یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ / Sunday, 23 October, 2016


تورم 2 درصدی، کف انتظار بانک مرکزی ژاپن است - رئیس بانک مرکزی ژاپن اعلام کرد: بسیاری از بانک‌های مرکزی جهان فکر می‌کنند اهداف تورمی آنها به جای افزایش به سطح 3 یا 4 درصدی باید در سطح کنونی 2 درصدی باقی بماند.
میلان یوونتوس را برد - فوتبال جهان - بی شک امشب برای هواداران میلان شبی ویژه است.
روابط ایران و الجزایر یک الگو است/ ایفای نقش میانجی سرلوحه سیاست الجزیره - سفیر الجزایر در تهران با اعلام اینکه روابط کشورش با ایران به مثابه یک الگو برای کشورهای اسلامی محسوب می شود به ایفای نقش میانجیگرانه الجزیره در حل بحران های منطقه ای اشاره کرد.
تغییرات دقیقه 90 در فهرست وزرای پیشنهادی دولت / «صالحی امیری» به گردشگری می رود - در حالی که دولت باید امروز وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کند اما تغییرات در این فهرست تا دقیقه 90 هم در حال اعمال است.
ویدیوهایی از جنگ در موصل و کرکوک و کشته شدن چهار مهندس ایرانی / ویدیوهایی از لشکرکشی ناوهای جنگی روسیه همزمان با پخش زنده هوایی از سوریه / ویدیوهای جنگ روی آنتن زنده تلویزیون؛ از عبدی تا فراستی - ویدیوهایی از جزئیات حمله سایبری به آمریکا / ویدیوهای حواشی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ کاهش فاصله ترامپ و کلینتون / ویدیوهایی از نقدهای مکرر روحانی نسبت به رسانه‌ها؛ نه آنچه عطار بگوید؛ از دیگر ویدیوهای این بسته خبری است.
رصد آخرین تغییرات در بازار کار/ورود جمعیت کم‌‌سابقه به بازار کار وبه شغل رسیدن 60 درصد تازه‌واردها - نرخ بیکاری در بهار امسال بالاترین نرخ بیکاری در دوران فعالیت دولت حسن روحانی بوده است. اما این همه‌ی ویژگی بازار کار بهار امسال نیست.
خاطره انصاریان از یکی از بدترین ضربه هایی که در عمرش خورد - لیگ برتر - انصاریان زمانی که در دوران بازیگری چهار بار بینی اش شکست.
نیمکت نشینی سجاد در ترکیه؛ خبر خوش برای استقلالی ها! - لیگ برتر - سجاد شهباززاده هر روز به استقلال نزدیک و نزدیک تر می شود.
از وحشت پرسپولیس در مورد امتیازگیری استقلال تا فروپاشی تیم سیاه جامگان - تصاویر نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی چاپ امروز یکشنبه دوم آبان به مسائل مختلف ورزشی...
ایوبی: 12 نفر از افردی که به جم رفته بودند به ایران بازگشتند - ایوبی در پاسخ به اینکه این افراد پس از بازگشت ممنوع‌الفعالیت خواهند بود، گفت: تا به امروز حدود 10-12 نفر از این مهاجرین بازگشته‌اند و اظهار ندامت کرده‌اند، ما نیز بر صندلی پدری نشسته‌ایم بنابراین راه را بر فرزندان خطاکار نمی‌بندیم. اینکه چه برخوردی پس از بازگشت با این افراد خواهد شد تنها در اختیار سازمان سینمایی نیست.
عابدینی :بازنشسته ها بروند،باید درب فدراسیون را گل بگیریم/اسدی آزاده است و تحت امر هیچکس نیست - سرپرست امور اقتصادی فدراسیون فوتبال گفت: اگر 42 نفر از نیروهای با تجربه و کار آمد به...
خیال شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بزرگ است - رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس‌جمهور ونزوئلا تاکید کردند: برخی خیال می‌کنند که امریکا، شکست‌ناپذیر است در حالی‌که این تصور، خطایی بزرگ است.
