جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ / Friday, 21 September, 2018

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

نتایج جستجو بدنبال : حباب


هشدار تازه فرابورس به معامله‌گران بازار پایه
هشدار تازه فرابورس به معامله‌گران بازار پایه - معاون فرابورس به تازگی با اشاره به تفاوت بازار پایه فرابورس با دیگر بازارها به بحث عدم شفافیت و افشای به موقع اطلاعات مالی و عملیاتی برخی از شرکت‌های بازار پایه، به معامله گران بازار پایه هشدار داده که به ریسک‌های موجود در این بازار توجه کافی داشته باشند.
توقیف ۳۵ کیلو گرم شمش طلای قاچاق توسط ماموران گمرک
توقیف ۳۵ کیلو گرم شمش طلای قاچاق توسط ماموران گمرک - اقتصادنیوز: براساس اعلام گمرک ایران، ماموران گمرک مقدار ۳۵ کیلوگرم شمش طلای قاچاق را هنگام خروج از کشور توقیف کردند.
رییس کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس خبرداد؛ ورود کمیسیون انرژی مجلس به تشکیل بورس نفت
رییس کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس خبرداد؛ ورود کمیسیون انرژی مجلس به تشکیل بورس نفت - اقتصادنیوز: رییس کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس، گفت: دولت اخیرا برای تشکیل بورس نفت مصوباتی داشته که به نظر می رسد الزامات خوبی در این حوزه مصوب شده و مشکلی برای عدم اجرا وجود ندارد.
وام‌های مسکن چه میزان کارایی خود را از دست داد‌ه‌اند؟
وام‌های مسکن چه میزان کارایی خود را از دست داد‌ه‌اند؟ - اقتصادنیوز: کاهش شدید حجم تسهیلات بخش مسکن از کل تسهیلات بانکی در کنار جهش قیمت مسکن سبب شده تا تسهیلات بانکی خرید مسکن تأثیری در قدرت خرید مسکن خانوارها نداشته باشد.
شرکت‌های کره جنوبی همکاری خود را با ایران قطع نکرده‌اند
شرکت‌های کره جنوبی همکاری خود را با ایران قطع نکرده‌اند - تهران- ایرنا- سفیر کره جنوبی در تهران گفت: شرکت‌های کره‌ای روابط تجاری و اقتصادی خود را با بنگاه‌های ایرانی با وجود مشکل سخت تحریم‌ها، قطع نکرده‌اند.
رشد تولید 9 بخش معدنی در نخستین سال برنامه ششم مثبت بود
رشد تولید 9 بخش معدنی در نخستین سال برنامه ششم مثبت بود - تهران- ایرنا- عملکرد واحدهای صنایع معدنی در نخستین سال اجرای برنامه ششم توسعه کشور (1396) نشان می دهد در 9 بخش، رشد تولید از 2.1 تا 21.8 درصدی ثبت شد.
ادامه همکاری شرکت‌های کره‌ای با ایران/کره به نفت ایران وابسته است
ادامه همکاری شرکت‌های کره‌ای با ایران/کره به نفت ایران وابسته است - یو جانگ هیان سفیر کره جنوبی در دیدار با معاون امور بین الملل اتاق بازرگانی تهران تاکید کرد شرکت‌های کره‌ای روابط تجاری و اقتصادی خود را با وجود تحریم‌ها، با بنگاه های ایرانی قطع نکرده‌اند.
35 کیلو شمش طلای قاچاق توقیف شد
35 کیلو شمش طلای قاچاق توقیف شد - ایلنا: ارزش طلای توقیف شده که در سپر خودروی لندکروز جاسازی شده بود، بیش 140 میلیارد ریال است.
ساعت حرکت قطارها و اتوبوس‌ها تغییر نمی‌کند
ساعت حرکت قطارها و اتوبوس‌ها تغییر نمی‌کند - باتوجه به اینکه قرار است ساعت رسمی کشور از ساعت ٢٤ امشب (٣٠ شهریور) یک ساعت به عقب کشیده شود، شرکت راه آهن و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای توضیحاتی را درمورد تاثیر تغییر ساعت رسمی کشور بر حرکت قطارها و اتوبوس‌ها ارائه کردند.
