چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ / Wednesday, 18 July, 2018

آخرین اخبار سرویس فناوری اطلاعات

سرطان سر و گردن؛ بیماری کمتر شناخته شده اما قابل پیشگیری (+فیلم)
سرطان سر و گردن؛ بیماری کمتر شناخته شده اما قابل پیشگیری (+فیلم) - مرگ برنامه ریزی شده، الگویی است که از زمان تولد هر سلول برای آن تعریف شده اما وقتی سرطان سر می رسد، سلول های خودمختار حاضر به مرگ نمی شوند.
واکنش معکوس بازار به تحویل سکه‌های پیش فروشی
واکنش معکوس بازار به تحویل سکه‌های پیش فروشی - درحالی که از روز گذشته تحویل 990 هزار قطعه سکه‌های پیش فروشی با سررسید سه ماهه آغاز شد، ولی بازار با رشد بیش از 100 هزار تومانی نرخ سکه تمام پاسخ غیرمنتظره‌ای…
۴۶ درصد خودروهای سرویس مدارس "پراید" است/حذف خودروهای ناایمن ۱۰ سال زمان می‌برد
۴۶ درصد خودروهای سرویس مدارس "پراید" است/حذف خودروهای ناایمن ۱۰ سال زمان می‌برد - ایلنا: رئیس اداره انجمن اولیا مربیان شهر تهران با اشاره به اینکه ۴۶ درصد خودروهای سرویس مدارس در تهران پراید است، گفت:…
موافقت مشروط انصارالله با نظارت سازمان ملل بر بندر «الحدیده»
موافقت مشروط انصارالله با نظارت سازمان ملل بر بندر «الحدیده» - ایلنا: رهبر جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که با نقش نظارتی و پشتیبانی سازمان ملل متحئ بر بندر استراتژیک الحدیده در صورتی‌که…
شکست سناریوی «نفت برابر غذا» با رتبه تک‎رقمی ایران در تولید ۲۱محصول کشاورزی/ فائو: ضریب خودکفایی غذایی ایران بالاست
شکست سناریوی «نفت برابر غذا» با رتبه تک‎رقمی ایران در تولید ۲۱محصول کشاورزی/ فائو: ضریب خودکفایی غذایی ایران بالاست - ایران با وجود این که به لحاظ جمعیتی در رتبه ۱۸ جهان قرار دارد رتبه های ۲ تا ۹ در تولید ۲۱ محصول مهم کشاورزی جهان را به خود اختصاص داده که نشان دهنده ضریب بالای خودکفایی ایران در تامین غذای مردم خود است.
«هزار راه نرفته»|"پیمان پولی دوجانبه" به زبان ساده
«هزار راه نرفته»|"پیمان پولی دوجانبه" به زبان ساده - پیمان پولی دو یا چند جانبه یکی از رایج ترین روشهای تجربه شده در دنیا برای بی اثر کردن تحریم هاست.
«جنگ جهانی غذا» |چرا سلبریتی‌های غرب، سوسک‌خور شده‌اند؟
«جنگ جهانی غذا» |چرا سلبریتی‌های غرب، سوسک‌خور شده‌اند؟ - بعد از جنگ جهانی دوم، راهبرد خانواده‌های ثروتمند آمریکایی درباره «جمعیت» کار را به جایی رساند که سلبریتیهایی همچون «آنجلینا جولی» سوسک‌ و عنکبوت بخورند.
گزارش تسنیم| تودهنی کشاورزی ایران به تحریم‌های آمریکا
گزارش تسنیم| تودهنی کشاورزی ایران به تحریم‌های آمریکا - در حالیکه برخی در حال هراس افکنی در دل مردم هستند که ایران با تحریم های آمریکا مجبور است مانند عراق سال‌های گذشته، مبادله نفت در برابر کالا را تجربه کند،کشاورزی ایران با ۸۰ درصد خودکفایی تودهنی برای تحریم‌های ایالات متحده به حساب می‌آید.
قرارداد مشارکت عمومی خصوصی؛ برنامه‌ای برای مقابله با تحریم
قرارداد مشارکت عمومی خصوصی؛ برنامه‌ای برای مقابله با تحریم - رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه کشور طی نامه‌ای ۱۲ بندی به ریاست محترم جمهور، برنامه جامع مقابله با تحریم را ارائه نمود که در آن به مشارکت عمومی خصوصی بعنوان یک راهکار جهت اجرای طرح‌های عمرانی اشاره شده است.
