جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ / Friday, 14 December, 2018

آخرین اخبار سرویس سیاست

حاشیه‌های جشنواره فیلم فجر با راه ندادن فیلم های حساس در نطفه خفه می‌شود!
حاشیه‌های جشنواره فیلم فجر با راه ندادن فیلم های حساس در نطفه خفه می‌شود! - ممکن است برخی فیلمسازان نیز در قبال حذف از جشنواره با وعده اکران بی‌دردسر سکوت کنند اما تجربه نشان داده این وعده لزوماً تضمینی برای اکران نیست و برخی از این فیلم‌ها نه رنگ جشنواره را دیده‌اند و نه اکران شده‌اند. در مقابل فیلم‌هایی نیز چون «مارموز» و «هزار پا» بوده‌اند که به جشنواره ملی نیامده‌اند و سپس با کمترین حاشیه و فشار خارجی توانسته‌‌اند اکران شوند...
حمله کیهان به احمد شاملو در سالروز تولدش/ وقتی ضرغامی از کسری حقوقش به دلیل شکایت ناراحت است/سروش محلاتی: تفسیر «بی‌حجابی» به «بی عفتی» شرعا باطل است
حمله کیهان به احمد شاملو در سالروز تولدش/ وقتی ضرغامی از کسری حقوقش به دلیل شکایت ناراحت است/سروش محلاتی: تفسیر «بی‌حجابی» به «بی عفتی» شرعا باطل است - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رو در رو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوششان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
استقبال وزارت خارجه از توافقات اولیه میان یمنی‌ها
استقبال وزارت خارجه از توافقات اولیه میان یمنی‌ها - سخنگوی وزارت خارجه گفت: ایران در چارچوب رویکرد مسئولانه خود در قبال بحران‌های منطقه‌ای نقش سازنده‌ای در ترتیبات اجرایی گفتگوهای یمنی - یمنی در سوئد ایفا کرده است
سفیر ایران در تفلیس با وزیر امور خارجه گرجستان دیدار کرد
سفیر ایران در تفلیس با وزیر امور خارجه گرجستان دیدار کرد - باکو - ایرنا - سید جواد قوام شهیدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در تفلیس امروز پنجشنبه در ملاقات با داوید زالکانیانی وزیر امور خارجه گرجستان در خصوص تردد ایرانیان به این کشور و آخرین تحولات بین دو کشور دیدار و گفت و گو کرد.
هشدار رئیس کل بانک مرکزی: مردم مراقب دلالان بازار ارز باشند| قیمت ارز در مسیر واقعی شدن است
هشدار رئیس کل بانک مرکزی: مردم مراقب دلالان بازار ارز باشند| قیمت ارز در مسیر واقعی شدن است - رئیس کل بانک مرکزی ضمن اشاره به اینکه با توجه به ریسک بازار ارز مردم مراقب سفته‌بازی دلالان باشند تاکید کرد: بازار ارز در کنترل بانک مرکزی است و نحوه دخالت...
قاسمی : ایران از تفاهمات اولیه میان یمنی ها استقبال کرد
قاسمی : ایران از تفاهمات اولیه میان یمنی ها استقبال کرد - تهران – ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به نتایج مذاکرات طرف های اصلی بحران یمن دراستکهلم ضمن استقبال از تفاهمات و توافقات صورت گرفته میان طرفین با نظارت نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد، گام های مثبت اعتماد ساز و توافقات اولیه حاصله را برای استمرار گفت وگوها امیدوارکننده خواند.
گله تُند محقق داماد از رئیس جمهور/ماجرای هجوم به خانه یکی از علمای قم/جعفرزاده: پرونده کشف امامزاده را یک جایی باید بست/غرویان: به آیت الله جنتی گفتم در روز قیامت جلوی شما را می گیرم
گله تُند محقق داماد از رئیس جمهور/ماجرای هجوم به خانه یکی از علمای قم/جعفرزاده: پرونده کشف امامزاده را یک جایی باید بست/غرویان: به آیت الله جنتی گفتم در روز قیامت جلوی شما را می گیرم - رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: قصه یارانه‌ها از زبان نماینده اصلاح‌طلب مجلس/توضیحات دادستانی درباره فوت یک زندانی/حذف مستند فائزه هاشمی از سینما حقیقت و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
رژیم صهیونیستی را از امکان بیان یاوه گویی‌های بیمارگونه و مالیخولیایی پشیمان خواهیم کرد
رژیم صهیونیستی را از امکان بیان یاوه گویی‌های بیمارگونه و مالیخولیایی پشیمان خواهیم کرد - ایلنا: سخنگوی وزارت خارجه گفت: رژیم صهیونیستی باید به خوبی دانسته باشد که ایران از چنان توانمندی دفاعی برخوردار است که تعبیر خواب‌های پریشان این کوته بینان کینه توز…
قاسمی: خواب‌های سران رژیم صهیونیستی هرگز تعبیر نمی‌شود
قاسمی: خواب‌های سران رژیم صهیونیستی هرگز تعبیر نمی‌شود - سخنگوی وزارت خارجه گفت: رژیم صهیونیستی باید به خوبی دانسته باشد که  ایران از چنان توانمندی دفاعی برخوردار است که تعبیر خواب‌های پریشان این کوته بینان کینه توز را چون همیشه ناممکن می‌کند.