ایوبی: راه را بر فرزندان خطاکار نمی‌بندیم/برای بازیگران جم فرش قرمز پهن نکرده‌ایم - تلویزیون - رییس سازمان سینمایی از وضعیت بازیگرانی که از شبکه جم بازگشته‌اند خبر داد.
رد ستارگان بر فراز «سرو تولو»/عکس روز ناسا از ستاره‌شناس آماتور ایرانی - نجوم - در عکس روز ناسا در ابتدای شب و زیر نور ماه، رد چراغ ماشین‌هایی که در جاده‌ی منتهی به رصدخانه‌ی «سرو تولولو» (Cerro Tololo) در شیلی حرکت می‌کنند، دیده می‌شود. در آسمان هم می‌توان رد ستارگانی را دید که در حال غروب کردن هستند.
رهبر انقلاب: غرب از نفت به عنوان سلاح استفاده می‌کند/ تصور شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بزرگ است - حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ناکام‌ماندن امریکا در اجرای سیاست‌های خود در منطقه غرب آسیا به‌رغم صرف هزینه‌های هنگفت از جیب خود و بعضی کشورهای منطقه، خاطرنشان کردند: برخی خیال می‌کنند که امریکا، شکست‌ناپذیر است در حالی‌که این تصور، خطایی بزرگ است و اشتباه‌های مکرر امریکایی‌ها در ۱۵ سال گذشته، اکنون آنها را در منطقه به‌شدت زمین‌گیر و درمانده کرده است.
خطر خود ساخته بیخ گوش بزرگترین دریاچه آب شیرین در غرب کشور - البته این پرونده در نگاه اول ممکن است جدا از مسائل زیست محیطی در احداث پالایشگاه به نظر برسد، اما وقتی به باور عمومی در این خصوص پرونده توجه کنیم، اوضاع فرق خواهد کرد. به این صورت که می‌بینیم بسیاری بر این باورند که احتمالا در زیر مجموعه صندوقی که تخلفات بزرگی در آن رقم خورده، هیچ توجهی به بایسته های زیست محیطی نشده و تضمینی برای آسیب نرسیدن به دریاچه نیست.
رهبر انقلاب: خیال شکست‌ناپذیری امریکا خطایی بزرگ است - رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا با اشاره به شکست نقشه‌ها و سیاست‌های امریکا در منطقه غرب آسیا گفت: اشتباه‌های مکرر امریکایی‌ها در ۱۵ سال گذشته، اکنون آنها را در منطقه به‌شدت زمین‌گیر و درمانده کرده است.
توکلی: قوه قضائیه بگوید چرا رحیمی را بعد از کنار رفتنش محاکمه کرد /ماشین از رده خارج داشتم - احزاب و شخصیت‌ها - نماینده سابق مجلس در رابطه با مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت:ما باید فساد را بگوییم و متناسب با آن برخورد شود. نگفتن چاره کار نیست.قوه قضائیه بگوید چرا رحیمی را بعد از کنار رفتن از سمتش محاکمه کرد؟
روایت توکلی از رانت جویی هزارمیلیاردی در وزارت صنعت - احمد توکلی از رانت جویی هزارمیلیاردی در وزارت صنعت خبر داد و گفت: آقای نعمت زاده برای یک منفعت فردی تصمیم داشت محصولات پتروشیمی را از بورس کالا خارج کند که با همکاری دولت جلوی آن گرفته شد.
دلایل ۵گانه افزایش مخاطرات آمریکا در حریم آبی ایران در خلیج فارس - یک اندیشکده غربی در تحلیلی به ۵ دلیل عمده ای اشاره کرد که بر اساس آن حضور آمریکا در خلیج فارس با مخاطرات بیشتری مواجه خواهد بود.
مسکو: ائتلاف آمریکا مسئول حمله به عزاداران شهر «دقوق» عراق است - وزارت دفاع روسیه ائتلاف آمریکا را مسئول حمله به یک مراسم عزاداری در شهری در نزدیکی کرکوک عراق دانست.
