شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ / Saturday, 20 October, 2018

آخرین اخبار سرویس سیاست

تکذیب ادعای دخالت ایران در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا
تکذیب ادعای دخالت ایران در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا - ایلنا: سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: در حالی که رئیس جمهور آمریکا مدعی است از زمان روی کار آمدن او ایران سرگرم مسائل داخلی خود است و حتی توان فکر کردن به مسائل منطقه…
حمایت ⁧ ترامپ ⁩ از «نو تروریسم» سعودی، روزی واشنگتن را هم هدف قرار می‌دهد.
حمایت ⁧ ترامپ ⁩ از «نو تروریسم» سعودی، روزی واشنگتن را هم هدف قرار می‌دهد. - ایلنا: دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل آمر قتل خاشقجی را تروریست جدید و نئو ⁧ وهابی دانست ⁩.
موافقت با استعفای شریعتمداری از سمت وزارت صمت
موافقت با استعفای شریعتمداری از سمت وزارت صمت - ایلنا: رئیس‌‌جمهور در نامه‌ای ضمن پذیرش استعفای محمد شریعتمداری از سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت، از زحمات خالصانه و خدمات بی‌شائبه وی در طول دوران تصدی وزارتخانه…
آخرین گمانه‌زنی‌ها از فهرست وزرای پیشنهادی دولت به مجلس/ مجلس به کارآمدی رأی می‌دهد نه لابی‌گری
آخرین گمانه‌زنی‌ها از فهرست وزرای پیشنهادی دولت به مجلس/ مجلس به کارآمدی رأی می‌دهد نه لابی‌گری - بیش از دو ماه است که دو وزارت خانه دولت به‌وسیله سرپرست اداره می‌شود، هرچند که هنوز زمان برای اتمام مهلت قانونی انتخاب وزرا توسط دولت باقی است اما شنیده‌ها حکایت از این دارد که دولت قصد دارد در روزهای آینده وزرای جدید را به مجلس شورای اسلامی معرفی نماید.
راه‌های تهران برای دور زدن تحریم نفتی/ حادثه سانچی نتیجه یکی روش‌های صادرات مخفیانه نفت بود
راه‌های تهران برای دور زدن تحریم نفتی/ حادثه سانچی نتیجه یکی روش‌های صادرات مخفیانه نفت بود - ایلنا: ایران راه‌های خلاقانه‌ای برای دور زدن تحریم‌های آمریکا و صادرات میلیون‌ها بشکه نفت خود پیدا کرده است.
موافقت روحانی با استعفای آخوندی و شریعتمداری/ انتصاب ۲ سرپرست (+سوابق)
موافقت روحانی با استعفای آخوندی و شریعتمداری/ انتصاب ۲ سرپرست (+سوابق) - محمد اسلامی و رضا رحمانی به عنوان سرپرست وزارتخانه های راه و شهر سازی و صنعت، معدن و تجارت منصوب شدند
روحانی استعفای آخوندی وشریعتمداری را پذیرفت
روحانی استعفای آخوندی وشریعتمداری را پذیرفت - دولت - رئیس‌‌جمهور در نامه‌ای استعفای عباس آخوندی از سمت وزارت راه و شهرسازی را پذیرفت و محمد اسلامی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.
محمد اسلامی به عنوان سرپرست «وزارت راه و شهرسازی» و رضا رحمانی به عنوان سرپرست «وزارت صنعت، معدن و تجارت» منصوب شد
محمد اسلامی به عنوان سرپرست «وزارت راه و شهرسازی» و رضا رحمانی به عنوان سرپرست «وزارت صنعت، معدن و تجارت» منصوب شد - رئیس جمهور در حکمی محمد اسلامی را به عنوان سرپرست «وزارت راه و شهرسازی» و رضا رحمانی را به عنوان سرپرست «وزارت صنعت، معدن و تجارت» منصوب کرد.
رضا رحمانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت شد
رضا رحمانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت شد - ایلنا: رئیس‌جمهور در حکمی رضا رحمانی را به عنوان سرپرست «وزارت صنعت، معدن و تجارت» منصوب کرد.
موافقت روحانی با استعفای شریعتمداری از سمت وزارت صمت
موافقت روحانی با استعفای شریعتمداری از سمت وزارت صمت - ایلنا: رئیس‌‌جمهور در نامه‌ای ضمن پذیرش استعفای محمد شریعتمداری از سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت، از زحمات خالصانه و خدمات بی‌شائبه وی در طول دوران تصدی وزارتخانه…
محمد اسلامی سرپرست وزارت راه و شهرسازی شد
محمد اسلامی سرپرست وزارت راه و شهرسازی شد - ایلنا: رئیس‌جمهور در حکمی محمد اسلامی را به عنوان سرپرست «وزارت راه و شهرسازی» منصوب کرد.
