یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ / Sunday, 21 October, 2018

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

ایران در فهرست صادرکنندگان محصول کشاورزی به ویتنام قرار گرفت
ایران در فهرست صادرکنندگان محصول کشاورزی به ویتنام قرار گرفت - تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر امور بین الملل و سازمان های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی گفت: وزارت کشاورزی و توسعه روستایی ویتنام به طور رسمی اعلام کرد درخواست جمهوری اسلامی ایران برای ثبت در فهرست کشورهای مجاز به صادرات محصولات کشاورزی با منشاء گیاهی تایید شده است.
کاهش قیمت دلار به ۱۳۸۰۰ تومان | سکه ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
کاهش قیمت دلار به ۱۳۸۰۰ تومان | سکه ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان - تجاری - مالی > همشهری آنلاین: سکه طرح جدید بهار آزادی روز یکشنبه ۲۹ مهر ماه در بازار تهران با ۱۰۰ هزار تومان افزایش ۴ میلیون و ۳۰۰ تومان و دلار بدون تغییر ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان داد و ستد شد.
مسکن مهرهای بدون متقاضی خریدار پیدا کرد | جزئیات توسعه شهرهای جدید
مسکن مهرهای بدون متقاضی خریدار پیدا کرد | جزئیات توسعه شهرهای جدید - مسکن > همشهری آنلاین: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در پی افزایش قیمت ملک، استقبال از واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر افزایش یافته است.
افزایش ۸ درصدی درآمدهای مالیاتی
افزایش ۸ درصدی درآمدهای مالیاتی - تجاری - مالی > همشهری آنلاین: رئیس سازمان امور مالیاتی از افزایش هشت درصدی درآمدهای مالیاتی و وصول ۵۳ هزار میلیارد تومانی آن خبر داد و گفت: در چهار - پنج سال آینده سامانه‌های نظام مالیاتی به قدری قوی خواهند شد که خودمان اظهارنامه تولید و به مؤدیان اعلام می‌کنیم.
رضا رحمانی کیست؟
رضا رحمانی کیست؟ - محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورخه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ از سِمَت خود استعفا داد و کنار رفت. وزیری که در یک سال و اندی وزارت خود حواشی بسیاری را پشت سر گذاشت. در مورخه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ رئیس جمهور، رضا رحمانی را به عنوان گزینه پیشنهادی دولت جهت تکیه زدن به صندلی وزارتخانه صمت به مجلس معرفی کرد. گزینه پیشنهادی دولت برای دریافت کلید ساختمان سمیه کیست؟
قدرت اقتصادی پایتخت 10.5 میلیارد دلار کسری دارد/ اقتصاد ایران بدون درآمدهای نفتی حرفی برای گفتن ندارد
قدرت اقتصادی پایتخت 10.5 میلیارد دلار کسری دارد/ اقتصاد ایران بدون درآمدهای نفتی حرفی برای گفتن ندارد - حکایت این روزهای اقتصادی ایران بسیار پیچیده و درهم‌تنیده است. راه‌هایی که رفته‌ایم  مسلماً چندان ما را به مقصود و هدف نزدیک نکرده است، بلکه گاهی از آن دور نیز شده‌ایم. اگرچه که بخشی از اهداف نیز از ابتدا چندان روشن و مورد وفاق، اجماع و اقناع جامعه نبوده است.
هیچ گونه خطایی در اپلیکیشن «بله» وجود ندارد/ ثبت نام 40 هزار نفر برای دریافت ارز زیارتی اربعین
هیچ گونه خطایی در اپلیکیشن «بله» وجود ندارد/ ثبت نام 40 هزار نفر برای دریافت ارز زیارتی اربعین - ایلنا: خاتونی اظهار داشت: از بامداد امروز که ما ثبت نام را شروع کردیم تا ساعت 5 صبح تقریبا 150 نفر ثبت نام کرده بودند که پس از این ساعت آمار شروع به افزایش داشت به…
آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟
آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟ - با استعفای دیروز آخوندی، منطقی آن است وزیر پرحاشیه راه و شهرسازی بعد از گذشت ۵سال از زمان پذیرش منصب وزارت، کارنامه خود را در دو حوزه تحت هدایت خود منتشر کند، این موضوع زمانی اهمیت دو چندان می‌یابد که نام ایشان به عنوان یکی از گزینه‌های شهرداری تهران مطرح است.
تأخیر در انتخاب و رای اعتماد به وزیر، تبعات اجرایی دارد
تأخیر در انتخاب و رای اعتماد به وزیر، تبعات اجرایی دارد - تهران- ایرناپلاس- به گفته معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گزینه پیشنهادی این وزارتخانه توجه ویژه‌ای به ابعاد اجتماعی، نقش مشارکت مردم در اقتصاد و گسترش و تقویت تعاونی‌ها به‌عنوان یکی از راهکارهای برون‌رفت از شرایط فعلی دارد که می‌تواند در این شرایط به کشور کمک کند.
