پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ / Thursday, 15 November, 2018

آخرین اخبار سرویس سیاست

جزئیات تصادف خودروی هیات همراه وزیر کار/ حال شریعتمداری خوب است
جزئیات تصادف خودروی هیات همراه وزیر کار/ حال شریعتمداری خوب است - ایلنا: یکی از خودروهای هیات همراه شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ظهر پنجشنبه در بازدید از پروژه‌های استان گلستان دچار حادثه رانندگی شد و طی آن رئیس…
مدیرعامل و معاون پارلمانی سازمان تأمین اجتماعی جان باختند
مدیرعامل و معاون پارلمانی سازمان تأمین اجتماعی جان باختند - سید محمدتقی نوربخش، رییس سازمان تامین اجتماعی و عبدالرحمن تاج‌الدین معاون حقوقی و امور مجلس این سازمان که در جریان سفر وزیر کار به استان گلستان دچار سانحه...
«نوربخش» و «تاج‌الدین» درگذشتند
«نوربخش» و «تاج‌الدین» درگذشتند - در این سانحه مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور و عبدالرحمن تاج الدین معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی جان خود را از دست دادند.
بازداشت معاون اداره راهداری استان البرز
بازداشت معاون اداره راهداری استان البرز - ایلنا: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از بازداشت معاون اداره راهداری و حمل نقل جاده‌ای استان البرز خبرداد.
اطلاعات آزادی مرزبانان را طرف پاکستانی داده است
اطلاعات آزادی مرزبانان را طرف پاکستانی داده است - ایلنا: سخنگوی سپاه گفت: آنچه درخصوص آزادی ۵ تن از مرزبانان ایرانی منتشر شده، بر مبنای اطلاعاتی است که طرف پاکستانی در جریان تعاملات و مراودات برای آزادی مرزبانان ما…
دادستان سعودی قطعه قطعه شدن خاشقجی را تایید کرد/ درخواست اعدام برای متهمان / آمر قتل مشخص شد
دادستان سعودی قطعه قطعه شدن خاشقجی را تایید کرد/ درخواست اعدام برای متهمان / آمر قتل مشخص شد - وزیر خارجه ترکیه: با تحقیقات در عربستان سعودی، به جنایتکاران اصلی نمی رسیم.
چرا فیلم‌های سینمایی ضعیف در حاشیه امن قرار دارند؟
چرا فیلم‌های سینمایی ضعیف در حاشیه امن قرار دارند؟ - تماشاگران به سینما می‌آیند تا پس از سختی روزگار، ساعتی را بخندند و اگر به صورت خانوادگی راهی سینما شوند، هزینه کمی را نیز پرداخت نمی‌کنند. بنابراین وقتی انتظارات‌شان برآورده نشود، نخستین واکنش آنها مراجعه به صفحه عوامل این فیلم‌ها و انتقاد نسبت به آثار و کیفیت‌‌شان خواهد بود. اگرچه شبکه‌های اجتماعی باعث شده هر هنرمند یک رسانه با چندصدهزار تا چند میلیون مخاطب داشته باشد اما در مقابل، هنرمند در معرض…
تحریم ها بر اقتصاد ایران اثری ندارد
تحریم ها بر اقتصاد ایران اثری ندارد - تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم افراد و نفت ایران موضوع جدیدی نیست، بنابراین این دور از تحریم ها بر اقتصاد ایران اثری ندارد.
تصادف خودروی هیات همراه وزیر کار/ حال شریعتمداری خوب است
تصادف خودروی هیات همراه وزیر کار/ حال شریعتمداری خوب است - ایلنا: یکی از خودروهای هیات همراه شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ظهر پنجشنبه در بازدید از پروژه‌های استان گلستان دچار حادثه رانندگی شد.
حمله به ظریف این بار به بهانه CFT
حمله به ظریف این بار به بهانه CFT - تهران-ایرنا- مسیر دشوار دولت در تصویب لوایح چهارگانه مشهور به FATF، با هدف شفاف سازی مالی و ایجاد اعتماد جهانی به سیستم اقتصادی کشور؛ به صورت هفتگی با موانع متنوعی رو به رو می شود از پاسخ دیرهنگام نهادهای تصمیم گیر تا هجمه هایی هنگام واقع گویی وزیرخارجه.
رد پای حقوق‌های نجومی در صورت‌های مالی سال ۹۶ یک بانک
رد پای حقوق‌های نجومی در صورت‌های مالی سال ۹۶ یک بانک - صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ یکی از بانک‌های کشور نشان می‌دهد که برخی از اعضای هیات مدیره و مدیرعامل، معاونین مدیرعامل (غیر از اعضای هیات مدیره) و اعضای کمیته‌های مرتبط با هیات مدیره این بانک در سال گذشته مبالغی را به عنوان حقوق و مزایا دریافت نموده اند که می‌توان از آن‌ها به حقوق و مزایای نجومی یاد کرد.
