سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ / Tuesday, 22 May, 2018

آخرین اخبار سرویس سیاست

ماه رمضان اردوی انسانیت و ماه تمرین صبر است/ قهرمانان همواره برای ملت ایران و جوانان امیدآفرین بوده‌اند/ همه مشکلات با امید و نشاط جامعه، حل شدنی است
ماه رمضان اردوی انسانیت و ماه تمرین صبر است/ قهرمانان همواره برای ملت ایران و جوانان امیدآفرین بوده‌اند/ همه مشکلات با امید و نشاط جامعه، حل شدنی است - رئیس جمهور در دیدار صمیمی با ورزشکاران، حضور در جمع ورزشکاران و قهرمانان پرافتخار کشور را در ماه مبارک رمضان موجب خرسندی دانست و گفت: ورزشکاران کشور در رشته‌های مختلف ورزش قهرمانی همواره برای ملت ایران و جوانان امیدآفرین بوده‌اند.
حماسه دوم خرداد انقلاب را برای مدتی بیمه کرد/ مجمع زنان اصلاح‌طلب در حال طراحی سند جامع خود است
حماسه دوم خرداد انقلاب را برای مدتی بیمه کرد/ مجمع زنان اصلاح‌طلب در حال طراحی سند جامع خود است - ایلنا: عضو شورای مرکزی مجمع زنان اصلاح‌طلب با بیان اینکه اولین کسی که برای پیروزی آقای خاتمی در انتخابات دوم خرداد پیام داد، مقام رهبری بود، تاکید کرد: ایشان گفتند…
حضور مولاوردی و ابتکار در نشست مجمع زنان اصلاح‌طلب به مناسبت سالگرد دوم خرداد + عکس
حضور مولاوردی و ابتکار در نشست مجمع زنان اصلاح‌طلب به مناسبت سالگرد دوم خرداد + عکس - ایلنا: نشست صمیمی مجمع زنان اصلاح‌طلب به مناسبت سالگرد دوم خرداد و با حضور جمعی از بانوان اصلاح‌طلب برگزار شد.
اظهارات وزیر خارجه آمریکا حرکت گام به گام برای فتح امتیازات بیشتر است
اظهارات وزیر خارجه آمریکا حرکت گام به گام برای فتح امتیازات بیشتر است - دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: اظهارات وزیر خارجه آمریکا در راستای سیاست تهاجمی و حرکت گام به گام برای فتح امتیازات بیشتر و ندادن امتیاز به ایران است.
پارسایی: نقدهای بسیاری به عملکرد هیأت رئیسه وارد است/ حاجی‌بابایی: ائتلاف نمی کنیم/ مردم بدانند که وزن ما در مجلس چقدر است
پارسایی: نقدهای بسیاری به عملکرد هیأت رئیسه وارد است/ حاجی‌بابایی: ائتلاف نمی کنیم/ مردم بدانند که وزن ما در مجلس چقدر است - ائتلاف سال گذشته، روند خیلی خوبی نداشت و ما از اوضاع ناراضی بودیم. علت آن هم این بود با توجه به اعتمادی که در خصوص نواب رئیس و قسمت های گوناگون کردیم، خلاف آن عمل کردند./فراکسیون امید چه بخواهد در انتخابات هیأت رئیسه ائتلاف کند و چه مستقل در انتخابات ورود کند، در مجمع عمومی در این زمینه تصمیم گیری خواهد شد.
از نوای ربنا تا افطار در شین شیانگ
از نوای ربنا تا افطار در شین شیانگ - رمضان ماه اخلاص و تقواست. رمضان ماه ایثار، صبر و مقاومت است. رمضان ماه روزه، مبارزه و جهاد با نفس است. رمضان ماه تقرب، پرورش ایمان، عبادت و عمل است. رمضان ماه بررسى اعمال و تقدیر برنامه هر سال است. امام محمد باقر علیه السلام: «لکل شیء ربیع و ربیع القرآن شهر رمضان؛ هر چیز بهاری دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.»