هیچ گونه خطایی در اپلیکیشن «بله» وجود ندارد/ ثبت نام 40 هزار نفر برای دریافت ارز زیارتی
هیچ گونه خطایی در اپلیکیشن «بله» وجود ندارد/ ثبت نام 40 هزار نفر برای دریافت ارز زیارتی - ایلنا: خاتونی اظهار داشت: از بامداد امروز که ما ثبت نام را شروع کردیم تا ساعت 5 صبح تقریبا 150 نفر ثبت نام کرده بودند که پس از این ساعت آمار شروع به افزایش داشت به…
گزارشگر ویژه سازمان ملل: تحریم‌هایی که به شهروندان ایران آسیب می‌زند، باید هرچه سریع‌تر متوقف شود
گزارشگر ویژه سازمان ملل: تحریم‌هایی که به شهروندان ایران آسیب می‌زند، باید هرچه سریع‌تر متوقف شود - اقتصادنیوز؛ ادریس الجزایری، گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره تاثیرات تحریم‌ بر بهره‌مندی از حقوق بشر با ابراز نگرانی درباره تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران که از ماه نوامبر اعمال خواهد شد، تاکید کرد: تحریم‌هایی که به شهروندان و مردم آسیب می‌زند، باید هرچه…
بازار مسکن دوباره به راکد می‌شود؟+جدول قیمت
بازار مسکن دوباره به راکد می‌شود؟+جدول قیمت - اقتصادنیوز : نبض بازار معاملات مسکن در چند روز اخیر کند شده و تب و تاب اوایل مهر ماه نیز در بازار به چشم نمی‌خورد.
انتصاب‌های جدید در حوزه نظارت
انتصاب‌های جدید در حوزه نظارت - رییس کل بانک مرکزی طی احکامی جداگانه، مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری و نیز مدیرکل مقررات، مجوز‌های بانکی و مبارزه با پولشویی را منصوب کرد.
خواب یک روزه در بازار بین بانکی/ خریداران خودرو کیا بخوانند/ شاخص بورس رشد کرد
خواب یک روزه در بازار بین بانکی/ خریداران خودرو کیا بخوانند/ شاخص بورس رشد کرد - طی ۲۴ ساعت گذشته اخباری در خصوص ارز بین بانکی، قیمت خودرو و شاخص بورس در خبرگزاری میزان منتشر شده است.
برنامه ساماندهی «صندوق تعاون روستاییان ایرانیان» از برنامه‌های محوری سازمان تعاون روستایی است.
برنامه ساماندهی «صندوق تعاون روستاییان ایرانیان» از برنامه‌های محوری سازمان تعاون روستایی است. - ایلنا: معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: برنامه ساماندهی «صندوق تعاون روستاییان ایرانیان» از برنامه‌های محوری سازمان تعاون روستایی است.
دو انتصاب جدید در بانک مرکزی
دو انتصاب جدید در بانک مرکزی - ایلنا: رئیس کل بانک مرکزی عبدالمهدی ارجمند نژاد را به سمت مدیر کل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری و حمید رضا غنی آبادی را به سمت مدیر کل مقررات مجوزهای بانکی و…
عدم امنیت سامانه نیما در شرایط تحریم/ تا سه ماه آینده شاهد محاکمه صادرکنندگان خواهیم بود
عدم امنیت سامانه نیما در شرایط تحریم/ تا سه ماه آینده شاهد محاکمه صادرکنندگان خواهیم بود - ایلنا: رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی گفت: اگر پیمان‌سپاری ارزی لغو نشود وضع کننده آن باید با قوه قضائیه مذاکره کند تا شعب مختلفی را تا سه ماه آینده برای محاکمه…
گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز امروز پایتخت؛ نرخ‌ها روی مدار صعود
گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز امروز پایتخت؛ نرخ‌ها روی مدار صعود - اقتصادنیوز: در دومین روز هفته بازار طلا و ارز روز کم نوسانی را سپری کرد اما روند حرکت نرخ‌ها با شیب کم صعودی بود؛ و بازار توانست بخشی از کاهش قیمت‌ها در روز گذشته را جبران کنند. سکه دوباره به کانال ۴.۲ میلیون تومانی بازگشته است و دلار به ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان…
گزارش «اقتصادنیوز» از  اولین روز حضور جانشین آخوندی در وزارت راه و شهرسازی/ برنامه روحانی در بافت فرسوده اجرایی می‌شود؟
گزارش «اقتصادنیوز» از اولین روز حضور جانشین آخوندی در وزارت راه و شهرسازی/ برنامه روحانی در بافت فرسوده اجرایی می‌شود؟ - اقتصادنیوز:‌ سرپرست وزارت راه و شهرسازی روز گذشته با حضور در ساختمان مرکزی عباس آباد، اولین جلسه کاری خود با معاونان وزارتخانه را برگزار کرد.ورود محمد اسلامی به طبقه پانزدهم وزارت راه و شهرسازی بدون حضور عباس آخوندی انجام شد اما بلافاصله پس از ورود، با تشکیل جلسه شورای معاونین وزارت راه و شهرسازی…
نبود سیستم گرمایشی، متقاضیان مسکن مهر پردیس را به تهران کشاند
نبود سیستم گرمایشی، متقاضیان مسکن مهر پردیس را به تهران کشاند - تهران- ایرنا- بیش از 100 تن از ساکنان و متقاضیان مسکن مهر پردیس امروز(یکشنبه) در مقابل شرکت عمران شهرهای جدید در تهران تجمع کردند؛ دلیل اعتراض و انتقاد آنها «فقدان سیستم گرمایشی در این واحدها» با توجه به آغاز فصل سرماست.