روحانی با استعفای آخوندی موافقت کرد
روحانی با استعفای آخوندی موافقت کرد - ایلنا: رئیس‌‌‌جمهور در نامه‌ای ضمن پذیرش استعفای عباس آخوندی از سمت وزارت راه و شهرسازی، از تلاش‌های وی در طول دوران تصدی وزارتخانه مزبور قدردانی کرد.
رضا رحمانی به عنوان سرپرست «وزارت صنعت، معدن و تجارت» منصوب شد
رضا رحمانی به عنوان سرپرست «وزارت صنعت، معدن و تجارت» منصوب شد - رئیس جمهور در حکمی رضا رحمانی را به عنوان سرپرست «وزارت صنعت، معدن و تجارت» منصوب کرد.
روحانی با استعفای «محمد شریعتمداری» موافقت کرد
روحانی با استعفای «محمد شریعتمداری» موافقت کرد - رئیس‌ جمهور در نامه ای ضمن پذیرش استعفای محمد شریعتمداری از سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت، از زحمات خالصانه و خدمات بی شائبه وی در طول دوران تصدی وزارتخانه مزبور تشکر و قدردانی کرد.
تأیید CFT کمک به افزایش فشار تحریم ها علیه ایرانیان با نام شورای نگهبان است
تأیید CFT کمک به افزایش فشار تحریم ها علیه ایرانیان با نام شورای نگهبان است - تعدادی از اساتید حقوق، علوم سیاسی و دیپلمات ها پیرامون بررسی لایحه CFT به شورای نگهبان نامه نوشتند.
رییس جمهوری با استعفای آخوندی و شریعتمداری موافقت کرد
رییس جمهوری با استعفای آخوندی و شریعتمداری موافقت کرد - تهران - ایرنا - رییس جمهوری با استعفای عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و محمد شریعمتداری وزیر صنعت، معدن و تجارت موافقت کرد.
روحانی با استعفای عباس آخوندی از سمت وزارت راه و شهرسازی موافقت کرد
روحانی با استعفای عباس آخوندی از سمت وزارت راه و شهرسازی موافقت کرد - رئیس جمهور در نامه‌ای ضمن پذیرش استعفای عباس آخوندی از سمت وزارت راه و شهرسازی، از تلاش‌های وی در طول دوران تصدی وزارتخانه مزبور قدردانی کرد.
رئیس جمهور استعفای آخوندی و شریعتمداری را پذیرفت / انتصاب  محمد اسلامی و رضا رحمانی به عنوان سرپرست وزارتخانه های راه و شهر سازی و صنعت، معدن و تجارت
رئیس جمهور استعفای آخوندی و شریعتمداری را پذیرفت / انتصاب محمد اسلامی و رضا رحمانی به عنوان سرپرست وزارتخانه های راه و شهر سازی و صنعت، معدن و تجارت - رئیس جمهور استعفای آخوندی و شریعتمداری را پذیرفت و مهندس محمد اسلامی و دکتر رضا رحمانی را به عنوان سرپرست وزارتخانه های راه و شهر سازی و صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.
محمد اسلامی به عنوان سرپرست «وزارت راه و شهرسازی» منصوب شد
محمد اسلامی به عنوان سرپرست «وزارت راه و شهرسازی» منصوب شد - رئیس جمهور در حکمی محمد اسلامی را به عنوان سرپرست «وزارت راه و شهرسازی» منصوب کرد.
وزیر کشور خواستار سرکوب تروریست‌ها در مرز ایران و پاکستان شد
وزیر کشور خواستار سرکوب تروریست‌ها در مرز ایران و پاکستان شد - ایلنا: وزیر کشور در گفت‌وگوی تلفنی با همتای‌ پاکستانی‌اش خواستار سرکوب تروریست‌ها در مرز ایران و پاکستان شد.
برخی مخالفت ها بادستاوردهای بین المللی دولت قدرت طلبانه وجناحی است
برخی مخالفت ها بادستاوردهای بین المللی دولت قدرت طلبانه وجناحی است - تهران - ایرنا -عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه مجلس و دولت با گنجاندن هفت شرط برای cft به همراه اقدامات دیگر راه سواستفاده طرف خارجی را بسته اند، گفت: جنس برخی مخالفت های داخلی قدرت طلبانه، رقابت جناحی، انحصارگرایانه و هم صدا با دشمنان است.
