یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ / Sunday, 27 May, 2018

آخرین اخبار سرویس سیاست

روحانی شیعه پیروز انتخابات عراق به کدام سمت کشیده خواهد شد؟ ایران؟ آمریکا؟ یا هر دو؟
روحانی شیعه پیروز انتخابات عراق به کدام سمت کشیده خواهد شد؟ ایران؟ آمریکا؟ یا هر دو؟ - تحلیلگران غربی دیدگاه ملی‌گرایانه صدر را فرصتی برای مخالفت او با ایران می بینند. /این تنها یک فانتزی است اکر بخواهیم فکر کنیم که عراق از مدار ایران خارج...
ماجرای درگیری در کنگره حزب اعتماد ملی چه بود؟
ماجرای درگیری در کنگره حزب اعتماد ملی چه بود؟ - در بخش دوم قرار بود اصلاح اساسنامه و مرامنامه حزب با قانون جدید احزاب به رای گذاشته شود. آقای جلیلیان، رئیس دفتر حقوقی حزب پشت تریبون رفت و اعلام کرد که...
مذاکرات با اروپایی ها در مسیر مناسب باشد، ادامه می‌دهیم
مذاکرات با اروپایی ها در مسیر مناسب باشد، ادامه می‌دهیم - تهران- ایرنا- معاون سیاسی وزیر خارجه گفت: تا زمانی که احساس کنیم مذاکرات با اروپایی ها در مسیر مناسبی حرکت می‌کند و آنان محدوده زمانی ایران را رعایت می‌کنند، به مذاکرات ادامه می‌دهیم.
تاریخ مصرف «جمنا» برای انتخابات قبلی بود؛ برای انتخابات آینده، هنوز بحثی نشده / حرف ضرغامی موضوع تازه ای نیست؛ «ایثارگران» از قبل هم جزء «جمنا» نبودند / اینکه کسی کاندیدای «جمنا» بوده، به معنای پذیرفتن سازوکار آن نیست
تاریخ مصرف «جمنا» برای انتخابات قبلی بود؛ برای انتخابات آینده، هنوز بحثی نشده / حرف ضرغامی موضوع تازه ای نیست؛ «ایثارگران» از قبل هم جزء «جمنا» نبودند / اینکه کسی کاندیدای «جمنا» بوده، به معنای پذیرفتن سازوکار آن نیست - حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه می گوید: تاریخ مصرف جمنا برای انتخابات قبلی بود و اینکه چه راهکاری برای انتخابات آینده در نظر گرفته شود، بحثی درباره آن نشده است.
ابلاغ محورها و برنامه‌های اجرایی حوزه اقتصادی استانداری‌ها در سال جاری
ابلاغ محورها و برنامه‌های اجرایی حوزه اقتصادی استانداری‌ها در سال جاری - ایلنا: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با اعلام محورهای اولویت دار و برنامه های اجرایی حوزه اقتصادی در سال جاری، از ابلاغ آن به استانداری های…
طرحی درباره بازنشستگان روستایی و عشایری پس از ۵ سال بررسی «حذف» شد
طرحی درباره بازنشستگان روستایی و عشایری پس از ۵ سال بررسی «حذف» شد - سخنگوی کمیسیون بهداش و درمان مجلس گفت: اعضای این کمیسیون «طرح بازنشسته‌کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر پرداخت می‌کنند» را بررسی و به دلیل وجود قانون مشابه، با حذف آن موافقت کردند.
کمیته‌ای ۵ نفره برای بررسی اعمال ماده ۲۳۶ درباره عملکرد صندوق رفاه دانشجویی تشکیل شد
کمیته‌ای ۵ نفره برای بررسی اعمال ماده ۲۳۶ درباره عملکرد صندوق رفاه دانشجویی تشکیل شد - عضو کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» مجلس گفت: کمیته‌ای ۵ نفره برای بررسی اعمال ماده ۲۳۶ درخصوص عملکرد صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتخاب شد.