اقدامات اتحادیه اروپا تاکنون به راه‌حل‌های عملیاتی منجر نشده است
اقدامات اتحادیه اروپا تاکنون به راه‌حل‌های عملیاتی منجر نشده است - ایلنا: معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت: تاکنون اقدامات اتحادیه اروپا عملی نشده است؛ انتظار داریم به تعهدات اقتصادی در برجام عمل کند.
برخی دولت‌های قرون وسطایی منطقه رویاهای جاه‌طلبانه صدامک‌ها را دنبال می‌کنند
برخی دولت‌های قرون وسطایی منطقه رویاهای جاه‌طلبانه صدامک‌ها را دنبال می‌کنند - ایلنا: فرمانده ارتش گفت: عصر سلطه آمریکا در غرب آسیا بسر آمده و عصر حاکمیت اسلام به پیشگامی ایران فرا رسیده است.
تحریم‌ها عامل تعویق نمایشگاه نقاش ایرانی در لندن
تحریم‌ها عامل تعویق نمایشگاه نقاش ایرانی در لندن - واکنش گالری کاما لندن به عقب افتادن نمایشگاه بیتا وکیلی: هیچ مرزی برای هنر وجود ندارد و هیچ تحریمى نمی‌تواند مانع از شنیدن آوای صلح آمیز هنر باشد.
عراق آرشیو رادیو تلویزیون کویت را بعد از 28 سال پس داد
عراق آرشیو رادیو تلویزیون کویت را بعد از 28 سال پس داد - وی توضیح داد: آرشیو شامل 28 صندوق به وزن نزدیک به 3 تُن است.
انتقاد شدید اللحن "رحیمیان" از اظهارات "ظریف" درباره پولشویی
انتقاد شدید اللحن "رحیمیان" از اظهارات "ظریف" درباره پولشویی - رئیس جمنا در واکنش به اظهارات اخیر ظریف درباره پولشویی گفت: اگر آقای ظریف در این موقعیت خطیر از روی ساده لوحی چنین اظهاراتی را بیان کرده، در این صورت چگونه می‌توان اعتماد کرد که چنین شخصی به عنوان وزیر امور خارجه، مدافع منافع ملی باشد.
قاتل کودک ۵ ساله اصفهانی به ۲ بار اعدام و ۳۱ سال حبس محکوم شد
قاتل کودک ۵ ساله اصفهانی به ۲ بار اعدام و ۳۱ سال حبس محکوم شد - ایلنا: شعبه اول دادگاه کیفری یک استان اصفهان احکام قاتل ملیکا را صادر کرد.
دادستانی عربستان اعتراف کرد: جسد جمال خاشقجی تکه تکه شده| ۲۱ نفر دستگیر شده‌اند| حکم اعدام برای ۵ نفر| خاشقجی چگونه کشته شده؟ ماموریت اصلی تیم سعودی چه بوده؟
دادستانی عربستان اعتراف کرد: جسد جمال خاشقجی تکه تکه شده| ۲۱ نفر دستگیر شده‌اند| حکم اعدام برای ۵ نفر| خاشقجی چگونه کشته شده؟ ماموریت اصلی تیم سعودی چه بوده؟ - دادستان کل عربستان امروز (پنجشنبه) نتایج تحقیقات درخصوص پرونده قتل جمال خاشقجی، روزرنامه‌نگار و منتقد سعودی در کنسولگری ریاض در استانبول را اعلام کرد.
چرا اظهارات «ظریف» به مذاق برخی خوش نیامد؟
چرا اظهارات «ظریف» به مذاق برخی خوش نیامد؟ - یکی از کاربران در این باره نوشت: «دلواپسان ۵ سال است که می‌گویند آمار قاچاق کالا دو برابر آمار اعلامی دولت و معادل ۲۵ میلیارد دلار است. این یعنی اگر هیچ...
پاسخ‌های ما به آل‌سعود چراغ‌خاموش اما دردناک است
پاسخ‌های ما به آل‌سعود چراغ‌خاموش اما دردناک است - فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به یاوه‌گویی‌های رژیم آل‌سعود علیه کشورمان گفت: پاسخ‌های انقلاب اسلامی در مقابل این رژیم عمدتاً غیررسانه‌ای و غیرعلنی و به‌صورت چراغ‌خاموش، مخفی اما دردناک برای آن‌هاست.
