دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ / Monday, 18 February, 2019

آخرین اخبار سرویس سیاست

شرایط امروز مانند مرداد ۳۲ است/ بخش خصوصی باید هرآنچه دارد به میدان بیاورد
شرایط امروز مانند مرداد ۳۲ است/ بخش خصوصی باید هرآنچه دارد به میدان بیاورد - ایلنا: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وظیفه بخش خصوصی در طول ۴۰ سال گذشته سنگین‌تر است هم آنچه دارد باید به میدان بیاورد و هم به دولت در تصمیم‌گیری‌ها کمک کند.
مردم نباید فکر کنند کسی به فکر آنها نیست/ اقتصاد کشور از بیماری‌های طولانی رنج می‌برد
مردم نباید فکر کنند کسی به فکر آنها نیست/ اقتصاد کشور از بیماری‌های طولانی رنج می‌برد - ایلنا: معاون اول رئیس‌جمهور تاکید کرد: مردمی که در این جامعه زندگی می‌کنند نباید هیچوقت احساس گرفتاری پیدا کنند. مردم نباید فکر کنند کسی به فکر آنها نیست.
بخش خصوصی برای حفظ بنیه اقتصادی کشور تلاش کند
بخش خصوصی برای حفظ بنیه اقتصادی کشور تلاش کند - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در شرایطی که دشمنان در جنگ اقتصادی ما را هدف گرفتند بخش خصوصی باید همه توان خود را برای حفظ بنیه اقتصادی کشور قرار دهد.
شهید مطهری اولین فردی بود که امام را در قم کشف کرد
شهید مطهری اولین فردی بود که امام را در قم کشف کرد - ایلنا: نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امام را در قم اولین نفر شهید مطهری کشف کرد مرحوم آیت الله منتظری می‌گفت آقای مطهری در سال‌هایی که ما نزد امام درس می‌خواندیم…
روش جدید توزیع گوشت تنظیم بازاری امروز اعلام می شود
روش جدید توزیع گوشت تنظیم بازاری امروز اعلام می شود - شفقنا- معاون وزیر جهاد با بیان اینکه روش جدید توزیع گوشت تنظیم بازاری امروز ابلاغ می شود،گفت:طی حدود دو هفته اخیر قاچاق دام کاهش یافته است. عبدالمهدی بخشنده در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان شیلات، در پاسخ به پرسش...
رییس ستاد کل نیروهای مسلح: پاکستان از روز گذشته عملیات‌هایی را علیه پایگاه‌های تروریست‌ها آغاز کرد
رییس ستاد کل نیروهای مسلح: پاکستان از روز گذشته عملیات‌هایی را علیه پایگاه‌های تروریست‌ها آغاز کرد - شفقنا- رییس ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که پاکستان از روز گذشته عملیات‌هایی را علیه پایگاه‌های تروریست‌ها آغاز کرده است. سرلشکر محمد باقری پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه از تأکیدات مقام...
وقتی کلاهبردار‌ها آماده به کار‌ تر از مسئولان هستند!
وقتی کلاهبردار‌ها آماده به کار‌ تر از مسئولان هستند! - اتفاقی که از روز‌های شروع این طرح می‌شد مقدمات وقوعش را دید. از زمانی که گفته شد متقاضیان دریافت بسته به فلان شماره پیامک بزنند و به فلان سایت بروند و... آنقدر این طرح حمایتی را پر اشکال آغاز کردند که بسیاری سر گردان شده و فرصتی طلایی برای ورود سودجویان فراهم آمد.
رئیس قوه قضاییه: تعطیلی کارخانه ها و بیکاری کارگران برخلاف امنیت ملی است
رئیس قوه قضاییه: تعطیلی کارخانه ها و بیکاری کارگران برخلاف امنیت ملی است - با تعامل منطقی دستگاه قضایی و اجرایی با بانک‌ها، به هیچ عنوان نباید اجازه داد که چرخ‌های تولید در کشور، کند یا متوقف شود.
بخش خصوصی باید میدان دار برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور باشد
بخش خصوصی باید میدان دار برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور باشد - تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری گفت: بخش خصوصی باید میدان دار برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور باشد.
مجوز مجلس به دولت برای اخذ وام ۵ میلیارد دلاری از دولت روسیه
مجوز مجلس به دولت برای اخذ وام ۵ میلیارد دلاری از دولت روسیه - نمایندگان مجلس به دولت مجوز اخذ وام ۵ میلیارد دلاری از دولت روسیه را برای طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای دادند.