جدیت اروپایی ها را در حفظ برجام همچنان می بینیم
جدیت اروپایی ها را در حفظ برجام همچنان می بینیم - تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: معاون سیاسی وزیر امور خارجه در جلسه این کمیسیون بیان کرد که ما همچنان جدیت اروپایی ها را در حفظ برجام می بینیم ولی این که توانایی این کار را داشته باشند نیازمند ارزیابی ما است.
دستگاه‌های امنیتی، قضایی و انتظامی کاملا هوشیار برخورد کنند/ تکذیب برداشت ۲۵ هزار میلیارد از دولت برای موسسات غیر مجاز
دستگاه‌های امنیتی، قضایی و انتظامی کاملا هوشیار برخورد کنند/ تکذیب برداشت ۲۵ هزار میلیارد از دولت برای موسسات غیر مجاز - حجت الاسلام محسنی اژه‌ای گفت: مجموعه دستگاه‌های امنیتی هم کاملا هوشیار، مشرف به اوضاع و قاطع هستند.
نگاهی به زندگینامه‌ی "حضرت آیت‌ الله‌العظمی سید علی حسینی خامنه‌ای"+ عکس
نگاهی به زندگینامه‌ی "حضرت آیت‌ الله‌العظمی سید علی حسینی خامنه‌ای"+ عکس - سید علی حسینی خامنه‌ای فرزند مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج سید جواد حسینی خامنه‌ای، در فروردین‌ماه سال ۱۳۱۸ شمسی برابر با ۱۳۵۸ قمری در مشهد مقدس چشم به جهان گشود.
احساس کنیم اروپایی‌ها به دنبال اتلاف وقت هستند، مذاکرات را ادامه نمی‌دهیم
احساس کنیم اروپایی‌ها به دنبال اتلاف وقت هستند، مذاکرات را ادامه نمی‌دهیم - ایلنا: معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: اگر احساس کنیم که مذاکرات به سمت فرسایشی شدن می‌رود یا وقت تلف کردن است، طبیعتا به مذاکرات ادامه نخواهیم داد.
اگر احساس کنیم اروپایی‌ها به دنبال اتلاف وقت هستند، مذاکرات را ادامه نمی‌دهیم
اگر احساس کنیم اروپایی‌ها به دنبال اتلاف وقت هستند، مذاکرات را ادامه نمی‌دهیم - معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: اگر احساس کنیم که مذاکرات به سمت فرسایشی شدن می‌رود یا وقت تلف کردن است، طبیعتا به مذاکرات ادامه نخواهیم داد.
مخمصه اروپا بین ایران و ترامپ
مخمصه اروپا بین ایران و ترامپ - قاره سبز سیاست های 1996 را بر می گزیند؟ مخمصه اروپا بین ایران و ترامپاتحادیه اروپا می تواند قول دهد قوانینی که در سال 1996 مانع از تحریم های آمریکا برای سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز ایران شد، را دوباره اجرایی کند
هرکس در حیطه کاری خود اظهارنظر کند
هرکس در حیطه کاری خود اظهارنظر کند - ایلنا: محسنی اژه‌ای با بیان اینکه خواهش می‌کنم هرکس در حیطه کاری خود اظهارنظر کند، تصریح کرد: خودتان هم فردا خراب می‌شوید. یک نفر گفت اینها به زودی آزاد می‌شوند؛ خب…
کسانی که کارگر و معلم باشند، از تخفیف در مجازات برخوردار هستند
کسانی که کارگر و معلم باشند، از تخفیف در مجازات برخوردار هستند - ایلنا: سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد: ما با هیچ فردی به عنوان کارگر و معلم برخورد نمی‌کنیم بلکه کسانی که کارگر و معلم باشند، از تخفیف برخوردار هستند.
