پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ / Thursday, 21 June, 2018

آخرین اخبار سرویس سیاست

ماجرای نامه نمایندگان مجلس ششم به رهبر انقلاب چه بود؟
ماجرای نامه نمایندگان مجلس ششم به رهبر انقلاب چه بود؟ - صد و سی و هشتمین شماره نشریه خط حزب‌الله به واکاوی نامه‌نگاری نمایندگان مجلس ششم به رهبر انقلاب و نامه اخیر عده‌ای که خواهان وادادگی در مقابل آمریکا هستند پرداخته است.
ناو بالگردبر «خارگ» گزینه اصلی ایران برای اعزام به اقیانوس اطلس خواهد بود
ناو بالگردبر «خارگ» گزینه اصلی ایران برای اعزام به اقیانوس اطلس خواهد بود - فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: اگر ماموریت اقیانوس اطلس در دستور کار قرار گیرد، ناوبالگردبر خارگ یکی از گزینه‌های اصلی ما برای اعزام خواهد بود.
اجازه ‌نخواهیم داد ‌دشمنان ‌کارشان را پیش ببرند
اجازه ‌نخواهیم داد ‌دشمنان ‌کارشان را پیش ببرند - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان این‌که «‌طرح جنایتکارانه دشمنان ‌ملت ایران را آب‌دیده‌تر می‌کند»، گفت: با به هم زدن ‌ مرزها ‌100 سال دیگر ‌درگیری ‌به منطقه تحمیل می‌شود.
بازگشت 17 ملوان ایرانی از سومالی به کشور
بازگشت 17 ملوان ایرانی از سومالی به کشور - 17 ملوان ایرانی که از مهر ماه سال گذشته به دلیل ورود غیر قانونی به آب‌های سومالی بازداشت شده بودند، دقایقی پیش با استقبال حسین پناهی‌آذر معاون امور کنسولی و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور شدند.
سیاست «تحمل صفر» ترامپ بی‌تردید یک نسخه فرعونی است
سیاست «تحمل صفر» ترامپ بی‌تردید یک نسخه فرعونی است - سفیر کشورمان در مکزیک در یادداشتی با عنوان « تقدیس سنگدلی» نسبت به اجرای سیاست رئیس جمهور آمریکا مبنی بر جدایی خانواده‌های مهاجر به آمریکا انتقاد کرده و به اهداف ترامپ از این سیاست پرداخته است.
ابلاغ پیام‌ رهبری به کاروان تیم ملی ایران در روسیه
ابلاغ پیام‌ رهبری به کاروان تیم ملی ایران در روسیه - ایلنا: پیام‌ مقام‌ معظم رهبری به کاروان تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در روسیه ابلاغ شد.
آغاز فعالیت واحد ارشاد و معاضدت قضایی در دادگاه‌های تجدیدنظر استان تهران
آغاز فعالیت واحد ارشاد و معاضدت قضایی در دادگاه‌های تجدیدنظر استان تهران - ایلنا: واحد ارشاد و معاضدت قضایی در دادگاه‌های تجدیدنظر استان تهران شروع به کار کرد.
پیام رهبر معظم انقلاب به تیم ملی فوتبال: «بازی دیشب شما عالی بود، خدا قوت»
پیام رهبر معظم انقلاب به تیم ملی فوتبال: «بازی دیشب شما عالی بود، خدا قوت» - طی تماس دفتر مقام معظم رهبری با اردوی تیم ملی در روسیه و مدیر کاروان اعزامی، فدراسیون فوتبال، پیام مقام معظم رهبری به کاروان و بازیکنان تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران را به شرح ذیل اعلام می‌کند: «بازی دیشب شما عالی بود.خدا قوت.»
‌طرح جنایتکارانه دشمنان ملت ایران را آب‌دیده‌تر می‌کند/ با به هم زدن مجدد مرز‌ها ۱۰۰ سال دیگر درگیری به منطقه تحمیل می‌شود‌
‌طرح جنایتکارانه دشمنان ملت ایران را آب‌دیده‌تر می‌کند/ با به هم زدن مجدد مرز‌ها ۱۰۰ سال دیگر درگیری به منطقه تحمیل می‌شود‌ - وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با بیان اینکه طرح جنایتکارانه دشمنان ملت ایران را آب‌دیده‌تر می‌کند، گفت: با به هم زدن مرز‌ها ۱۰۰ سال دیگر درگیری به منطقه تحمیل می‌شود.
