دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ / Monday, 20 August, 2018

آخرین اخبار سرویس سیاست

همایش «عبور از بحران از دیدگاه آیت‌الله هاشمی» برگزار می‌شود
همایش «عبور از بحران از دیدگاه آیت‌الله هاشمی» برگزار می‌شود - ایلنا: همایش «عبور از بحران و توسعه ایران با نگاهی به رویکرد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» همراه با آیین افتتاح خانه-موزه هاشمی برگزار می‌شود.
اعطای حق شهروندی به مقامات ایران در برجام، واقعیت ندارد/ ادعای تحمیل ۱۱ درصد دریای خزر به ایران یا تعلق ۵۰ درصد آن کاملا نادرست است
اعطای حق شهروندی به مقامات ایران در برجام، واقعیت ندارد/ ادعای تحمیل ۱۱ درصد دریای خزر به ایران یا تعلق ۵۰ درصد آن کاملا نادرست است - ایلنا: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تاکیدات وزیر خارجه مبنی بر اینکه ادعای تحمیل ۱۱ درصد دریای خزر به ایران و یا تعلق ۵۰ درصد آن کاملا…
سخنگوی وزارت خارجه: تشکیل «گروه اقدام ایران» یادآور کودتای ۲۸ مرداد است/ از اروپا گلایه‌مند هستیم، اما همچنان خوش‌بینیم/ تیم مذاکره‌کننده رهنمودهای رهبری را انجام داده است
سخنگوی وزارت خارجه: تشکیل «گروه اقدام ایران» یادآور کودتای ۲۸ مرداد است/ از اروپا گلایه‌مند هستیم، اما همچنان خوش‌بینیم/ تیم مذاکره‌کننده رهنمودهای رهبری را انجام داده است - سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تصریح کرد که تشکیل «گروه اقدام ایران» در دولت آمریکا در ادامه سیاست‌های خصمانه دیرپای ایالات متحده است.
محسنی اژه‌ای: ۱۰۰ نفر در پرونده‌های اخیر ارز و سکه دستگیر شدند
محسنی اژه‌ای: ۱۰۰ نفر در پرونده‌های اخیر ارز و سکه دستگیر شدند - قوای سه‌گانه > همشهری آنلاین: معاون اول قوه قضاییه از دستگیری ۱۰۰ نفر در پرونده‌های اخیر ارز و سکه خبر داد.
استیضاح وزیر اقتصاد ؛ ۴ شهریور ماه | زمان حضور رئیس‌جمهور در مجلس
استیضاح وزیر اقتصاد ؛ ۴ شهریور ماه | زمان حضور رئیس‌جمهور در مجلس - قوای سه‌گانه > همشهری آنلاین: سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی در روز یکشنبه ۴ شهریور خبر داد و گفت: زمان حضور رئیس‌جمهور در مجلس ۶ یا ۷ شهریور خواهد بود.
رئیس دیوان عدالت اداری: ۲۱۸ هزار رای تخریب غیرقابل اجرا داریم
رئیس دیوان عدالت اداری: ۲۱۸ هزار رای تخریب غیرقابل اجرا داریم - قوای سه‌گانه > همشهری آنلاین: ریس دیوان عدالت اداری با تاکید بر ضرورت اصلاح قانون ماده صد گفت: ۲۱۸هزار رای تخریب غیر قابل اجرا داریم.
تعیین تکلیف لایحه الحاق به CFT به هیئت رئیسه مجلس واگذار شد
تعیین تکلیف لایحه الحاق به CFT به هیئت رئیسه مجلس واگذار شد - قوای سه‌گانه > همشهری آنلاین: نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کمیسیون در نشست امروز، دوشنبه ۲۹ مرداد، بدون ورود محتوایی به لایحه الحاق به CFT تعیین تکلیف آن را به هیئت رئیسه مجلس واگذار کرد.