گزارش مجلس درباره دوتابعیتی‌ها هنوز به دست دادستانی نرسیده است/ افراد دارای گرین کارت متفاوت هستند
گزارش مجلس درباره دوتابعیتی‌ها هنوز به دست دادستانی نرسیده است/ افراد دارای گرین کارت متفاوت هستند - ایلنا: سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه گزارش دوتابعیتی‌ها هنوز به دست دادستانی نرسیده است، تاکید کرد: طبق گزارش افراد دارای گرین‌کارت‌ داریم. کسانی که دوتابعیتی…
محاکمه متخلفان موسسات مالی بدون شناسایی اموال برای مردم پول نمی‌شود
محاکمه متخلفان موسسات مالی بدون شناسایی اموال برای مردم پول نمی‌شود - ایلنا: سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد: مبغلی که پرداخت شده از تنخواه دولت و بانک مرکزی نیست، بلکه بانک مرکزی یک خط اعتباری داده است که از این مبلغ کمتر است.
اظهارات اژه‌ای درباره «به کما رفتن بقایی»، «محاکمه متخلفان موسسات مالی»، «فیلترینگ تلگرام»، «شکنجه در زندان»، «رفع حصر»، «مدیران دوتابعیتی»، «معلمان بازداشتی» و «تخریب ویلای وزیر کشور»
اظهارات اژه‌ای درباره «به کما رفتن بقایی»، «محاکمه متخلفان موسسات مالی»، «فیلترینگ تلگرام»، «شکنجه در زندان»، «رفع حصر»، «مدیران دوتابعیتی»، «معلمان بازداشتی» و «تخریب ویلای وزیر کشور» - ایلنا: سخنگوی قوه قضاییه گفت:‌ با هیچ فردی به عنوان کارگر و معلم برخورد نمی‌کنیم بلکه کسانی که کارگر باشند و معلم باشند از تخفیف برخورددار هستند.
برنامه‌های اجرایی حوزه اقتصادی استانداری‌ها برای سال ۹۷ ابلاغ شد
برنامه‌های اجرایی حوزه اقتصادی استانداری‌ها برای سال ۹۷ ابلاغ شد - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با اعلام محور‌های اولویت دار و برنامه‌های اجرایی حوزه اقتصادی در سال جاری، از ابلاغ آن به استانداری‌های سراسر کشور خبر داد.
سفرای جدید انگلیس و کره‌جنوبی در تهران رونوشت استوارنامه‌های خود را تقدیم ظریف کردند
سفرای جدید انگلیس و کره‌جنوبی در تهران رونوشت استوارنامه‌های خود را تقدیم ظریف کردند - سفرای جدید کشورهای انکلیس و کره‌جنوبی در تهران امروز رونوشت استوارنامه‌های خود را تقدیم وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران کردند.
مقایسه قیمت خودروی داخلی در 15 فروردین 97 تا  6 خرداد (+جدول)
مقایسه قیمت خودروی داخلی در 15 فروردین 97 تا 6 خرداد (+جدول) - اگر به قیمت های فعلی تعدادی از این خودرو ها نگاهی داشته باشیم هیچ گونه تناسبی نسبت به خودرو و رقم درخواستی وجود ندارد.
سفیران جدید انگلیس و کره جنوبی با ظریف دیدار کردند
سفیران جدید انگلیس و کره جنوبی با ظریف دیدار کردند - تهران-ایرنا-سفرای جدید انگلستان و کره جنوبی در ایران امروز با محمدجواد ظریف دیدار و رونوشت استوارنامه های خود را تقدیم وزیر امور خارجه کردند.
ذوالنوری خروج آمریکا از برجام را نتیجه مواضع ایران دانست
ذوالنوری خروج آمریکا از برجام را نتیجه مواضع ایران دانست - تهران - ایرنا - مجتبی ذوالنوری نماینده قم در مجلس در نطق میان دستور خود از سیاست های رییس جمهوری انتقاد و چندین پرسش از حسن روحانی مطرح کرد و خروج آمریکا از برجام را نتیجه سوءتدبیر در اظهار نظر و اتخاذ موضع ایران دانست.