سه محدودیت جدید تجاری رئیس سابق اتاق بازرگانی را شوکه کرد
سه محدودیت جدید تجاری رئیس سابق اتاق بازرگانی را شوکه کرد - رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران از سه محدویت جدید تجاری برای ایران خبر داد که باعث شکه شدنش شده است.
پایان انحصار بانک مسکن در بافت های فرسوده
پایان انحصار بانک مسکن در بافت های فرسوده - مشاور رئیس جمهوری از برنامه دولت برای مشارکت سایر بانک ها علاوه بر بانک مسکن در اجرای برنامه بازآفرینی شهری خبر داد و گفت:سازمان برنامه و بودجه برای کاهش نرخ سود تسهیلات برای توسعه گران از محل وجوه اداره شده در برنامه مذکور مشارکت خواهد کرد.
صادرات برق ایران به عراق قانونی متوقف شد/وزیر نیرو: طرف عراقی نیاز امروز ما را درک می‎کند
صادرات برق ایران به عراق قانونی متوقف شد/وزیر نیرو: طرف عراقی نیاز امروز ما را درک می‎کند - وزیر نیرو گفت: طرف عراقی درک می‌کند که در این روزها ایران به تمامی ظرفیت تولید برق خود برای پوشش نیاز پیک مصرف احتیاج دارد.
مرزبان: بر اساس یک جمله آلمانی آن حرف را در تلویزیون زدم
مرزبان: بر اساس یک جمله آلمانی آن حرف را در تلویزیون زدم - علیرضا مرزبان گفت: تیم ملی آلمان و بازیکنانش پس از قهرمانی در سال ۲۰۱۴ اشباع شده بودند اما همیشه برای موفقیت و رسیدن به هدف خاص‌تان باید بیشتر از توان خودتان تلاش کنید. این نکته در آلمان ۲۰۱۸ دیده نمی‌شد.
تحلیل سردار همدانی از پذیرش قطعنامه ۵۹۸/ پیامد‌های پذیرش قطعنامه در فضای سیاسی اجتماعی کشور
تحلیل سردار همدانی از پذیرش قطعنامه ۵۹۸/ پیامد‌های پذیرش قطعنامه در فضای سیاسی اجتماعی کشور - سردار شهید همدانی می‌گوید: بعد از عملیات مرصاد بود که صدام و حزب بعث حاضر شد که مذاکره سه جانبه‌ای بین ایران وعراق و سازمان ملل انجام شود و بندهای قطعنامه اجرایی گردد.
آخرین شایعات نقل و انتقالات فوتبال اروپا
آخرین شایعات نقل و انتقالات فوتبال اروپا - دنیای فوتبال هر روز شاهد شایعاتی از انتقال بازیکنان صاحب نام به تیم‌های مختلف است که برخی از آن‌ها تبدیل به واقعیت می‌شود.
از وزیر مالیه شدن معاون الدوله تا تصویب تحقیق و تفحص از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها
از وزیر مالیه شدن معاون الدوله تا تصویب تحقیق و تفحص از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها - موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و هفتمین روز تیر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
درخواست معلمان برای ترمیم مزایای شغلی
درخواست معلمان برای ترمیم مزایای شغلی - هفته پیش بود که احکام حقوقی معلمان منتشر شد و آنها با فیش‌های جدیدی مواجه شدند که برای بسیاری از آنان غیرقابل تصور بود.همین موضوع موجب شد تا فرهنگیان در چند…
16 تیم لیگ چگونه آماده شدند؟ آشنایی با شاگرد اول‌های لیگ هجدهم
16 تیم لیگ چگونه آماده شدند؟ آشنایی با شاگرد اول‌های لیگ هجدهم - در لیگ هجدهم فقط چهار اردوی خارج از کشور برگزار کردند. بالا رفتن قیمت ارز اردوی خارج از ایران را حسابی گران کرده است.
کلاف سر در گم سوپرجام؛ بالاخره چه کسی راست می‌گوید؟
کلاف سر در گم سوپرجام؛ بالاخره چه کسی راست می‌گوید؟ - لیگ برتر - دیدار سوپرجام فوتبال ایران حواشی زیادی به همراه داشته است.
قیمت پژو ۴۰۵ کارکرده در بازار + جدول
قیمت پژو ۴۰۵ کارکرده در بازار + جدول - برای خرید پژو ۴۰۵ مدل ۸۵ با کارکرد ۱۲۰ هزار کیلومتر به سرمایه ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی نیاز است.
