چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ / Wednesday, 16 January, 2019

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

دانه ای سیاه با بهره ای طلایی
دانه ای سیاه با بهره ای طلایی - زاهدان- ایرنا- خشکسالی،کمبود نزولات آسمانی و تغییر شرایط اقلیمی عواملی هستند که کشاورزان را به سمت کشت های هدفمند با آب بری کم، هدایت می کند. کشت هایی که علاوه بر مصرف کم آبی بازدهی بالای اقتصادی را برای کشاورز به دنبال دارد و « کلزا » یکی از این محصولات است.
آخرین اخبار از مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸؛ عرضه بنزین با قیمت ترجیحی در مرز
آخرین اخبار از مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸؛ عرضه بنزین با قیمت ترجیحی در مرز - اقتصادنیوز: سیده فاطمه حسینی؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مصوبات دیروز کمیسیون تلفیق را تشریح کرد.
هشدارفعالان اقتصادی نسبت به سکته صادراتی
هشدارفعالان اقتصادی نسبت به سکته صادراتی - اقتصادنیوز : فعالان اقتصادی بار دیگر مطالبات و دغدغه‌های خود را با صدایی بلندتر در حضور نمایندگان دولت در پارلمان بخش‌خصوصی پایتخت اعلام کردند. به اعتقاد آنها، سیاست‌های دولت طی ماه‌های اخیر شرایط را برای فعالیت اقتصادی سخت‌تر کرده و این موضوع در حوزه تجارت…
ناکامی بزرگ ترزا می؛ «نه» پارلمان بریتانیابه توافق پیشنهادی برگزیت
ناکامی بزرگ ترزا می؛ «نه» پارلمان بریتانیابه توافق پیشنهادی برگزیت - اقتصادنیوز: نمایندگان مجلس عوام انگلیس شامگاه سه‌شنبه پس از یک هفته بحث و بررسی‌های نفس‌گیر به توافقنامه موردنظر «ترزا می» برای خروج از اتحادیه اروپا رأی موافق ندادند.
دولت ترامپ معافیت از تحریم‌های نفتی ایران را تمدید می‌کند
دولت ترامپ معافیت از تحریم‌های نفتی ایران را تمدید می‌کند - دولت ترامپ با اجازه دادن به ایران برای ادامه صادرات نفت، فضایی را ایجاد می کند که در ادامه امسال می‌تواند کاتالیزوری برای کاهش قیمت‌های نفت باشد.
کاهش شدید سهم دلار از ذخایر ارزی روسیه/افزایش یورو و یوآن در سبد ارزی روسیه
کاهش شدید سهم دلار از ذخایر ارزی روسیه/افزایش یورو و یوآن در سبد ارزی روسیه - روسیه سهم دلار در ذخایر ارزی بین‌المللی خود را به شدت کاهش داده و آن را تا ۳۴.۴ درصد پایین آورده است. در این میان سهم یورو و یوآن چین، به ترتیب، به ۳۲ درصد و ۱۴.۷ درصد افزایش یافته‌ است.
واگذاری پنج پروانه‌ اکتشافی در دو استان کشور
واگذاری پنج پروانه‌ اکتشافی در دو استان کشور - معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از واگذاری ۵ پروانه‌ اکتشافی در استان‌های خراسان‌رضوی و گلستان خبرداد.
کشاورزی مکزیک ۳۰۰ میلیون دلار زیان دید/کمبود شدید مواد غذایی
کشاورزی مکزیک ۳۰۰ میلیون دلار زیان دید/کمبود شدید مواد غذایی - ضررهای بخش کشاورزی در ارتباط با تداوم کمبود سوخت در مکزیک به ۳۰۰ میلیون دلار رسید و درحالی‌که دولت در تلاش است توزیع بنزین را تثبیت کند، احتمالا رشد کل اقتصاد این کشور آسیب خواهد دید.
بزرگترین شرکت برق‌ و گاز آمریکا اعلام ورشکستگی می‌کند
بزرگترین شرکت برق‌ و گاز آمریکا اعلام ورشکستگی می‌کند - شرکت پی‌جی‌اندای بزرگترین شرکت برق‌رسانی و گازرسانی آمریکا، علام کرد که به علت بدهی‌های مربوط به آتش‌سوزی‌های ویرانگر کالیفرنیا، به دنبال اعلام ورشکستگی است.
