پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ / Thursday, 16 August, 2018

آخرین اخبار سرویس سیاست

ایران مراتب اعتراض خود را به گرجستان اعلام کرد
ایران مراتب اعتراض خود را به گرجستان اعلام کرد - تهران - ایرنا - سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس در پی هتک حجاب چند مسافر ایرانی در فرودگاه این شهرهنگام چک امنیتی مسافران، مراتب اعتراض شدید خود را به وزارت امور خارجه گرجستان اعلام کرد.
اعتراض شدید ایران به وزارت امور خارجه گرجستان
اعتراض شدید ایران به وزارت امور خارجه گرجستان - سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس مراتب اعتراض شدید خود را در پی هتک حجاب چند مسافر ایرانی به وزارت امور خارجه گرجستان و پلیس امنیت فرودگاه تفلیس اعلام کرد.
تاکتیک ایران برای استمرار فروش نفت چیست؟
تاکتیک ایران برای استمرار فروش نفت چیست؟ - پیش‌تر معاون وزیر نفت ایران در امور بین المللی گفته بود که عربستان برای تصرف سهم ایران در بازار‌های بین المللی از تاکتیک اعطای تخفیف به مشتریان استفاده...
روحانی به رئیس جمهوری ایتالیا تسلیت گفت
روحانی به رئیس جمهوری ایتالیا تسلیت گفت - تهران- ایرنا- در پی کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم شهر جنوا در حادثه ریزش پل هوایی، رئیس جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز تسلیت از طرف دولت و ملت ایران، مراتب همدردی خود را به رئیس جمهوری ایتالیا، دولت و مردم این کشور به ویژه خانواده قربانیان این حادثه دلخراش ابراز کرد.
بازدید البرادعی از نطنز/ شیطنت و خیانت منافقین
بازدید البرادعی از نطنز/ شیطنت و خیانت منافقین - وقتی که آقای البرادعی در جایگاه مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای اولین بار به ایران سفر نمود، هنوز کارخانه UCF اصفهان ساخته نشده بود. ایشان را به اصفهان بردم و گفتم: در اینجا می‌خواهیم UF6 تولید کنیم؛ یعنی این کارخانه کیک زرد را به UF6 تبدیل خواهد کرد.
ماجرای 4 زن ایرانی که اسیر کلاه قرمزها شدند/مثل اصحاب کهف ما را در غار گذاشتند
ماجرای 4 زن ایرانی که اسیر کلاه قرمزها شدند/مثل اصحاب کهف ما را در غار گذاشتند - صدای توپ و تانک همه شهر را فراگرفته بود. در خرمشهر سربازان عراقی که به کلاه قرمزها معروف بودند، دیده می شدند، مردان به مرزها رفته بودند. من به عنوان یک زن ایرانی، وظیفه خودم می دانستم که از کشورم دفاع کنم. رفتم تا مددکار باشم و اسیر شدم.
رسانه‌ها در ارتقای توان روحی ارتش بسیار موثرند
رسانه‌ها در ارتقای توان روحی ارتش بسیار موثرند - معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش در نشست هم اندیشی اصحاب رسانه با مسئولان ارتش گفت: رسانه‌ها در ارتقای توان روحی ارتش بسیار موثر هستند.
لاریجانی و جلالی نیامدند، نعمتی و شهاب صدر، پرچم‌دار شدند
لاریجانی و جلالی نیامدند، نعمتی و شهاب صدر، پرچم‌دار شدند - تهران- ایرناپلاس- آنچه قرار بود با عنوان حزب رهروان با بیرق علی لاریجانی رئیس مجلس راه اندازی شود، صبح امروز با عنوان حزب رفاه ملت و سردمداری بهروز نعمتی شروع به کار کرد.
دشمن خطا کند خسارت زیادی متحمل می شود
دشمن خطا کند خسارت زیادی متحمل می شود - رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح به دشمنان اخطار می دهند که اگر در صدد وارد کردن خسارت به کشور باشید، خسارت چند برابری بر شما وارد خواهد شد.
همکاری‌ مستمر تهران-اسلام‌آباد به برقراری آرامش در منطقه کمک می‌کند
همکاری‌ مستمر تهران-اسلام‌آباد به برقراری آرامش در منطقه کمک می‌کند - ایلنا: رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی تلفنی با آقای قیصر، انتخاب وی را به عنوان رئیس جدید مجلس ملی پاکستان تبریک گفت.
