پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ / Thursday, 19 July, 2018

آخرین اخبار سرویس سیاست

ابراهیم همین‌طور که شنا می‌رفت، با صدای بلند شروع به گریه کرد
ابراهیم همین‌طور که شنا می‌رفت، با صدای بلند شروع به گریه کرد - یادم هست یکبار در زورخانه، مرشد به خاطر ایام فاطمیه شروع به خواندن اشعاری در مصیبت حضرت زهرا (س) نمود. ابراهیم همین‌طور که شنا می‌رفت، با صدای بلند شروع به گریه کرد.من و دیگران، نمی‌ فهمیدیم که چرا ابراهیم اینگونه گریه می‌کند.
ایران به خواست دمشق در سوریه حضور دارد
ایران به خواست دمشق در سوریه حضور دارد - مسکو - ایرنا - سفیر روسیه در ایران گفت: حضور ایران در سوریه قانونی است و ایرانیان همانند نظامیان روس به خواست دمشق در این کشور حضور دارند و در عملیات نابودی تروریست ها شرکت می کنند.
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
مستمندان را یاری و یتیمان را نوازش کنید
مستمندان را یاری و یتیمان را نوازش کنید - از شما می‌خواهم که تقوا پیشه کنید و خود را بسازید و مستمندان را یاری و یتیمان را نوازش کنید.
پالایشگاه ریاض هدف حمله پهپادهای یمنی قرار گرفت
پالایشگاه ریاض هدف حمله پهپادهای یمنی قرار گرفت - پهپادهای یمنی با طی مسیری بیش از 900 کیلومتر، به پالایشگاه ریاض حمله کردند و در عوض حملات متجاوزان سعودی به خاک یمن، این نقطه استراتژیک عربستان را هدف قرار دادند. منابع خبری یمن اعلام کردند در این حمله مخزن ذخیره سازی این پالایشگاه کاملا از بین رفت. در مقابل منابع خبری سعودی من تایید آتش سوزی در آرامکو، مدعی شده‌اند که آتش سوزی کنترل شده اما از عامل آتش سوزی سخنی به میان نیاورده‌اند.
170 فیلم سینمایی از یک بار دیدن شدن در ایران نیز محروم شدند!
170 فیلم سینمایی از یک بار دیدن شدن در ایران نیز محروم شدند! - آیا متولیان نهاد صنفی همچون خانه سینما حتی در این حد نیز نمی‌توانستند خواسته‌های کانون کارگردانان‌ به عنوان یکی از گروه‌های اصلی تشکیل دهنده ی این نهاد را مورد توجه قرار دهند و این گروه بزرگ از سینماگران که حسرت تماشای فیلم‌هایشان را بر پرده بزرگ سینماهای ایران بر دل دارند، یک فرصت امیدبخش می‌دادند؟
ادعای دو تابعیتی بودن فرشچی کذب و بی‌اساس است
ادعای دو تابعیتی بودن فرشچی کذب و بی‌اساس است - ایلنا: روابط عمومی وزارت امور خارجه تاکید کرد.: ادعای دو تابعیتی بودن سرکار خانم دکتر فرشچی کذب و بی‌اساس است.
وزارت خارجه ادعای دوتابعیتی سفیر ایران در فنلاند را رد کرد
وزارت خارجه ادعای دوتابعیتی سفیر ایران در فنلاند را رد کرد - تهران - ایرنا - وزارت امورخارجه چهارشنبه شب ادعای دو تابعیتی بودن «پروین فرشچی» سفیر جدید ایران در فنلاند را رد کرد.
ادعای دو تابعیتی بودن فرشچی کذب و بی اساس است
ادعای دو تابعیتی بودن فرشچی کذب و بی اساس است - روابط عمومی وزارت امور خارجه با رد ادعای بی اساس و مغرضانه مطرح شده در خصوص دو تابعیتی بودن پروین فرشچی که اخیرا به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در فنلاند منصوب شده است، اعلام کرد: این ادعا همچون ادعا‌های قبلی مطرح شده بی هیچ دلیل و مدرک و از پایه و بنیان کذب است.
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج - دو چهره مشهور تلویزیون نیز از مواهب موسسه ثامن الحجج بی نصیب نبوده‌اند. مؤسسه ثامن‌الحجج دو مبلغ ۱۸۰ میلیون‌تومانی و ۴۰۰ میلیون‌تومانی را به حساب «م.م» مجری یک برنامه تلویزیونی واریز می‌کند و عنوانی که روبه‌روی این اعداد در توضیح دلیل وجه ذکر شده، یک کلمه است؛ هدیه. اما رقم هدیه‌ای که آقای «م.م» به‌عنوان هدیه دریافت کرده، در مقابل تسهیلات دریافتی او از ثامن‌الحجج تقریبا ناچیز است.