غول‌های خودروسازی خواستار پایان آشفتگی تجاری دولت ترامپ شدند
غول‌های خودروسازی خواستار پایان آشفتگی تجاری دولت ترامپ شدند - مدیران اجرایی خودروسازان از دولت ترامپ و کنگره خواستند که اختلافات تجاری را حل‌وفصل کرده و تعطیلی دولت را پایان دهند.
ابلاغ دستورالعمل سپرده ریالی مبتنی بر ارز در روزهای آینده
ابلاغ دستورالعمل سپرده ریالی مبتنی بر ارز در روزهای آینده - ایلنا: رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: باید همه به دنبال احیای اعتماد مردم به بانک مرکزی و ثبات هرچه بیشتر در بازارهای پول و ارز باشیم.
بانک مرکزی نیازهای مردم و فعالان اقتصادی را تامین می کند
بانک مرکزی نیازهای مردم و فعالان اقتصادی را تامین می کند - تهران - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که ثبات نسبی در بازار حاکم است گفت: بانک مرکزی با قدرت نیازهای واقعی مردم و فعالان اقتصادی را تامین می کند.
باید دنبال احیای اعتماد مردم به بانک مرکزی و ثبات بازار پول و ارز باشیم
باید دنبال احیای اعتماد مردم به بانک مرکزی و ثبات بازار پول و ارز باشیم - ایلنا: رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: باید همه به دنبال احیای اعتماد مردم به بانک مرکزی و ثبات هرچه بیشتر در بازارهای پول و ارز باشیم.
رصد مراحل تزریق ماهواره پیام در مدار از رصدخانه سازمان فضایی ایران
رصد مراحل تزریق ماهواره پیام در مدار از رصدخانه سازمان فضایی ایران - ایلنا: سازمان فضایی ایران تاکید کرد: برای اولین بار بعد از تزریق ماهواره پیام در مدار، رصدخانه سازمان فضایی ایران در مرکز ماهدشت موفق به رصد ماهواره شد.
توزیع بیش از صد هزار حلقه لاستیک نرخ دولتی بین رانندگان تاکسی
توزیع بیش از صد هزار حلقه لاستیک نرخ دولتی بین رانندگان تاکسی - ایلنا: مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور از توزیع بیش از یکصد هزار حلقه لاستیک به رانندگان تاکسی در سراسر کشور با نرخ مصوب دولتی، از سوی این اتحادیه و با همکاری…
ابلاغ دستورالعمل سپرده ریالی مبتنی بر ارز در روزهای آینده
ابلاغ دستورالعمل سپرده ریالی مبتنی بر ارز در روزهای آینده - رئیس کل بانک مرکزی از ابلاغ دستورالعمل سپرده ریالی مبتنی بر ارز طی روزهای آینده و آغاز فرآیند ایجاد بازار متشکل معاملات ارزی خبردادوگفت:این اقدامات نویدبخش استمرار ثبات بازار پول و ارز است.
واگذاری‌ های امسال دولت به 38.8 هزار میلیارد ریال رسید
واگذاری‌ های امسال دولت به 38.8 هزار میلیارد ریال رسید - تهران- ایرنا- سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون 38 هزار و 826 میلیارد ریال سهم و اموال دولتی واگذار شده است.
آماده‌باش ۱۲هزار راهدار‌ برای مدیریت راه‌ها در برف و کولاک پیش‌ِرو‌
آماده‌باش ۱۲هزار راهدار‌ برای مدیریت راه‌ها در برف و کولاک پیش‌ِرو‌ - ایلنا: باتوجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ورود موج جدید سرما در روزهای آینده که اغلب استان‌ها را در بر می‌گیرد، ۱۲ هزار نیروی راهداری در محورهای مواصلاتی در…
خودروهای پیش‌فروش شده به زودی تحویل می‌شود
خودروهای پیش‌فروش شده به زودی تحویل می‌شود - ایلنا: مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر رفع مشکل تامین مواد اولیه قطعه‌سازان تا پایان بهمن ماه، از آغاز تحویل خودروهای…
ماهواره و ایستگاه‌های زمینی در پروژه پرتاب ماهواره پیام به درستی عمل کردند
ماهواره و ایستگاه‌های زمینی در پروژه پرتاب ماهواره پیام به درستی عمل کردند - ایلنا: سازمان فضایی ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در پروژه پرتاب ماهواره پیام، ماهواره و ایستگاه‌های زمینی به درستی عمل کرده‌اند.
