چهار اصل تایید شده اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه
چهار اصل تایید شده اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه - دبیرکل اتحادیه عرب از چهار اصل مهم تایید شده از سوی این اتحادیه درخصوص حل و فصل بحران سوریه سخن گفت.
مردم این ۸ کشور «گوشت الاغ» می‌خورند+ نقشه و نمودار
مردم این ۸ کشور «گوشت الاغ» می‌خورند+ نقشه و نمودار - برخی کشورهای دنیا به پرورش الاغ برای استفاده از گوشت آن روی آورده‌اند. نقشه‌های نیم قرن اخیر پراکندگی این کشورها را ببینید.
لاریجانی:صداوسیما اضطراب ایجاد نکند/در دام‌آمریکایی‌ها نیافتیم/میخواهند ما را عصبانی کنند
لاریجانی:صداوسیما اضطراب ایجاد نکند/در دام‌آمریکایی‌ها نیافتیم/میخواهند ما را عصبانی کنند - رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید متن مصوبه آمریکایی‌ها آنقدری که واقعی بوده نشان داده شود، بنابراین رسانه‌ها و رادیو و تلویزیون اضطراب بلاوجه ایجاد نکنند؛ چراکه حادثه خیلی سهمگینی نیست، تخلف شده اما تاثیر شایان ذکری در کشور نمی‌گذارد.
از کاری که کردم پشیمان نیستم
از کاری که کردم پشیمان نیستم - ایلنا: نگهبان یک مجتمع مسکونی در منطقه سعادت‌آباد که با همدستی دوستانش به اقدام به دزدی از یکی از منازل این مجتمع کرده بود،…
رونمایی از ترکیب پرسپولیس مقابل فولاد/ یک تغییر نسبت به سوپرجام
رونمایی از ترکیب پرسپولیس مقابل فولاد/ یک تغییر نسبت به سوپرجام - ایلنا: پرسپولیس با یک تغییر نسبت به بازی مقابل نفت به دیدار فولاد می رود.
اختصاص ۹هزار میلیارد ریال یارانه برای رفاه مرزنشینان/ سالم‌ترین معیشت در بین مرزنشینان کوله‌بری است
اختصاص ۹هزار میلیارد ریال یارانه برای رفاه مرزنشینان/ سالم‌ترین معیشت در بین مرزنشینان کوله‌بری است - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت یارانه 9 هزار میلیارد ریالی برای رفاه اجتماعی مرزنشینان اختصاص داده است که از این محل می توان هزینه سلامت کوله بران…
کاهش دلار آمریکا به پایین ترین سطح در یکسال گذشته
کاهش دلار آمریکا به پایین ترین سطح در یکسال گذشته - ارزش دلار آمریکا روز چهارشنبه در برابر ارزهای معتبر بین المللی به پایین ترین سطح خود در 13 ماه اخیر رسید.
در صورت راهیابی به شهرداری قضاوتم تنگ نیست
در صورت راهیابی به شهرداری قضاوتم تنگ نیست - کاندیدای شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که آیا در صورت راهیابی به ساختمان بهشت، تنها از اصلاح‌طلبان در بدنه استفاده می‌کنید یا خیر؟ تصریح کرد: قضاوتم تنگ نیس ...
ابتلای آنجلینا جولی به فلج بل
ابتلای آنجلینا جولی به فلج بل - سینما - آنجلینا جولی یکسال پس از جدایی خبرساز از برد پیت، درباره این تجربه و البته ابتلا به «فلج بل» لب به سخن گشود.
فریاد مردم از گرانی پیاز و مرغ درآمده
فریاد مردم از گرانی پیاز و مرغ درآمده - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از گرانی قیمت پیاز و مرغ در بازار انتقاد کرد. ادامه...
معرفی میدان‌های نفتی ایران (بخش دوم)
معرفی میدان‌های نفتی ایران (بخش دوم) - در این گزارش به معرفی میدان‌های نفتی ایران پرداخته می‌شود. ادامه...
زنگ اول فوتبال؛ سرخابیها با خوزستانی‌ها/ خاطرات خوش مربیان از مشهد
زنگ اول فوتبال؛ سرخابیها با خوزستانی‌ها/ خاطرات خوش مربیان از مشهد - هفدهمین دوره از مسابقات لیگ برتر از امروز و با انجام ۴ بازی آغاز می‌شود.
«ماهی سیاه کوچولو» به تلویزیون می آید/ جرج کلونی در یک طوفان کامل
«ماهی سیاه کوچولو» به تلویزیون می آید/ جرج کلونی در یک طوفان کامل - تلویزیون در روزهای آخر هفته فیلم های سینمایی، انیمیشن و تلویزیونی را در شبکه های سیما نمایش می دهد.
تیلرسون: قصد رفتن ندارم
تیلرسون: قصد رفتن ندارم - وزیر امور خارجه آمریکا گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اینکه وی قصد دارد به خاطر اختلافاتش با کاخ سفید استعفا کند را رد کرد.
دستور سیسی برای تاسیس شورای ملی مبارزه با تروریسم
دستور سیسی برای تاسیس شورای ملی مبارزه با تروریسم - رئیس‌جمهور مصر دستور ایجاد شورای ملی مبارزه با تروریسم را صادر کرد.
حضور دو پروژه‌ی مسکونی و درمانی ایران در فینال فستیوال جهانی معماری ۲۰۱۷/نشان طلایی جامعه معماری آمریکا برای معماران ایرانی
حضور دو پروژه‌ی مسکونی و درمانی ایران در فینال فستیوال جهانی معماری ۲۰۱۷/نشان طلایی جامعه معماری آمریکا برای معماران ایرانی - ایلنا: شاهین حیدری (معمار) گفت: دو پروژه از ما جزو فینالیست‌های فستیوال جهانی معماری قرار گرفته است. یکی بیمارستان پارس رشت…
توزیع مخدر دولتی باعث از بین رفتن قاچاقچیان می‌شود؟
توزیع مخدر دولتی باعث از بین رفتن قاچاقچیان می‌شود؟ - بالاخره یک چیزهایی شنیده‌ایم؛ کم، بیش، چند جمله، کامل یا ناقص. طرحی که چند روز پیش در مجلس مطرح شد و دهان به دهان چرخید و سوال‌های زیادی را در اذهان مردم بر…