پنج شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ / Thursday, 24 January, 2019

آخرین اخبار سرویس سیاست

بحران در ونزوئلا؛ ترامپ رهبر مخالفان را به عنوان رئیس جمهور به رسمیت شناخت
بحران در ونزوئلا؛ ترامپ رهبر مخالفان را به عنوان رئیس جمهور به رسمیت شناخت - خبرگزاری رویترز به نقل از یک دیپلمات کانادایی که خواسته هویتش فاش نشود نوشته است که دولت کانادا نیز قصد دارد تا حوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت...
مدرک تحصیلی از پروسه استخدام حذف می شود
مدرک تحصیلی از پروسه استخدام حذف می شود - تهران- ایرنا- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از حذف مدرک تحصیلی از پروسه استخدام بر اساس مصوبه کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری خبر داد.
فعال کارگری: بازار کار ما مریض است/ جامعه کارگری امسال با افزایش مزد بیست درصد راضی نمی شود
فعال کارگری: بازار کار ما مریض است/ جامعه کارگری امسال با افزایش مزد بیست درصد راضی نمی شود - شفقنا- فعال کارگری گفت: بازار کار ما مریض است. بخش عمده‌ای از اقتصاد کشور به دست دلالان هدایت می‌شود و کارگران راه به جایی نمی‌برند. امسال جامعه کارگری به افزایش دستمزد کم راضی نمی‌شود زیرا هیچ توازنی بین عرضه و...
قانون «اصلاح قانون مبارزه با پولشویی» برای اجرا، ابلاغ شد
قانون «اصلاح قانون مبارزه با پولشویی» برای اجرا، ابلاغ شد - علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی روز گذشته (چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷) در نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور قانون اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را برای اجرا ابلاغ کرد.
دامن‌زدن به نارضایتی مردم در دستور کار دشمنان نظام است
دامن‌زدن به نارضایتی مردم در دستور کار دشمنان نظام است - ایلنا: امام جمعه قزوین با بیان اینکه دامن زدن به نارضایتی مردم در اولویت و دستور کار دشمنان نظام است، گفت: اگر مردم عدالت را به چشم خود دیده و فواصل طبقاتی خود و…
دستگیری معاون فرماندار یکی از شهرستان‌های قزوین
دستگیری معاون فرماندار یکی از شهرستان‌های قزوین - ایلنا: دادستان عمومی و انقلاب قزوین از دستگیری معاون یکی از شهرستان های استان به دلیل مشارکت در تخلفات شهرداری این شهرستان خبر داد.
نماینده عربستان در سازمان ملل، خواستار افزایش فشار بر ایران شد
نماینده عربستان در سازمان ملل، خواستار افزایش فشار بر ایران شد - ایلنا: عربستان سعودی در ادامه مواضع ضدایرانی‌ خود بار دیگر از شورای امنیت خواست ایران را تحت فشار قرار دهد تا با توجه به قطعنامه‌های این سازمان، تهران یک راه حل…
کنگره سراسری مجمع فرهنگیان ایران اسلامی هفته‌ آینده برگزار می‌شود
کنگره سراسری مجمع فرهنگیان ایران اسلامی هفته‌ آینده برگزار می‌شود - ایلنا: دومین کنگره سراسری مجمع فرهنگیان ایران اسلامی هفته‌ آینده و با حضور شخصیت‌های سیاسی برگزار می‌شود.
فرمانده نیروی هوایی ارتش از پایگاه شکاری شهید اردستانی بازدید کرد
فرمانده نیروی هوایی ارتش از پایگاه شکاری شهید اردستانی بازدید کرد - فرمانده نیروی هوایی ارتش به همراه معاونین این نیرو از پایگاه شکاری شهید اردستانی امیدیه بازدید کرد.
فشارهای اروپا به آمریکا برای عقب‌نشینی از اهداف ضد ایرانی کنفرانس ورشو
فشارهای اروپا به آمریکا برای عقب‌نشینی از اهداف ضد ایرانی کنفرانس ورشو - مقامات آمریکای ترامپ، ابتدا می‌گفتند کنفرانس ورشو برای چاره‌جویی دربرابراقدامات و سیاست‌های منطقه‌ای ایران است، اما طی روزهای گذشته لحن خودرا تغییر داده‌اند.
هدف آمریکا از نشست ورشو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل است
هدف آمریکا از نشست ورشو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل است - تهران- ایرنا- کارشناس مسائل بین الملل، عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل از سویی و اختلاف افکنی در روابط اعراب و ایران را از اهداف ترامپ برای برگزاری نشست ورشو عنوان کرد.
