دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ / Monday, 20 August, 2018

آخرین اخبار سرویس سیاست

بیانیه آیت‌الله مکارم شیرازى پیرامون گردهمایى مدرسه فیضیه
بیانیه آیت‌الله مکارم شیرازى پیرامون گردهمایى مدرسه فیضیه - حادثه اى که در مدرسه فیضیه کانون حوزه علمیه در چند روز پیش رخ داد به تمام معنا یک فاجعه بود.
کارشناسان روابط بین‌الملل مطرح کردند؛سیاست راهبردی آمریکا در دولت ترامپ، تغییر رژیم در ایران است/ فرار شرکت‌های خارجی ناشی از بی‌تدبیری در مدیریت داخلی کشور است/گروه اقدام علیه ایران نقش دورهمی دارد
کارشناسان روابط بین‌الملل مطرح کردند؛سیاست راهبردی آمریکا در دولت ترامپ، تغییر رژیم در ایران است/ فرار شرکت‌های خارجی ناشی از بی‌تدبیری در مدیریت داخلی کشور است/گروه اقدام علیه ایران نقش دورهمی دارد - سفیر اسبق ایران در فرانسه با اشاره به اینکه فرار شرکتهای اقتصادی خارجی ناشی از بی تدبیری در مدیریت داخلی کشور است، گفت: باید مشکلات خود را در داخل حل کنیم و می توانیم با قدرت راهمان را بدون آمریکا با قدرت ادامه دهیم.
اسامی مدیران دو تابعیتی را در اختیار نمایندگان قرار نمی‌دهند
اسامی مدیران دو تابعیتی را در اختیار نمایندگان قرار نمی‌دهند - عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از عدم ارائه اسامی مدیران و مسئولان دو تابعیتی و دارای گرین کارت به نمایندگان مجلس انتقاد کرد.
توتال به صورت رسمی ایران را ترک کرد
توتال به صورت رسمی ایران را ترک کرد - وزیر نفت گفت: شرکت توتال به صورت رسمی قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی را ترک کرده است.
نمایندگان به طور منظم در کمیسیون‌ها شرکت کنند
نمایندگان به طور منظم در کمیسیون‌ها شرکت کنند - نایب رئیس دوم مجلس گفت: امروز جلسه کمیسیون‌ها برقرار است و نمایندگان باید به طور منظم در کمیسیون‌ها شرکت کنند.
وزیر کشور برای توضیح درباره حادثه مدرسیه فیضیه به مجلس می‌آید
وزیر کشور برای توضیح درباره حادثه مدرسیه فیضیه به مجلس می‌آید - ایلنا: نماینده مردم اردکان از سوال از وزیر کشور در خصوص حوادث مدرسه فیضیه قم خبر داد.
بیانات رهبری درباره خطوط قرمز برجام را تفسیر نمی‌کنم/ بررسی رفتار سفارتخانه‌های آلمان و ایتالیا با شهروندان ایران
بیانات رهبری درباره خطوط قرمز برجام را تفسیر نمی‌کنم/ بررسی رفتار سفارتخانه‌های آلمان و ایتالیا با شهروندان ایران - ایلنا: سخنگوی وزارت خارجه درباره اینکه خطوط قرمز مطرح شده در بیانات رهبری که فرمودند برخی از خطوط قرمز ما در مذاکرات رعایت نشد، تصریح کرد: من بیانات رهبری را تفسیر…
وزیر نفت: توتال به صورت رسمی ایران را ترک کرد
وزیر نفت: توتال به صورت رسمی ایران را ترک کرد - وزیر نفت درباره جایگزین شرکت فرانسوی توتال در قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی گفت: در حال حاضر فرآیند جایگزینی شرکت دیگر در حال انجام است.
220 نماینده از پیشرفت های صنعت دفاعی تقدیر کردند
220 نماینده از پیشرفت های صنعت دفاعی تقدیر کردند - تهران-ایرنا- 220 نماینده مجلس در بیانیه ای ضمن قدردانی از تلاش های وزارت دفاع تاکید کردند: پیشرفت های صنعت دفاعی بیانگر این واقعیت است که نه تنها تحریم 40 ساله صنایع نظامی ایران مانع روند رشد این صنعت راهبردی نشده بلکه یکی از عرصه های موفق و الگو در تحریم شکنی است.
شورای عالی حوزه درباره حاشیه‌های فیضیه موضع‌گیری می‌کند
شورای عالی حوزه درباره حاشیه‌های فیضیه موضع‌گیری می‌کند - تهران- ایرناپلاس- آیت‌الله سیداحمد خاتمی، عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه اعلام کرد این نهاد درباره حواشی تجمع طلاب در مدرسه فیضیه قم جلسه برگزار می‌کند و موضع‌گیری خواهد داشت.