بایدها و نبایدها در بازاریابی‌های خیابانی بیمه عمر
بایدها و نبایدها در بازاریابی‌های خیابانی بیمه عمر - مدیر بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری بیمه دانا با اشاره به گسترش شبکه فروش در برخی از اماکن عمومی گفت: اغلب این بازاریابی‌ها با وعده‌های غیرواقعی صورت می‌گیرد.
چین "یوان" را قربانی جنگ تجاری با آمریکا نمی‌کند
چین "یوان" را قربانی جنگ تجاری با آمریکا نمی‌کند - روابط اقتصادی بین چین و آمریکا به دلیل جنگ تعرفه‌ها وارد مرحله بحرانی شده است.
برنامه‌های اقتصادی جدید ترکیه اعلام شد
برنامه‌های اقتصادی جدید ترکیه اعلام شد - دولت ترکیه در برنامه جدید اقتصادی خود متعهد به کاهش رشد اقتصادی و محدود کردن مخارج عمومی شد.
افزایش 70 درصدی قیمت میوه در بازار/ واردات با نرخ ارز آزاد، قیمت موز را بالا برد
افزایش 70 درصدی قیمت میوه در بازار/ واردات با نرخ ارز آزاد، قیمت موز را بالا برد - یک مقام مسئول گفت: براساس آخرین آمارها قیمت میوه نسبت به مدت مشابه سال قبل 60 تا 70 درصد در بازار افزایش یافت.
کاهش کارمزد نقل و انتقال پول ایران با پیوستن به FATF
کاهش کارمزد نقل و انتقال پول ایران با پیوستن به FATF - اقتصادنیوز: نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: ایران با پیوستن به FATF کارمزد نقل و انتقال پول خود را که اکنون توسط یک کشور ۱۱ درصد دریافت می شود به ۰.۵ می رساند.
ارائه خدمات پرداخت شبکه بانکی همزمان با تغییر ساعت رسمی
ارائه خدمات پرداخت شبکه بانکی همزمان با تغییر ساعت رسمی - اقتصادنیوز: خدمات پرداخت شبکه بانکی همزمان با تغییر ساعت رسمی مطابق سال‌های گذشته انجام می شود.
وام‌های مسکن چقدر اثر خود را از دست داد؟
وام‌های مسکن چقدر اثر خود را از دست داد؟ - اقتصادنیوز: کاهش شدید حجم تسهیلات بخش مسکن از کل تسهیلات بانکی در کنار جهش قیمت مسکن سبب شده تا تسهیلات بانکی خرید مسکن تأثیری در قدرت خرید مسکن خانوارها نداشته باشد.
فروش رنو به ایران نصف شد
فروش رنو به ایران نصف شد - اقتصادنیوز: فروش رنو فرانسه به ایران در نخستین ماه بازگشت تحریم های آمریکا علیه صنعت خودرو ایران نصف شد و به ۷ هزار و ۶۲۶ دستگاه رسید.
دعوت به مناظره  از محمود صادقی و حامیان «FATF »  توسط  شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی
دعوت به مناظره از محمود صادقی و حامیان «FATF » توسط شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی - دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی از محمود صادقی و حامیان لایحه «FATF» برای مناظره پیرامون این موضوع دعوت کرد.
خدمات پرداخت بانک ها همزمان با تغییر ساعت رسمی ارائه می شود
خدمات پرداخت بانک ها همزمان با تغییر ساعت رسمی ارائه می شود - تهران- ایرنا-بانک مرکزی اعلام کرد خدمات پرداخت شبکه بانکی همزمان با تغییر ساعت رسمی مطابق سال های گذشته انجام می شود.
امتیاز بی‌نظیر دولت برای بدهکاران وام‌های ارزی
امتیاز بی‌نظیر دولت برای بدهکاران وام‌های ارزی - براساس نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت به سرپرست وزارت اقتصاد، توافق شده است، بدهی بدهکاران ارزی به صورت ریالی و با نرخ روز گشایش اعتبار، در اقساط ۵ ساله و با نرخ سود ۱۵ درصد تسویه شود.