پرداخت ۸۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال روستایی و شهری/ ایجاد ۲۴۰ هزار شغل با ساخت ۲۰۰ هزار مسکن
پرداخت ۸۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال روستایی و شهری/ ایجاد ۲۴۰ هزار شغل با ساخت ۲۰۰ هزار مسکن - رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت ۸۰۰ میلیارد تومان از منابعی که برای اشتغال روستایی و شهری از محل صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شد بود خبر داد.
غنی سازی ایزوتوپ‌های پایدار را با کمک روسیه شروع کردیم
غنی سازی ایزوتوپ‌های پایدار را با کمک روسیه شروع کردیم - تهران - ایرنا - رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: پس از برجام توانسته ایم ایزوتوپ‌های پایدار را با کمک روسیه شروع به غنی سازی کنیم که قبل از برجام ما فقط اورانیوم را غنی سازی می‌کردیم و البته انتقال فناوری در این باره نیز در حال انجام است.
قرائت گزارش وزارت کشور درباره حوادث کازرون در کمیسیون شوراها
قرائت گزارش وزارت کشور درباره حوادث کازرون در کمیسیون شوراها - تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون شوراها در مجلس شورای اسلامی به قرائت گزارش وزارت کشور درباره درگیری های کازرون اشاره کرد و گفت: بر اساس این گزارش، مردم مناطق کوهمرۀ و چنارشاهیجان از 21 سال پیش، تقاضای شهرستان شدن داشتند.
حضور سید محمد خاتمی و ناطق‌نوری در مراسم افطاری بنیاد امید ایرانیان+ عکس
حضور سید محمد خاتمی و ناطق‌نوری در مراسم افطاری بنیاد امید ایرانیان+ عکس - ایلنا: مراسم افطاری بنیاد امید ایرانیان با حضور شخصیت‌های سیاسی اصلاح‌طلب برگزار شد.
منتجب نیا بخاطر فشار حسین کروبی،از حزب اعتمادملی رفت/پیروزی نامزد اصولگرایان با ۲۰ میلیون رای فریبنده است/حل مساله آب و هوا و دلار و ماهواره از راه دمکراسی/...
منتجب نیا بخاطر فشار حسین کروبی،از حزب اعتمادملی رفت/پیروزی نامزد اصولگرایان با ۲۰ میلیون رای فریبنده است/حل مساله آب و هوا و دلار و ماهواره از راه دمکراسی/... - رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: کی روش از حسین الله کرم استفاده کند، قهرمان جهان می شویم!/فرصت قشون‌کشی و انتقام نیست/سوال کنندگان از رئیس جمهور به دنبال جواب نیستند!/خاطره حسین مرعشی از تحصن مجلس ششمو... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
هشدار جدی شمخانی به اروپایی ها و آمریکا؛ پرونده بسته شده مذاکرات هسته‌ای تحت هیچ شرایطی مجددا گشوده نخواهد شد/اگر اروپایی‌ها نتوانند و یا نخواهند از منافع خود و ایران در برجام دفاع کنند، ادامه کار با آنها بی‌فایده است / آمریکا صلاحیت اظهارنظر در مورد برنام
هشدار جدی شمخانی به اروپایی ها و آمریکا؛ پرونده بسته شده مذاکرات هسته‌ای تحت هیچ شرایطی مجددا گشوده نخواهد شد/اگر اروپایی‌ها نتوانند و یا نخواهند از منافع خود و ایران در برجام دفاع کنند، ادامه کار با آنها بی‌فایده است / آمریکا صلاحیت اظهارنظر در مورد برنام - شمخانی مذاکرات با اروپا را آخرین آزمون برای اثبات استقلال آنها در برابر سیاست‌های دیکته شده آمریکا خواند و گفت: در صورتی که اروپایی‌ها نتوانند و یا نخواهند به هر نحو از منافع خود و ایران در برابر رویکردهای بی‌منطق ترامپ دفاع کنند، ادامه کار با آنها بی‌فایده است.