وزارت خارجه در اطلاع رسانی کنوانسیون خزر کوتاهی نکرد
وزارت خارجه در اطلاع رسانی کنوانسیون خزر کوتاهی نکرد - تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سعی کردیم مجلس شورای اسلامی را در جریان مذاکرات و امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر قرار دهیم و در این مورد کوتاهی نشده است.
منابع ملی را به چینی‌ها اجاره داده و سالها به مردم دروغ گفته‌اند
منابع ملی را به چینی‌ها اجاره داده و سالها به مردم دروغ گفته‌اند - به فاصله چندسال از انتشار اخباری که حکایت از واگذاری مجوز صید ترال به چینی‌ها در آب‌های جنوبی کشورمان داشت و همواره تکذیب می‌شد، بالاخره مشخص شد که تکذیب‌های مسئولان غیرواقعی بوده است؛ واقعیتی عجیب که موجب بروز ابهامات فراوانی می‌شود.
روحانی دلش می‌خواهد افراد توانایی به دولت بیاورد
روحانی دلش می‌خواهد افراد توانایی به دولت بیاورد - مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی گفت: آقای روحانی مقداری در تنگنای انتخاب افراد قوی‌تر قرار دارد و ممکن است در مجلس شورای اسلامی هم مشکلاتی باشد و با تغییرات همراهی نکنند، اما با وجود این محدودیت‌ها آقای روحانی دلش می‌خواهد که چنین کاری را انجام دهد.
امنیت پایدار در شمال‌غرب کشور ایجاد شده است
امنیت پایدار در شمال‌غرب کشور ایجاد شده است - معاون عملیات نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از ایجاد امنیت پایدار در منطقه شمال‌غرب کشور خبر داد .
جنتی: رفاه حداقلی برای مردم برقرار شود
جنتی: رفاه حداقلی برای مردم برقرار شود - دبیر شورای نگهبان گفت: باید برنامه‌ریزی‌ نمایندگان تحت تأثیر هیچ شخص و جریان سیاسی نباشد تا رفاه حداقلی برای مردم برقرار شود و این امکان‌پذیر نیست مگر اینکه جز حق و حقیقت مدنظر نمایندگان مجلس نباشد.
توضیحات «زنگنه» درباره‌ علت دریافت غیرقانونی مبالغی در تعرفه گاز مصرفی مشترکان
توضیحات «زنگنه» درباره‌ علت دریافت غیرقانونی مبالغی در تعرفه گاز مصرفی مشترکان - وزیر نفت با تاکید بر این‌که مبالغ اخذ شده از مشترکین تحت عنوان بیمه خسارت گاز هیچ انتفاعی برای شرکت گاز ندارد و همه را به شرکت‌های بیمه برای پرداخت خسارت می‌دهد، گفت: در صورتی که مشترکین نخواهند این مبالغ را پرداخت کنند می‌توانند اعلام کرده و شرکت گاز مبالغ دریافتی را به آنها پس دهد.
محکومیت یک روزنامه نگار به ۱۰ سال حبس
محکومیت یک روزنامه نگار به ۱۰ سال حبس - وکیل مدافع میرمحمدحسین میراسماعیلی – روزنامه نگار- از محکومیت موکلش به ۱۰ حبس خبر داد.
زنگنه سوال کنندگان را قانع کرد/ کار به رای گیری نرسید
زنگنه سوال کنندگان را قانع کرد/ کار به رای گیری نرسید - بیژن زنگنه وزیر نفت امروز در مجلس به سوالات علیرضا محجوب و غلامرضا کاتب پاسخ داد و آن ها را قانع کرد.
ظریف درگذشت برادر دبیر شورای عالی امنیت ملی را تسلیت گفت
ظریف درگذشت برادر دبیر شورای عالی امنیت ملی را تسلیت گفت - وزیر امور خارجه با صدور پیامی درگذشت برادر علی شمخانی را تسلیت گفت.
وزیر امور خارجه درگذشت پدر همسر «امیرعبداللهیان» را تسلیت گفت
وزیر امور خارجه درگذشت پدر همسر «امیرعبداللهیان» را تسلیت گفت - محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی درگذشت پدر همسر دستیار رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل را تسلیت گفت.
تلاش تیم مذاکره کننده برای انجام خطوط قرمز رهبر انقلاب/ اقدام آمریکا در جنگ روانی شکست خواهد خورد
تلاش تیم مذاکره کننده برای انجام خطوط قرمز رهبر انقلاب/ اقدام آمریکا در جنگ روانی شکست خواهد خورد - سخنگوی وزارت امور خارجه گفت:تیم مذاکره کننده تلاش کرد کلیه خطوط ترسیم شده از طرف مقام معظم رهبری را انجام دهند و در نهایت اینکه فرمایشات ایشان دقیق و متین است.
