جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ / Friday, 19 October, 2018

آخرین اخبار سرویس سیاست

میرسلیم: دولت برای پرداخت بدهکاری‌هایش بازار ارز را آشفته کرده است
میرسلیم: دولت برای پرداخت بدهکاری‌هایش بازار ارز را آشفته کرده است - رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه گفت: دولت بازار ارز را آشفته می‌کند تا با کاهش ارزش سپرده‌های مردم، بخشی از دیون خود را پرداخت کند.
بررسی تقاضای تفحص از عملکرد بانک مرکزی در دستور کار مجلس
بررسی تقاضای تفحص از عملکرد بانک مرکزی در دستور کار مجلس - بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد بانک مرکزی در دستورکار هفته جاری نمایندگان مجلس قرار دارد.
انتقاد حکیمی‌پور از تصفیه نیروها در شورای شهر/ "باب نقد درون جریانی بین اصلاح‌طلبان بسته است"
انتقاد حکیمی‌پور از تصفیه نیروها در شورای شهر/ "باب نقد درون جریانی بین اصلاح‌طلبان بسته است" - دبیر کل حزب اراده ملت گفت: متاسفانه نقد درون جریانی در اصلاحات بسته شده و تا کسی نقد درون جریانی انجام می‌دهد می‌گویند قصدشان تضعیف رئیس دولت اصلاحات است.
عضو کمیسیون امنیت ملی: پیوستن ایران به FATF یعنی خود تحریمی
عضو کمیسیون امنیت ملی: پیوستن ایران به FATF یعنی خود تحریمی - عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با انتقاد از پیوستن احتمالی ایران به FATF، گفت: پیوستن ایران به FATF موجب خودتحریمی می‌شود.
باید از توان و ظرفیت منتقدان برای اداره کشور به‌کار گرفته شود/ جریان اصلاح‌‌طلبی به بازنگری نیاز دارد
باید از توان و ظرفیت منتقدان برای اداره کشور به‌کار گرفته شود/ جریان اصلاح‌‌طلبی به بازنگری نیاز دارد - ایلنا: دبیرکل حزب اراده ملت ایران تاکید کرد: جریان اصلاح‌‌طلبی به بازنگری نیاز دارد. در حوزه گفتمانی نیاز به آسیب‌‌شناسی داریم. در جریان اجرایی باید بتوانیم ساختار…
ایران درصدد تضمین رعایت حقوق کودکان و پرورش آنها در فضای عاری از خشونت است
ایران درصدد تضمین رعایت حقوق کودکان و پرورش آنها در فضای عاری از خشونت است - ایلنا: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مواضع کشورمان درخصوص حقوق کودکان را در کمیته حمایت از حقوق کودکان اتحادیه بین‌المجالس جهانی تشریح کرد.
واکنش‌های تند به حضور محدود زنان در ورزشگاه آزادی
واکنش‌های تند به حضور محدود زنان در ورزشگاه آزادی - هشدار دادستان کل کشور نشان می‌دهد که تصمیم حضور زنان در ورزشگاه‌ها تصمیمی دولتی است و نظر کلیت نظام به حساب نمی‌آید، به این ترتیب نمی‌توان خیلی به اتفاقات...
"خط فقر" قرمز شد!
"خط فقر" قرمز شد! - «واقعیت این است که ما الان جدا از پدیده تن‌فروشی با یک پدیده جدید تحت عنوان «زمان‌فروشی» هم مواجه هستیم. به این صورت که افراد که قدرت خرید ندارند، برای...
شرکت ۳۰ هزار داوطلب در آزمون عمومی قضاوت/ یک سوم از شرکت‌‌‌کنندگان از بانوان هستند
شرکت ۳۰ هزار داوطلب در آزمون عمومی قضاوت/ یک سوم از شرکت‌‌‌کنندگان از بانوان هستند - ایلنا: معاون منابع انسانی قوه قضائیه تاکید کرد: یک سوم از شرکت‌‌‌کنندگان در آزمون قضاوت امسال از بانوان و ۱۵ درصد از شرکت‌‌‌کنندگان دارای مدارک حوزوی هستند.
مجلس به اختیار خود و مردم نیست/ چرا نوحه‌‌‌خوان ما را یزید خطاب می‌‌‌کند؟/ مردم به ما بی‌اعتماد شده‌اند
مجلس به اختیار خود و مردم نیست/ چرا نوحه‌‌‌خوان ما را یزید خطاب می‌‌‌کند؟/ مردم به ما بی‌اعتماد شده‌اند - ایلنا: نماینده مردم تبریز در مجلس تاکید کرد: مجلس FATF را تصویب کرده که خیلی برای ما مفید است. ما با این قانون جلوی پولشویی را گرفتیم. این استانداردسازی سیستم نظام…
ایران حمله تروریستی در ولایت قندهار افغانستان را محکوم کرد
ایران حمله تروریستی در ولایت قندهار افغانستان را محکوم کرد - ایلنا: سخنگوی وزارت امور خارجه حمله تروریستی در ولایت قندهار افغانستان را که به کشته و زخمی‌ شدن جمعی از مسئولان و افراد حاضر در یک نشست دولتی منجر شد را محکوم و با…
جهانگیری افتخار آفرینی جوانان ایران در بازی‌های المپیک را تبریک گفت
جهانگیری افتخار آفرینی جوانان ایران در بازی‌های المپیک را تبریک گفت - معاون اول رییس جمهور درخشش و افتخار آفرینی جوانان ایران در بازی‌های المپیک جوانان را تبریک گفت.