بیانیه وزارت امور اقتصادی و دارایی در پی تحریم رئیس کل بانک مرکزی
بیانیه وزارت امور اقتصادی و دارایی در پی تحریم رئیس کل بانک مرکزی - ایلنا: وزارت امور اقتصادی و دارایی در پی تحریم رئیس کل بانک مرکزی کشورمان از سوی خزانه داری ایالات متحده آمریکا با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن این اقدام، تحریم…
آمریکا ۵ فرد ایرانی را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد
آمریکا ۵ فرد ایرانی را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد - ایلنا: وزارت خزانه‌داری آمریکا در وبسایت خود از وضع تحریم‌های جدید علیه ۵ مقام ایرانی خبر داد.
اساسنامه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تصویب شد
اساسنامه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تصویب شد - ایلنا: اساسنامه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.
با مقایسه متن پیوست لایحه ارسالی از دولت با متن مورد ایراد در شورای نگهبان مشخص شد، هر دو متن از نظر مفاد و نگارش یکسان هستند
با مقایسه متن پیوست لایحه ارسالی از دولت با متن مورد ایراد در شورای نگهبان مشخص شد، هر دو متن از نظر مفاد و نگارش یکسان هستند - دفتر سخنگوی دولت با انتشار اطلاعیه ای ضمن تکذیب مجدد ادعاهای یک خبرگزاری در خصوص لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرایم سازمان...
آمریکا 5 ایرانی دیگر را تحریم کرد /بهانه: ارتباط با یگان موشکی سپاه پاسداران
آمریکا 5 ایرانی دیگر را تحریم کرد /بهانه: ارتباط با یگان موشکی سپاه پاسداران - وزارت خزانه‌داری آمریکا 5 ایرانی را به خاطر ارتباط ادعایی با یگان موشکی سپاه پاسداران تحریم کرد.
جواب شمخانی به پمپئو: حضور ایران در عراق و سوریه به درخواست این کشورهاست /  پرونده مذاکرات هسته ای ایران دوباره باز نمی شود
جواب شمخانی به پمپئو: حضور ایران در عراق و سوریه به درخواست این کشورهاست / پرونده مذاکرات هسته ای ایران دوباره باز نمی شود - اگر اروپایی‌ها نتوانند و یا نخواهند از منافع خود و ایران دفاع کنند، ادامه کار با آنها بی‌فایده است.
اساسنامه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تصویب شد
اساسنامه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تصویب شد - اساسنامه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حسن روحانی پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.
تنها موگرینی متوجه وخامت اوضاع است
تنها موگرینی متوجه وخامت اوضاع است - آیا اروپا تسلیم ترامپ خواهد شد؟ تنها موگرینی متوجه وخامت اوضاع استآنچه بیش از همه ناامید کننده بود، فقدان دیپلماسی جدی از طرف اروپا در طول این اولتیماتوم مشخص شده از طرف ترامپ، بود.
حضور مستشاری ایران در عراق و سوریه به درخواست این کشورهاست
حضور مستشاری ایران در عراق و سوریه به درخواست این کشورهاست - تهران - ایرنا - دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: حضور مستشاری ایران در عراق و سوریه را به درخواست دولت های قانونی این کشورها و با هدف مبارزه با تروریسم است.
تلاش بی ثمر آمریکا برای محدود سازی اقتدار ایران نشانه ضعف آنها است
تلاش بی ثمر آمریکا برای محدود سازی اقتدار ایران نشانه ضعف آنها است - دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تلاش بی ثمر آمریکا برای محدود سازی حوزه‌های اقتدار ایران نشانه ضعف و زبونی واشنگتن و شاهد روشنی بر اثبات قدرت درون زای ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف است.
