دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ / Monday, 18 February, 2019

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

شاخص کل بورس ۰.۳۵ درصد تقویت شد/ بیشترین ارزش معاملات به بانکی‌ها رسید
شاخص کل بورس ۰.۳۵ درصد تقویت شد/ بیشترین ارزش معاملات به بانکی‌ها رسید - شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه بیست و نهم بهمن ماه ۹۷، با کاهش ۵۵۰ واحدی معادل ۰.۳۵ درصد به رقم ۱۵۶ هزار و ۷۰۵ واحد رسید. این در حالی است که در دو روز گذشته شاهد ریزش  ۱۱۵۴ واحدی نماگر کل بازار سرمایه بودیم.   
حسن پور: رئیس اتحادیه لوازم خانگی با سخنان التهاب‎آفرین اخیر شرایط ریاست اتحادیه را از دست داد
حسن پور: رئیس اتحادیه لوازم خانگی با سخنان التهاب‎آفرین اخیر شرایط ریاست اتحادیه را از دست داد - عضو هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی گفت: رئیس اتحادیه لوازم خانگی با سخنان التهاب‎آفرین اخیر خود درباره گران تر شده لوازم خانگی در سال آینده، بازار را بهم ریخت، مردم را نگران کرد و با این وجود، شرایط لازم برای ریاست اتحادیه را ندارد.
عسگراولادی ۱۶.۶ میلیون یورو صادرات داشته ولی هیچ اطلاعاتی ارائه نکرده است
عسگراولادی ۱۶.۶ میلیون یورو صادرات داشته ولی هیچ اطلاعاتی ارائه نکرده است - بانک مرکزی در واکنش به اظهارات عسگراولادی و اعتراض به راه اندازی سامانه نیما اعلام کرد:ایشان تا پایان آبان بالغ بر ۱۶.۶ میلیون یورو صادرات داشته و ارزی را وارد چرخه اقتصادی نکرده است.
منش میرمحمدصادقی در حوزه مسائل کارآفرینی الگو قرار گیرد
منش میرمحمدصادقی در حوزه مسائل کارآفرینی الگو قرار گیرد - رئیس مجلس شورای اسلامی با برشمردن صفات اخلاقی و اقتصادی علاءالدین میرمحمدصادقی گفت: مشی ایشان در حوزه مسائل کارآفرینی همراه با تعهد انقلابی و اخلاق بوده است.
سهم آبزیان در سبد خانوار ایرانی افزایش یابد
سهم آبزیان در سبد خانوار ایرانی افزایش یابد - تهران- ایرنا- معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزیر جهادکشاورزی گفت: مصرف آبزیان برای جبران کمبود گوشت قرمز، مناسب است بنابراین باید سازمان شیلات ایران برنامه ای برای افزایش سهم آبزیان در سبد خانوار داشته باشد.
رشد 16.4 درصدی پرداخت تسهیلات به بخش های اقتصادی در 10 ماه
رشد 16.4 درصدی پرداخت تسهیلات به بخش های اقتصادی در 10 ماه - تهران- ایرنا- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی در 10 ماهه امسال پنج تریلیون و 380 هزار و 300 میلیارد ریال بود که در مقایسه با دوره مشابه پارسال به میزان 757 هزار و 300 میلیارد ریال (معادل 16.4 درصد) افزایش یافت.
کالاهای اساسی شب عید تامین است
کالاهای اساسی شب عید تامین است - تهران- ایرنا- معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهادکشاورزی گفت: اکنون در تامین کالاهای اساسی دو بخش مصارف انسانی و نهاده های تولید محصولات پروتئینی وضعیت بسیار مطلوبی داریم و کالاهای مورد نیاز شب عید تامین بوده و جای هیچ نگرانی نیست.
ابهام جدید در تعداد یارانه بگیران/۵میلیون یارانه‌بگیر از کجا سبز شد؟ سازمان هدفمندی شفاف‎سازی کند
ابهام جدید در تعداد یارانه بگیران/۵میلیون یارانه‌بگیر از کجا سبز شد؟ سازمان هدفمندی شفاف‎سازی کند - در حالی که رئیس سازمان برنامه و بودجه معتقد است ماهیانه به حدود ۷۸میلیون نفر یارانه نقدی پرداخت می‌شود، با توجه به آمارهای قبلی از یارانه‌بگیران لازم است به‌صورت شفاف گزارشهای مستند از تعداد دقیق یارانه‌بگیران به‌تفکیک سال منتشر شود.