پیشنهاد داده‌ایم دادگاه مشایی علنی برگزار شود | تصمیم نهایی با قاضی است
پیشنهاد داده‌ایم دادگاه مشایی علنی برگزار شود | تصمیم نهایی با قاضی است - سیاست داخلی > همشهری آنلاین: رئیس کل دادگستری استان تهران در خصوص علنی بودن دادگاه مشایی گفت: تصمیم علنی بودن دیکته‌ای نیست و نمی‌شود به قاضی آن را تحمیل کرد و تصمیمش با قاضی است اما در مشورت‌هایی که با ما انجام شده گفته ایم علنی باشد.
۱۲۰ متهم مفاسد اقتصادی بازداشت هستند | قاطعانه و عادلانه رسیدگی می‌کنیم
۱۲۰ متهم مفاسد اقتصادی بازداشت هستند | قاطعانه و عادلانه رسیدگی می‌کنیم - قوای سه‌گانه > همشهری آنلاین: رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه ۱۲۰ متهم فاسد اقتصادی اخیر در بازداشت هستند، اطمینان داد که این قوه به دور از فضاسازی‌ها و جنجال‌های تبلیغاتی، قاطعانه و در عین حال قانونی و عادلانه به پرونده‌های اخیر مفاسد اقتصادی رسیدگی می‌کند.
دروغ‌های هسته‌ای
دروغ‌های هسته‌ای - سیاست‌خارجی > اسماعیل سلطنت‌پور-خبرنگار: مغز متفکر ایران در حوزه هسته‌ای کسی نیست جز علی‌اکبر صالحی.
مجلس در آزمون شفافیت
مجلس در آزمون شفافیت - قوای سه‌گانه > فرزانه آیینی -خبر‌نگار: علنی‌شدن رأی نمایندگان و انتشار آرای موافق، مخالف و ممتنع مجلسی‌ها در رد یا تصویب دستورکارهای مجلس، چالشی است که امروز بهارستان پس از ۱۰‌ماه از طرح آن در موردش تصمیم‌گیری می‌کند.
واکنش‎ها به پلاکارد جنجالی طلاب در تجمع مدرسه فیضیه قم| سرنخی برای فوت مبهم آیت‌الله هاشمی؟
واکنش‎ها به پلاکارد جنجالی طلاب در تجمع مدرسه فیضیه قم| سرنخی برای فوت مبهم آیت‌الله هاشمی؟ - فائزه هاشمی، دختر آیت الله هاشمی گفت: «علیرغم بررسی‌های شورای عالی امنیت ملی، ابهامات ما رفع نشده بود و با پلاکاردی که در تجمع طلاب در دست گرفته بودند،...
درگذشت برادر شهیدان شمخانی، نماد پرهیز تجمل‌گرایی
درگذشت برادر شهیدان شمخانی، نماد پرهیز تجمل‌گرایی - این اتفاق در نوع خود حاوی چند پیام مشخص است. نخست اینکه دبیر شورای عالی امنیت ملی به جای برگزاری مراسم‌های معمول برای برادرش که با حضوری سیلی مسئولین همراه می‌شود و گاهی عملاً کل کشور در یک مجلس ختم جمع می‌شوند، ترجیح داده، مراسم در شهر خودش -اهواز- و بدون هرگونه تشریفاتی برگزار شود...
هیچ اقامت دائمی بعد از برجام به کسی داده نشده است
هیچ اقامت دائمی بعد از برجام به کسی داده نشده است - وزیر خارجه در کمیسیون امنیت ملی و در پاسخ به سوال نمایندگان در مورد کنوانسیون دریای خزر، برجام، اقامت آمریکایی، تشکیل گروه اقدام در وزارت خارجه آمریکا و فعالیت اقتصادی سفرا شفاف‌سازی کرد.
