شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ / Saturday, 19 January, 2019

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

نتایج جستجو بدنبال : سکه
تدوین نقشه راه عرضه محصولات نفتی در بورس دستور کار قوای سه‌گانه
تدوین نقشه راه عرضه محصولات نفتی در بورس دستور کار قوای سه‌گانه - ایلنا: مدیرعامل بورس انرژی با بیان اینکه حمایت و تداوم عرضه نفت خام در بورس انرژی می‌تواند به اطمینان خریداران منجر شود، از تدوین نقشه‌راه عرضه محصولات نفتی توسط…
جزئیات تازه درباره راه‌اندازی SPV
جزئیات تازه درباره راه‌اندازی SPV - اقتصادنیوز؛ «لارنس نورمن» خبرنگار نشریه «وال‌استریت ژورنال» به نقل از منابع آگاه جزئیاتی در این مورد منتشر کرده و نوشته است که انتظار می‌رود که این کانال ظرف ۲ تا ۳ هفته آینده ثبت شود.
هشدار رییس کل بانک مرکزی نسبت به اظهار نظرها در شرایط تحریم
هشدار رییس کل بانک مرکزی نسبت به اظهار نظرها در شرایط تحریم - اقتصادنیوز: رییس کل بانک‌مرکزی در یادداشتی تاکید کرد: در شرایط تحریم و فشار اقتصادی، طرح مشکلات و اظهارات از سوی مسئولین باید در چارچوب استراتژی باشد.
همتی: مردم جولان رانت جویان و رانت سازان را نمی پذیرند
همتی: مردم جولان رانت جویان و رانت سازان را نمی پذیرند - تهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: «مردم بزرگوار کشورمان که در برابر برخی سختی ها و مشکلات معیشتی مقاومت می کنند، جولان رانت جویان و رانت سازان را نمی پذیرند.»
الکترونیکی شدن فرایندها کارآمدترین راه مبارزه بافساد وفرارمالیاتی
الکترونیکی شدن فرایندها کارآمدترین راه مبارزه بافساد وفرارمالیاتی - وزیر اقتصاد با تاکید بر رفع کاستی ها و ایرادات احتمالی سامانه جامع مالیاتی کشور، گفت: کارآمدترین راه مبارزه با فساد به ویژه فرار مالیاتی الکترونیکی کردن فرایندهای دریافت مالیات است.
ترافیک سنگین در برخی مقاطع آزادراه قزوین - کرج و قم - تهران
ترافیک سنگین در برخی مقاطع آزادراه قزوین - کرج و قم - تهران - تهران- ایرنا- وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: اکنون ترافیک در آزاد راه قزوین - کرج محدوده شهر کرج و آزاد راه قم - تهران محدوده بهشت زهرا سنگین است.
پایگاه داده‌ای از اطلاعات هویتی تمام مشتریان بانکی ایجاد شد
پایگاه داده‌ای از اطلاعات هویتی تمام مشتریان بانکی ایجاد شد - ایلنا: نخستین بار در نظام بانکی کشور پایگاه داده‌ای نهاب (سامانه نظام هویت سنجی اطلاعات مشتریان بانکی) حاوی اطلاعات هویتی تمامی مشتریان بانکی اعم از حقیقی، حقوقی و…
تدوین نقشه راه عرضه محصولات نفتی در بورس دستور کار قوای سه‌گانه
تدوین نقشه راه عرضه محصولات نفتی در بورس دستور کار قوای سه‌گانه - مدیرعامل بورس انرژی با بیان اینکه حمایت و تداوم عرضه نفت خام در بورس انرژی می‌تواند به اطمینان خریداران منجر شود، از تدوین نقشه راه عرضه محصولات نفتی توسط شورای عالی هماهنگی اقتصادی خبرداد.
رشد سهام آسیایی با آرامش تجاری بین آمریکا و چین
رشد سهام آسیایی با آرامش تجاری بین آمریکا و چین - درحالی که گزارشات از پیشرفت در مذاکرات تجاری آمریکا و چین، امید برای توافق تجاری بین دو اقتصاد برتر جهان را تقویت کرد، با بالا رفتن ریسک‌پذیری، سهام آسیایی رشد کرد.
آیا فوکویاما از لیبرالیسم عبور کرده است؟
آیا فوکویاما از لیبرالیسم عبور کرده است؟ - اقتصادنیوز: کامران کرمی خبرنگار روزنامه دنیای اقتصاد به مناسبت مصاحبه فرانسیس فوکویاما- از صاحب‌نظران اندیشه لیبرالیسم- با نشریه (new statesman) درباره مشکلات لیبرال دموکراسی‌ها و بازگشت به سوسیالیسم و حاشیه‌های آن با رحمن قهرمان‌پور، عضو هیات علمی دانشگاه و تحلیلگر دیپلماسی به گفت‌وگو نشست.
