یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ / Sunday, 24 June, 2018

آخرین اخبار سرویس سیاست

دعای معلم شدنم را به جان شهید ابراهیم هادی کنید
دعای معلم شدنم را به جان شهید ابراهیم هادی کنید - در ایام جنگ معلمی داشتم که خیلی بر من و همکلاسی‌ها تأثیر داشت. بسیاری از شاگردان او اهل نماز و جبهه و ... شدند. یک روز به ایشان گفتم: خدا را شکر که شما معلم ما هستید. دبیر ما گفت: دعایش را به جان شهید ابراهیم هادی کنید.
در سال ۹۶ حدود ۱۶ میلیون و سیصد هزار پرونده(با احتساب تکرارها) مورد بررسی قرار گرفته که نسبت به سال ۹۵، ۹۰۰ هزار پرونده اضافه شده است
در سال ۹۶ حدود ۱۶ میلیون و سیصد هزار پرونده(با احتساب تکرارها) مورد بررسی قرار گرفته که نسبت به سال ۹۵، ۹۰۰ هزار پرونده اضافه شده است - آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با مردم به تشریح عملکرد دستگاه قضا پرداخت.
خبری که لرزه بر اندام آقازاده‌ها انداخت! /ممنوعیت واردات ۱۴۰۰ کالا وشبهه رانت اطلاعاتی/کلاف بی اعتمادی بر سر اقتصاد /شوخی مسئولین با اقتصاد
خبری که لرزه بر اندام آقازاده‌ها انداخت! /ممنوعیت واردات ۱۴۰۰ کالا وشبهه رانت اطلاعاتی/کلاف بی اعتمادی بر سر اقتصاد /شوخی مسئولین با اقتصاد - معامله بن سلمان و نتانیاهو در اردن، پذیرش آتش بس از سوی طالبان، ممنوعیت واردات ۱۴۰۰ کالای غیر ضروری، اردوغان در لبه پرتگاه؟، جنجال «پویول و صدا و سیما» در مجلس، ارسال نامه به رئیس‌جمهور برای ترمیم کابینه، ورود زنان به مجلس سهمیه‌بندی می‌شود؟، شکست ارز تک نرخی!، گرفتاری در برزخ بی آبی، اهداف جنگ در جنوب سوریه و انتقاد رییس دولت اصلاحات از نامه درخواست مذاکره مستقیم با امریکا از مواردی است که موضوع گزارش‌های…
ستاره ... مربع ... توی دروازه!
ستاره ... مربع ... توی دروازه! - برای آن دسته از دوستانی که خواهند گفت: اسلحه پشت گردنت نیست کانال را عوض کن، باید عرض کنم اتفاقا اسلحه پشت گردنم است، هر کانال دیگری که می‌زنم یا مرگ و کشتار است یا گرانی، تحریم و...
نگذارید یک عده جاه‌طلب حق ضعیفان را پایمال کنند
نگذارید یک عده جاه‌طلب حق ضعیفان را پایمال کنند - از شما خواهانم که هر کسی به هر نحو که قدم علیه خط امام و جمهوری اسلامی بر می دارد به او تودهنی بزنید و نگذارید یک عده جاه طلب حق ضعیفان را پایمال کنند.
هرکسی معوقه بانکی دارد، مجرم نیست/ در غوغاسالاری‌های برخی پرونده‌ها، حجم اقدامات قوه قضاییه دیده نمی‌شود/ پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان به مالباختگان موسسات مالی
هرکسی معوقه بانکی دارد، مجرم نیست/ در غوغاسالاری‌های برخی پرونده‌ها، حجم اقدامات قوه قضاییه دیده نمی‌شود/ پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان به مالباختگان موسسات مالی - ایلنا: رئیس دستگاه قضا گفت: گاهی در غوغاسالاری‌های برخی پرونده‌ها این حجم از کارها دیده نمی‌شود ارزیابی کلی این است قوه…
آملی لاریجانی: دولت ۳۰ هزار میلیارد تومان به مالباختگان موسسات مالی داده است
آملی لاریجانی: دولت ۳۰ هزار میلیارد تومان به مالباختگان موسسات مالی داده است - قوای سه‌گانه > همشهری آنلاین: رییس قوه قضاییه با حضور در یک گفت‌وگوی زنده تلویزیونی به تشریح اقدامات و عملکرد قوه قضاییه پرداخت.