اقدام به غنی‌سازی ۲۰ درصدی/ دستیابی به یک «مقاله خاص» در سفر خارجی
اقدام به غنی‌سازی ۲۰ درصدی/ دستیابی به یک «مقاله خاص» در سفر خارجی - خلاصه دوستان زحمت زیادی کشیدند. بخاطر دارم در یک مورد احتیاج به یک مقاله خاص بود که در دسترس نبود. بالاخره در سفر به یکی از کشور‌های خارجی توانستم مقاله موردنظر را به‌دست آورم و بعد از برگشت در اختیار دوستان قرار دهم.
صالحی: یک نفر به من بگوید آخر ما با برجام چه چیزی را از دست داده‌ایم؟ / در عرض مدت کوتاهی ۳۰ هزار سانتریفیوژ به شما می‌دهم؛ می‌خواهید چکارش کنید؟ تولید ۴ درصد کنیم، بعدش چه؟ / با کلمات قلمبه سلمبه، افکار عمومی را تحریک می‌کنند؛ می‌گویند در راکتور سیمان ریخ
صالحی: یک نفر به من بگوید آخر ما با برجام چه چیزی را از دست داده‌ایم؟ / در عرض مدت کوتاهی ۳۰ هزار سانتریفیوژ به شما می‌دهم؛ می‌خواهید چکارش کنید؟ تولید ۴ درصد کنیم، بعدش چه؟ / با کلمات قلمبه سلمبه، افکار عمومی را تحریک می‌کنند؛ می‌گویند در راکتور سیمان ریخ - علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی کشور درباره مذاکرات محرمانه با آمریکا در دولت دهم با اشاره به موافقت رهبری با این موضوع می گوید: آقای احمدی‌نژاد بنا بر شرایط سیاسی داخل کشور و دلایلی که همه می‌دانند استنکاف کردند؛ آن موقع شرایط و فضای سیاسی خیلی مثبت نبود. هرچه اصرار کردم و گفتم من این کار را به بهترین وجه تمام می‌کنم ایشان نپذیرفت.
ایران رفتار اسلامی و انسانی با اسرای عراقی داشت
ایران رفتار اسلامی و انسانی با اسرای عراقی داشت - معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: جمهوری اسلامی ایران رفتار اسلامی و انسانی با اسرای عراقی داشت و از ابتدا تا پایان اسارت نسبت به آنها، دستورات اسلامی را رعایت کرد.
رییس جمهوری درگذشت ابوی استاندار گیلان را تسلیت گفت
رییس جمهوری درگذشت ابوی استاندار گیلان را تسلیت گفت - تهران - ایرنا - رییس جمهوری عصر دو شنبه در پیامی با تسلیت درگذشت مرحوم حاج عبدالحسین سالاری ابوی استاندار گیلان از درگاه ایزد منان برای آن فقید سعید رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و اجر مسالت کرد.
آیت‌الله جنتی بر اجرایی شدن اصل 44 تاکید کرد
آیت‌الله جنتی بر اجرایی شدن اصل 44 تاکید کرد - تهران - ایرنا - دبیر شورای نگهبان نظارت جدی و مستمر مجلس بر اجرایی شدن اصل 44، نحوه تنظیم بودجه، دخل و خرج شرکت‌های دولتی و چگونگی هزینه اوراق مالی تعهدزا را خواستار شد.
بیستمین سالگرد شهادت سید اسدالله لاجوردی برگزار شد
بیستمین سالگرد شهادت سید اسدالله لاجوردی برگزار شد - مراسم بیستمین سالگرد شهادت سیداسدالله لاجوردی، عصر امروز (دوشنبه) در مجتمع فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی(سرچشمه) برگزار شد.
مراسم ترحیم پدر همسر حسین امیرعبداللهیان برگزار شد
مراسم ترحیم پدر همسر حسین امیرعبداللهیان برگزار شد - مراسم ترحیم پدر همسر حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل بعدازظهر امروز با حضور جمعی از شخصیت های سیاسی و نظامی برگزار شد.