قاسمی قهرمانی کشتی گیران جوان ایران را تبریک گفت
قاسمی قهرمانی کشتی گیران جوان ایران را تبریک گفت - رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه قهرمانی کشتی گیران جوان ایران در رقابت‌های آسیایی را به مردم پرافتخار ایران و مسئولان و مربیان تیم ملی جوانان تبریک و شاد باش گفت.
فارین پالسی: اوباما معنای فریاد ظریف که گفت «هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید» را فهمید، اما ترامپ فعلا نه / اگر می‌خواهید بین آمریکا و ایران جنگ نشود، به این جمله وزیر خارجه ایران دقت بیشتری کنید
فارین پالسی: اوباما معنای فریاد ظریف که گفت «هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید» را فهمید، اما ترامپ فعلا نه / اگر می‌خواهید بین آمریکا و ایران جنگ نشود، به این جمله وزیر خارجه ایران دقت بیشتری کنید - فارین پالیسی نوشت: واژه «نفس» ماهیت فرهنگ سیاسی ایران به طور خاص در ارتباط و تعامل با بیگانه را تعریف می کند. این کلمه همچنین در مورد این که چگونه ایران در وضعیت دشوار دیپلماتیکی که در حال حاضر با آن مواجه است واکنش نشان می دهد را مشخص می سازد. اگر چه معنای واژه نفس «خود» است اما ایرانی از آن به عنوان اعتماد به نفس، عزت نفس یا به طور ساده « غرور» تعریف می کنند.
دستگیری یک عضو حلقه فساد زنجیره‌ای خودرو در خوزستان
دستگیری یک عضو حلقه فساد زنجیره‌ای خودرو در خوزستان - ایلنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت از دستگیری یکی از افراد حلقه فساد زنجیره‌ای خودرو در خوزستان خبر داد.
واکنش بروجردی به خبرسازی دروغین کانال‌های خبری درباره بازداشت وی / دشمنی با آمریکاو اسرائیل هزینه‌های خود را دارد!
واکنش بروجردی به خبرسازی دروغین کانال‌های خبری درباره بازداشت وی / دشمنی با آمریکاو اسرائیل هزینه‌های خود را دارد! - بروجردی درباره خبرسازی دروغین کانال‌های خبری مبنی بر بازداشت وی گفت: دشمنی با آمریکا و رژیم صهیونیستی و حمایت از مقاومت سبب پاتک‌هایی از جانب دشمنان می‌شود که این دست از خبرسازی‌ها در پی همین موضوع است.
همه آنچه باید در مورد قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل بدانیم!
همه آنچه باید در مورد قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل بدانیم! - سی سال از زمان پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل توسط جمهوری اسلامی ایران که ناظر بر پایان نبرد هشت ساله ایران و عراق بود، گذشت؛ قطعنامه‌ای مهم و سرنوشت ساز که تحت تأثیر رخداد‌های متفاوت در دوران دفاع مقدس صادر شد و زمینه را برای پایان یک جنگ بی امان میان ایران و دنیای غرب فراهم کرد. به راستی نسل جدید کشورمان در مورد جزئیات این قطعنامه چه میزان اطلاعات دارند؟
رییس جمهوری برنامه محرومیت زدایی از سیستان را ابلاغ کرد
رییس جمهوری برنامه محرومیت زدایی از سیستان را ابلاغ کرد - تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور از ابلاغ برنامه محرومیت زدایی منطقه سیستان از سوی ریاست جمهوری به 18 دستگاه اجرایی و آغاز روند تدوین برنامه مشابه برای منطقه بلوچستان خبر داد.
کلنگ ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی در جاسک به زمین زده شد
کلنگ ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی در جاسک به زمین زده شد - فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از آغاز ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی منطقه دوم دریایی ولایت در جاسک خبر داد.
دبیرکل جدید سازمان دی هشت با ظریف دیدار کرد
دبیرکل جدید سازمان دی هشت با ظریف دیدار کرد - تهران- ایرنا- «جعفر کوشاری» دبیرکل جدید سازمان همکاری های اقتصادی کشورهای در حال توسعه (دی هشت -D8) در دیدار با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، پیرامون همکاری در زمینه های تولید و صادرات دارو و تامین مالی پروژه های اقتصادی گفت وگو کرد.
کلنگ ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی در جاسک به زمین زده شد
کلنگ ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی در جاسک به زمین زده شد - ایلنا: فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از آغاز ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی منطقه دوم دریایی ولایت در جاسک خبر داد.