ایست بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی در دانشگاه‌ها/ وزارت علوم توان مقابله با جاسوسی علمی را دارد؟
ایست بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی در دانشگاه‌ها/ وزارت علوم توان مقابله با جاسوسی علمی را دارد؟ - بازدید بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از دانشگاه علم و صنعت انکار می‌شود، اما گویی این بازرسان سایر دانشگاه‌ها را هم بازرسی خواهند کرد.
واکنش فغانی به انتشار یک تصویر: قضاوت در فضای مجازی راحت شده/  خیریتی بود که فینال را سوت نزدیم
واکنش فغانی به انتشار یک تصویر: قضاوت در فضای مجازی راحت شده/ خیریتی بود که فینال را سوت نزدیم - فوتبال جهان - داور بین المللی کشورمان درباره جام جهانی گفت: قضاوت بازی آرژانتین- فرانسه هیجان‌انگیز بود.
چلسی هم خواهان مدافع یوونتوس شد
چلسی هم خواهان مدافع یوونتوس شد - سرمربی جدید چلسی هم قصد دارد مدافع یوونتوس را به خدمت بگیرد
دوبله در حال از بین رفتن است/ ورود به عرصه دوبله حداقل نیازمند ۸ سال تحصیل است
دوبله در حال از بین رفتن است/ ورود به عرصه دوبله حداقل نیازمند ۸ سال تحصیل است - دوبلور "زبِل خان" گفت: دوبله از خوانندگی و بازیگری بالاتر است و یک خواننده و بازیگر برای ارائه کار بهتر به مخاطب، نیاز به یادگیری دارد، یعنی صدای مناسب باید داشته باشد، ولی می‌بینیم که هیچ اهمیتی به این فن داده نمی‌شود و دوبله متأسفانه در حال از بین رفتن است و از نظر من هنری به نام دوبله دیگر وجود ندارد.
5 کشته و زخمی به دنبال تیراندازی در فیلادلفیای آمریکا
5 کشته و زخمی به دنبال تیراندازی در فیلادلفیای آمریکا - تیراندازی در فیلادلفیای آمریکا منجر به کشته شدن نوجوان 14 ساله شد.
مسئولان به فکر مدیریت مصرف بنزین باشند/ مازاد نیاز مردم، بنزین در کشور تولید خواهد شد
مسئولان به فکر مدیریت مصرف بنزین باشند/ مازاد نیاز مردم، بنزین در کشور تولید خواهد شد - با راه اندازی کامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس ،اجرای نظام سهمیه بندی و الزام به استفاده از کارت سوخت ،توطئه دشمن در خصوص اعمال فشار بر واردات بنزین...
الحوثی: با نظارت سازمان ملل بر بندر الحدیده در صورت توقف حملات مخالفتی نداریم
الحوثی: با نظارت سازمان ملل بر بندر الحدیده در صورت توقف حملات مخالفتی نداریم - رهبر جنبش انصارالله یمن در مصاحبه با یک نشریه فرانسوی گفت که یمن با نقش نظارتی و پشتیبانی سازمان ملل بر بندر الحدیده در صورتی که حملات ائتلاف به سرکردگی عربستان متوقف شود، مخالفتی ندارد.
ترامپ در مصاحبه با فاکس‌نیوز: قصد نداریم ۹۰ درصد هزینه دفاع از اروپا را پرداخت کنیم
ترامپ در مصاحبه با فاکس‌نیوز: قصد نداریم ۹۰ درصد هزینه دفاع از اروپا را پرداخت کنیم - رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای گفت که واشنگتن قصد ندارد ۹۰ درصد هزینه دفاع از اروپا را پرداخت کند.
قضیّه‌ی فلسطین از یادها نخواهد رفت و شهر مقدّس بیت‌المقدّس پایتخت فلسطین باقی خواهد ماند
قضیّه‌ی فلسطین از یادها نخواهد رفت و شهر مقدّس بیت‌المقدّس پایتخت فلسطین باقی خواهد ماند - به کوری چشم دولتمردان آمریکا که دارند خودشان را میکشند برای اینکه در قضیّه‌ی فلسطین یک کاری انجام بدهند، قضیّه‌ی فلسطین از یادها نخواهد رفت و شهر مقدّس بیت‌المقدّس پایتخت فلسطین باقی خواهد ماند و قبله‌ی اوّل مسلمانها برای مسلمانها باقی خواهد ماند.
قزاقستان ۲۱ مرداد میزبان سران کشورهای حاشیه دریای خزر خواهد بود
قزاقستان ۲۱ مرداد میزبان سران کشورهای حاشیه دریای خزر خواهد بود - نشست سران ۵ کشور حاشیه دریای خزر مرداد ماه در قزاقستان برگزار خواهد شد.