۱۵ درصد فاینانس از محل صندوق توسعه ملی تامین می‌شود
۱۵ درصد فاینانس از محل صندوق توسعه ملی تامین می‌شود - نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت اجازه دادند که ۱۵ درصد فاینانس را از محل صندوق توسعه ملی تامین کند.
لاریجانی: ایران و چین همیشه ارتباطات نزدیکی با یکدیگر داشته‌اند
لاریجانی: ایران و چین همیشه ارتباطات نزدیکی با یکدیگر داشته‌اند - رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران و چین همیشه ارتباطات نزدیکی در سطوح مختلف با یکدیگر داشته اند و دو پارلمان در مجامع بین المللی همیشه از پشتیبانی های یکدیگر استفاده می کنند.
همه دستگاه‌ها باید برای تحقق اهداف تعیین شده در بیانیه گام دوم انقلاب تلاش کنند
همه دستگاه‌ها باید برای تحقق اهداف تعیین شده در بیانیه گام دوم انقلاب تلاش کنند - جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) همزمان با سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برگزار شد.
تلاش "محمد بن سلمان" برای خروج از لاک انزوا
تلاش "محمد بن سلمان" برای خروج از لاک انزوا - سفر" بن سلمان" به کشورهای آسیایی می‌تواند در تقویت اعتماد بنفس او و بازآفرینی دوباره‌اش در عرصه سیاست منطقه‌ای و جهانی تاثیرگذار باشد.
فهم سیاسی عموم جامعه از بینش برخی خواص، عمیق‌تر است/ تعطیلی کارخانه ها و بیکاری کارگران برخلاف امنیت ملی است
فهم سیاسی عموم جامعه از بینش برخی خواص، عمیق‌تر است/ تعطیلی کارخانه ها و بیکاری کارگران برخلاف امنیت ملی است - ایلنا: رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه امروز تعطیلی کارخانه‌ها و بیکاری کارگران برخلاف امنیت ملی و مولفه‌های مرتبط با توسعه اقتصادی کشور و برخلاف عواطف انسانی است،…
هادی خامنه‌ای درگذشت پوران شریعت رضوی را تسلیت گفت
هادی خامنه‌ای درگذشت پوران شریعت رضوی را تسلیت گفت - ایلنا: دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در پی در گذشت پوران شریعت رضوی پیام تسلیتی صادر کرد.
طرح بازآفرینی شهری را امسال فعال‌تر دنبال می‌کنیم
طرح بازآفرینی شهری را امسال فعال‌تر دنبال می‌کنیم - ایلنا: رئیس‌جمهور در نشست‌خبری پایان سفر به استان هرمزگان با قدردانی از استقبال و مهربانی مردم از کاروان تدبیر و امید، گفت: بسیار خوشحالم که در این سفر چند پروژه مهم…
پنجمین جلسه دادگاه متهمان جاسوسی از مراکز نظامی کشور برگزار شد/ پایان قرائت کیفرخواست
پنجمین جلسه دادگاه متهمان جاسوسی از مراکز نظامی کشور برگزار شد/ پایان قرائت کیفرخواست - ایلنا: پنجمین جلسه محاکمه متهمان جاسوسی از مراکز نظامی کشور به صورت غیرعلنی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برگزار شد.
بازرگان به رجایی گفت شما تجربه اداره یک مدرسه را ندارید
بازرگان به رجایی گفت شما تجربه اداره یک مدرسه را ندارید - تهران- ایرناپلاس- بخش دوم گفت‌وگوی ایرناپلاس با محمد توسلی به بررسی وقایع و اتفاقات فضای سیاسی ایران در دوران حیات دولت موقت می‌پردازد. عدم صدور حکم وزارت برای محمدعلی رجایی، اختلاف با اعضای سابق نهضت همچون قطب‌زاده و حسن حبیبی و بررسی عملکرد نهضت آزادی در این دوره، موضوع این بخش از گفت‌وگوست.
پیامدهای خروج آمریکا از سوریه درکمیسیون امنیت ملی بررسی شد
پیامدهای خروج آمریکا از سوریه درکمیسیون امنیت ملی بررسی شد - تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از پیامدهای اعلام خروج آمریکا از سوریه و همچنین بررسی مذاکرات و دستاوردهای اجلاس اخیر روسای جمهوری ایران، فدراسیون روسیه و ترکیه در سوچی در جلسه امروز کمیسیون خبر داد.
رییس مرکز پژوهش های مجلس: باید به دولت کمک کنیم
رییس مرکز پژوهش های مجلس: باید به دولت کمک کنیم - تهران-ایرنا- نماینده مردم تهران گفت: بار اداره کشور بر دوش دولت است، باید به دولت کمک کنیم تا مسئولیت های خود را به درستی به سرانجام برساند.