احمدی نژاد هم به "فرزندت کجاست" پیوست/پاسخ حداد عادل به ادعای رضا پهلوی درباره خزر/فرزندان باهنر کجا هستند و چه شغلی دارند؟/قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد،چوپان است
احمدی نژاد هم به "فرزندت کجاست" پیوست/پاسخ حداد عادل به ادعای رضا پهلوی درباره خزر/فرزندان باهنر کجا هستند و چه شغلی دارند؟/قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد،چوپان است - رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند:انتقاد رامبد جوان از رای مردم به کمدین فرهاد آییش/استیضاح ۸ وزیر مجلس در دستور کار نمایندگان مجلس/ورود کمیسیون اصل ۹۰ به پرونده احتکار‌ کالا و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
روحانی کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم ایتالیا را تسلیت گفت
روحانی کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم ایتالیا را تسلیت گفت - رئیس جمهور در پیامی کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم شهر جنوا، در حادثه ریزش پل هوایی را به ملت و دولت ایتالیا تسلیت گفت.
رسانه ابزار اصلی مقابله با جنگ نرم دشمنان است
رسانه ابزار اصلی مقابله با جنگ نرم دشمنان است - معاون هماهنگ کننده ارتش رسانه را ابزار مقابله با جنگ نرم دشمنان دانست و افزود: رسانه‌ها که بخش بسیار قابل توجهی از بار مقابله با دشمن در جنگ نرم را بر عهده دارد، باید آماده باشند.
قانون منع بکارگیرى بازنشستگان پس از ابلاغ اجرایى مى‌شود/ دولت مصمم به واگذارى بیشتر اختیارات به استان‌ها است
قانون منع بکارگیرى بازنشستگان پس از ابلاغ اجرایى مى‌شود/ دولت مصمم به واگذارى بیشتر اختیارات به استان‌ها است - ایلنا: وزیر کشور درباره اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در وزارت کشور گفت: این قانون هر زمانی که به ما ابلاغ شود، اجرا می شود لذا همه باید از قانون تبعیت کنیم.
روحانی به رئیس‌جمهور ایتالیا تسلیت گفت
روحانی به رئیس‌جمهور ایتالیا تسلیت گفت - ایلنا: رئیس جمهور در پی کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم شهر جنوا در حادثه ریزش پل هوایی، ضمن ابراز تسلیت، از طرف دولت و ملت ایران مراتب همدردی خود را به رئیس جمهور…
ایراد شورای نگهبان به قانون «منع بکارگیری بازنشستگان» درباره «نظامیان» است، نه «دولتی‌ها»
ایراد شورای نگهبان به قانون «منع بکارگیری بازنشستگان» درباره «نظامیان» است، نه «دولتی‌ها» - سخنگوی شورای نگهبان می‌گوید مصوبه جدید مجلس درباره منع به کارگیری بازنشستگان، ممکن است اختیارات فرماندهی کل قوا درباره نیرو‌های مسلح را محدود کند و از...
مراسم تجلیل از آزادگان نیروی هوایی ارتش برگزار شد
مراسم تجلیل از آزادگان نیروی هوایی ارتش برگزار شد - در آستانه سالروز ورود پرافتخار آزادگان به میهن اسلامی از آزادگان نیروی هوایی ارتش تجلیل شد.
همکاری مستمر تهران-اسلام‌آباد به برقراری آرامش در منطقه کمک می‌کند
همکاری مستمر تهران-اسلام‌آباد به برقراری آرامش در منطقه کمک می‌کند - لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی تلفنی با آقای قیصر، انتخاب وی را به عنوان رئیس جدید مجلس ملی پاکستان تبریک گفت.
تحت تاثیر عملیات روانی دشمن قرار نگیریم
تحت تاثیر عملیات روانی دشمن قرار نگیریم - معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: چنانچه در خط ولایت حرکت کنیم و همت را بالا ببریم پیروزی در تهدید و تحریم اقتصادی فعلی نیز به دست خواهد آمد و این هم لازمه‌اش این است که با بصیرت باشیم و تحت تاثیر عملیات روانی دشمن قرار نگیریم.
بنیادی: تمام توسعه کشور فقط در بنیان آموزش و پرورش است
بنیادی: تمام توسعه کشور فقط در بنیان آموزش و پرورش است - نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه باید دست دستگاه‌هایی که در آموزش و پرورش نفوذ کرده و تاثیرات منفی ایجاد کرده‌اند کوتاه شود، گفت: تمام توسعه کشور فقط در بنیان آموزش و پرورش است.