شورای عالی استان‌ها امتداد نظام قانونگذاری مجلس است/ضرورت ایجاد منابع پایدار برای شهرداری‌ها
شورای عالی استان‌ها امتداد نظام قانونگذاری مجلس است/ضرورت ایجاد منابع پایدار برای شهرداری‌ها - رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر کاهش دیوان سالاری در کشور گفت: هر چه سیطره مدیریت را پهن کرده و دیوان سالاری را در کشور کاهش دهیم به نفع ما بوده که البته نیاز به گفتگو دارد.
ابلاغ پیام‌ رهبر انقلاب به کاروان تیم ملی ایران در روسیه ؛ بازی دیشب شما عالی بود، خدا قوت
ابلاغ پیام‌ رهبر انقلاب به کاروان تیم ملی ایران در روسیه ؛ بازی دیشب شما عالی بود، خدا قوت - پیام‌ مقام‌ معظم رهبری به کاروان تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در روسیه ابلاغ شد.
ناو بالگردبر «خارک» گزینه اصلی برای اعزام به اقیانوس اطلس است
ناو بالگردبر «خارک» گزینه اصلی برای اعزام به اقیانوس اطلس است - ایلنا: فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: اگر ماموریت اقیانوس اطلس در دستور کار قرار گیرد، ناو بالگردبر "خارک" یکی از گزینه‌های اصلی ما برای اعزام خواهد بود.
امیدواریم شاهد تکرار فرصت‌ حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها باشیم/ نیروی انتظامی گزارشی از بی‌نظمی در آزادی نداشت
امیدواریم شاهد تکرار فرصت‌ حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها باشیم/ نیروی انتظامی گزارشی از بی‌نظمی در آزادی نداشت - ایلنا: یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درخصوص تماشای خانوادگی بازی ایران-اسپانیا در استادیوم آزادی گفت: با وجود جمعیت ۳۰ هزار نفری در استادیوم آزادی شاهد…
رایزنی لاوروف و گوترش درباره برجام
رایزنی لاوروف و گوترش درباره برجام - ایلنا: وزیر خارجه روسیه و دبیر کل سازمان ملل متحد درباره توافق هسته‌ای ایران و صلح در سوریه با یکدیگر گفت‌وگو کردند.
خبرت هست که در شهر تبر ارزان شد! (+عکس)
خبرت هست که در شهر تبر ارزان شد! (+عکس) - اولاسبلانگاه - بهشتی در ایران
مولاوردی: مصوبه دولت برای برگزاری تجمعات محدود به احزاب و صنوف نیست
مولاوردی: مصوبه دولت برای برگزاری تجمعات محدود به احزاب و صنوف نیست - دولت - دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: دولت در تصویب تعیین محل‌های خاص برای تجمعات حسن نیت داشت، این به عنوان یک حق در منشور حقوق شهروندی و قانون اساسی آمده است.
وزیر دفاع: تغییر دادن مرزها هدف اصلی دشمن از تمرکز بر قدرت موشکی ایران است
وزیر دفاع: تغییر دادن مرزها هدف اصلی دشمن از تمرکز بر قدرت موشکی ایران است - امیر حاتمی گفت: دشمنان توان دفاعی جمهوری اسلامی با محوریت قدرت موشکی را هدف قرار داده‌اند که در واقع زمینه سازی برای تغییر مرزها است.
ایران از فرصت‌های فراوان و بی نظیری برای توسعه برخوردار است
ایران از فرصت‌های فراوان و بی نظیری برای توسعه برخوردار است - معاون اول رئیس‌جمهور گفت:دشمنان هم با همین نگاه و با اطلاع از فرصت‌هایی که در ایران وجود دارد تلاش می‌کنند که ایران را از تمرکز بر این فرصت‌ها و دستیابی به توسعه برحذر دارند و چوب لای چرخ توسعه کشور قرار دهند.
رابطه دبیرکل حزب کارگزاران باید با افراد ضدنظام مشخص شود
رابطه دبیرکل حزب کارگزاران باید با افراد ضدنظام مشخص شود - معاون پیشین دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: باید رابطه دبیر کل حزب کارگزاران به‌عنوان یکی از امضاکنندگان نامه مذاکره با آمریکا با عده‌ای کمونیست و ضد نظام مشخص شود.
هشدارپیامکی به نمایندگان/ جعفرزاده:تلگرام 6هزار عضو، بله 3تا
هشدارپیامکی به نمایندگان/ جعفرزاده:تلگرام 6هزار عضو، بله 3تا - تهران- ایرنا- بازار ارسال پیامک به نماینگان مجلس داغ شده است و این بار آن گونه که برخی از ساکنین بهارستان اعلام کرده اند، نمایندگان ملت برای کوچ از تلگرام مورد خطاب قرار گرفته اند.