ایران از دولت و ملت ونزوئلا حمایت می کند
ایران از دولت و ملت ونزوئلا حمایت می کند - تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران در مقابل هر گونه دخالت خارجی و اقدامات غیر قانونی از دولت و ملت ونزوئلا حمایت می کند.
ماجرای استفاده از ربات‌های مسلح در ارتش ایران چیست؟
ماجرای استفاده از ربات‌های مسلح در ارتش ایران چیست؟ - بر اساس اطلاعاتی که در آن زمان اعلام شد، اتوماسیون ربات پدافندی با دخالت سامانه های رباتیک راکت های ضدهوایی را با فاصله ای تا شعاع 500 متر از خدمه پرتاب می کنند، که این سامانه پدافندی مراحل آزمایشی را طی کرده و تمرین های موفقیت آمیز را پشت سر گذاشته است
سردار نقدی: معرفی کوروش توسط رضاخان، ناشی از یهودی گری او بود / می خواست خود را به این طیف بچسباند
سردار نقدی: معرفی کوروش توسط رضاخان، ناشی از یهودی گری او بود / می خواست خود را به این طیف بچسباند - سردار محمدرضا نقدی گفت: معرفی کوروش توسط رضاخان ناشی از یهودی گری او بود تا به نوعی خود را به این طیف بچسباند. وی اظهار داشت: هنر شاهان در تاریخ ایران این بود که بیش از ۶۰۰ سال خلفای اموی و عباسی و ۳۰۰ سال مغول‌ها را بر ایرانیان حاکم کردند و آزادسازی مردم ایران از این نکبت دستاورد بزرگ و مهم انقلاب اسلامی بود.
سهمیه‌بندی روزی یک لیتر بنزین برای هر فرد زیبنده ملت ایران نیست
سهمیه‌بندی روزی یک لیتر بنزین برای هر فرد زیبنده ملت ایران نیست - یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به این‌که «هر تصمیمی در زمینه حامل‌های انرژی به خصوص بنزین تاثیر آنی در جامعه می‌گذارد»، گفت: هر تصمیمی در خصوص حامل‌های انرژی باید با کار کارشناسی دقیقی اتخاذ شود.
ذی نفعان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان چه کسانی هستند؟
ذی نفعان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان چه کسانی هستند؟ - یک کارشناس مسائل شبه قاره با بیان این که انتخابات آینده افغانستان مهم و تعیین کننده است،‌ گفت:‌ تنها رای مردم نیست که تعیین کننده است بلکه دو عنصر قومیت و مذهب نیز موثر هستند ضمن این که کشورهایی مانند اروپا و آمریکا که حضور نظامی دارند اگر مستقیم نباشد به طور غیرمستقیم نیز در انتخابات تاثیرگذار هستند.
مرزبانان ربوده شده ایرانی در سلامت هستند
مرزبانان ربوده شده ایرانی در سلامت هستند - فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران گفت: مرزبانان ایرانی که توسط گروه‌های تروریستی در مرز پاکستان ربوده شده بودند، سلامت هستند.
طرح «اصلاح مقررات وکالت» اساسی‌ترین مساله جامعه وکلا است/ نمایندگان مجلس هوشمندانه عمل کنند
طرح «اصلاح مقررات وکالت» اساسی‌ترین مساله جامعه وکلا است/ نمایندگان مجلس هوشمندانه عمل کنند - ایلنا: یک وکیل دادگستری تاکید کرد: همانطور که می‌دانیم حرفه وکالت یکی از حساس‌ترین حرفی است که مستقیما با جان و مال و عرض مردم ارتباط دارد و کوچکترین خدشه…
کاهش قیمت نفت آمریکا در آستانه اجرای ساز و کار ویژه مالی ایران و اروپا
کاهش قیمت نفت آمریکا در آستانه اجرای ساز و کار ویژه مالی ایران و اروپا - ایلنا: قیمت نفت آمریکا با توجه به تلاش اروپا برای مقابله با تحریم‌های ضدایرانی کاهش یافت.
کانون وکلای دادگستری روز شنبه تعطیل است
کانون وکلای دادگستری روز شنبه تعطیل است - ایلنا: به دلیل برگزاری سومین اختبار کتبی سال ١٣٩٧، کانون وکلای دادگستری مرکز روز شنبه مورخ ١٣٩٧/١١/٠٦ به ضرورت، تعطیل است.
