پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ / Thursday, 21 June, 2018

آخرین اخبار سرویس سیاست

شبی که درهای «آزادی» به روی زنان باز شد
شبی که درهای «آزادی» به روی زنان باز شد - مردم ایران و نه‌فقط آنانی که علی‌رغم تمام مشکلات در ورزشگاه در تمنای ورود دوباره به «آزادی» بودند شایسته ارج و احترام بیشتری هستند. ورود خانوادگی به ورزشگاه‌ها کمترین حقشان و احترام و آزادی حق مسلم شان است.
مسابقه فوتبالی که رهبر انقلاب تا آخر بازی آن را تماشا کردند
مسابقه فوتبالی که رهبر انقلاب تا آخر بازی آن را تماشا کردند - نشریه خط حزب الله در جدید ترین نسخه خود به خاطره ای از رهبر انقلاب درباره بازی فوتبالی که ایشان به طور کامل تماشا کردند اشاره کرده است.
خط حزب‌الله ۱۳۸ | در زمین شیطان
خط حزب‌الله ۱۳۸ | در زمین شیطان - در هفته‌ی اول تیرماه ۹۷ نشریه خط حزب‌الله به شماره صدوسی‌وهشتم خود رسید.
نظامیان حکومت‌های مرتجع عربستان و امارات قادر به تسلط بر بندر استراتژیک الحدیده نیستند
نظامیان حکومت‌های مرتجع عربستان و امارات قادر به تسلط بر بندر استراتژیک الحدیده نیستند - کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه آمریکایی ها طی یک ماه گذشته بخشی از واحدهای نظامی خود را در یمن مستقر ساخته‌اند و این به معنای ورود مستقیم به جنگ است، گفت: نظامیان حکومت‌های مرتجع عربستان و امارات قادر به تسلط بر بندر استراتژیک الحدیده نیستند.
شبی که دختران به جای ریش، سه رنگ پرچم ایران را روی صورتشان کشیدند/کسی منقلب نشد، همه شاد و احساس غرور می‌کردند/انگار که قهرمان جهان شده‌ایم+
شبی که دختران به جای ریش، سه رنگ پرچم ایران را روی صورتشان کشیدند/کسی منقلب نشد، همه شاد و احساس غرور می‌کردند/انگار که قهرمان جهان شده‌ایم+ - در شب نمایش فوق‌العاده تیم‌ملی مقابل ستارگان گرانقیمت اسپانیا، خانواده‌های ایرانی توانستند برای تماشای این دیدار در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کنند و در جوی...
اصلاح طلبان از افکار شهید بهشتی در عدالت اجتماعی کمک گیرند
اصلاح طلبان از افکار شهید بهشتی در عدالت اجتماعی کمک گیرند - تهران- ایرنا- فرزند شهید بهشتی با تاکید بر اینکه جریان اصلاح طلبی باید درباره نگاهش به عدالت اجتماعی تجدیدنظر کند، گفت: آنها باید نگاه جامع تری به این موضوع داشته باشند و در این زمینه می توانند از افکار شهد بهشتی کمک بگیرند.
امید و نشاط اجتماعی نباید در جامعه کم شود/ بحران‌های اجتماعی با برگزاری جلسات حل نمی‌شود
امید و نشاط اجتماعی نباید در جامعه کم شود/ بحران‌های اجتماعی با برگزاری جلسات حل نمی‌شود - ایلنا: وزیر کشور با بیان اینکه دشمنان بر روی حوزه های مختلف آسیب های اجتماعی کار می کنند، گفت: پیشگیری پایه و اساس در مساله کاهش آسیب های اجتماعی و عاملی مهم و…
سخنگوی وزارت خارجه درگذشت «صدرالدین شجره» را تسلیت گفت
سخنگوی وزارت خارجه درگذشت «صدرالدین شجره» را تسلیت گفت - ایلنا: سخنگوی وزارت امور خارجه درگذشت هنرمند پیشکسوت «صدرالدین شجره» را تسلیت گفت.
موضوع تعرض به دختران ایرانشهری را تکذیب نمی‌کنیم/ آمار ارائه شده یک کلاغ و چهل کلاغ بود/ یک‌ متهم دیگر دستگیر شد
موضوع تعرض به دختران ایرانشهری را تکذیب نمی‌کنیم/ آمار ارائه شده یک کلاغ و چهل کلاغ بود/ یک‌ متهم دیگر دستگیر شد - ایلنا: رئیس‌کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: موضوع تعرض به دختران در ایرانشهر را تکذیب نمی‌کنیم اما موضوع آن‌گونه که در تریبون و رسانه‌ها مطرح شده نبوده است.
لطفا به ما، سردار و ایران رحم کنید‍!
لطفا به ما، سردار و ایران رحم کنید‍! - داور سوت را که زد هر کدام یک طرف افتادند. آنها خسته بودند. تیم ملی ایران 106 کیلومتر دویده بود و بازیکنان ایران نای ایستادن روی پایشان را نداشتند.