قرار گمنامی 12 ساله دو برادر قهرمان - زمانی که مسعود عازم جبهه شد قامت رشیدی داشت؛ تصور نمی‌کردم که از آن قامت رشید تنها چند استخوان بازگردد. پس از وداع من، همسرش نزدیک رفت و چیزی برداشت که با ارزش‌ترین یادگاری از مسعودم است و عطر او را برایمان به ارمغان می‌آورد.
تصاویر برتر رقابت عکاسی میکروسکوپی را ببینید/جهان از نمای نزدیک - طبیعت - به گزارش همشهری آنلاین،برترین عکس رقابت جهان کوچک نیکون امسال به سلفی میکروسکوپی از جنین یک جنین زبرافیش رسیده‌است که توسط اسکار رویز از آمریکا ثبت شده‌است.
فنایی: بازی را قطع می‌کردم تماشاگران می‌ریختند توی زمین! - لیگ برتر - روزنامه خبرورزشی نوشت: باز هم بازی پرسپولیس در اهواز به تنش، درگیری و زد و خورد کشیده شد. هواداران دو تیم استقلال خوزستان و پرسپولیس به جان هم افتادند و اتفاقات تلخی را رقم زدند.
بیمه رازی قهرمان لیگ کشتی آزاد شد - تیم بیمه رازی عنوان قهرمانی رقابت‌های لیگ کشتی آزاد را به خود اختصاص داد.
واکنش وزارت خارجه به گزارش تازه احمد شهید علیه ایران - دیپلماسی - به گزارش خبر آنلاین، بهرام قاسمی سخنگوی وزرات امور خارجه نسبت به گزارش تازه احمد شهید در مورد ایران واکنش نشان داد.
نایب قهرمانی کبدی کاران در رقابت های جهانی - تیم ملی کبدی کشورمان در مرحله فینال مغلوب تیم هند شد و به مدال نقره مسابقات دست پیدا...
کتاب‌هایی که پس از مرگ نویسندگانشان منتشر شدند - رمان‌هایی در فضای ادبیات دیده می‌شود که پس از مرگ نویسنده اثر منتشر شدند.
امروز در انتخابات آمریکا / از بحث داغ تقلب تا حمایت قاطع صهیونیست‌ها از ریاست جمهوری کلینتون - رویترز امروز گزارش داد هم ترامپ و هم هواداران او پیروزی کلینتون در انتخابات را قبول نمی‌کنند.
مهلت ثبت‌نام ازدواج دانشجویی تمدید شد/ثبت نام 20 هزار زوج تاکنون - مدیر طرح ملی همسفر تا بهشت با بیان اینکه تا کنون حدود 20 هزار زوج…
تساوی روستوف در حضور آزمون و عزت‌اللهی - فوتبال جهان - تیم فوتبال روستوف در لیگ روسیه مقابل تیم اف‌سی‌یوفا به تساوی دست یافت.
کریمی: این گل تقدیم به امام رضا(ع) - لیگ برتر - مهاجم گلزن تیم فوتبال استقلال می گوید که برد در دیدار برابر سایپا برای این تیم بسیار مهم بوده است.
لیگ والیبال باز هم آبستن جنجال و بی‌اخلاقی - آغاز لیگ برتر والیبال و مشاهده رفتارهای نه چندان جالب از سوی برخی بازیکنان زنگ خطری...
دلیل نبود برخی از موسسات غیرانتفاعی در لیست سطح بندی چیست؟ - رییس اتحادیه موسسات و دانشگاههای غیرانتفاعی درباره حذف نام برخی از موسسات خود در لیست دوره دوم سطح بندی توضیحاتی را ارائه کرد.
بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز شنبه - اخبار حوزه اجتماعی در روز شنبه در حالی روی خروجی ایسنا قرارگرفت که…
«گلشیفته» دختر ایران است!/ سفر غیر انتخاباتی رئیس جمهور به اراک!/ ادعای قهر‌ نوبخت با نمایندگان مجلس/ روحانی نیاید تا وضع مردم بهبود پیدا کند! - رصد‌خانه «تابناک» ‌خبرهایی‌ برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ تیترهایی مانند: «روایت فاطمه هاشمی از استعفای سه وزیر»،«واکنش دری نجف آبادی به ابطال آراء مینو خالقی»،«توضیحات آشنا درباره توئیت نظرسنجی‌اش»،«معضل بزرگ کشور از نگاه رئیس جمهور»،«...و رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
از قیمت بلیت تهران- نجف تا تغییر سال پایه آماری - اعلام قیمت بلیت هواپیما برای اربعین و بررسی ذخیره 11 میلیارد متر مکعب منابع آبی در برنامه ششم توسعه از مهم ترین عناوین اقتصادی امروز بوده است.
خرید دکل نفتی منهدم‌شده در طوفان کاترینا در دولت احمدی نژاد به قیمت ۳۷ میلیون/ قیمت واقعی آن ۴ تا ۵ میلیون دلار است! - سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: کارشناسان برای دکلی که 37 میلیون دلار خریداری شده و 7 میلیون دلار هزینه نگهداری آن شده است، حدود 4 تا 5 میلیون دلار قیمت‌گذاری کرده‌اند.
چه شد سعد حریری عاقبت میشل عون را برگزید؟ - حفاظت دوباره از الیگارشی لبنان چه شد سعد حریری عاقبت میشل عون را برگزید؟ اعلام حمایت حریری از نامزدی میشل عون، موجب تقویت برتری تشکیلات حزب الله به عنوان قدرت تعیین کننده رئیس‌جمهوری در لبنان خواهد شد
آیت‌الله سبحانی:اگر عکس های اینترنت را نشان شما بدهم همه تکان می خورید/احمدی‌نژاد به دنبال مذاکره مستقیم با اوباما بود - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان، الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
باشگاه تراکتورسازی به داوری دیدار با فولاد اعتراض کرد/ محرومیت قلعه‌نویی رفع شود - باشگاه تراکتورسازی پس از دیدار مقابل فولاد خوزستان و اشتباهات داور این مسابقه با نامه‌ای کتبی به فدراسیون فوتبال نسبت به داوری این دیدار اعتراض کرد.
العبادی پیشنهاد ترکیه برای کمک در نبرد موصل را رد کرد - نخست وزیر عراق پیشنهاد ترکیه مبنی بر کمک در نبرد بازپس‌گیری شهر موصل…
تغییر قوانین؛ زمین بازی انتخابات را «لغزنده» کرده است - انتخابات - ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات از سوی رهبر معظم انقلاب، بار دیگر نگاه‌ها را متوجه پاستورنشینان کرد و این پرسش را مطرح ساخت که لایحه قانون جامع انتخابات بالاخره چه زمانی قرار است خلاءهای قانونی برگزاری انتخابات را برطرف کند.
گفتگوی جنجالی علی ضیاء با اکبر عبدی/ از یادآوری بدهی فراستی تا خانه خریدن شریفی‌نیا! - سیدعلی ضیاء جمعه 30 مهر در برنامه «خوشا شیراز» میزبان اکبر عبدی بازیگر مطرح تئاتر، سینما و تلویزیون ایران بود و گفتگوی جنجالی با این چهره پرطرفدار داشت.
پسران قایقران و پارو هایی که خاک می خورند - تیم روئینگ پسران قایقرانی همچنان منتظر مربی برای ادامه فعالیت ها و کسب مدال در مسابقات...
«روحانی» به دنبال کسب نظر از مقامات ارشد نظام برای معرفی 2 وزیر - گفته می شود، رئیس جمهور بنا دارد ظرف مدت هفته جاری گزینه های پیشنهادی خود را برای 3 وزارتخانه ای که وزیران آن هفته گذشته کنار رفتند، اقدام کند، اما خبری حاکی از این است که روحانی برای 2 تن از وزیران پیشنهادی مورد نظر خود به دنبال کسب نظر از مقامات عالیرتبه نظام است.