خواب های پریشان سران رژیم صهیونیستی هرگز تعبیر نمی شود
خواب های پریشان سران رژیم صهیونیستی هرگز تعبیر نمی شود - تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه اصلی ترین عامل بی ثباتی منطقه به طرز شرم آور و مضحکی برای ثبات منطقه ابراز نگرانی می کند، گفت: خواب های پریشان سران رژیم صهیونیستی هرگز تعبیر نخواهد شد
واکنش آشنا به دعوت احمدی نژاد از روحانی برای مناظره: یک بار به اسم مناظره، 19 دقیقه وقت سفارشی گرفتید؛ در همیشه بر یک پاشنه نمی‌چرخد
واکنش آشنا به دعوت احمدی نژاد از روحانی برای مناظره: یک بار به اسم مناظره، 19 دقیقه وقت سفارشی گرفتید؛ در همیشه بر یک پاشنه نمی‌چرخد - مشاور رئیس جمهور با اشاره به احمدی نژاد نوشت: اگر خاطرشان باشد یک بار به اسم مناظره در همین تلویزیون ۱۹ دقیقه و ۴۴ ثانیه وقت سفارسی اضافی تک نفره گرفتند و از آن نهایت استفاده را کردند.
بسیاری از ایرانیان از صربستان به عنوان دروازه‌ای برای مهاجرت به اروپا استفاده می‌کنند
بسیاری از ایرانیان از صربستان به عنوان دروازه‌ای برای مهاجرت به اروپا استفاده می‌کنند - ایلنا: ۱۵۰ مهاجر از اوایل نوامبر به طور غیرقانونی برای رسیدن به بریتانیا اقدام کردند.
آمریکا از مهمل‌گویی ریاکارانه در مورد موشک‌های ایران دست بردارد
آمریکا از مهمل‌گویی ریاکارانه در مورد موشک‌های ایران دست بردارد - ایلنا: وزیر امور خارجه نوشت: آمریکا و متحدانش باید از این مهمل‌گویی ریاکارانه در مورد موشک‌ها و «رفتار» منطقه‌ای ایران، دست بردارند.
امروز در لبه تکنولوژی در عرصه‌های موشکی و قرارداریم/ تحریم‌های دشمنان برداشته نخواهد شد، باید آنها را بی‌خاصیت کنیم
امروز در لبه تکنولوژی در عرصه‌های موشکی و قرارداریم/ تحریم‌های دشمنان برداشته نخواهد شد، باید آنها را بی‌خاصیت کنیم - ایلنا: فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه تحریم‌های دشمنان هیچگاه برداشته نخواهد شد و باید آنها را بی خاصیت کنیم ،گفت: همانگونه که در حوزه تسلیحاتی به ویژه در…
آمریکا باید از مهمل‌گویی ریاکارانه در مورد ایران دست بردارد
آمریکا باید از مهمل‌گویی ریاکارانه در مورد ایران دست بردارد - وزیر امور خارجه نوشت: آمریکا و متحدانش باید از این مهمل‌گویی ریاکارانه در مورد موشک‌ها و «رفتار» منطقه‌ای ایران، دست بردارند.
حاشیه‌های جالب از دیدار خانواده‌های شهدا با رهبر انقلاب
حاشیه‌های جالب از دیدار خانواده‌های شهدا با رهبر انقلاب - نشریه خط حزب الله ،حاشیه‌های جالب از دیدار روز گذشته خانواده شهدا با رهبر انقلاب اسلامی منتشر کرد.
آمریکا صدها میلیارد دلار سلاح برای سلاخی یمنی‌ها می‌فروشد
آمریکا صدها میلیارد دلار سلاح برای سلاخی یمنی‌ها می‌فروشد - تهران- ایرنا- محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حساب توییتر خود با ارائه آمار هزینه های نظامی کشورهای منطقه نوشت: آمریکایی ها صدها میلیارد دلار سلاح برای سلاخی یمنی‌ها می‌فروشند.
حلقه ی نزدیکان ولیعهد سعودی در معرض ترمیم ساختارهای قدرت
حلقه ی نزدیکان ولیعهد سعودی در معرض ترمیم ساختارهای قدرت - شفقنا- بن سلمان وسط، (از راست بالا) احمد الخطیب، خالد الفالح، محمد الشیخ، سعود القحطانی (براساس حرکت عقربه‌های ساعت) در قلب حاکمیت خودکامه محمد بن سلمان گروهی از معتمدان، با نفوذی فوق‌العاده قرار دارند که در پشت عناوین کلی آنها...