ظرفیت افزایش تولید گوشت قرمز را نداریم/آبزیان را جایگزین می‌کنیم
ظرفیت افزایش تولید گوشت قرمز را نداریم/آبزیان را جایگزین می‌کنیم - معاون وزیر جهاد با بیان اینکه برای افزایش تولید گوشت قرمز بیش از این ظرفیت نداریم،گفت:بهترین راه این است که برای تامین این کمبود، از آبزیان کمک بگیریم.
ظرفیت تولید گازوئیل یورو ۷ برابر شد
ظرفیت تولید گازوئیل یورو ۷ برابر شد - بندرعباس - وزیر نفت گفت: ظرفیت تولید گازوئیل یورو، هفت برابر شد.
لیبرمن رسما از گوگل شکایت کرد
لیبرمن رسما از گوگل شکایت کرد - ایلنا: رسانه های عبری زبان گزارش دادند که وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی شکایت رسمی خود از موتور جست ,جوی گوگل را به دلیل اطلاق عنوان «جاسوس» به وی تقدیم پلیس کرد.
سالیانه باید بیش از یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شود
سالیانه باید بیش از یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شود - تهران- ایرنا- رئیس انبوه سازان مسکن استان تهران گفت: برای تامین کسری مسکن مورد نیاز در کشور سالیانه باید یک میلیون و 50 هزار واحد مسکونی ساخته شود.
برگزاری نمایشگاه بهاره از نیمه اسفند در سراسر کشور
برگزاری نمایشگاه بهاره از نیمه اسفند در سراسر کشور - تهران- ایرنا- رئیس اتاق اصناف کشور گفت: با توافق تشکل های صنفی و وزارت صنعت، معدن و تجارت امسال از نیمه اسفندماه فروشگاه های بهاره در سراسر کشور برگزار می شود و قیمت کالاها در آن براساس نرخ مصوب خواهد بود.
افزایش قیمت طلا و سکه در بازار ادامه دارد
افزایش قیمت طلا و سکه در بازار ادامه دارد - تهران- ایرنا- افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی و رشد قیمت ارزهای عمده در بازار داخلی دست به دست هم داد تا بازار تهران برای سومین روز متوالی شاهد رشد نرخ انواع مسکوکات این فلز گرانبها باشد.
سکه طرح جدید امروز ۲۹ بهمن ۹۷ به ۴ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان رسید
سکه طرح جدید امروز ۲۹ بهمن ۹۷ به ۴ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان رسید - قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران، امروز دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷ به ۴ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان رسید.
عده‌ای در مسیر خصوصی‌سازی مانع‌تراشی می‌کنند
عده‌ای در مسیر خصوصی‌سازی مانع‌تراشی می‌کنند - اقتصادنیوز: معاون اول رییس جمهور با اشاره به مشکلات اجرایی خصوصی‌سازی در کشور گفت: متاسفانه عده‌ای در مسیر خصوصی‌سازی مانع‌تراشی می‌کنند.
اولویت ما تامین بازار داخل است/ با تندیس‌فروشی مقابله خواهد شد/ در بازار بین المللیِ «سنگ پا» هم مطرح نیستیم
اولویت ما تامین بازار داخل است/ با تندیس‌فروشی مقابله خواهد شد/ در بازار بین المللیِ «سنگ پا» هم مطرح نیستیم - ایلنا: معاون وزیر اقتصاد در امور صادرات گفت: در بازار بین‌المللی سنگ پا نیز حتی نتوانستیم مطرح باشیم.
هند به خرید نفت خود از ونزوئلا ادامه می‌دهد
هند به خرید نفت خود از ونزوئلا ادامه می‌دهد - یک مقام دولتی هند اعلام کرد که هند برای تعیین ارزش واردات نفت از هر کشوری، ملاحظات تجاری و سایر عوامل مربوطه را در نظر خواهد گرفت.
وزارت صنعت مسئول توزیع گوشت تنظیم بازاری شد /عرضه در تعاونی‌های مصرف
وزارت صنعت مسئول توزیع گوشت تنظیم بازاری شد /عرضه در تعاونی‌های مصرف - معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه وزارت صنعت مسئول توزیع گوشت وارداتی شده است،گفت: تاکنون حدود ۱۵ هزارتن بیش از کل نیاز سال ۹۶ گوشت وارد کشور شده است.
مراقب تصاویر متحرک (GIF) آلوده به بدافزار باشید!