حاشیه‌های بهارستان/ واکنش لاریجانی به یاوه‌گویی پامپئو/ هشدار درباره فرسایشی‌شدن مذاکره با اروپا/ نگهبانی از مسیح کردستان/ طرح «حمایت از کالای ایرانی» نهایی شد
حاشیه‌های بهارستان/ واکنش لاریجانی به یاوه‌گویی پامپئو/ هشدار درباره فرسایشی‌شدن مذاکره با اروپا/ نگهبانی از مسیح کردستان/ طرح «حمایت از کالای ایرانی» نهایی شد - امروز در صفحه سیاسی خبرگزاری میزان، اخبار متنوعی منتشر شد؛ از «هشدار درباره فرسایشی‌شدن مذاکره با اروپا» تا «نگهبانی بازداشتی‌ها از مسیح کردستان».
ما آمریکا را در حد یک کشور معمولی می دانیم/آمریکایی ها حتی اگر اشتباهی هم وارد آب های ما شوند، اسیر خواهند شد/با آمریکایی ها شوخی نداریم، لازم باشد با آنان برخورد می کنیم
ما آمریکا را در حد یک کشور معمولی می دانیم/آمریکایی ها حتی اگر اشتباهی هم وارد آب های ما شوند، اسیر خواهند شد/با آمریکایی ها شوخی نداریم، لازم باشد با آنان برخورد می کنیم - فردی که زمانی رئیس «سی آی ای» بود و هنوز هم فکر می کند، ریاست این سازمان را بر عهده دارد، صحبت می کند. به نظر من، وزیر امور خارجه باید آنقدر هوشمند باشد و از ادبیاتی بهره گیرد که مناسب این پست باشد. مطالبی که وی گفت، بسیار سخیف و به نوعی یاوه گویی علیه ما بود.
سخنان پمپئو، نه استراتژی بود و نه طرح/ امریکایی‌‌‌ها مطمئنا مجبورند تغییر روش بدهند
سخنان پمپئو، نه استراتژی بود و نه طرح/ امریکایی‌‌‌ها مطمئنا مجبورند تغییر روش بدهند - ایلنا: معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور، هیات حاکمه امریکا را تحت تاثیر صهیونیست‌ها و گروه‌های تروریستی دانست.
وضعیت صادرات نفت در صورت خروج ایران از برجام بررسی شد
وضعیت صادرات نفت در صورت خروج ایران از برجام بررسی شد - ایلنا: یک عضو کمیسیون انرژی گفت: در جلسه امروز کمیسیون انرژی وضعیت صادرات نفت و ارائه برنامه‌ها و اقدامات لازم با فرض برون رفت ایران از برجام و عدم توان اروپا در…
جزئیات جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه با حضور ربیعی
جزئیات جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه با حضور ربیعی - ایلنا: یک عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: جمع بندی امروز کمیسیون برنامه و بودجه این بود که دست‌اندرکاران برای رسیدگی به مسائل مربوط به پرداخت وام…
دیدار مدیران و خبرنگاران خبرگزاری تسنیم و باشگاه پویا با آیت‌الله مرتضی تهرانی
دیدار مدیران و خبرنگاران خبرگزاری تسنیم و باشگاه پویا با آیت‌الله مرتضی تهرانی - روز گذشته برخی خبرنگاران و مدیران خبرگزاری تسنیم و باشگاه خبرنگاران پویا به دیدار آیت‌الله مرتضی تهرانی از اساتید برجسته اخلاق تهران رفتند.
رویاپردازی آمریکایی!
رویاپردازی آمریکایی! - رسانه‌های ایران نیز واکنش‌های تندی به سخنان پمپئو داشته اند. این واکنش‌ها هم از سوی رسانه‌های اصلاح طلب بوده و هم از سوی رسانه‌های اصولگرا. روزنامه اصلاح...