پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ / Thursday, 19 April, 2018

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

خسارت جدی سرمای فروردین‌ماه به باغات ۱۷ استان کشور
خسارت جدی سرمای فروردین‌ماه به باغات ۱۷ استان کشور - ایلنا: معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سرمازدگی فروردین‌ماه به باغات ۱۷ استان کشور خسارت جدی وارد کرد.
رونق چرخه اقتصادی حمایت از تولید ملی است
رونق چرخه اقتصادی حمایت از تولید ملی است - حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی از مهم ترین اقدامات در جهت ایجاد رونق و گشایش های اقتصادی است؛ موضوع مهمی که ضرورت توجه به آن ادامه...
شهرهای جدید شرایط مناسبی در برابر حوادث ندارند
شهرهای جدید شرایط مناسبی در برابر حوادث ندارند - معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر شهرهای جدید شرایط مناسبی در برابر حوادث ندارند گفت:قطعا شهرهای جدید پایلوتی برای نظام شهرسازی در کشور هستند که مسئله‌ای دفعی نبوده و باید به تدریج نهادینه و بروز پیدا کند.
ولایتی: برجام نه یک کلمه کم،‌ نه یک کلمه زیاد
ولایتی: برجام نه یک کلمه کم،‌ نه یک کلمه زیاد - مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل تاکید کرد: برجام نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد، هر تغییری دهند ما آن را قبول نداریم.
غیر واقعی بودن قیمت جهشی ارز/ نرخ اعلامی دولت به واقعیت نزدیک است
غیر واقعی بودن قیمت جهشی ارز/ نرخ اعلامی دولت به واقعیت نزدیک است - کرمان - وزیر اقتصاد و دارایی گفت: التهاب ارزی باید رخ می‌داد اما قیمت جهشی که اتفاق افتاد واقعی نبود و قیمت واقعی حول و حوش قیمتی است که از سوی دولت اعلام شده است.
مقابله با تحریم
مقابله با تحریم - هیئت وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست رئیس‌جمهور، همه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی را موظف کرد یورو را ادامه...
توقف محموله خودروهای وارداتی گمرک بوشهر توسط پلیس +عکس و فیلم
توقف محموله خودروهای وارداتی گمرک بوشهر توسط پلیس +عکس و فیلم - شب گذشته چندین کامیون حامل خودروهای وارداتی در خروجی گمرک بوشهر توسط نیروی انتظامی توقیف شد.
تکثر پیام‌رسان‌ها راهکار رهایی فضای مجازی کشور از انحصار است
تکثر پیام‌رسان‌ها راهکار رهایی فضای مجازی کشور از انحصار است - تهران- ایرنا- یک محقق علوم ارتباطات ایجاد انحصار در یک پیام رسان را اشتباه توصیف کرد و گفت: تعدد و تکثر بخشیدن به پیام‌رسان‌ها، راهکاری برای رهایی از یکه تازی یک پیام رسان است در عین آنکه نباید این تعدد و تکثر نیز بیش از اندازه باشد.
صندوق‌های ارز دیجیتال در ماه مارچ حدود ۳۰ درصد سقوط کردند
صندوق‌های ارز دیجیتال در ماه مارچ حدود ۳۰ درصد سقوط کردند - در حالی‌ که ادامه روند نزولی بازارهای ارز دیجیتال، با افزایش قوانین نظارتی بانک‌های جهان بر سرمایه‌های مجازی، تشدید شد، در ماه مارچ صندوق‌های ارز دیجیتال ۲۹.۲ درصد سقوط کردند.
رشد ۱۰ هزار تومانی قیمت سکه
رشد ۱۰ هزار تومانی قیمت سکه - در معاملات امروز بازار تهران سکه طرح جدید با 10 هزار تومان افزایش یک میلیون و 830 هزار تومان و یورو با افت 25 تومانی 6775 تومان ادامه...
فناوری‌ به خودی خود سودآور است/فناوری را نباید محدود به خود کنیم
فناوری‌ به خودی خود سودآور است/فناوری را نباید محدود به خود کنیم - ایلنا: رئیس سازمان بورس گفت: فناوری‌ به خودی خود سودآور است و به توسعه بازارهای مالی کمک می‌کند.
دولت نباید نسبت به فرودستان و فقرا بی‌تفاوت باشد/ رباخواران برنده اصلی شرایط اقتصادی کشور
دولت نباید نسبت به فرودستان و فقرا بی‌تفاوت باشد/ رباخواران برنده اصلی شرایط اقتصادی کشور - ایلنا: یک اقتصاددان و استاد دانشگاه تاکید کرد که دولت نباید نسبت به فرودستان و فقرا بی‌تفاوت باشد.