مراقب تصاویر متحرک (GIF) آلوده به بدافزار باشید! - محققان و پژوهشگران امنیتی به تازگی دریافته اند که بدافزار جدیدی در تصاویر متحرک رد و بدل شده توسط کاربران در اپلیکیشن های پیام‌رسان وجود دارد که قادر است اطلاعات شخصی آنها را به سرقت ببرد.
اروپا از شبکه 5G محروم نمی‌ماند!
اروپا از شبکه 5G محروم نمی‌ماند! - بورژه اکهولم، مدیر ارشد اجرایی شرکت اریکسون به تازگی در واکنش به اظهارات اخیر تحلیلگران، خاطرنشان کرده است که ممنوعیت فعالیت هواوی در توسعه زیرساخت‌های مخابراتی، موجب محروم ماندن اروپا از شبکه اینترنت 5G نخواهد شد.
ممنوعیت یا محدودیت؟ مساله این است!
ممنوعیت یا محدودیت؟ مساله این است! - مرکز تحقیقات ملی امنیت سایبری انگلستان به تازگی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که با نظارت و کنترل بیشتر، بدون نیاز به ممنوعیت کامل فعالیت شرکت چینی هواوی، می‌توان توسعه شبکه اینترنت ۵G در اروپا را ادامه داد.
غول‌های آمریکایی در لیست سیاه اتحادیه اروپا
غول‌های آمریکایی در لیست سیاه اتحادیه اروپا - اتحادیه اروپا دو شرکت بزرگ آمریکایی گوگل و آمازون را تحت تاثیر اقدامات انحصارگرایانه در فهرست سیاه خود قرار داد.
نوآوران از بازار بزرگ بخش کشاورزی غفلت نکنند
نوآوران از بازار بزرگ بخش کشاورزی غفلت نکنند - معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نوآوران و خلاقان حوزه فناوری از بازار بزرگ بخش کشاورزی غفلت نکنند و برای این بخش وقت بگذارند.
چگونگی رمزگذاری روی گوگل‌کروم
چگونگی رمزگذاری روی گوگل‌کروم - یکی از راه‌هایی که از دسترسی افراد غریبه و سایر کاربران به تاریخچه جست وجوهای اینترنتی کاربران رایانه جلوگیری می‌کند، رمزگذاری برای مرورگر اینترنتی مورد استفاده آنهاست.
آغاز جنگ مورد علاقه ترامپ و پوتین در اروپا
آغاز جنگ مورد علاقه ترامپ و پوتین در اروپا - زمینه برای یک جنگ قیمت گاز طبیعی در اتحادیه اروپا که به رونق تقاضا کمک کرده و فروش روسیه و آمریکا به این منطقه را افزایش خواهد داد، مهیا شده است.
توافق میلیاردی قطر با آمریکایی‌ها برای توسعه انرژی
توافق میلیاردی قطر با آمریکایی‌ها برای توسعه انرژی - شرکت قطر پترولیوم قراردادهای مقدماتی به ارزش بیش از ۹ میلیارد ریال قطر (۲.۴۷ میلیارد دلار) با شرکت‌های خدمات نفتی شلومبرگر و بیکرهیوز برای تقویت صنعت انرژی داخلی امضا کرد.
حساب نفتی ونزوئلا در روسیه بلوکه شد
حساب نفتی ونزوئلا در روسیه بلوکه شد - گازپروم بانک روسیه برای اجتناب از تحریم‌های آمریکا، تصمیم گرفت حساب‌های شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا را بلوکه و همکاری با این شرکت را متوقف کند.
قیمت نفت جهانی سقوط کرد
قیمت نفت جهانی سقوط کرد - قیمت نفت برنت در پی انتشار آمار کاهش فروش خودرو در بازار چین که نگرانی‌ها نسبت به تقاضای کمتر برای سوخت را تشدید کرد، در معاملات روز دوشنبه کاهش پیدا کرد.
حسن روحانی: زمان جنگ هم اگر عده‌ای را که می‌جنگیدند بازخواست می‌کردیم؛ به نتیجه نمی‌رسیدیم
حسن روحانی: زمان جنگ هم اگر عده‌ای را که می‌جنگیدند بازخواست می‌کردیم؛ به نتیجه نمی‌رسیدیم - اقتصادنیوز: رئیس جمهور با بیان اینکه "در آغاز دهه پنجم انقلاب، ملت با شور و نشاط بهمن ۵۷ در همه صحنه ها حاضر است"، تصریح کرد: برای دشمن دردناک است در شرایطی که به قول خودشان سخت ترین تحریم ها را بر ایران اسلامی تحمیل کرده اند، تنها در ۲۴ ساعت گذشته و در یک…