باید بیش از ۱۷۰ اختیار دولت را به تشکل ها واگذار کنیم
باید بیش از ۱۷۰ اختیار دولت را به تشکل ها واگذار کنیم - وزیر کشور گفت: همه دولت‌ها با توجه به گستردگی نقش‌ها و مطالبات باید از دریای عظیم ملت‌ها و مردم استفاده کنند؛ زیرا نبوغ، خلاقیت و هنر و....از بطن مردم بر می‌خیزد.
لطمه تحریم‌های ضدایرانی آمریکا بر عراق
لطمه تحریم‌های ضدایرانی آمریکا بر عراق - نشریه آمریکایی پولیتیکو از علل عدم اعمال تحریم‌های ضدایرانی از سوی عراق نوشت و اشاره کرد که تحریم‌های ضدایرانی آمریکا، مقامات عراقی را در تنگنا قرار داده‌ است.
شرکت‌های متوسط اروپایی مستقل از بازار آمریکایی می‌توانند با ایران تجارت کنند
شرکت‌های متوسط اروپایی مستقل از بازار آمریکایی می‌توانند با ایران تجارت کنند - ولادیمیر چخوف، سفیر روسیه در اتحادیه‌ی اروپا، روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: شرکت‌های بزرگ اروپایی آماده مقابله با تحریم‌های ضدایرانی آمریکا نیستند.
کشورهای اروپایی در برابر یکجانبه‌گرایی آمریکا بایستند
کشورهای اروپایی در برابر یکجانبه‌گرایی آمریکا بایستند - سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، گفت: کشورهای اروپایی طرف مذاکرات در برجام باید با حداکثر توان در برابر یکجانبه گرایی آمریکا، بایستند.
طرح ممنوعیت اشتغال بازنشستگان پس از ابلاغ، اجرا می شود
طرح ممنوعیت اشتغال بازنشستگان پس از ابلاغ، اجرا می شود - تهران- ایرنا- «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور، گفت: طرح منع به کارگیری بازنشستگان در صورت تایید نهایی شورای نگهبان و ابلاغ آن، در وزارت کشور اجرایی می شود زیرا همه ما باید تابع قانون باشیم.
لاریجانی انتخاب رییس جدید مجلس ملی پاکستان را تبریک گفت
لاریجانی انتخاب رییس جدید مجلس ملی پاکستان را تبریک گفت - تهران-ایرنا- «علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی، در گفت وگوی تلفنی با «اسد قیصر» همتای پاکستانی خود، انتخاب وی را به عنوان رئیس جدید مجلس ملی جمهوری اسلامی پاکستان تبریک گفت.
همکاری مستمر تهران-اسلام‌آباد به برقراری آرامش درمنطقه کمک می‌کند
همکاری مستمر تهران-اسلام‌آباد به برقراری آرامش درمنطقه کمک می‌کند - لاریجانی در تماس تلفنی با رئیس مجلس ملی جمهوری اسلامی پاکستان گفت: رایزنی‌های مستمر فیمابین دو کشور میتواند به برقراری ثبات و آرامش منطقه کمک کند.
پیکر شهید مدافع حرم «سلطان‌مرادی» به ایران بازگشت
پیکر شهید مدافع حرم «سلطان‌مرادی» به ایران بازگشت - پیکر مطهر شهید مدافع حرم علی سلطان مرادی پس از ۴ سال به میهن اسلامی بازگشت.
سرمقاله 350 روزنامه آمریکایی در اعتراض به "جنگ کثیف ترامپ علیه رسانه‌ها"
سرمقاله 350 روزنامه آمریکایی در اعتراض به "جنگ کثیف ترامپ علیه رسانه‌ها" - این اقدام مشترک با انتقادهایی هم در میان برخی از رسانه‌های آمریکا روبرو شده است.
روحانی صریح اللهجه است و با صراحت مسائل را بیان می‌کند؛ اگر رئیس جمهور احساس کند، گفته هایش به ضرر کشور است، افشاگری نمی‌کند
روحانی صریح اللهجه است و با صراحت مسائل را بیان می‌کند؛ اگر رئیس جمهور احساس کند، گفته هایش به ضرر کشور است، افشاگری نمی‌کند - سرانجام پس از ماه‌ها کش و قوس بین دو قوه مجریه و مقننه، سؤال از رئیس جمهور در هفته‌های گذشته در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد و بنا بر قانون، رئیس جمهور یک ماه فرصت دارد، در صحن حاضر شود و به پرسش‌های نمایندگان مردم پاسخ دهد.