مبالغ پرداخت شده به بدهکاران موسسات غیرمجاز از تنخواه دولت و بانک مرکزی نیست
مبالغ پرداخت شده به بدهکاران موسسات غیرمجاز از تنخواه دولت و بانک مرکزی نیست - ایلنا: سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد: مبغلی که پرداخت شده از تنخواه دولت و بانک مرکزی نیست، بلکه بانک مرکزی یک خط اعتباری داده است که از این مبلغ کمتر است.
آمار وزیر ارتباطات درباره میزان مهاجرت به پیام‌رسان‌های داخلی صحیح نیست
آمار وزیر ارتباطات درباره میزان مهاجرت به پیام‌رسان‌های داخلی صحیح نیست - ایلنا: معاون اول قوه قضاییه روند مهاجرت به پیام‌رسان‌های داخلی را خوب توصیف و تاکید کرد:‌ مهاجرت در حال صورت‌گیری است و مسئولان ذیربط سعی دارند که این امر زودتر…
پروژه رسانه‌های غربی مدعی مخالفت با ترامپ‌، در توجیه جنگ علیه ایران
پروژه رسانه‌های غربی مدعی مخالفت با ترامپ‌، در توجیه جنگ علیه ایران - ایلنا: ایران در میان این آشوب‌ها یکی از باثبات‌ترین کشورها در مقایسه با همسایگانش است. در میان کشورهایی که عمدتا دیکتاتوری‌ هستند، ایران تنها دموکراسی منطقه است که…
کواکبیان: سران سه قوه موافق تصویب لوایح چهارگانه مرتبط FATF هستند
کواکبیان: سران سه قوه موافق تصویب لوایح چهارگانه مرتبط FATF هستند - مجلس - کواکبیان گفت: سران سه قوه شب گذشته در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه جلسه داشته‌اند و هر سه درخواستشان تصویب لوایح چهارگانه مرتبط FATF بوده است.
بازوی اجرایی احمدی نژاد قطع شد/برگ هایش را سوزانده و دیگر اعتباری ندارد/اگر بخواهد مثل گذشته باشد به عنوان ستون پنجم دشمن تلقی و با او برخورد سختی خواهد شد
بازوی اجرایی احمدی نژاد قطع شد/برگ هایش را سوزانده و دیگر اعتباری ندارد/اگر بخواهد مثل گذشته باشد به عنوان ستون پنجم دشمن تلقی و با او برخورد سختی خواهد شد - یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: احمدی‌نژاد داغ‌ترین کارها و موضع‌گیری‌هایی که می‌توانست داشته باشد را نشان داد؛ او تمام برگ‌هایش را سوزانده است.
سخنرانی‌های غیرمنتظره و صداهای غایب؛ هزاران نفر پیکر ناصر ملک‌مطیعی را بدرقه کردند (+فیلم)
سخنرانی‌های غیرمنتظره و صداهای غایب؛ هزاران نفر پیکر ناصر ملک‌مطیعی را بدرقه کردند (+فیلم) - پیکر ناصر ملک‌مطیعی،‌ صبح امروز ۶ خرداد از مقابل ساختمان شماره دو خانه سینما با حضور هزاران نفر بدرقه شد. آنچه در این مراسم غیرمنتظره بود شنیدن صدای غایب یکی از مهم‌ترین بازیگران تاریخ سینمای ایران بود.
لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم در انتظار تصمیم مجلس
لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم در انتظار تصمیم مجلس - تهران-ایرنا-لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم در حالی گام های نهایی را برای تصویب در مجلس شورای اسلامی طی می کند که ایران شروط و لایحه تفسیری برای الحاق به این کنوانسیون تعیین کرده است.