چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ / Wednesday, 24 January, 2018

آخرین اخبار سرویس سیاست

گفت‌وگوی تلویزیونی با روحانی را به روزنامه نگاران بسپارید
گفت‌وگوی تلویزیونی با روحانی را به روزنامه نگاران بسپارید - این تکراری شدن گفت‌وگوهای رییس جمهور روحانی در تلویزیون نشان می‌دهد که مجریانی که با رییس جمهور یا روسای دیگر قوا مصاحبه می‌کنند، نمی‌توانند آنها را به چالش بکشند.
ترکیه نگران شکست در بازی سوریه است
ترکیه نگران شکست در بازی سوریه است - امریکا درصدد بازگشت دوباره به عرصه سیاسی ترکیه نگران شکست در بازی سوریه استبدیهی بود که درگیری منافع امریکا – روسیه – ترکیه در عرصه سوریه بعد از پایان مرحله داعش تشدید شود و هر کدام برای سهم بندی های سیاسی وارد خط درگیری شوند و بر سر جدول راه حل ها به مجادله برخیزند.
مجلس و دولت توجه کنند که حجم فروش اوراق مشارکت در بودجه اضافه نشود
مجلس و دولت توجه کنند که حجم فروش اوراق مشارکت در بودجه اضافه نشود - ایلنا: رییس مجلس شورای اسلامی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس خواست که نظرات خود را درباره تفریغ بودجه ۹۵ در زمان مقرر ارائه دهند تا نتیجه آن توسط کمیسیون بودجه به صحن…
جزییات مصارف 4 میلیارد دلار برداشتی از صندوق توسعه ملی با اذن رهبر معظم انقلاب
جزییات مصارف 4 میلیارد دلار برداشتی از صندوق توسعه ملی با اذن رهبر معظم انقلاب - تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی جزییات مصارف مبلغی که با اذن رهبر معظم انقلاب از صندوق توسعه ملی برداشته شده است را تشریح کرد.
معاون امور مجلس رییس جمهوری: ایران در مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی عزم جدی دارد
معاون امور مجلس رییس جمهوری: ایران در مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی عزم جدی دارد - تهران - ایرنا – معاون امور مجلس رییس جمهوری گفت: جمهوری اسلامی ایران در تعامل و همکاری با سایر کشورها در مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی عزم جدی دارد.
کمیسیون‌های تخصصی مجلس  نظرات خود درباره گزارش تفریغ بودجه 95 را در زمان مقرر ارائه دهند
کمیسیون‌های تخصصی مجلس نظرات خود درباره گزارش تفریغ بودجه 95 را در زمان مقرر ارائه دهند - تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی از کمیسیون های تخصصی خواست نظرات خود درباره گزارش تفریغ بودجه سال 95 کل کشور را در زمان مقرر ارائه کنند.
پرسش عباس عبدی از سخنگوی شورای نگهبان: پول توجیبی مجلس به افراد چه توجیهی دارد؟
پرسش عباس عبدی از سخنگوی شورای نگهبان: پول توجیبی مجلس به افراد چه توجیهی دارد؟ - «اگر پول توجیبی در بودجه وجود دارد، چگونه شورای نگهبان چنین بودجه‌ای را تصویب می‌کند؟ مگر معنا دارد که مجلس به افراد پول توجیبی دهد و از آن مهم‌تر این که شورای نگهبان نیز آن را تصویب کند؟ این تعریض آشکار نه فقط به مجلس و نمایندگان آن است، بلکه زیر سوال بردن شورای نگهبان در انجام وظایف خویش نیز هست، زیرا پول توجیبی معنای خاصی دارد که به‌ طور قطع تخصیص چنین بودجه‌ای برای هر مقامی خلاف مقررات و قانون…
یک نماینده مجلس: دولت ۳ هزار میلیارد تومان در سال ۹۷ مازاد بودجه دارد
یک نماینده مجلس: دولت ۳ هزار میلیارد تومان در سال ۹۷ مازاد بودجه دارد - عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: دولت ۳ هزار میلیارد تومان در سال ۹۷ مازاد بودجه دارد.