شهری که آب برای کشت ندارد؛ پایانی بر بیش از هزار سال کشاورزی/ بحران آب در ایران جدی‌تر شده‌است (+فیلم)
شهری که آب برای کشت ندارد؛ پایانی بر بیش از هزار سال کشاورزی/ بحران آب در ایران جدی‌تر شده‌است (+فیلم) - ورزنه به معنای کشاورزی است. این شهر هرچند نام‌اش را از حرفه‌ ساکنان‌اش گرفته اما دیگر آبی برای کشاورزی ندارد. حالا بحران آب در این منطقه بزرگتر شده‌است. جایی که تا کنون دو درگیری بر سر آب را سپری کرده‌است.
دادستان کاشمر ورود آمریکایی ها را به این شهر ممنوع کرد/مطهری در واکنش به عدم حضور پویول در برنامه فردوسی‌پور: مدیریت صداوسیما ملوک‌الطوایفی است
دادستان کاشمر ورود آمریکایی ها را به این شهر ممنوع کرد/مطهری در واکنش به عدم حضور پویول در برنامه فردوسی‌پور: مدیریت صداوسیما ملوک‌الطوایفی است - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
سفیر تام الاختیار ایران در ژاپن منصوب شد
سفیر تام الاختیار ایران در ژاپن منصوب شد - تهران- ایرنا- بنا به پیشنهاد وزیر امورخارجه و تصویب رئیس جمهوری، مرتضی رحمانی موحد سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در ژاپن تعیین شد.
بسته پیشنهادی اروپایی‌ها تا ۱۰ روز آینده روی میز مذاکره خواهد بود
بسته پیشنهادی اروپایی‌ها تا ۱۰ روز آینده روی میز مذاکره خواهد بود - ­معاون وزیر امور خارجه گفت: مذاکرات فشرده‌ای با اروپایی‌ها در حال انجام است روند کار نه امیدوارکننده ونه ناامید کننده است.
نمی‌گذاریم پرونده مردم زمین بماند/ گاهی در غوغاسالاری‌های برخی پرونده‌ها حجم اقدامات قوه قضاییه دیده نمی‌شود
نمی‌گذاریم پرونده مردم زمین بماند/ گاهی در غوغاسالاری‌های برخی پرونده‌ها حجم اقدامات قوه قضاییه دیده نمی‌شود - ایلنا: رئیس دستگاه قضا گفت: گاهی در غوغاسالاری‌های برخی پرونده‌ها این حجم از کارها دیده نمی‌شود ارزیابی کلی این است قوه…
شبکه تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت رسما آغاز به کار کرد/نور افشانی حقیقت بر فضاسازی‌های مجعول
شبکه تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت رسما آغاز به کار کرد/نور افشانی حقیقت بر فضاسازی‌های مجعول - همزمان با آغاز هفته قوه قضاییه، شبکه تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت (عدل تی وی) رسما آغاز به کار کرد.
شناسایی یک زن در ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس/نقش شمخانی در حل مشکل "آزادی"/ورود زنان به مجلس سهمیه‌بندی می‌شود؟/قول برجامی اروپایی‌ها از زبان عراقچی/انتشار کتاب علیه...