ردپای مجوزهای دولتی در بناهای حریم رودها/واکنش رسایی به استعفای آخوندی/عامل ارسال پیامک به نمایندگان:مسیر‌های دیگری جز پیامک دادن دارم که آن را نمی‌گویم/باز هم مسمومیت الکلی در بندرعباس
ردپای مجوزهای دولتی در بناهای حریم رودها/واکنش رسایی به استعفای آخوندی/عامل ارسال پیامک به نمایندگان:مسیر‌های دیگری جز پیامک دادن دارم که آن را نمی‌گویم/باز هم مسمومیت الکلی در بندرعباس - رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند؛ کمبود واکسن آنفلوآنزا در ایران/بازداشت عوامل سنگ‌پرانی به کامیون‌ها توسط سپاه پاسداران/نظر متفاوت یک نماینده درباره استعفای آخوندی و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
نخستین جلسه شورای سیاستگذاری کنفرانس بین‌المللی حقوق کودک
نخستین جلسه شورای سیاستگذاری کنفرانس بین‌المللی حقوق کودک - ایلنا: نخستین جلسه شورای سیاستگذاری کنفرانس بین‌المللی حقوق کودک در وزارت دادگستری تشکیل شد.
جلسه غیرعلنی روز یکشنبه مجلس لغو شد
جلسه غیرعلنی روز یکشنبه مجلس لغو شد - ایلنا: عضو هیات رئیسه مجلس از لغو جلسه غیرعلنی فردا مجلس شورای اسلامی خبر داد.
هیات عالی فقط برای تسهیل درتصمیم گیری های مجمع شکل گرفته است
هیات عالی فقط برای تسهیل درتصمیم گیری های مجمع شکل گرفته است - تهران- ایرنا- نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: هیات عالی نظارت براساس ماده 2 اصل 110 قانون اساسی و برای تسهیل در تصمیم گیری های مجمع تشخیص مصلحت نظام شکل گرفته است.
بدعت در قانونگذاری یا تفسیر به رأی قانون اساسی؟
بدعت در قانونگذاری یا تفسیر به رأی قانون اساسی؟ - چند روز پیش وزیر راه و ترابری آقای آخوندی طی نامه‌ای به رئیس مجلس نسبت به تشکیل رکن جدیدی در ارکان حاکمیت کشور اظهار خطر نمود.
چه کسانی به ورود هیات نظارت مجمع به CFT اعتراض کردند؟
چه کسانی به ورود هیات نظارت مجمع به CFT اعتراض کردند؟ - تهران-ایرناپلاس-قانون مربوط به CFT با وجود مخالفان در مجلس به تصویب رسید و برای بررسی در اختیار شورای نگهبان قرار گرفته است، اما در این میان هیئت نظارت مجمع تشخیص وارد بررسی این مصوبه شده و این در حالی است که بسیاری این ورود مجمع را نابجا و بدعتی در امر قانون‌گذاری می‌دانند.
گفتگوی تلفنی رحمانی فضلی با همتای پاکستانی خود
گفتگوی تلفنی رحمانی فضلی با همتای پاکستانی خود - وزیر کشور ساعتی قبل در گفتگوی تلفنی با شهریار آفریدی وزیر کشور پاکستان تاکید کرد: انتظار داریم دولت پاکستان بر اساس اسناد همکاری فیمابین بیش از پیش در تعقیب و سرکوب گروهک‌های تروریستی با نیرو‌های نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران همکاری لازم را بعمل آورد.
حمایت ترامپ از «نو تروریسم سعودی»، روزی واشنگتن را هم هدف قرار می‌دهد
حمایت ترامپ از «نو تروریسم سعودی»، روزی واشنگتن را هم هدف قرار می‌دهد - دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل ضمن عرض تسلیت به مردم عربستان پیرو قتل جمال خاشقجی، گفت: هر کسی که آمر جنایت است، تروریست جدید و نئو وهابی است. حمایت ترامپ از «نو تروریسم سعودی»، روزی واشنگتن را هم هدف قرار می‌دهد.
یک میلیون و ۲۰۰ هزار برای مراسم اربعین ثبت‌نام کرده‌‌اند/ بیش از یک میلیون ویزا صادر شده است/ بیش از ۱۵۰ هزار نفر دیروز وامروز به مرزها مراجعه کردند
یک میلیون و ۲۰۰ هزار برای مراسم اربعین ثبت‌نام کرده‌‌اند/ بیش از یک میلیون ویزا صادر شده است/ بیش از ۱۵۰ هزار نفر دیروز وامروز به مرزها مراجعه کردند - ایلنا: وزیر کشور تاکید کرد: دولت عراق همکاری بسیار خوبی تا الان با ما داشته است. حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار ثبت نام کرده‌‌اند و بیش از یک میلیون ویزا صادر شده است. از…