عدم هماهنگی بانک مرکزی و وزارت صنعت کارایی بخش‌های مختلف را تضعیف می‌کند
عدم هماهنگی بانک مرکزی و وزارت صنعت کارایی بخش‌های مختلف را تضعیف می‌کند - ایلنا: رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی تاکید کرد: عدم هماهنگی بین بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت باعث کاهش کارآیی بخش‌های مختلف شده و پروسه طولانی ثبت سفارش…
در صورت ادامه خلق نقدینگی شاهد تورم ۳۰ درصدی خواهیم بود
در صورت ادامه خلق نقدینگی شاهد تورم ۳۰ درصدی خواهیم بود - ایلنا: نایب ریس اتاق بازرگانی اظهار داشت: اگر مروری بر آمار بانکی کشور داشته باشیم در ۵ سال دولت روحانی حجم نقدینگی ۳.۵ برابر شده و پایه پولی ۲.۲ برابر شده به…
برقراری تماس با شماره‌های ناشناس بین‌الملی هزینه‌زا است
برقراری تماس با شماره‌های ناشناس بین‌الملی هزینه‌زا است - ایلنا: همراه اول نسبت به تماس با شماره‌های بین‌الملی ناشناس توسط مشترکین این اپراتور هشدار داد.
بازار مسکن دوباره به رکود می‌رود؟+جدول قیمت
بازار مسکن دوباره به رکود می‌رود؟+جدول قیمت - اقتصادنیوز : نبض بازار معاملات مسکن در چند روز اخیر کند شده و تب و تاب اوایل مهر ماه نیز در بازار به چشم نمی‌خورد.
انتصاب های جدید در بخش های نظارتی بانک مرکزی
انتصاب های جدید در بخش های نظارتی بانک مرکزی - تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در احکامی جداگانه، «عبدالمهدی ارجمندنژاد» را به عنوان مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسه های اعتباری و «حمیدرضا غنی آبادی» را به سمت مدیرکل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی، منصوب کرد.
افزایش قیمت ال‌ان‌جی در آسیا
افزایش قیمت ال‌ان‌جی در آسیا - قیمت‌های ال‌ان‌جی در آسیا در حال افزایش است و رشد کنونی قیمت نفت می‌تواند چالش‌های بیشتری برای خریداران ایجاد کند.
صرافی‌ها از سامانه نیما 15 درصد سود می‌برند / آبروی تجار ایرانی باید حفظ شود
صرافی‌ها از سامانه نیما 15 درصد سود می‌برند / آبروی تجار ایرانی باید حفظ شود - ایلنا: رئیس فدراسیون واردات گفت: تجار ایرانی به فروشندگان خارجی بدهکار هستند و آبروی آنها باید حفظ شود کالاها از گمرک ترخیص می‌شود اما ما هنوز پول فروشندگان را…
عدم امنیت سامانه نیما در شرایط تحریم/ پیمان‌سپاری ارزی تا سه ماه آینده شاهد محاکمه صادرکنندگان خواهیم بود
عدم امنیت سامانه نیما در شرایط تحریم/ پیمان‌سپاری ارزی تا سه ماه آینده شاهد محاکمه صادرکنندگان خواهیم بود - ایلنا: رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی گفت: اگر پیمان‌سپاری ارزی لغو نشود وضع کننده آن باید با قوه قضائیه مذاکره کند تا شعب مختلفی را تا سه ماه آینده برای محاکمه…
سطوح بنادر بتنی می‌شود
سطوح بنادر بتنی می‌شود - ایلنا: رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: اجرای رویه های بتنی در لنگرگاه ها و بنادر کشور می‌تواند در افزایش عمر مفید بنادر مؤثر باشد.
«کشتی‌های شبح» سلاح ایران برای تحریم‌های آمریکا
«کشتی‌های شبح» سلاح ایران برای تحریم‌های آمریکا - اقتصادنیوز: بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که صادرات نفت ایران روزانه بیش از ۲.۲ میلیون بشکه بوده که «کشتی‌های شبح» نفت ایرانی را بارگیری می‌کنند.