سقف تسهیلات تامین مالی خارجی سی میلیارد دلار تعیین شد
سقف تسهیلات تامین مالی خارجی سی میلیارد دلار تعیین شد - تهران-ایرنا-نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سقف تسهیلات تامین مالی خارجی(فاینانس) را سی میلیارد دلار تعیین کردند.
سخنرانی ظریف در مونیخ، انعکاس مواضع قاطع جمهوری اسلامی بود
سخنرانی ظریف در مونیخ، انعکاس مواضع قاطع جمهوری اسلامی بود - تهران-ایرنا- رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر امور خارجه در نشست مونیخ، با بیان واقعیت هایی در خصوص سهل انگاری اروپایی ها در اجرای برجام، مواضع محکم و قاطع جمهوری اسلامی ایران را درباره موضوعات مختلف مطرح کرد.
جهانگیری: برخی در مسیر خصوصی سازی مانع تراشی می‌کنند
جهانگیری: برخی در مسیر خصوصی سازی مانع تراشی می‌کنند - تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری با بیان این که همه دستگاه‌ها باید برای تحقق اهداف تعیین شده در بیانیه گام دوم انقلاب تلاش کنند، گفت: برخی در مسیر خصوصی سازی مانع تراشی می‌کنند.
پیام رهبر انقلاب در دستور کار مرکز پژوهش های مجلس قرار گرفت
پیام رهبر انقلاب در دستور کار مرکز پژوهش های مجلس قرار گرفت - تهران-ایرنا- رییس مرکز پژ‍وهش های مجلس شورای اسلامی گفت: رییس مجلس وظیفه ای را به مرکز پ‍ژوهش ها برای بررسی دقیق پیام مهم رهبری محول کرد؛ این مرکز در روزهای آینده دبیرخانه ای را تشکیل خواهد داد که در آن کارشناسان از حوزه های مختلف این پیام را در دستور کار قرار می دهد.
سقف فاینانس در سال ۹۸، ۳۰ میلیارد دلار تعیین شد
سقف فاینانس در سال ۹۸، ۳۰ میلیارد دلار تعیین شد - نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی لایحه بودجه ۹۸، سقف تسهیلات فاینانس را تعیین کردند.
خاطره «سیدعلاءالدین میرمحمد صادقی» از دیدارش با شهید بهشتی
خاطره «سیدعلاءالدین میرمحمد صادقی» از دیدارش با شهید بهشتی - نایب رئیس مجلس گفت: علاء الدین میر محمد صادقی در خاطره ای نوشته است که دیدار با شهید بهشتی مرا وارد دنیای جدیدی کرد.
ابعاد مختلف تحولات سوریه در نشست کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی شد
ابعاد مختلف تحولات سوریه در نشست کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی شد - سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آخرین تحولات سوریه در جلسه امروز این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.
یک دست صدا دارد
یک دست صدا دارد - یک دست صدا ندارد، اما این ضرب المثل برای عطا دادگستر معنای دیگری دارد. یک دست برای او هم صدا دارد، هم هنر و هم زندگی.
در مراسم بهره برداری از مرحله سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارسروحانی: امروز همه در برابر تاریخ ایران آزمایش می‌شویم؛ نمی‌توانیم مایوس شویم/ جنگ اقتصادی از جنگ نظامی سخت‌تر است/ امنیت پایدار؛ حاصل تلاش سپاه، ارتش و نیروهای امنیتی و انتظامی است
در مراسم بهره برداری از مرحله سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارسروحانی: امروز همه در برابر تاریخ ایران آزمایش می‌شویم؛ نمی‌توانیم مایوس شویم/ جنگ اقتصادی از جنگ نظامی سخت‌تر است/ امنیت پایدار؛ حاصل تلاش سپاه، ارتش و نیروهای امنیتی و انتظامی است - رئیس جمهور با بیان اینکه "در آغاز دهه پنجم انقلاب، ملت با شور و نشاط بهمن ۵۷ در همه صحنه ها حاضر است"، تصریح کرد: برای دشمن دردناک است در شرایطی که به قول خودشان سخت ترین تحریم ها را بر ایران اسلامی تحمیل کرده اند، تنها در ۲۴ ساعت گذشته و در یک استان، در کنار دهها طرح عمرانی، ۳ طرح بزرگ و مهم ملی را افتتاح می کنیم و این به معنای حرکت خروشان ملت در مسیر خودکفایی و عظمت است.