سایپا دوباره گران کرد/ پراید ۳۶ میلیون تومان؛ تیبا بالاتر از ۴۰ میلیون + لیست قیمت های جدید
سایپا دوباره گران کرد/ پراید ۳۶ میلیون تومان؛ تیبا بالاتر از ۴۰ میلیون + لیست قیمت های جدید - گروه خودروسازی سایپا در اقدامی جدید قیمت برخی محصولات خود را دوباره گران کرد.
پرونده هفته اقتصادی با افزایش قیمت خودرو بسته شد
پرونده هفته اقتصادی با افزایش قیمت خودرو بسته شد - در حالی گروه خودروسازی سایپا قیمت جدید بعضی محصولات خود را اعلام کرد که در لیست قیمت‌های جدیدش قیمت بعضی محصولات این گروه خودروسازی از جمله تیبا و پراید مجددا با افزایش قیمت همراه شده است. این در حالی است که گروه خودروسازی مربوطه هفته گذشته قیمت محصولات پرتیراژ خود را ۳۰ درصد افزایش داده بود.
راه مبارزه با فرار مالیاتی و فساد، ‎الکترونیکی کردن فرآیندهاست
راه مبارزه با فرار مالیاتی و فساد، ‎الکترونیکی کردن فرآیندهاست - ‎تهران- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: سریعترین و کارآمدترین راه برای مبارزه با فساد، بویژه فرار مالیاتی و شفاف سازی در اقتصاد، الکترونیکی کردن جامع فرآیندهای مالیات ستانی است.
در صادرات نفتی مشکل داریم
در صادرات نفتی مشکل داریم - اقتصادنیوز: رئیس سازمان برنامه و بودجه به مشکلاتی که کشور با تحریم‌ها دست و پنجه نرم می‌کند اشاره کرد و گفت: در حوزه صادرات نفتی به شدت دچار مشکل هستیم به گونه ای که از ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار بشکه نفت که برای هر روز در سال ۱۳۹۷ که ۴۷ میلیارد دلار درآمد نفتی در…
جزئیات راه اندازی سامانه‌ صدور حواله‌ الکترونیک جایگزین چک
جزئیات راه اندازی سامانه‌ صدور حواله‌ الکترونیک جایگزین چک - اقتصادنیوز: سامانه‌ صدور حواله‌ الکترونیک جایگزین صدور چک شده و انتقال وجه دستگاه اجرایی به صورت مکانیزه جابه‌جا شده و پس از تأیید نهایی،بدون نیاز به مراجعه‌ حضوری به شعبه‌ بانک، انتقال وجه انجام می‌شود.
توقف قطار تهران-زاهدان در کرمان به علت طوفان شن/محور بازگشایی شد
توقف قطار تهران-زاهدان در کرمان به علت طوفان شن/محور بازگشایی شد - ایلنا: قطار تهران - زاهدان که به علت وقوع طوفان شن صبح امروز در منطقه فهرج استان کرمان متوقف شده بود، بازگشایی شد.
تحقیق و توسعه حلقه مفقوده در زنجیره ارزش فعالیت‌های شبکه تعاونی صنعت زنبورداری کشور است
تحقیق و توسعه حلقه مفقوده در زنجیره ارزش فعالیت‌های شبکه تعاونی صنعت زنبورداری کشور است - ایلنا: مدیرعامل سازمان تعاونی روستایی ایران تاکید کرد: ما نیازمند تحول در فهم شخصی‌مان در بهره‌برداری از منابع پایه و بازنگری "دانشی، بینشی و مهارتی" در صنعت…
نهادهای حمایتی موفق به تکمیل چتر حمایتی در کشور نشده‌اند
نهادهای حمایتی موفق به تکمیل چتر حمایتی در کشور نشده‌اند - رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: دولت برنامه رفع فقر مطلق را با تکیه بر سیستم نهادهای حمایتی اجرا کرد، اما موفق به گسترش چتر حمایتی نشده است.
توقف قطار تهران-زاهدان در کرمان به علت طوفان شن/محور بازگشایی شد
توقف قطار تهران-زاهدان در کرمان به علت طوفان شن/محور بازگشایی شد - قطار تهران - زاهدان که به علت وقوع طوفان شن صبح امروز در منطقه فهرج استان کرمان متوقف شده بود، بازگشایی شد.