توتال ۲۰ سال نفت ایران را معطل کرد/ اقتصاد ایران را معطل خنده و اخم آمریکا و اروپا نکنید
توتال ۲۰ سال نفت ایران را معطل کرد/ اقتصاد ایران را معطل خنده و اخم آمریکا و اروپا نکنید - یک سازنده تجهیزات صنعت نفت گفت: کشور را با ابتدا برجام و حال با متحدین امریکا مشغول کردند؛ مگر اروپا قبلا در برجام تضمین نداده بود که به دنبال تضمین متحدین امریکا یعنی اروپا هستند؟
استاد دانشگاه: پیش فروش خودرو به کاهش قیمت منجر نمی شود
استاد دانشگاه: پیش فروش خودرو به کاهش قیمت منجر نمی شود - تهران- ایرنا- عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو در دانشگاه علم و صنعت ایران برنامه پیش فروش خودرو را در کاهش قیمت ها «بی اثر» توصیف کرد که فقط می تواند به کاهش برخی حباب های قیمتی بینجامد.
35 کیلو شمش طلای قاچاق توقیف شد
35 کیلو شمش طلای قاچاق توقیف شد - تهران- ایرنا- ماموران گمرک جمهوری اسلامی 35 کیلوگرم شمش طلای آب شده قاچاق را هنگام خروج از کشور توقیف کردند.
اخذ مجوز برای ورادات انواع شمش فلزات گرانبها حذف شد
اخذ مجوز برای ورادات انواع شمش فلزات گرانبها حذف شد - تهران- ایرنا- اخذ مجوز از بانک مرکزی برای واردات انواع شمش فلزات گرانبها با هدف ارائه تسهیلات جدید در واردات شمش استاندارد، حذف شد.
برخی شرکت های ارزش افزوده 22 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده اند
برخی شرکت های ارزش افزوده 22 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده اند - تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: برخی از شرکت های ارزش افزوده در پنج ماه اخیر حدود 22 میلیارد تومان از مردم کلاهبرداری کرده اند.
استقبال مهارت‌آموزان از آموزش‌های انرژیهای تجدیدپذیر/تدوین استانداردهای شغلی حوزه انرژی
استقبال مهارت‌آموزان از آموزش‌های انرژیهای تجدیدپذیر/تدوین استانداردهای شغلی حوزه انرژی - معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به افزایش ۳۶۰درصدی آموزش های مهارتی در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در ۴ ماهه نخست سال جاری، از تدوین استانداردهای شغلی در حوزه انرژی خبرداد.
انجام تراکنش‌های شبکه بانکی طبق روال عادی با تغییر ساعت رسمی
انجام تراکنش‌های شبکه بانکی طبق روال عادی با تغییر ساعت رسمی - بر اساس اعلام بانک مرکزی، خدمات پرداخت شبکه بانکی همزمان با تغییر ساعت رسمی مطابق سال‌های گذشته انجام می‌شود.
دادن اطلاعات مالی به دشمن در شرایط کنونی خیانت است/ نقش FATF در ایجاد مشکلات اقتصادی
دادن اطلاعات مالی به دشمن در شرایط کنونی خیانت است/ نقش FATF در ایجاد مشکلات اقتصادی - دفتر تحکیم وحدت اعلام کرد: در شرایط جنگ اقتصادی که قرار است تحریم های بیشتری علیه کشور اعمال شود؛ تلاش برای شفاف کردن اطلاعات مالی برای دشمن که منجر به بستن اندک راه های تنفسی کشور در ابعاد اقتصادی می شود؛ خیانت به جامعه است.
انجام تراکنش‌های شبکه بانکی طبق روال عادی با تغییر ساعت رسمی
انجام تراکنش‌های شبکه بانکی طبق روال عادی با تغییر ساعت رسمی - بر اساس اعلام بانک مرکزی، خدمات پرداخت شبکه بانکی همزمان با تغییر ساعت رسمی مطابق سال‌های گذشته انجام می شود.
افت دلار به پایین‌ترین قیمت در ۲ ماه اخیر
افت دلار به پایین‌ترین قیمت در ۲ ماه اخیر - با افزایش فشار ناشی از جنگ تجاری بین چین و آمریکا روی واحد پول آمریکا، دلار در پایین‌ترین سطح دو ماهه اخیر خود قرار گرفت.