شناسایی یک زن در ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس/نقش شمخانی در حل مشکل "آزادی"/ورود زنان به مجلس سهمیه‌بندی می‌شود؟/قول برجامی اروپایی‌ها از زبان عراقچی/انتشار کتاب علیه... - رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند؛ابتکار: حرف‌های این خبرنگار ارزش پرداختن ندارد/امام‌ جمعه هندیجان استعفا داد/واکنش معاون وزیر به گرانی‌ها: رسانه‌ها چرت و پرت نگویند و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
امیدواری عراقچی به ارائه پکیچ عملی اروپا درباره برجام تا ۷ روز دیگر
امیدواری عراقچی به ارائه پکیچ عملی اروپا درباره برجام تا ۷ روز دیگر - سیاست‌خارجی > همشهری آنلاین: معاون سیاسی وزیر امور خارجه اعلام کرد: امیدواریم طرف‌های باقیمانده در برجام تا آخر ماه میلادی جاری ( شنبه ۹ تیر) پکیچ عملی خود را اریه دهند.
مطهری: لغو حضور پویول نشانه حکومت ملوک‌الطوایفی در صداوسیماست
مطهری: لغو حضور پویول نشانه حکومت ملوک‌الطوایفی در صداوسیماست - سیاست داخلی > همشهری آنلاین: نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از صدا و سیما به خاطر لغو حضور کارلوس پویول بازیکن سابق تیم ملی اسپانیا در برنامه جام جهانی شبکه سه این اقدام را نشان دهنده حکومت ملوک‌الطوایفی و یا فرمانبری از بیرون در این سازمان عنوان کرد.
تکلیف سپنتا نیکنام باز هم در مجمع تشخیص مصلحت نظام معلوم نشد
تکلیف سپنتا نیکنام باز هم در مجمع تشخیص مصلحت نظام معلوم نشد - سیاست داخلی > همشهری آنلاین: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره طرح حضور اقلیت‌ها که منتظر تعیین‌تکلیف در مجمع تشخیص است، گفت: این موضوع در دستور امروز قرار نداشت و این موضوع برای بار دوم به دو کمیسون سیاسی- امنیتی و حقوقی - قضایی مجمع ارجاع شده است.
شناسایی یک زن در ارسال پیامک‌‎های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس
شناسایی یک زن در ارسال پیامک‌‎های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس - قوای سه‌گانه > همشهری آنلاین: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: مسئولان امنیتی در خصوص ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس پیگیری‌هایی را انجام دادند و یک خانم را شناسایی کردند که بخشی از پیامک‌ها از ناحیه این فرد ارسال شده است.
«رؤیا بسازیم»؛ نگاهی به نگاه متفاوت کی‌روش
«رؤیا بسازیم»؛ نگاهی به نگاه متفاوت کی‌روش - پائولو کوئیلو می‌نویسد: روح جهان از خوش‌بینی انسان‌ها تغذیه می‌شود یا از بدبختی، ناکامی و حسادت آن‌ها. تحقق بخشیدن به افسانه شخصی یگانه وظیفه آدمیان است.
دیدار معاون حقوقی رئیس‌جمهور با رئیس سازمان همکاری قضائی اتحادیه اروپا
دیدار معاون حقوقی رئیس‌جمهور با رئیس سازمان همکاری قضائی اتحادیه اروپا - ایلنا: معاون حقوقی رییس‌جمهور در ادامه سفر خود به هلند در مقر سازمان همکاری قضائی اتحادیه اروپا با رئیس این سازمان دیدار و گفت‌وگو کرد.
ایران می تواند در زمینه تجهیزات پزشکی و دارو همکاری با گرجستان داشته باشد
ایران می تواند در زمینه تجهیزات پزشکی و دارو همکاری با گرجستان داشته باشد - ایلنا: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر روابط دوستی بین ایران و گرجستان به همکاری‌های اقتصادی وسیع منتهی شود، سطح روابط و دوستی دوجانبه پایدارتر می‌شود.