جزئیات آزادی ۵ مرزبان ربوده شده/ تلاش برای آزادی باقیمانده مرزبانان با کمک دولت پاکستان
جزئیات آزادی ۵ مرزبان ربوده شده/ تلاش برای آزادی باقیمانده مرزبانان با کمک دولت پاکستان - ایلنا: مدیرکل امور مرزی وزارت کشور از جزئیات آزادی پنج نفر از مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه خبر داد.
قاسمی با مردم مصیبت زده ایالت کالیفرنیا ابراز همدردی کرد
قاسمی با مردم مصیبت زده ایالت کالیفرنیا ابراز همدردی کرد - سخنگوی وزارت امور خارجه در پی وقوع آتش سوزی گسترده در ایالت کالیفرنیا، با مردم آمریکا و خانواده های مصیبت زده ابراز همدردی کرد.
احداث اولین نیروگاه سیکل ترکیبی در منطقه آزاد ماکو/ نیروگاه ۱۶۰۰ مگاواتی ماکو با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود
احداث اولین نیروگاه سیکل ترکیبی در منطقه آزاد ماکو/ نیروگاه ۱۶۰۰ مگاواتی ماکو با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود - ایلنا: مدیرعامل نیروگاه سیکل ترکیبی ماکو از افتتاح نیروگاه طی هفته آینده با حضور رئیس‌جمهور و وزیر نیرو خبر داد.
نجات سرنشینان ایرانی قایق‌های مهاجران توسط گارد ساحلی بریتانیا
نجات سرنشینان ایرانی قایق‌های مهاجران توسط گارد ساحلی بریتانیا - ایلنا: ۳ قایق که سرنشینان آن ظاهرا مهاجران ایرانی هستند توسط گارد ساحلی بریتانیا در کنت به ساحل هدایت شدند.
موانع قانونی برای افزایش حقوق و دستمزد قابل رفع است/ دولت مقصر این وضعیت است و باید آن را اصلاح کند
موانع قانونی برای افزایش حقوق و دستمزد قابل رفع است/ دولت مقصر این وضعیت است و باید آن را اصلاح کند - افزایش قیمت‌ها در سال جاری، نخست دامن ارز و سکه را گرفت، ولی تنها یکی دو ماه لازم بود تا این افزایش قیمت به دیگر کالاها برسد؛ مسکن، خودرو، لوازم خانگی و پس از این‌ها، برخی کالاهایی که مورد مصرف روزمره جامعه هستند طعم افزایش قیمت را چشیدند.
واکنش‌ها به انتقاد آشنا به  "رحیم‌پور ازغدی" درباره روحانیت
واکنش‌ها به انتقاد آشنا به "رحیم‌پور ازغدی" درباره روحانیت - رحیم پور ازغدی در سخنرانی‌های خود از "حوزه انقلابی" و "حوزه سکولار" صحبت می کند. او بارها فقهای سنتگرا را نقد کرده و معتقد است که روحانیت باید انقلابی...
توضیحات سخنگوی سپاه درباره آزادی ۵ مرزبان ربوده شده در میرجاوه
توضیحات سخنگوی سپاه درباره آزادی ۵ مرزبان ربوده شده در میرجاوه - سخنگوی سپاه از قول مساعد پاکستان برای آزادی ۵ نفر از مرزبانان ربوده شده میرجاوه خبر داد.
ورود بانوان به ورزشگاه مشکل مردم نیست که رئیس‌جمهور یا وزیر به آن بپردازند / آن روز گوشه‌ای از ورزشگاه را به بانوان اختصاص دادیم که مبادا فدراسیون فوتبال تعلیق شود / فردا می‌گویند زن و مرد باید در کنار هم فوتبال تماشا کنند؛ حتما بعدا اظهار می‌دارند که زنان
ورود بانوان به ورزشگاه مشکل مردم نیست که رئیس‌جمهور یا وزیر به آن بپردازند / آن روز گوشه‌ای از ورزشگاه را به بانوان اختصاص دادیم که مبادا فدراسیون فوتبال تعلیق شود / فردا می‌گویند زن و مرد باید در کنار هم فوتبال تماشا کنند؛ حتما بعدا اظهار می‌دارند که زنان - رئیس کل دادگستری استان تهران با گلایه از آنچه آن را «طرح برخی موضوعات فرعی» توسط مسئولان کشور خواند گفت: «امروز موضوع ورود بانوان به ورزشگاه مسأله مهم یا مشکلی از مشکلات مردم نیست که رئیس جمهوری یا وزیر به آن بپردازند».
واردات نفتی کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید
واردات نفتی کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید - ایلنا: خرید نفت ماهانه کره جنوبی از ایران در ماه اکتبر برای دومین ماه (سپتامبر) به صفر رسید.