سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ / Tuesday, 18 December, 2018

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

انعقاد پیمان منطقه‌ای برای افزایش سهم ایران از ترانزتیت/ ضرورت تشکیل ستاد مستقل ایمنی در وزارت راه و شهرسازی / مسیر ترانزیتی ایران مشتری‌پسند است
انعقاد پیمان منطقه‌ای برای افزایش سهم ایران از ترانزتیت/ ضرورت تشکیل ستاد مستقل ایمنی در وزارت راه و شهرسازی / مسیر ترانزیتی ایران مشتری‌پسند است - ایلنا: معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسیر ترانزیتی ایران مشتری‌پسند است گفت: برای افزایش سهم ایران از ترانزیت باید پیمان‌های منطقه‌ای منعقد شود.
افزایش میزان بدهی آلمان در سال آینده میلادی
افزایش میزان بدهی آلمان در سال آینده میلادی - ایلنا: دولت آلمان بنا دارد در سال آینده میلادی ۱۹۹ میلیارد یورو قرض بگیرد.
آخرین قیمت خودرو امروز ۲۷ آذر ۹۷/ تندر پلاس 115 میلیون تومان +جدول
آخرین قیمت خودرو امروز ۲۷ آذر ۹۷/ تندر پلاس 115 میلیون تومان +جدول - گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از کاهش قیمت تعدادی از خودرو‌ها در بازار دارد.
سقوط ۴ درصدی قیمت نفت/نفت تگزاس ۴۷ دلاری شد
سقوط ۴ درصدی قیمت نفت/نفت تگزاس ۴۷ دلاری شد - با هم‌زمان شدن گزارشات رشد میزان ذخایر انبارهای نفت و رکورد زدن سطح تولید نفت خام روسیه و آمریکا، با سقوط بازارهای سهام، قیمت نفت ۴ درصد سقوط کرد.
تحریم‌ها، استقلال کشور را هدف گرفته‌اند
تحریم‌ها، استقلال کشور را هدف گرفته‌اند - وزیر راه و شهرسازی گفت: هدف تحریم‌ها، مقابله با استقلال کشور است و شرکت‌هایی که در حوزه حمل و نقل هدف تحریم بوده‌اند، شرکت‌های تأثیرگذار در ارتقای عزت ملی محسوب می‌شوند.
بهای سکه تحت تاثیر افت قیمت ارز کاهش یافت
بهای سکه تحت تاثیر افت قیمت ارز کاهش یافت - تهران- ایرنا- با وجود آنکه بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی به دلیل احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره در آمریکا رو به افزایش نهاده است، افت قیمت ارزهای عمده در بازار تهران، روند نزولی قیمت انواع سکه را سرعت بخشید.
افزایش قیمت بلیت قطار به سال آینده موکول شد
افزایش قیمت بلیت قطار به سال آینده موکول شد - تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: تغییر قیمت بلیت قطارهای مسافری هم اکنون در کارگروه هایی تخصصی در حال بررسی است و و پس از بررسی های لازم در هیات دولت و بودجه سال آینده، پیش بینی می شود.
اسحاق جهانگیری: بودجه دولت تبدیل به گوشت قربانی شده است/بودجه براساس دستور مقام معظم رهبری خواهد بود
اسحاق جهانگیری: بودجه دولت تبدیل به گوشت قربانی شده است/بودجه براساس دستور مقام معظم رهبری خواهد بود - اقتصادنیوز: معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در بودجه سال ٩٨ هم براساس دستور مقام معظم رهبری پیام بودجه پیام غیرعادی بودن شرایط خواهد بود که در حال بحث هستیم. بودجه دولت تبدیل به گوشت قربانی شده و هرکسی می‌خواسته کاری انجام دهد به رییس‌جمهور و مجلس گفته کاری را شروع کردیم شما هم بودجه بدهید در…
شاخص کل بورس ۶۰۳ واحد دیگر عقب نشینی کرد
شاخص کل بورس ۶۰۳ واحد دیگر عقب نشینی کرد - امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۶۰۳ واحد افت کرد و به رقم ۱۵۹ هزار و ۱۴۶ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با ۲۱۶ واحد افت تا رقم ۲۶ هزار و ۹۶۲ پایین رفت. شاخص آزاد شناور نیز با ۶۲۰ واحد کاهش عدد ۱۷۰ هزار و ۵۸۱ واحدی را تجربه کرد. همچنین شاخص بازار اول و بازار دوم هر یک به ترتیب ۲۶۹ و ۲۰۴۸ واحد کاهش یافت.
صندوق توسعه حمل و نقل با سرمایه 19هزار میلیارد تومانی تاسیس شد/ پروژه‌های نیمه تمام خصوصی‌سازی می‌شوند
صندوق توسعه حمل و نقل با سرمایه 19هزار میلیارد تومانی تاسیس شد/ پروژه‌های نیمه تمام خصوصی‌سازی می‌شوند - ایلنا: وزیر راه و شهرسازی از تشکیل صندوق توسعه حمل و نقل خبر داد و گفت: سیاست ما برای اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی خصوصی‌سازی آنها است.