بغداد هرگز تهران را در تحریم ها تنها نخواهد گذاشت
بغداد هرگز تهران را در تحریم ها تنها نخواهد گذاشت - تهران- ایرنا- سفیرعراق در تهران در مورد سخنان حیدر العبادی که چندی پیش گفته بود به خاطر منافع ملت عراق ناگزیر به پیروی از تحریم ها علیه ایران است، گفت : رفتار یک کشور (آمریکا) نمی تواند تاثیری بر روابط بغداد و تهران بگذارد و ما هرگز ایران را در تحریم ها تنها نخواهیم گذاشت.
روایتی متفاوت از برکناری فرهاد رهبر/رفتار متفاوت دختر «ضیاءالدین دری» در مراسم تشییع پدرش/انتقادات تند کیانیان در روز وداع با خالق «کیف انگلیسی»
روایتی متفاوت از برکناری فرهاد رهبر/رفتار متفاوت دختر «ضیاءالدین دری» در مراسم تشییع پدرش/انتقادات تند کیانیان در روز وداع با خالق «کیف انگلیسی» - رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند:دادگاه مشایی علنی برگزار می‌شود؟/واکنش حوزه‌ علمیه به تجمع قم/افشاگری صادقی درباره تهیه کننده شهرزاد و بانک سرمایه/علم‌الهدی هم به کمپین فرزندت کجاست پیوست و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
پیام تسلیت وزیر دفاع به دبیر شورای عالی امنیت ملی
پیام تسلیت وزیر دفاع به دبیر شورای عالی امنیت ملی - ایلنا: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با صدور پیامی درگذشت برادر دبیر شورای عالی امنیت ملی را تسلیت گفت.
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان نقش مهمی در اشتغال فراگیر روستایی دارد
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان نقش مهمی در اشتغال فراگیر روستایی دارد - ایلنا: سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: اشتغال فراگیر روستایی برای ما خیلی مهم است. در برنامه‌ریزی‌های وزارتخانه نیز این بخش بسیار مورد توجه قرار…
پیام تسلیت وزیر دفاع به دبیر شورای عالی امنیت ملی
پیام تسلیت وزیر دفاع به دبیر شورای عالی امنیت ملی - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با صدور پیامی درگذشت برادر دبیر شورای عالی امنیت ملی را تسلیت گفت.
شهید لاجوردی، در سرش سودای سود نبود
شهید لاجوردی، در سرش سودای سود نبود - رییس موسسه کیهان گفت: شهید لاجوردی، در سرش سودای سود نبود؛ این حالت را می شد به وضوح در تمام مراحل زندگی آن شهید دید.
جلسه استیضاح وزیر اقتصاد یکشنبه آینده برگزار می شود
جلسه استیضاح وزیر اقتصاد یکشنبه آینده برگزار می شود - تهران- ایرنا- عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، از برگزاری جلسه استیضاح کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی در یکشنبه هفته آینده خبر داد.
۵۵ درصد هزینه‌های قیمت بلیت هواپیما متاثر از قیمت ارز است/ تلاش می‌کنیم پروازهای چارتر را به شدت کاهش دهیم
۵۵ درصد هزینه‌های قیمت بلیت هواپیما متاثر از قیمت ارز است/ تلاش می‌کنیم پروازهای چارتر را به شدت کاهش دهیم - ایلنا: وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در شرایط فعلی، حفظ صنعت هوانوردی از قیمت پروازها برای کشور بسیار مهمتر است و باید بتوانیم این صنعت را از گزند تحریم‌ها حفظ و در…
اروپایی ها نمی توانند منتظر زمان بمانند
اروپایی ها نمی توانند منتظر زمان بمانند - تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه با تاکید بر این که مذاکرات با اروپایی ها ادامه دارد، گفت : همانطور که قبلا گفتم اروپایی ها در اعلام مواضع بسیار خوب عمل کردند اما در تبدیل این مواضع به اقدامات عملی باید تصمیم بگیرند و نمی توانند همیشه منتظر زمان باشند.