اتفاقی عجیب در فوتبال ایران/لغو یک بازی به‌دلیل فراموشی هیئت فوتبال تبریز برای انتخاب داور! - لیگ برتر - تسنیم نوشت:در یکی از دیدارهای مهم در استان آذربایجان‌شرقی، هیئت فوتبال تبریز فراموش کرد داوری را برای قضاوت این دیدار انتخاب کند.
هم‌قسم شدن ملی‌پوشان برای شکست دادن ازبکستان - فوتبال ملی - سایت فدراسیون فوتبال نوشت:سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان ایران می‌گوید نام حریف برای بازیکنان این تیم اهمیتی ندارد.
ششمین روز از جنگ سرنوشت‌ساز موصل/خبرهای خوبی در راه است - خاورمیانه - سرخط آخرین اخبار از ششمین روز جنگ سرنوشت ساز موصل را از نظر می گذرانید:
بهروان: نیروهای امنیتی در ورزشگاه کم بودند/ این رفتارها زیبنده فوتبال کشورمان نیست - رییس کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ گفت: شاهد رفتارهای خوبی از سوی هواداران در...
جدول اجراهای ایرانشهر در نیمه دوم سال 96/ حضور سه نسل کارگردانی بر صحنه تئاتر - شورای سیاستگذاری تماشاخانه ایرانشهر جدول اجراهای 6 ماهه دوم سال 96 این مجموعه تئاتری...
انتظارات جامعه فرهنگیان از وزیر احتمالی آموزش و پرورش - عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیگیری مطالبات فرهنگیان و شفاف‌سازی در نوع عملکرد صندوق ذخیره را ضروری خواند.
بازگشت سفیر ایران از دمشق به تهران/کاردار سرپرستی سفارت را بر عهده گرفت - صبح روز گذشته سفیر ایران در دمشق بعد از پایان مأموریت پنج ساله‌اش…
ولی‌الله افخمی‌راد به سازمان تامین اجتماعی رفت - رئیس سابق سازمان توسعه تجارت ایران،‌ معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان تامین اجتماعی و مامور پیگیری و تحقق اقتصاد مقاومتی در این سازمان شد.
فعال شدن یک مقام دیگر اتاق بازرگانی در اینستاگرام - پس از حضور فعال چند تن از مقامات ارشد اتاق بازرگانی ایران،‌ این بار پدرام سلطانی، نائب رئیس اتاق ایران فعالیت خود را در اینستاگرام آغاز کرد.
رشد 2.1 درصدی شاخص بورس در مهرماه +نمودار - شاخص کل بورس تهران که در آخرین روز معاملاتی شهریورماه در ارتفاع 76 هزار و 450 واحدی قرار گرفته بود، تا آخرین روز معاملاتی ماه جاری (در مدت یک ماه)، 1640 واحد معادل 2.1 درصد افزایش پیدا کرد و با گذر از کانال‌های متعدد به کانال 78 هزار واحدی راه پیدا کرد. در انتهای معاملات آخرین روز معاملاتی این ماه نیز، در ارتفاع 78 هزار و 91 واحدی قرار گرفت.
گران‌قیمت‌ترین مربی تاریخ فوتبال جهان مقابل کی‌روش - فوتبال جهان - سرمربی 68 ساله ایتالیایی،هدایت تیم‌ملی چین را برعهده گرفت.
شروع خوب وزنه‌برداری ایران با ۲ نقره و یک برنز جهانی - دیگر ورزشها - سایت فدراسیون وزنه‌برداری نوشت:حسین سلطانی با رسیدن به حدنصاب مجموع 295 کیلوگرم، ضمن کسب دو مدال برنز و نقره یکضرب و دوضرب، مدال نقره مجموع وزن 69 کیلوگرم را از آن خود کرد.
رای تخلفات بازی استقلال خوزستان - پرسپولیس کی اعلام می‌شود؟ - لیگ برتر - رییس کمیته انضباطی گفت: از اتفاقات رخ داده در ورزشگاه‌ها بسیار متاسفیم و به زودی هم رای دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس اعلام خواهد شد.