خبر ویژه واشنگتن‌پست: رونمایی از ولیعهد جدید عربستان سعودی/ بن سلمان برکنار می شود/مخالفان «بن سلمان» در حال جمع شدن گرد «احمد بن عبدالعزیز» هستند
خبر ویژه واشنگتن‌پست: رونمایی از ولیعهد جدید عربستان سعودی/ بن سلمان برکنار می شود/مخالفان «بن سلمان» در حال جمع شدن گرد «احمد بن عبدالعزیز» هستند - یکی از ستون‌نویس‌های شناخته‌شده نشریه «واشنگتن‌پست» به نقل از منابع مطلع نوشته منتقدان ولی‌عهد کنونی سعودی در حال جمع شدن حول محور «احمد بن عبدالعزیز» هستند.
بررسی فعال سازی کارت سوخت ها در دستور کار هفته آتی کمیسیون انرژی
بررسی فعال سازی کارت سوخت ها در دستور کار هفته آتی کمیسیون انرژی - سخنگوی کمیسیون انرزی مجلس شورای اسلامی از بررسی فعال سازی کارت سوخت ها در جلسه روز یکشنبه این کمیسیون خبر داد.
سردار نقدی: اگر در کشور مشکلی وجود دارد به گردن انقلاب نیست بلکه به علت انتخاب مردم است/ در انقلاب اسلامی حتی شکم پرستان نیز منتفع شده اند
سردار نقدی: اگر در کشور مشکلی وجود دارد به گردن انقلاب نیست بلکه به علت انتخاب مردم است/ در انقلاب اسلامی حتی شکم پرستان نیز منتفع شده اند - پیش از انقلاب، مصرف کالری مردم هزار و 700 کیلو بود که این رقم اکنون به سه هزار و 100 کیلو کالری رسیده است.
ایران حمله تروریستی در ولایت قندهار افغانستان را محکوم کرد
ایران حمله تروریستی در ولایت قندهار افغانستان را محکوم کرد - سخنگوی وزارت امور خارجه،حمله تروریستی در ولایت قندهار افغانستان که به کشته و زخمی‌شدن جمعی از مسئولان و افراد حاضر در یک نشست دولتی منجر شد را محکوم و با دولت، ملت و خانواده قربانیان این جنایت ابراز همدردی کرد.
نماینده ولی فقیه در سپاه: ورود بانوان به استادیوم کار بدی است / واقعا می‌خواهند بانوان شاد شوند یا دیگران ‌‌به وسیله آنها شاد‌ شوند؟
نماینده ولی فقیه در سپاه: ورود بانوان به استادیوم کار بدی است / واقعا می‌خواهند بانوان شاد شوند یا دیگران ‌‌به وسیله آنها شاد‌ شوند؟ - حجت‌الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی در واکنش به ورود بانوان به استادیوم ورزشی در بازی تیم ملی ایران و بولیوی گفت: آیا واقعا آن افراد می‌خواهند بانوان در داخل استادیوم شاد شوند یا دیگران ‌‌به وسیله آنها شاد‌ شوند؟ متعقد هستم این کار نباید مقدمه‌ای برای قباحت‌زدایی از برخی گناهان شود که این کار بدی است.
دنیا باید در مقابل تضییع حقوق فلسطینیان مقاومت کند/ آمریکا قاتل ۶۶ کودک ایرانی است
دنیا باید در مقابل تضییع حقوق فلسطینیان مقاومت کند/ آمریکا قاتل ۶۶ کودک ایرانی است - ایلنا: سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد تاکید کرد: دنیا نباید اجازه دهد که زورگویی آمریکا و جنایات اسرائیل موجب تضییع بیشتر حقوق فلسطینیان شود.
نامه فراکسیون زنان به رئیس‌جمهور برای انتخاب وزیر زن/ شرایط فعلی کشور شاید تا ۵، ۶ ما دیگر ادامه داشته باشد
نامه فراکسیون زنان به رئیس‌جمهور برای انتخاب وزیر زن/ شرایط فعلی کشور شاید تا ۵، ۶ ما دیگر ادامه داشته باشد - ایلنا: یک نماینده مجلس درباره وزرای پیشنهادی از سوی دولت گفت: افرادی که معرفی می‌شوند باید تخصص، تعهد و مسئولیت داشته باشند.