کدخدایی؛ آیا می‌توان انتظار داشت هرجا سخن از انقلاب و اسلام هست روزنامه جمهوری اسلامی حجت باشد؟
کدخدایی؛ آیا می‌توان انتظار داشت هرجا سخن از انقلاب و اسلام هست روزنامه جمهوری اسلامی حجت باشد؟ - سخنگوی شورای نگهبان طی یک متن انتقادی، در کانال تلگرامی خود نوشت: آیا می‌توان انتظار داشت مثل اون قدیما هرجا سخن از انقلاب و اسلام هست، روزنامه جمهوری اسلامی حجت باشد؟
احتمال بازجویی از ترامپ در پرونده "نفوذ روسیه"
احتمال بازجویی از ترامپ در پرونده "نفوذ روسیه" - این نخستین باری است که نام ترامپ به طور مستقیم در پرونده نفوذ روسیه به میان میاید. گفته می شود مصاحبه با ترامپ درباره استعفای مایکل فلین و اخراج جیمز کومی متمرکز خواهد بود.
کدام نماینده‌ها از زندان اوین بازدید می‌کنند؟/ تکذیب حضور نمایندگان 3 فراکسیون سیاسی مجلس
کدام نماینده‌ها از زندان اوین بازدید می‌کنند؟/ تکذیب حضور نمایندگان 3 فراکسیون سیاسی مجلس - رییس کمیسیون قضایی: بازدید از اوین ارتباطی به سه فراکسیون مجلس ندارد و آنها در این بازدید حضور ندارند.
پوسکو کره جنوبی هم قراردادش با ایران را لغو کرد؛حمله کنندگان به سفارت عربستان کجا هستند؟
پوسکو کره جنوبی هم قراردادش با ایران را لغو کرد؛حمله کنندگان به سفارت عربستان کجا هستند؟ - شرکت پوسکو کره جنوبی قرارداد 1.6 میلیارد دلاری خود را با ایران لغو کرد؛چرا که 38 درصد سهام این شرکت متعلق به سعودی هاست؛پیش از این همه شرکت آلومنیوم نالکو هند قرار دادش را با ایران لغو کرده بود؛حال آنان که به سفارت سعودی یورش بردند کجایند که این خسارت ها را ببینند؟آنهایی که با این افراد مماشات کردند چه حرفی برای گفتن دارند؟چگونه می توان انتظار داشت با این همه کارشکنی در...
ردپای حزب‌الله و داعش در جنجال‌های صحن مجلس بر سر یک لایحه/برجام هم از انتقادات بی نصیب نماند
ردپای حزب‌الله و داعش در جنجال‌های صحن مجلس بر سر یک لایحه/برجام هم از انتقادات بی نصیب نماند - مجلس - لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل برای مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی موضوعی بود که در دستور کار امروز مجلس قرار گرفت و باردیگر موجب مخالفت نمایندگان معترض به ارتباط با کشورهای غربی شد.
مجلس مفهوم «امهال وام» را تفسیر کرد
مجلس مفهوم «امهال وام» را تفسیر کرد - نمایندگان مجلس شورای اسلامی با هدف رفع ابهام و مشکلات پیش‌آمده در بانک‌ها، مفهوم «امهال وام» و تبعات آن را تفسیر کردند.
رییس «شورای برنامه‌ریزی» حزب اسلامی کار انتخاب شد
رییس «شورای برنامه‌ریزی» حزب اسلامی کار انتخاب شد - اعضای شورای برنامه‌ریزی حزب اسلامی کار به اتفاق آراء «رضا سعیدی» را به عنوان رییس این شورا انتخاب کردند.
گزارش کامل تفریغ بودجه سال ۱۳۹۵ کشور + متن
گزارش کامل تفریغ بودجه سال ۱۳۹۵ کشور + متن - ایلنا: رییس دیوان محاسبات کشور گزارش تفریغ بودجه سال ۹۵ کل کشور را در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی قرائت کرد.