کاهش 12 درصد تصادفات جاده ای در صورت استفاده از حمل و نقل ریلی
کاهش 12 درصد تصادفات جاده ای در صورت استفاده از حمل و نقل ریلی - تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت راه‌آهن به مزیت های حمل و نقل ریلی اشاره کرد و گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد 12 درصد تلفات جاده ای ناشی از بارهایی است که می تواند به شبکه ریلی کشور منتقل شود.
رحمانی: دولت در بودجه 98 توجهی ویژه به تولید دارد
رحمانی: دولت در بودجه 98 توجهی ویژه به تولید دارد - تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ظرفیت های خوبی برای حمایت همه جانبه از تولید در لایحه بودجه 1398 وجود دارد که می توان از این ظرفیت ها در راستای بهبود وضعیت صنایع بهره برد.
سکه طرح جدید امروز،سه‌شنبه ۲۷ آذرماه ۳ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان شد
سکه طرح جدید امروز،سه‌شنبه ۲۷ آذرماه ۳ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان شد - هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز سه‌شنبه ۲۷ آذرماه، سه میلیون و ۳۹۰ هزار تومان شد.
پیشنهادهای اتاق تعاون برای خرید سهام باشگاه استقلال و پرسپولیس
پیشنهادهای اتاق تعاون برای خرید سهام باشگاه استقلال و پرسپولیس - تهران- ایرنا- اتاق تعاون ایران پیشنهادهایی برای خرید سهام شرکت های فرهنگی - ورزشی استقلال و پرسپولیس که مشمول اصل 44 قانون اساسی هستند، ارائه کرد.
واکنش دژپسند به درگیری لفظی کارمند گمرک و نماینده مجلس
واکنش دژپسند به درگیری لفظی کارمند گمرک و نماینده مجلس - بعد از حواشی که پیرامون درگیری لفظی یکی از نمایندگان مجلس و کارمند گمرک ایجاد شده و حتی کار به درخواست استیضاح وزیر امور اقتصاد و دارایی رسید، فرهاد دژپسند دستور بررسی ویژه در ارتباط با موضوع فیلم منتشر شده در این رابطه را صادر کرد.
بورس همچنان قرمزپوش است
بورس همچنان قرمزپوش است - شیمیایی‌ها و نفتی‌ها امروز بیشترین تاثیر را در نوسان شاخص‌های بازار سرمایه داشتند. در کنار این دو گروه، خودرویی‌ها با کاهش قیمت مواجه شدند اما برخی از نمادها در گروه معدنی‌ و فلزی‌ در کفه مقابل قرار گرفتند.
ادامه روند کاهش قیمت نفت در  آسیا
ادامه روند کاهش قیمت نفت در آسیا - ایلنا: روند کاهش قیمت نفت امروز- سه‌شنبه- در آسیا همزمان با افزایش نگرانی‌ها از وجود شاخص‌هایی در زمینه افزایش عرضه در آمریکا و نیز در سایه کاهش بازار سهام این قاره…
دلار در کانال 9 هزار تومان/ سکه طرح قدیم در آستانه سه میلیون تومان
دلار در کانال 9 هزار تومان/ سکه طرح قدیم در آستانه سه میلیون تومان - ایلنا: در مورد این کاهش مجموعه‌ای از عوامل مانند اقدامات قوه قضاییه، سیاست‌های ارزی و پولی مناسب بانک مرکزی، افزایش اختیارات رییس بانک مرکزی و کاهش تقاضا تاثیرگذار اس…
پیشنهاد اتاق تعاون برای واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش تعاون
پیشنهاد اتاق تعاون برای واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش تعاون - ایلنا: با موافقت هیات وزیران در خصوص واگذاری شرکت های فرهنگی _ ورزشی استقلال و پرسپولیس، در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، اتاق تعاون ایران با ارائه ۲ پیشنهاد …
۱۰ کشوری که فوق‌ثروتمندان در آن زندگی می‌کنند
۱۰ کشوری که فوق‌ثروتمندان در آن زندگی می‌کنند - طبق آخرین گزارش موسسه تحقیقاتی کردیت سوئیس، در ۱۲ ماه منتهی به پایان اکتبر، کل ثروت جهان ۱۴ تریلیون دلار رشد کرد و به رقم عظیم ۳۱۷ تریلیون دلار رسید.
لیبی در بزرگترین میدان نفتی خود شرایط ویژه اعلام کرد
لیبی در بزرگترین میدان نفتی خود شرایط ویژه اعلام کرد - شرکت ملی نفت لیبی برای فعالیت‌های بزرگترین میدان نفتی این کشور، شراره، شرایط ویژه اعلام کرد. این یک هفته پس از آن انجام می‌شود که در مورد صادرات این میدان وضعیت ویژه اعلام شده بود.