«باید»هایی که ظریف برای آمریکا ترسیم کرد/ آن «صد نفر»ها هم بخوانند + جزئیات
«باید»هایی که ظریف برای آمریکا ترسیم کرد/ آن «صد نفر»ها هم بخوانند + جزئیات - باید بداند که مردم ایران در طول چهار دهه گذشته در مقابل تجاوز‌ها و فشار‌های گوناگون آمریکا، از جمله تلاش برای کودتا و مداخله نظامی، حمایت از متجاوز در جنگ تحمیلی و اعمال تحریم‌های یک‌جانبه و تعمیم فراملی آن‌ها و حتی سرنگونی یک هواپیمای مسافری ایرانی و... سرافرازانه ایستاده‌اند. مردم ایران هیچ‌گاه این واقعیات را فراموش نمی‌کنند.
آقازاده‌هایی که خودرو،خانه، پاسدار و محافظشان به راه است،درکی از تحریم ندارند/برخی ها وام گرفته اند پول پرداخت نکرده اند/مؤسسات مالی پول از مردم گرفته...
آقازاده‌هایی که خودرو،خانه، پاسدار و محافظشان به راه است،درکی از تحریم ندارند/برخی ها وام گرفته اند پول پرداخت نکرده اند/مؤسسات مالی پول از مردم گرفته... - شکایت مردم از اوضاع اقتصادی بخشی مربوط به دلار، وضعیت بیکاری و شاخص‌های اینچنینی می‌شود؛ اما بخش دیگر به فضای غبارآلودی برمی‌گردد که اقتصاد کشور را در برگرفته است. سایه پدیده‌ای به نام «رانت» بخش‌های مختلف خرد و کلان اقتصادی را در برگرفته است؛ گاهی ساده‌ترین کارهای بانکی یا استخدامی تنها با رانت پیش می‌رود و گاهی نیز اخبار از اختلاس‌ها و رانت‌های هزار میلیاردی حکایت می‌کند.
لاریجانی‌ به‌شورای‌عالی‌استان‌ها: محکم و با نگاه‌امیدوارانه کارکنید
لاریجانی‌ به‌شورای‌عالی‌استان‌ها: محکم و با نگاه‌امیدوارانه کارکنید - رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «پیگیری امور با نگاه واقع‌بینانه و امیدوارانه نیاز امروز کشور است» گفت: ما امروز به دلیل شیطنت‌های آمریکایی‌ها با اوضاع عادی در کشور مواجه نیستیم؛ لذا باید درباره تامین منابع پایدار در حد تحمل تصمیم‌گیری کرد.
وقتی رهبران صدای رای‌دهندگان را نمی‌شنوند
وقتی رهبران صدای رای‌دهندگان را نمی‌شنوند - بحران ادامه دار مهاجرتوقتی رهبران صدای رای‌دهندگان را نمی‌شنوندنگرانی درباره سیر مهاجرت‌ها باعث سقوط محبوبیت دولت مرکل شده است. هرست سیهورف وزیر داخلی آلمان، خواستار بازگرداندن مهاجرینی شده است که از سایر کشورهای اروپایی وارد آلمان شده‌اند. مرکل اما توجهی به تاثیرات موج گسترده ورود مهاجرین...
عراقچی: اروپا برای کسب اطمینان مردم ایران تلاش کند
عراقچی: اروپا برای کسب اطمینان مردم ایران تلاش کند - تهران- ایرنا- معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: اروپا برای کسب اطمینان مردم ایران باید تلاش کند زیرا اکنون اغلب مردم به آنها اطمینان ندارند.
کارلوس پویول در تهران است! حالا بهش چی بگیم؟ ای خدا...
کارلوس پویول در تهران است! حالا بهش چی بگیم؟ ای خدا... - آیا همه این اتفاقات یک قدرت نمایی درون سازمانی یا یک زهر چشم گرفتن مدیر جدید شبکه 3 از فردوسی‌پور نیست تا به او نشان دهند تصمیم گیرنده اصلی کیست؟
پاسخ ظریف به شروط دوازده‌گانه وزیر امور خارجه آمریکا/مطالبات دولت و ملت ایران از واشنگتن
پاسخ ظریف به شروط دوازده‌گانه وزیر امور خارجه آمریکا/مطالبات دولت و ملت ایران از واشنگتن - محمدجواد ظریف در مقاله مهمی به شروط دوازده‌گانه وزیر امور خارجه آمریکا پاسخ داد و طی آن اهم مطالبات دولت و ملت ایران از واشنگتن را برشمرد.
جریان اصلاحات باید درباره عدالت اجتماعی بازنگری کند
جریان اصلاحات باید درباره عدالت اجتماعی بازنگری کند - ایلنا: فرزند شهید بهشتی تاکید کرد: اصلاح‌طلبی باید درباره عدالت اجتماعی بازنگری کند و نگاه جامع‌تری درباره عدالت داشته باشد که می‌تواند در این رابطه از افکار بهشتی و…
لاریجانی در جمع خبرنگاران: کنوانسیون‌های بین‌المللی براساس تدابیر رهبر انقلاب پیگیری می‌شود
لاریجانی در جمع خبرنگاران: کنوانسیون‌های بین‌المللی براساس تدابیر رهبر انقلاب پیگیری می‌شود - رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: درباره کنوانسیون‌های بین‌المللی نظر رهبر انقلاب را اخذ می‌کنیم و بر اساس تدابیری که ایشان دارند موضوعات را در مجلس پیگیری می‌کنیم.