امشب بارش شهابی جوزایی به اوج می رسد
امشب بارش شهابی جوزایی به اوج می رسد - شفقنا- کارشناس نجوم با بیان اینکه امشب بارش شهابی جوزایی قابل رصد می شود، گفت: این بارش از پرشهابترین بارشهایی است که در سال رخ می دهد. علی آزادگان گفت: بارشهای شهابی نتیجه برخورد زمین با توده های ذرات برجای...
وزیر کشور: تقسیمات کشوری فی نفسه هدف نیست
وزیر کشور: تقسیمات کشوری فی نفسه هدف نیست - وزیر کشور در پیامی به مناسبت ایجاد شهرستان بمپور تاکید کرد: تقسیمات کشوری فی نفسه هدف نیست و هدف دولت کمک به توسعه پایدار و متوازن منطقه از طریق سازماندهی فضا است.
قدرت نمایی ایران علیه استکبار با فروش کم نفت در بازار جهانی
قدرت نمایی ایران علیه استکبار با فروش کم نفت در بازار جهانی - نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از قدرت نمایی ایران علیه استکبار با فروش کم نفت در بازار جهانی خبر داد.
سردار حاجی‌زاده: تحریم‌های دشمنان را باید بی‌خاصیت کنیم
سردار حاجی‌زاده: تحریم‌های دشمنان را باید بی‌خاصیت کنیم - فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه تحریم‌های دشمنان هیچگاه برداشته نخواهد شد و باید آنها را بی خاصیت کنیم، گفت: همانگونه که در حوزه تسلیحاتی به ویژه در عرصه موشکی با وجود تحریم‌های شدید، توانستیم با تلاش شبانه‌روزی تحریم‌ها را به فرصت مبدل و آنان را بی خاصیت کنیم، در حوزه‌های اقتصادی نیز باید با عمل تکلیف‌مدارانه و هدفمند به این مهم دست یابیم.
البرادعی: برجام را اساس قرار دادن رویکردی منطقی برای رسیدگی به نگرانی‌هاست
البرادعی: برجام را اساس قرار دادن رویکردی منطقی برای رسیدگی به نگرانی‌هاست - مدیرکل پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی با نگران کننده دانستن تنش کنونی میان ایران و آمریکا تاکید کرد که زیربنا قرار دادن توافق هسته ای رویکردی منطقی برای رسیدگی به نگرانی‌هاست.
خجسته: به لطف تدابیر رهبری از اهداف شوم دشمن عبور کردیم
خجسته: به لطف تدابیر رهبری از اهداف شوم دشمن عبور کردیم - نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس‌شورای اسلامی از بهتر شدن اوضاع اقتصادی بعد از عید نوروز خبر داد.
زرآبادی: سطح رضایت عمومی در حوزه مدیریتی خانم‌ها بالا است
زرآبادی: سطح رضایت عمومی در حوزه مدیریتی خانم‌ها بالا است - نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: سطح رضایت و بهره‌وری در حوزه‌هایی که توسط خانم‌ها مدیریت می‌شود بالا است که این امر قابل‌تحسین است.
احمد توکلی: بخش خصوصی باید تکلیف رشد اقتصادی را روشن کند
احمد توکلی: بخش خصوصی باید تکلیف رشد اقتصادی را روشن کند - رییس دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت: این تصمیم خصوصی‌ها است که تکلیف تخصیص سرمایه، رشد اقتصادی و ثبات مالی را روشن می‌کند.
واعظی عازم ترکیه شد
واعظی عازم ترکیه شد - رئیس دفتر رئیس جمهور عصر پنجشنبه برای دیدار و گفت‌وگو با مقام‌های ارشد ترکیه‌ای، در صدر یک هیات عالیرتبه سیاسی و اقتصادی عازم آنکارا شد.
سه سناریوی پیشنهادی مرکز پژوهش‌ها درباره نحوه افزایش قیمت بنزین
سه سناریوی پیشنهادی مرکز پژوهش‌ها درباره نحوه افزایش قیمت بنزین - مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی با عنوان " مساله بنزین، رویکردها و مخاطرات" سه سناریو را برای قیمت‌گذاری و شیوه توزیع بنزین پیشنهاد داده است.
ادعاهای نتانیاهو علیه ایران
ادعاهای نتانیاهو علیه ایران - نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تکرار ادعای خود مبنی بر خواست ایران برای افزایش حضور نظامی اش در سوریه ادعا کرد که این رژیم برای دفاع از خود اقدام نظامی در مرزهای ایران را غیر محتمل نمی داند.