ارز دیجیتال برای دور زدن تحریم‌ها
ارز دیجیتال برای دور زدن تحریم‌ها - راهکار مشترک بین بانکی روسیه و ایران ارز دیجیتال برای دور زدن تحریم‌هاروابط بین بانکی میان کشورها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در برابر تحریم‌های بین‌المللی که هر دو کشور ایران و روسیه با آن روبه رو هستند می‌توان از این شیوه‌ها استفاده کرد. جلسه گروه‌های کاری بین بانکی در زمینه همکاری‌های...
دولت برای تبرئه دانشجویان بازداشت شده تلاش می‌کند
دولت برای تبرئه دانشجویان بازداشت شده تلاش می‌کند - ایلنا: دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: دادگاه بدوی برای ۱۱ دانشجوی دستگیر شده در پی حوادث دی ‌ماه سال گذشته که اغلب از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی…
عراقچی: بسته پیشنهادی اروپا تا پایان ماه میلادی ارائه می‌شود
عراقچی: بسته پیشنهادی اروپا تا پایان ماه میلادی ارائه می‌شود - ایلنا: سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا برای تضمین منافع ایران در برجام تا پایان هفته جاری میلادی ارائه می شود.
زمان و مکان نشست وزیران خارجه ایران و 4+1 معلوم نیست
زمان و مکان نشست وزیران خارجه ایران و 4+1 معلوم نیست - تهران - ایرنا- سید عباس عراقچی رییس تیم کارشناسی مذاکره کننده ایران و اروپا گفت که هنوز زمان نشست وزیران خارجه ایران و 1+4 مشخص نشده است.
انتقاد عارف از کسانیکه خود را سخنگوی بزرگان اصلاحات معرفی می‌کنند/ جریان اصلاحات مراقبت کند از درون ضربه نخورد
انتقاد عارف از کسانیکه خود را سخنگوی بزرگان اصلاحات معرفی می‌کنند/ جریان اصلاحات مراقبت کند از درون ضربه نخورد - ایلنا: رئیس فراکسیون امید مجلس با انتقاد از کسانیکه خود را سخنگوی بزرگان اصلاحات معرفی می کنند،هشدار داد که جریان اصلاحات باید مراقبت کند از درون ضربه نخورد چرا که…
تأثیر ایران بر جهان اسلام عمیق است/ چشم امید ملت های عرب به جوانان خود
تأثیر ایران بر جهان اسلام عمیق است/ چشم امید ملت های عرب به جوانان خود - انقلاب اسلامی در میان مسلمانان و حتی آزادی خواهان جهان با وجود همه تخریب هایی که در رسانه های غربی می شود، پر آوازه است.
معاون حقوقی رئیس‌جمهور با دبیرکل دیوان دائمی داوری در لاهه دیدار کرد
معاون حقوقی رئیس‌جمهور با دبیرکل دیوان دائمی داوری در لاهه دیدار کرد - ایلنا: معاون رئیس‌جمهور در امور حقوقی که به هلند سفر کرده است، با دبیرکل دیوان دائمی داوری که قدیمی‌ترین نهاد حقوقی بین‌المللی در هلند است، دیدار و گفت‌وگو کرد.
رونمایی از دو ناوشکن «سهند» و «دنا» نداجا در آینده نزدیک
رونمایی از دو ناوشکن «سهند» و «دنا» نداجا در آینده نزدیک - ایلنا: فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ساخت ناوشکن «سهند» با انجام تست های دریایی رو به پایان بوده و تا پایان آذرماه سال جاری به همراه ناو «دنا» عملیاتی خواهد شد.
آمادگی پاریس برای اعزام دانشجو به دانشگاه‌های ایران
آمادگی پاریس برای اعزام دانشجو به دانشگاه‌های ایران - ایلنا: در دیدار وزیر علوم با وزیر تحصیلات عالی تحقیقات و نوآوری فرانسه، برتوسعه همکاری‌های دو جانبه، اعطای بورس‌های دانشجویی و انجام تحقیقات مشترک تاکید شد.