زمان واریز یارانه دی اعلام شد
زمان واریز یارانه دی اعلام شد - یارانه نقدی ساعت ۲۴ فردا ـ ۲۶ دی ماه ـ به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
طرح طبقه‌بندی کارگران به زودی بازنگری می‌شود
طرح طبقه‌بندی کارگران به زودی بازنگری می‌شود - معاون روابط کار وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به دغدغه‌های کارگران بیان کرد: تلاش می شود طرح طبقه بندی کارگران معدن سریع تر بازنگری شود و سعی می‌کنیم سختی کار در حقوق و مزایا در بازنگری طرح لحاظ شود.
تحریم‌ها را از پیش رو بر می‌داریم
تحریم‌ها را از پیش رو بر می‌داریم - معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: تحریم‌ها مشکلاتی را برای ما به وجود آورد اما ما می‌خواهیم با حضور فعالان بخش خصوصی و فعالیت آن‌ها این مشکلات را از پیش رو برداشته و حل کنیم.
بورس باوجود تردیدها رو به بالا رفت
بورس باوجود تردیدها رو به بالا رفت - امروز علیرغم ریسک‌های سیستماتیکی که فعالان بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار می‌دهد، نماگر اصلی بورس به رشد خود ادامه داد و به نیمه کانال ۱۶۵ واحدی رسید.
اعتبار ۱۴۵۰ میلیارد تومانی بسته حمایتی واریز شد
اعتبار ۱۴۵۰ میلیارد تومانی بسته حمایتی واریز شد - ایلنا: با ابلاغ رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اعتبار بسته حمایتی ۱۴۵۰ میلیارد تومانی ۲۸ میلیون مشمول تامین اجتماعی واریز شد.
توسعه دهنده ماهواره پیام امیرکبیر:از فردا ساخت ماهوره بعدی را شروع می کنیم
توسعه دهنده ماهواره پیام امیرکبیر:از فردا ساخت ماهوره بعدی را شروع می کنیم - تهران- ایرنا- تیم سازنده ماهواره‌ پیام امیرکبیر در نامه ای به رئیس جمهوری اعلام کرد، با افتخار آماده است از فردا و با تجدید قوای دوباره، با همه توان در چارچوب نیازمندی‌های کشور شروع به طراحی و ساخت ماهواره بعدی باهدف ارائه‌ خدمات مورد نیاز مردم کند.
تحویل خودروهای پیش فروش شده در آینده نزدیک
تحویل خودروهای پیش فروش شده در آینده نزدیک - مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر رفع مشکل تامین مواد اولیه قطعه سازان تا پایان بهمن ماه، از آغاز تحویل خودروهای پیش فروش شده در آینده نزدیک خبر داد.
قیمت نفت ۲ درصد جهش کرد / برنت دوباره از ۶۰ دلار فراتر رفت
قیمت نفت ۲ درصد جهش کرد / برنت دوباره از ۶۰ دلار فراتر رفت - قیمت نفت با توافق کاهش تولید اوپک پلاس، بیش از ۲ درصد جهش کرد، هرچند تیره‌ شدن چشم‌انداز اقتصادی به زودی با افت تقاضای سوخت بر قیمت نفت فشار وارد خواهد کرد.
گزارش «اقتصادنیوز» از بازار امروز طلا و ارز پایتخت؛ روز آرام
گزارش «اقتصادنیوز» از بازار امروز طلا و ارز پایتخت؛ روز آرام - اقتصادنیوز: بازار طلا و ارز تهران امروز نوسان چندانی نداشت اما با افزایش اندک قیمت‌ها همراه بود. سکه به مرز ۳.۹ میلیونی و طلای آب‌شده به میانه کانال ۱.۵ میلیونی نزدیک شد. دلار نیز در میانه کانال ۱۱ هزار تومانی قرار گرفت.
همتی: تامین نیاز ارزی کشور باید روان تر شود
همتی: تامین نیاز ارزی کشور باید روان تر شود - تهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: باید به دنبال تامین سریع تر و روان تر نیازهای ارزی کشور بود و در این راه از هیچ تلاشی فروگذاری نکرد.