لاریجانی: بخش هائی از وظایف شهری به شوراها سپرده شود
لاریجانی: بخش هائی از وظایف شهری به شوراها سپرده شود - تهران- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی نیاز است بخش‌هایی از وظایف شهری به شوراها داده شود، گفت: حتی اگر بتوان سیطره کارها را به مردم سپرد و دیوان‌سالاری را کاهش داد به نفع کشور است؛ البته این موضوع به گفت‌وگوهای بیشتری احتیاج دارد.
شهادت ۲ مرزبان در مرز سیستان و بلوچستان و افغانستان
شهادت ۲ مرزبان در مرز سیستان و بلوچستان و افغانستان - ایلنا: فرمانده مرزبانی ناجا مرزبان جمهوری اسلامی ایران گفت: دو مرزبان در مرز شمال سیستان و بلوچستان با افغانستان در درگیری با گروهک تروریستی و قاچاقچیان به شهادت رسید…
درخواست اعضای شورای عالی استان‌ها برای دیدار با رهبر انقلاب
درخواست اعضای شورای عالی استان‌ها برای دیدار با رهبر انقلاب - ایلنا: اعضای شورای عالی استان‌ها در نامه‌ای خواستار دیدار با مقام معظم رهبری شدند.
6 سال حبس برای اختلاس  800 میلیون تومانی در استان مرکزی
6 سال حبس برای اختلاس 800 میلیون تومانی در استان مرکزی - رئیس کل دادگستری استان مرکزی با بیان این‌که «جمعیت زندانیان استان کنترل می‌شود» گفت: میزان بازگشت مجدد زندانیان به زندان، هم اکنون به 6 درصد رسیده است.
از شکست طرح عربستان برای عراق تا مشارکت سوری ها در انتخابات ترکیه
از شکست طرح عربستان برای عراق تا مشارکت سوری ها در انتخابات ترکیه - ناگفته‌های هفته از زبان دیپلماسی ایرانی:از شکست طرح عربستان برای عراق تا مشارکت سوری ها در انتخابات ترکیهشکست طرح عربستان برای عراق، مشارکت سوری‌ها در انتخابات ترکیه، برقراری پرواز میان عراق و روسیه بعد از 14 سال و تعطیلی دفتر الحیات در تهران از جمله ناگفته‌های این هفته دیپلماسی ایرانی هستند.
واکنش فوتبالی وحید حقانیان به بازی شب گذشته/ اگر به خودباوری می‌رسیدیم، برنده دیدار با اسپانیا بودیم
واکنش فوتبالی وحید حقانیان به بازی شب گذشته/ اگر به خودباوری می‌رسیدیم، برنده دیدار با اسپانیا بودیم - ایلنا: حقانیان تاکید کرد: از نتیجه مسابقه فوتبال ایران و اسپانیا که با بازی شجاعانه ایران در مقابل غول پرستاره فوتبال جهان انجام شد دو نتیجه به دست می آید.
شانس؛ واقعیت دارد یا نه؟!
شانس؛ واقعیت دارد یا نه؟! - دانشمندانی که دربارۀ شانس پژوهش می‌کنند، اغلب به سراغ ورزش می‌روند. جایی که شانس حتی در مهارتی‌ترین رقابت‌ها هم نقش ایفا می‌کند و از سویی نتایج به راحتی قابل اندازه گیری اند.
اگر به خودباوری رسیده بودیم برنده این میدان بودیم
اگر به خودباوری رسیده بودیم برنده این میدان بودیم - سید وحید حقانیان طی مطلبی در فضای مجاز به بازی شب گذشته تیم ملی ایران با اسپانیا واکنش نشان داد.
مروری بر اخبار مهم روز؛چهره هایی که از کابینه می روند/ حاشیه های ویلای لواسان/ موضع گیری رئیس دولت اصلاحات درباره مذاکره با ترامپ/ انتقاد از مدل نوشتن آشنا/ عراقچی های دولت/ بنی صدر چگونه عزل شد
مروری بر اخبار مهم روز؛چهره هایی که از کابینه می روند/ حاشیه های ویلای لواسان/ موضع گیری رئیس دولت اصلاحات درباره مذاکره با ترامپ/ انتقاد از مدل نوشتن آشنا/ عراقچی های دولت/ بنی صدر چگونه عزل شد - هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.
مجلس در لایحه مبارزه با تروریسم طبق تدابیر رهبری عمل می کند
مجلس در لایحه مبارزه با تروریسم طبق تدابیر رهبری عمل می کند - تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) براساس تدابیر رهبر معظم انقلاب عمل می کند.