نوبخت فردا برای بازدید از مناطق زلزله‌زده به کرمانشاه می‌رود
نوبخت فردا برای بازدید از مناطق زلزله‌زده به کرمانشاه می‌رود - ایلنا: محمد‌باقر نوبخت در صفحه شخصی خود در توییتر از سفر به کرمانشاه و پیگیری وضع زلزله‌زدگان خبر داد.
درخواست بعیدی‌نژاد از سازمان بین‌المللی دریانوردی برای بررسی دقیق ابعاد حادثه سانچی
درخواست بعیدی‌نژاد از سازمان بین‌المللی دریانوردی برای بررسی دقیق ابعاد حادثه سانچی - ایلنا: سفیر کشورمان در لندن از درخواست ایران از سازمان بین‌المللی دریانوردی برای بررسی دقیق ابعاد و آثار حادثه کشتی سانچی خبر داد.
جوان‌گرایی را در نیروهای مسلح شروع کردیم/ آمریکا دنبال حفظ کانون‌های مناقشه در غرب آسیا است
جوان‌گرایی را در نیروهای مسلح شروع کردیم/ آمریکا دنبال حفظ کانون‌های مناقشه در غرب آسیا است - ایلنا: دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: ایران درصدد است تا با هوشمندی کامل در مقابل ائتلاف آمریکا ائتلاف سازی کند، باید بتوان به سمت ائتلاف با پاکستان و…
کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی ربطی به FATF ندارد
کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی ربطی به FATF ندارد - رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطاری گفت: مساله FATF با کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی متفاوت است و ربطی به هم ندارد.
قرائت گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۵ در مجلس
قرائت گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۵ در مجلس - گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور توسط عادل آذر رییس دیوان محاسبات کشور در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی قرائت شد.
تاکید شورای پول و اعتبار بر حفظ ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم
تاکید شورای پول و اعتبار بر حفظ ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم - یک عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای پول و اعتبار گفت که شورای پول و اعتبار ضمن تاکید بر حفظ ارزش پول ملی خواستار همراهی تمامی دستگاه‌هایی شد که نقش تعیین کننده در تثبیت نرخ ارز دارند.
آمریکا به دنبال حفظ کانون‌های مناقشه در غرب آسیاست
آمریکا به دنبال حفظ کانون‌های مناقشه در غرب آسیاست - دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: ایران درصدد است تا با هوشمندی کامل در مقابل ائتلاف آمریکا ائتلاف سازی کند، باید بتوان به سمت ائتلاف با پاکستان و عراق بر ضد تشنج و تروریست پیش رفت.
ارزیابی سخنگوی حزب ندا از گفت‌وگوی تلویزیونی رییس‌جمهور
ارزیابی سخنگوی حزب ندا از گفت‌وگوی تلویزیونی رییس‌جمهور - سخنگوی حزب ندای ایرانیان در ارزیابی خود از گفت‌وگوی تلویزیونی حسن روحانی، گفت: انتظار می‌رفت در بخش عمده‌ای از این گفت‌وگو درباره اعتراضات اخیر در کشور صحبت شود.
دیدار هیات اعزامی اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری دانمارک با تویسرکانی
دیدار هیات اعزامی اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری دانمارک با تویسرکانی - رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با هیات اعزامی اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری کشور دانمارک دیدار و گفت‌وگو کرد.
مسئولان نسبت به ادعاهای خود پاسخگو باشند/ریشه تخلف با بی‌اعتنایی به آن خشک نمی‌شود
مسئولان نسبت به ادعاهای خود پاسخگو باشند/ریشه تخلف با بی‌اعتنایی به آن خشک نمی‌شود - یک وکیل دادگستری گفت: توقع مردم از نمایندگان ملت برخورد مسئولانه، غیرجناحی و پیگیری تخلفات از طریق تحقیق و تفحص و معرفی عاملین و آمرین متخلف به دستگاه قضایی است.