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد به توصیه «تابناک» عمل کرد و نشان درجه یک هنری را پس داد
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد به توصیه «تابناک» عمل کرد و نشان درجه یک هنری را پس داد - با توجه به آنکه اساساً طیف وسیعی از موسپیدان هنر ایران که قدم به قدم زندگی‌شان باید سرمشق جوانانی چون حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد، فاقد نشان درجه یک هنری هستند و به آنها در این سطح نیز توجه نشده، حتی اگر ادعاهای معاون هنری درباره طی روند قانونی اهدای این نشان درست باشد، این اقدام در راستای حرمت نهادن به پیشکسوتان هنر ایران ارزشمند و قابل تقدیر است.
بازی دیشب شما عالی بود؛ خدا قوت
بازی دیشب شما عالی بود؛ خدا قوت - رهبری > همشهری آنلاین: صفحه اینستاگرام مقام معظم رهبری پیام ایشان برای تیم ملی فوتبال را با یکی از جذاب‌ترین عکس‌های مسابقه ایران با اسپانیا منتشر کرده است.
پاسخ ظریف به شروط دوازده‌گانه پامپئو
پاسخ ظریف به شروط دوازده‌گانه پامپئو - سیاست‌خارجی > همشهری آنلاین: محمدجواد ظریف در مقاله مهمی به شروط دوازده‌گانه وزیر امور خارجه آمریکا پاسخ داد و طی آن اهم مطالبات دولت و ملت ایران از واشنگتن را برشمرد.
بررسی کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم را بعد از اخذ نظر رهبری در مجلس پیگیری می‌کنیم
بررسی کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم را بعد از اخذ نظر رهبری در مجلس پیگیری می‌کنیم - سیاست داخلی > همشهری آنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی درباره تکلیف بررسی کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) بعد از بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری درباره معاهدات بین‌المللی گفت: حتما ما این را با ایشان در میان می‌گذاریم و براساس تدابیر ایشان در مجلس پیگیری می‌کنیم.
ایتالیا، متحد جدید ترامپ
ایتالیا، متحد جدید ترامپ - وقتی پوپولیسم جهانی می‌شودایتالیا، متحد جدید ترامپمردم ایتالیا به شدت از بروکسل خشمگین هستند. موسسات کلیدی اتحادیه اروپا در ابتدا سعی کردند به دولت سرجیو ماتارلا فشار بیاورند تا با انتخاب یک وزیر طرفدار ریاضت‌های اقتصادی خواسته‌های اتحادیه را پیش ببرد.
توصیه به مذاکره با ترامپ خودباختگی و ساده‌لوحی سیاسی است
توصیه به مذاکره با ترامپ خودباختگی و ساده‌لوحی سیاسی است - ایلنا: دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل، توصیه به مذاکره با آمریکای ترامپ را خودباختگی و ساده‌لوحی سیاسی دانست.
فراخوان مشمولان سرباز معلم در تیر ماه ۱۳۹۷
فراخوان مشمولان سرباز معلم در تیر ماه ۱۳۹۷ - ایلنا: سازمان وظیفه عمومی ناجا کلیه مشمولان سرباز معلم که دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ یکم تیرماه ۱۳۹۷ می باشند را به انجام خدمت سربازی فراخواند.
طرح‌های جنایتکارانه دشمنان ‌ملت ایران را آب‌دیده‌تر می‌کند
طرح‌های جنایتکارانه دشمنان ‌ملت ایران را آب‌دیده‌تر می‌کند - ایلنا: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان این‌که «‌طرح جنایتکارانه دشمنان ‌ملت ایران را آب‌دیده‌تر می‌کند»، گفت: با به هم زدن ‌ مرزها ‌۱۰۰ سال دیگر ‌درگیری…
دستگیری 97 نفر مرتبط با بازار ارز
دستگیری 97 نفر مرتبط با بازار ارز - ‌رییس کل دادگستری استان فارس افزایش پرونده‌های ورودی به دستگاه قضا را یادآور شد و گفت: سال 96 تعداد پرونده‌های ورودی به دادسراها و محاکم مختلف قضایی در استان فارس بالغ بر 3.2 درصد افزایش داشته است.
ردیابی پشت‌پرده حذف آزاده صمدی
ردیابی پشت‌پرده حذف آزاده صمدی - "آیو" برای این برنامه و اجرای آن توسط آزاده صمدی برنامه ریزی و تبلیغات فراوانی انجام داده بود، حذف ناگهانی برگ برنده این برنامه یعنی آزاده صمدی نه از نظر...
آیا روسیه از لغو برجام سود می‌برد؟
آیا روسیه از لغو برجام سود می‌برد؟ - " البته، بازگشت تحریم‌های سرسختانه‌تر آمریکا، ضرورتا به معنای قطع کامل روابط اقتصادی ایران و روسیه نخواهد بود. این روابط قطعا ادامه خواهد یافت، اما به...