بیانیه ۲۲۰ نماینده مجلس در حمایت از پیشرفت های صنایع دفاعی کشور
بیانیه ۲۲۰ نماینده مجلس در حمایت از پیشرفت های صنایع دفاعی کشور - ۲۲۰ نماینده مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه ای از تلاش های جهادگران عرصه صنایع دفاعی کشور قدردانی کرده و حمایت خود را از این فعالیت ها اعلام کردند.
قدردانی ۲۲۰ نماینده مجلس از پیشرفت‌های شگرف صنعت دفاعی کشور
قدردانی ۲۲۰ نماینده مجلس از پیشرفت‌های شگرف صنعت دفاعی کشور - ایلنا: بهارستان‌نشینان در بیانیه‌ای از پیشرفت‌های صنعت دفاعی با ۲۲۰ امضا قدردانی و حمایت کردند.
اتفاق مدرسه فیضیه موجب تاسف بود/ مسئولان حوزه پیگیری کنند/ اجازه نمی‌دهیم کسی خدمات مراجع را زیر سوال ببرد
اتفاق مدرسه فیضیه موجب تاسف بود/ مسئولان حوزه پیگیری کنند/ اجازه نمی‌دهیم کسی خدمات مراجع را زیر سوال ببرد - ایلنا: آیت الله نوری همدانی گفت: بخشی از سخنان سخنران و بعضی از شعار ها نادرست و موجب تاسف بود و اجازه نخواهیم داد کسی خدمات مراجع و علما بزرگ و حوزه علمیه را زیر…
بیانات رهبری درباره خطوط قرمز برجام را تفسیر نمی‌کنم/ درحال بررسی رفتار سفارتخانه‌های آلمان و ایتالیا با شهروندانمان هستیم
بیانات رهبری درباره خطوط قرمز برجام را تفسیر نمی‌کنم/ درحال بررسی رفتار سفارتخانه‌های آلمان و ایتالیا با شهروندانمان هستیم - ایلنا: سخنگوی وزارت خارجه درباره اینکه خطوط قرمز مطرح شده در بیانات رهبری که فرمودند برخی از خطوط قرمز ما در مذاکرات رعایت نشد، تصریح کرد: من بیانات رهبری را تفسیر…
تخلیه مواد آلاینده در خاک بدون رعایت ضوابط محیط‌زیستی ممنوع شد
تخلیه مواد آلاینده در خاک بدون رعایت ضوابط محیط‌زیستی ممنوع شد - ایلنا: بر اساس مصوبه امروز مجلس تخلیه و دفن مواد آلاینده اعم از مایع و جامد در خاک بدون رعایت مقررات محیط زیستی در غیر از مکان‌های تعیین شده ممنوع شد.
مجلس مجازات دفن مواد آلاینده در خاک را تعیین کرد
مجلس مجازات دفن مواد آلاینده در خاک را تعیین کرد - ایلنا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی مجازات تخلیه و دفن مواد آلاینده در خاک را تعیین کردند.
تایید واگذاری مجوز صید ترال به چینی‌ها، با تاخیر فراوان:چرا با مردم صادقانه صحبت نمی کنید؟!
تایید واگذاری مجوز صید ترال به چینی‌ها، با تاخیر فراوان:چرا با مردم صادقانه صحبت نمی کنید؟! - به فاصله چندسال از انتشار اخباری که حکایت از واگذاری مجوز صید ترال به چینی‌ها در آب‌های جنوبی کشورمان داشت و همواره تکذیب می‌شد، بالاخره مشخص شد که تکذیب‌های مسئولان غیرواقعی بوده است؛ واقعیتی عجیب که موجب بروز ابهامات فراوانی می‌شود.
اتفاق مدرسه فیضیه موجب تاسف بود/ حوزه علمیه هیچگاه سکولار نبوده و نخواهد بود
اتفاق مدرسه فیضیه موجب تاسف بود/ حوزه علمیه هیچگاه سکولار نبوده و نخواهد بود - آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: حوزه علمیه که در طول تاریخ در مقابل ظلم ماند استکبار ستیز بود حال این گونه قضاوت بی انصافی است. حوزه هیچ گاه سکولار نبود و نیست و نخواهد بود. چرا باید کسی را به حوزه بیاورند که از حوزه بی اطلاع باشد.
۲۲۰ نماینده مجلس از تلاش‌های متخصصان و تلاشگران عرصه صنعت دفاعی کشور قدردانی کردند
۲۲۰ نماینده مجلس از تلاش‌های متخصصان و تلاشگران عرصه صنعت دفاعی کشور قدردانی کردند - ۲۲۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در آستانه ۳۱ مرداد «روز صنعت دفاعی» در بیانیه‌ای از تلاش‌های متخصصان و تلاشگران عرصه صنعت دفاعی کشور قدردانی کردند.