برگزیت اقتصاد انگلیس را با کمترین رشد از ۲۰۰۹ مواجه کرد
برگزیت اقتصاد انگلیس را با کمترین رشد از ۲۰۰۹ مواجه کرد - توقف سرمایه‌گذاری‌ شرکتی و تقاضای ضعیف مصرف‌کننده در آستانه برگزیت موجب شد اقتصاد انگلیس امسال کمترین رشد از رکود اقتصادی قبلی تاکنون را تجربه کند که این روند سال آینده هم تداوم خواهد یافت.
وزیر نیرو: سازوکار اقتصاد آب در بخش کشاورزی رعایت نمی شود
وزیر نیرو: سازوکار اقتصاد آب در بخش کشاورزی رعایت نمی شود - تهران- ایرنا- وزیر نیرو گفت: ایران پنجمین کشور جهان از نظر سطح زیر کشت آبی است، اما در شاخص تولید محصولات آبی، در رتبه سی ام قرار دارد؛ این به معنای عمل نکردن سازوکارهای اقتصاد آب در بخش کشاورزی است.
احتمال توقف فعالیت دو تولید کننده پفک که «ذرت تراریخت دامی» به خورد خردسالان دادند
احتمال توقف فعالیت دو تولید کننده پفک که «ذرت تراریخت دامی» به خورد خردسالان دادند - قیمت محصولات تراریخت (تغییر یافته‌ی ژنتیکی) به‌دلیل ریسکهای فراوان این محصولات، در بازار جهانی بین ۳۰ تا ۴۰ درصد ارزانتر از محصولات سالم است. این فاصله‌ی قیمت، موجب شده تجارت این محصولات، یکی از سودده‌ترین روشهای سوداگری در کشاورزی باشد.
برطرف شدن مشکل حقوقی ۱۳۰۰ واحد مسکن مهر پردیس
برطرف شدن مشکل حقوقی ۱۳۰۰ واحد مسکن مهر پردیس - اقتصادنیوز: مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: مشکل حقوقی انتخاب واحد یک هزار و ۳۰۰ متقاضی در فاز هشت مسکن مهر پردیس رفع شد و عملیات اجرایی آن تا روزهای آتی شروع می شود.
۴۱۰۰ میلیارد دیگر خرج یارانه شد
۴۱۰۰ میلیارد دیگر خرج یارانه شد - نود و چهارمین مرحله از یارانه‌های نقدی نیز با هزینه‌ای حدود ۴۱۰۰ میلیارد تومان بین ده‌ها میلیون ایرانی از نیازمند و غیر نیازمند توزیع شد.
پول زیادی نداریم
پول زیادی نداریم - وزیر نیرو گفت: در اوج بار تابستان که مصرف به ۵۶ هزار مگاوات می‌رسد، بیش از ۲۰ هزار مگاوات مربوط به دستگاه‌های سرمایشی و حدود ٥٠٠٠ مگاوات مربوط به سازمان‌های دولتی و عمومی است؛ لذا ما نمی‌توانیم هر سال از منابع و ثروت عمومی یارانه‌های هنگفتی در اختیار پرمصرف‌ها قرار دهیم.
بوئینگ ۸۰ درصد از سهام امبرائر را می‌خرد
بوئینگ ۸۰ درصد از سهام امبرائر را می‌خرد - شرکت هواپیماسازی امبرائر برزیل امروز، دوشنبه اعلام کرد که بر سر فروش ۸۰ درصد از سهام خود با شرکت آمریکایی بوئینگ به توافق رسیده است.
سیاست‌های آبی در کشاورزی کارآمد نیست/خودکفایی باید بازنگری شود
سیاست‌های آبی در کشاورزی کارآمد نیست/خودکفایی باید بازنگری شود - به تاکید وزیر نیرو آمار و ارقام نشان می‌دهد که سیاست‌های بخش کشاورزی با توجه به مقوله اقتصاد آب از کارایی لازم برخوردار نیست و در شرایط کنونی و با توجه به تحریم‌های ظالمانه کنونی، بازنگری در سیاست‌های خودکفایی حیاتی است.
استفاده حداکثری از توان داخلی در تولید ریل و واگن
استفاده حداکثری از توان داخلی در تولید ریل و واگن - وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که تلاش برای استفاده حداکثری از ظرفیت شرکت‌های داخلی یکی از اصلی‌ترین طرح‌هایی است که در این وزارتخانه پیگیری می‌شود، اظهار کرد: در کنار لکوموتیو و واگن، برنامه‌ریزی برای بهره بردن از توان ریل ملی نیز یکی‌ دیگر از اولویت‌های دولت به شمار می‌رود.