تثبیت ۳۰۴ هزار شغل با حمایت از ۱۴۰۰ بنگاه اقتصادی
تثبیت ۳۰۴ هزار شغل با حمایت از ۱۴۰۰ بنگاه اقتصادی - مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طی ۹ ماهه امسال با حمایت‌های موثر از یک هزار و ۴۰۰ بنگاه مشکل‌دار، شرایط تثبیت ۳۰۴ هزار شغل فراهم شد.
یوروی نیمایی ۱۰ هزار تومان را رد کرد
یوروی نیمایی ۱۰ هزار تومان را رد کرد - میانگین نرخ فروش حواله یورو در هفته گذشته در سامانه نیما به ۱۰ هزار و ۱۰۷ تومان رسیده است.
پیش‌بینی افزایش نه و نیم میلیون تنی محصول در اراضی ۵۵۰ هزار هکتاری ایلام و خوزستان
پیش‌بینی افزایش نه و نیم میلیون تنی محصول در اراضی ۵۵۰ هزار هکتاری ایلام و خوزستان - ایلنا: مشاور وزیر و مجری سامانه نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: سرمایه‌گذاری عظیم دولت برای انجام پروژه‌های آبی و خاکی در اراضی ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان و…
صادرات فلزات و سنگهای گرانبها 25 درصدی افزایش یافت
صادرات فلزات و سنگهای گرانبها 25 درصدی افزایش یافت - تهران- ایرنا- براساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران در مدت 9 ماهه نخست امسال ارزش صادرات فلزات و سنگ های گرانبها ( طلا، نقره و ..) به رقم بیش از 100هزار دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 25 درصدی را نشان می دهد.
اولویت در معافیت های گمرکی با تولیدکنندگان است
اولویت در معافیت های گمرکی با تولیدکنندگان است - تهران- ایرنا- رییس کل گمرک ایران با تاکید بر مبارزه با هرگونه قاچاق کالا از مبادی رسمی گفت: معافیت‌های گمرکی به تولیدکنندگانی داده می شود که امکان تولید محصولات و مواد اولیه وارداتی را در داخل کشور ندارند.
مهر تایید دانشگاه صنعتی شریف بر محصولات عملکردی شرکت نفت پاسارگاد / تندیس زرین نوآوری به نفت پاسارگاد رسید
مهر تایید دانشگاه صنعتی شریف بر محصولات عملکردی شرکت نفت پاسارگاد / تندیس زرین نوآوری به نفت پاسارگاد رسید - ایلنا: تندیس زرین سومین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی به شرکت نفت پاسارگاد اهدا شد.
سازوکار مالی اروپا برای ایران به خانه آخر رسید؟
سازوکار مالی اروپا برای ایران به خانه آخر رسید؟ - در حالی که قول‌های اتحادیه اروپا برای ایجاد سازوکار مالی با ایران دیگر تکراری شده و چندان اطمینانی به آن نیست، اما اروپا به تازگی اعلام کرده که سازوکار مالی ویژه موسوم به SPV در آستانه راه‌اندازی است.
پای وزارت دفاع آمریکا در امنیت سایبری می‌لنگد
پای وزارت دفاع آمریکا در امنیت سایبری می‌لنگد - به نظر می‌رسد که خطرات و ریسک‌های امنیتی زیادی پنتاگون را تهدید می‌کند و مقامات این سازمان نیز به توصیه‌های متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری توجهی نشان نمی‌دهند.
پلمپ ۱۱۰ فروشگاه قاچاق پوشاک تا روز دوشنبه
پلمپ ۱۱۰ فروشگاه قاچاق پوشاک تا روز دوشنبه - سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت:طی ۳ روز آینده یعنی تا انتهای روز دوشنبه اول بهمن ماه ­همه کالاهای ۱۱۰فروشگاه پوشاک احصا شده توسط ستاد،­جمع آوری­ و تابلوی آنها پایین کشیده می‌شود.
مخالفت بانک مرکزی با ترخیص خودروهای خارجی مصداق استقلال آن است
مخالفت بانک مرکزی با ترخیص خودروهای خارجی مصداق استقلال آن است - تهران- ایرنا- نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین، اقدام رئیس کل بانک مرکزی در مخالفت با ترخیص خودروهای خارجی در گمرک مانده را مصداق بارز استقلال این بانک و مبارزه با فساد دانست و تاکید کرد که این روند باید تداوم داشته باشد.
حق مسکن کارگران چقدر می‌شود؟
حق مسکن کارگران چقدر می‌شود؟ - با وجود اختلاف نظر گروه کارفرمایی و کارگری، دویست و هفتاد و نهمین نشست شورای عالی کار دوشنبه هفته آینده با موضوع افزایش حق مسکن کارگران در دستور کار قرار خواهد گرفت.