دوازدهمین نشست مشترک کنسولی ایران و ارمنستان برگزار شد
دوازدهمین نشست مشترک کنسولی ایران و ارمنستان برگزار شد - ایلنا: دوازدهمین نشست مشترک کنسولی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در محل وزارت امور خارجه و به ریاست مدیران کل کنسولی وزارت امور خارجه‌های دو کشور برگزار ش…
فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام ۴۵ درصد کاهش یافته است
فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام ۴۵ درصد کاهش یافته است - ایلنا: معاون دادستان کل کشور در کانال شخصی‌اش نموداری درخصوص کاهش ۴۵ درصدی فعالیت کاربران تلگرام منتشر کرده است.
غلامی: مسئولان برای تعدیل حکم دانشجویان بازداشتی محبت‌آمیز نگاه کنند
غلامی: مسئولان برای تعدیل حکم دانشجویان بازداشتی محبت‌آمیز نگاه کنند - قوای سه‌گانه > همشهری آنلاین: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آخرین پی‌گیرهای این وازرتخانه درباره تعدیل حکم دانشجویان بازداشتی را تشریح کرد.
وقت گفت‌وگوی منصفانه با مردم است
وقت گفت‌وگوی منصفانه با مردم است - سیاست داخلی > فرزانه آیینی - خبر‌نگار: ‌مصاحبه که تمام شد، گفتم: «چقدر دلتان از شرایط پیش آمده برای دولت و اصلاحات پر بود».
درخواست ترامپ برای ملاقات با روحانی
درخواست ترامپ برای ملاقات با روحانی - سیاست داخلی > همشهری آنلاین: رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: در سفر قبلی روحانی به نیویورک برای مجمع عمومی سازمان ملل، ترامپ ۸ بار درخواست گفتگو و ملاقات با رئیس‌جمهور را از تیم ایرانی مطرح کرده بود.
تائید حکم ۲ نفر از اعضای گروه تروریستی داعش در کرمان
تائید حکم ۲ نفر از اعضای گروه تروریستی داعش در کرمان - قوای سه‌گانه > همشهری آنلاین: رئیس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان از تائید حکم دو نفر از اعضای گروه تروریستی داعش در دادگاه تجدیدنظر استان کرمان خبر داد و گفت: این افراد از طریق کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با سرویس‌های اطلاعاتی تبادل اطلاعات داشته‌اند.
دفتر متکی دریافت وام چندین میلیاردی را تکذیب کرد
دفتر متکی دریافت وام چندین میلیاردی را تکذیب کرد - سیاست داخلی > همشهری آنلاین: دفتر منوچهر متکی، مطلب منتشر شده در روزنامه شرق مبنی بر دریافت وام چندین میلیارد تومانی از موسسه ثامن الحجج را تکذیب کرد.
دستور دادستان به بانک مرکزی: طی ۴۸ ساعت فهرست گیرندگان ارز را تحویل دهید
دستور دادستان به بانک مرکزی: طی ۴۸ ساعت فهرست گیرندگان ارز را تحویل دهید - قوای سه‌گانه > همشهری آنلاین: دادستان کل کشور گفت: ۲۶ تیر ماه به رئیس بانک مرکزی گفتم ظرف ۴۸ ساعت باید لیست گیرندگان ارز دولتی را کامل تحویل دهید. به دادستان تهران نیز سپردیم این لیست‌ها را به درستی مورد بررسی قرار دهد.
پرونده قربانیان اسیدپاشی های اصفهان مختومه شد؛ پرداخت دیه از بیت‌المال
پرونده قربانیان اسیدپاشی های اصفهان مختومه شد؛ پرداخت دیه از بیت‌المال - قوای سه‌گانه > همشهری آنلاین: وکیل مدافع قربانیان اسیدپاشی‌های اصفهان از پرداخت دیه قربانیان این حادثه از صندوق دیه بیت‌المال خبر داد و گفت: پرونده مختومه شد.
اصلاح طلبان در انتخابات آینده مجلس حضور جدی خواهند داشت
اصلاح طلبان در انتخابات آینده مجلس حضور جدی خواهند داشت - سیاست داخلی > همشهری آنلاین: رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت: اصلاح طلبان برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حضور جدی و موثری خواهند داشت.
تغییرات در کابینه دولت تایید شد؛ روحانی در حال بررسی‌ است
تغییرات در کابینه دولت تایید شد؛ روحانی در حال بررسی‌ است - قوای سه‌گانه > همشهری آنلاین: رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: رئیس جمهوری در حال بررسی اسامی مختلف هستند تا در فرصت مناسب برخی تغییرات انجام شود.