کنترل در مرزها را تشدید کرده ایم/ استفاده از مرز «سومار» فقط در شرایط اضطرار/ قرار نیست مرز جدیدی میان ایران و ترکیه ایجاد شود
کنترل در مرزها را تشدید کرده ایم/ استفاده از مرز «سومار» فقط در شرایط اضطرار/ قرار نیست مرز جدیدی میان ایران و ترکیه ایجاد شود - ایلنا: مدیرکل امور مرزی وزارت کشور درباره بازگشایی مرزهای خسروی و سومار گفت: سومار یک مرز احتیاط است و با توافق طرفین بازخواهد شد اما ما برای بازگشایی مرز خسروی…
شرکت قضات خانم درآزمون قضاوت کمتر از ۳۰ درصد است
شرکت قضات خانم درآزمون قضاوت کمتر از ۳۰ درصد است - معاون منابع انسانی قوه قضاییه اعلام کرد: شرکت قضات خانم درآزمون قضاوت کمتر از ۳۰ درصد است و بالای ۷۰ درصد شرکت اقایان را داشتیم.
حضور ظریف و علوی در کمیسیون امنیت ملی/ بررسی جذب اعتبار یک و نیم میلیارد دلاری از «صندوق توسعه ملی» جهت ایجاد اشتغال در کمیسیون اقتصادی
حضور ظریف و علوی در کمیسیون امنیت ملی/ بررسی جذب اعتبار یک و نیم میلیارد دلاری از «صندوق توسعه ملی» جهت ایجاد اشتغال در کمیسیون اقتصادی - محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه و سید محمود علوی، وزیر اطلاعات و فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جلسات هفته آینده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور می‌یابند.
نهمین کنگره حزب اراده ملت ایران آغاز شد
نهمین کنگره حزب اراده ملت ایران آغاز شد - ایلنا: نهمین کنگره سراسری حزب اراده ملت ایران صبح امروز در کانون توحید با حضور جمعی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب آغاز شد.
از نقد محافظه‌کار شدن اصلاح‌طلبان تا تصمیم‌گیری مثل کویت
از نقد محافظه‌کار شدن اصلاح‌طلبان تا تصمیم‌گیری مثل کویت - تهران - ایرنا پلاس: نقد و بررسی عملکرد اصلاح‌طلبان و واکاوی راهکارهای خروج از وضع موجود موضوع میزگرد ایرنا پلاس با حضور علی تاجرنیا و سعید رضوی فقیه است. بخش اول میزگرد را در ادامه می‌خوانید.
سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان: دادستان کل واردشود
سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان: دادستان کل واردشود - تهران- ایرناپلاس- سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان، درباره «خائن» خواندن رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی از سوی یک نماینده عضو جبهه پایداری می‌گوید: در صورت توهین به رؤسای قوا، دادستان کل کشور باید وارد عمل شود.
جمالی :خروج آمریکا از پیمان مودت هیچ تفاوتی به حال ایران ندارد.
جمالی :خروج آمریکا از پیمان مودت هیچ تفاوتی به حال ایران ندارد. - یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که آمریکا با خروج از پیمان مودت بار دیگر عدم پایبندی‌اش به معاهدات بین‌المللی را نشان می‌دهد آن هم در شرایطی که خروج این کشور از پیمان مودت هیچ تفاوتی به حال ایران ندارد.
قضات مکلف هستند از مجازات های جایگزین حبس استفاده کنند
قضات مکلف هستند از مجازات های جایگزین حبس استفاده کنند - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه،گفت: رفتارهای ناهنجار در هر جامعه ای سبب عدم توسعه یافتگی و مهاجرت افراد می شود.
تطبیق اساسنامه مجمع نمایندگان ادوار مجلس با قانون جدید احزاب بررسی شد
تطبیق اساسنامه مجمع نمایندگان ادوار مجلس با قانون جدید احزاب بررسی شد - تطبیق اساسنامه مجمع نمایندگان ادوار مجلس با قانون جدید احزاب و برگزاری انتخابات شورای مرکزی این تشکل در دستور کار کنگره سراسری مجمع نمایندگان ادوار مجلس قرار گرفت.
روسای کمیسیون های «تحقیق» و «اصول ۱۰۷ و ۱۰۹ قانون اساسی» خبرگان انتخاب شدند
روسای کمیسیون های «تحقیق» و «اصول ۱۰۷ و ۱۰۹ قانون اساسی» خبرگان انتخاب شدند - با رای اکثریت اعضا، آیت‌الله احمد جنتی به ریاست کمیسیون «تحقیق» و آیت الله مرتضی مقتدایی به عنوان رئیس کمیسیون «اصول ۱۰۷ و ۱۰۹ قانون اساسی» مجلس خبرگان رهبری انتخاب شدند.
جهانگیری: موضوع اقتصادی تنها دلیل به وجود آمدن شرایط امروز نیست
جهانگیری: موضوع اقتصادی تنها دلیل به وجود آمدن شرایط امروز نیست - معاون اول رئیس جمهور گفت: موضوع اقتصادی تنها دلیل به وجود آمدن شرایط امروز نیست. جامعه به دنبال نشاط سیاسی است. یک سال و چند ماه از مهم‌ترین انتخاباتمان نگذشته است. کسی فراموش نکرده که چه شور و شوقی میان مردم شکل گرفت، چه شعارهایی داده شد.