اظهارات مرضیه هاشمی پس از آزادی
اظهارات مرضیه هاشمی پس از آزادی - ایلنا: مرضیه هاشمی مجری و خبرنگار آمریکایی‌الاصل شبکه پرس تی وی که امروز از زندان ازاد شده است پس از آزادی خود اعلام کرد که مراتب اعتراض خود را اعلام خواهد کرد و از…
کشف یک حلقه چاه نفتی جدید در آبادان/ توضیح واعظی درباره نامه وزرا به رهبری/ احتمال لغو نشست ضدایرانی ورشو به دلیل عدم استقبال اروپایی‌ها/ سفر نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه به ایران
کشف یک حلقه چاه نفتی جدید در آبادان/ توضیح واعظی درباره نامه وزرا به رهبری/ احتمال لغو نشست ضدایرانی ورشو به دلیل عدم استقبال اروپایی‌ها/ سفر نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه به ایران - ایلنا: سیاست‌خارجی جدید ترامپ، تکرار ادعاهای ضدایرانی از سوی نماینده امارات در سازمان ملل، کشف یک حلقه چاه نفتی جدید در آبادان، توضیحات وزیر دفاع درخصوص ماهواره…
امیر پوردستان: 7 هزار نیروی داعش با کمک عربستان و امارات در حال یارگیری در افغانستان است
امیر پوردستان: 7 هزار نیروی داعش با کمک عربستان و امارات در حال یارگیری در افغانستان است - امیر سرتیپ پوردستان: 6 تا 7 هزار نیروی داعشی در افغانستان مستقر شده‌اند و با اموال امارات و عربستان یارگیری می‌کنند تا اهرمی علیه ایران و روسیه باشد.
روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم
روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم - رئیس جمهور بار دیگر هدف تحریم ظالمانه و غیرقانونی آمریکا را تنها اعمال فشار به مردم ایران دانست و با تاکید بر اینکه با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم و آنها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند، ابراز امیدواری کرد که با تصویب نهایی لوایح چهارگانه، توطئه آمریکایی ها در موضوع مالی و بانکی نیز خنثی شود.
فارس: ۲ کمیسیون تخصصی مجمع تشخیص «پالرمو» را رد کردند
فارس: ۲ کمیسیون تخصصی مجمع تشخیص «پالرمو» را رد کردند - خبرگزاری فارس نوشت: ۲ کمیسیون سیاسی_دفاعی_امنیتی و حقوقی_قضایی مجمع تشخیص مصلحت نظام، لایحه الحاق به کنوانسیون پالرمو را خلاف مصلحت کشور دانستند.
لاریجانی به سردار مومنی و معاون اجرایی پلیس راهور ناجا تسلیت گفت
لاریجانی به سردار مومنی و معاون اجرایی پلیس راهور ناجا تسلیت گفت - ایلنا: رئیس مجلس شورای اسلامی درگذشت مادر دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و معاون اجرایی پلیس راهور ناجا را تسلیت گفت.
فارغ از هر حزب و جناحی، یکصدا باشیم/ هنر فرمانده، جلوگیری از جرایم در زیر مجموعه خود است
فارغ از هر حزب و جناحی، یکصدا باشیم/ هنر فرمانده، جلوگیری از جرایم در زیر مجموعه خود است - ایلنا: رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور گفت: باید فارغ از هر حزب و جناحی و بر اساس تاکید قرآن حکیم بر امتی واحد، در کنار هم ،یکصدا باشیم.
از دولت و مردم ونزوئلا در برابر هرگونه دخالت خارجی حمایت می‌کنیم
از دولت و مردم ونزوئلا در برابر هرگونه دخالت خارجی حمایت می‌کنیم - ایلنا: سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: امیدواریم هرگونه اختلاف و مشکل سیاسی در ونزوئلا توسط مردم و دولت این کشور با بکارگیری راهکارهای قانونی و مسالمت آمیز هر…
آیا استراتژی آمریکا و اسرائیل در قبال ایران موفق‌آمیز است؟
آیا استراتژی آمریکا و اسرائیل در قبال ایران موفق‌آمیز است؟ - شفقنا- «جویش نیوز سیندیکیت» در یادداشتی با اشاره به عملکرد آمریکا و اسرائیل در قبال ایران، در خصوص موفقیت این رویکرد سوالاتی را مطرح کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، در ادامه این مطلب آمده است: ایران میان اعمال...
لاریجانی قانون اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را به روحانی ابلاغ کرد
لاریجانی قانون اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را به روحانی ابلاغ کرد - رئیس مجلس در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور یک قانون را برای اجرا ابلاغ کرد.