طعنه پاشازاده و ماجدی به کلاس مربی‌گری رفتن بعضی‌ها! - فوتبال ملی - مهدی پاشازاده و میرشاد ماجدی در گفت‌وگو با خبرآنلاین درباره ادعای بعضی از بازیکنان بازنشسته فوتبال مبنی بر حضور در کلاس مربی‌گری در باشگاه‌های مختلف صحبت کردند.
قیمت ویزاای اربعین در تمام استان‌های کشور یکسان است/ رواج ویزاهای جعلی 100 هزار تومانی - مدیر کل حج و زیارت استان خوزستان گفت: قیمت ویزای کشور عراق در ایام اربعین حسینی در تمام استان هایی که برای ارائه ویزا معرفی شده اند یکسان خواهد بود.
رویترز: حمله به ناو آمریکایی در آب‌های یمن احتمالا کار ایران نیست - یک خبرگزاری غربی نوشت که به دلایل متعدد حمله موشکی به کشتی جنگی آمریکایی در آبهای یمن احتمالا ارتباطی با ایران ندارد.
حیدر العبادی: نبرد «موصل» نبرد عراقی‌ها است - نخست‌وزیر عراق با اشاره به قصد ترکیه برای مشارکت در نبرد «موصل» گفت که نبرد موصل در واقع جنگی است که مربوط به عراقی ها می‌شود و عراقی‌ها آن را پیش می‌برند.
کارت اعتباری؛مردم بی میل،بانک‌ها مردد - تولیدکنندگان معتقدند ارائه طرح کارت اعتباری مرابحه به فاصله کوتاهی از کارت خرید کالای ایرانی در واقع تولید داخل را قربانی کرد.
شرکت‌ها برای نرم‌افزار، سخت‌افزار، دیتاسنتر و سرویس‌های آی‌تی در ۲۰۱۷ چقدر هزینه می‌کنند؟ - اینترنت - شرکت‌ها و سازمان‌ها در سال 2017 حدود 3 میلیارد و 486 میلیون دلار برای بخش‌های مختلف آی تی خود هزینه خواهند کرد.
خواباندن نیمی از اینترنت کره زمین / یک حمله سایبری بزرگ ماشینی که آمریکا را زمین‌گیر کرد - اینترنت - جمعه حمله بزرگی به زیرساخت‌های اینترنت در دو سوی آتلانتیک انجام شد که پیش‌تر هشدار آن داده‌شده بود.
موسویان: می‌خواستند زیر بار تحریم خرد شویم/ آمریکا دیگر نیازی به نفت خلیج‌فارس نخواهد داشت - دیپلماسی - عضو ارشد تیم پیشین هسته‌ای کشورمان در تازه ترین گفتگویش از تأثیر برجام بر روابط منطقه‌ای و بین المللی ایران گفته است.
فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله(ص)» در ۳۰۰ سینمای ترکیه اکران می‌شود - فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله(ص)» به کارگردانی مجید مجیدی از هفتم آبان ‌ماه سال جاری در سینماهای ترکیه اکران می‌شود.
اندر فواید مذاکره سیاسی - الگوی نظامی در سوریه راه به جایی نمی‌برداندر فواید مذاکره سیاسیحسین ملائک، سفیر اسبق ایران در چین در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می‌نویسد: باید ذهن خود را آماده کنیم که با حضور قدرت‌های بزرگ در سوریه دیگر نمی‌توان امید به شرایط پنج سال قبل داشت. راه حل نظامی برای سوریه متصور نیست.
نقشه ایران، نابودی عربستان و اشغال مثلث نفتی بین النهرین است! / برنامه A2/AD تهران همان طرح آناکوندای اسکات است / توقف ایران تلفات فاجعه باری به بار خواهد آورد / تهران به راحتی کمربند ضدهوایی ناتو برای دفاع از اعراب را نابود می کند - در آغاز جنگ داخلی آمریکا در سال 1861 وینفرد اسکات یکی از فرماندهان نظامی ایالت های شمالی آمریکا در تضاد مستقیم استراتژیک با جرج مک کلان دیگر فرمانده ایالت شمالی قرار گرفت.