وزارت کشور بیشترین ارتباط را با اتاقهای بازرگانی دارد
وزارت کشور بیشترین ارتباط را با اتاقهای بازرگانی دارد - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: وزارت کشور پارسال بیشترین ارتباط را نسبت به سایر وزارتخانه ها با اتاقهای ادامه...
افزایش قیمت انواع فلزات اساسی در بازارهای جهانی/ قیمت آلومینیوم 30 درصد افزایش یافت
افزایش قیمت انواع فلزات اساسی در بازارهای جهانی/ قیمت آلومینیوم 30 درصد افزایش یافت - قیمت انواع فلزات اساسی در بازارهای جهانی تحت تاثیرتحریم‌های آمریکا به شدت افزایش یافته و آلومینیوم از ابتدای ماه جاری تاکنون رشد 30 درصدی داشته است.
عدالت اجتماعی از طریق تعاونی‌ها تحقق می‌‌یابد
عدالت اجتماعی از طریق تعاونی‌ها تحقق می‌‌یابد - معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه عدالت اجتماعی از طریق تعاونی‌ها تحقق می یابد، گفت: در قالب شرکت های تعاونی می‌توان پول‌های خرد…
رونق چرخه اقتصادی حمایت از تولید ملی است
رونق چرخه اقتصادی حمایت از تولید ملی است - حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی از مهم ترین اقدامات در جهت ایجاد رونق و گشایش های اقتصادی است؛ موضوع مهمی که ضرورت توجه به آن در سال نو خورشیدی هم با طرح…
تولیدکنندگان در بخش صادرات سرمایه گذاری کنند
تولیدکنندگان در بخش صادرات سرمایه گذاری کنند - رییس سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان گفت: تولیدکنندگان باید توجه داشته باشد که حوزه تقاضا در کشور بسته است و در خصوص صادرات محصولات خود به کشورهای…
نجات بخش سنتی اقتصاد از طریق فناوری‌های نوین
نجات بخش سنتی اقتصاد از طریق فناوری‌های نوین - رئیس سازمان بورس اعلام کرد: فناوری‌ به خودی خود سودآور است و در عین حال به توسعه بازارهای مالی نیز کمک می‌کند اما نباید فناوری‌های نو را محدود به خود بدانیم.
طراحی قراردادها و پلت فرم‌ها برای تامین مالی
طراحی قراردادها و پلت فرم‌ها برای تامین مالی - مدیرعامل فرابورس ایران، فین استارز را یک پلت فرم تامین مالی و معرفی فین‌تک ها دانست.
بلاک‌چین، راهی برای انتقال پول از خارج
بلاک‌چین، راهی برای انتقال پول از خارج - مشاور فرابورس، با اشاره به انتقال پول از خارج به عنوان یکی از کاربردهای بلاک‌چین، گفت: برای جابه‌جایی ارزهای دیجیتال، هیچ مانعی وجود ندارد.
دولت نباید نسبت به فرودستان و فقرا بی‌تفاوت باشد/ رباخواران برنده اصلی شراط اقتصادی کشور
دولت نباید نسبت به فرودستان و فقرا بی‌تفاوت باشد/ رباخواران برنده اصلی شراط اقتصادی کشور - ایلنا: یک اقتصاددان و استاد دانشگاه تاکید کرد که دولت نباید نسبت به فرودستان و فقرا بی‌تفاوت باشد.
یک پیشنهاد برای حفظ ارز تک‌نرخی
یک پیشنهاد برای حفظ ارز تک‌نرخی - اقتصاد دستوری نیست؛ این واقعیت را هر شخصی که کمترین فعالیت اقتصادی را تجربه کرده است، می‌داند. ادامه...
تداوم معاملات آتی و انجام مبادلات سکه طلا در بورس کالا
تداوم معاملات آتی و انجام مبادلات سکه طلا در بورس کالا - تهران- ایرنا- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از تداوم انجام معاملات آتی سکه و همچنین انجام معاملات سکه در بورس کالا خبر داد.
معاملات پیش‌فروش  و فیوچرز سکه در بورس کالا انجام می‌شود
معاملات پیش‌فروش و فیوچرز سکه در بورس کالا انجام می‌شود - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه معاملات پیش فروش سکه با توافق بانک مرکزی در بورس کالا انجام خواهد شد، گفت: مقرر شده معاملات فیوچرز سکه طلا در این بازار انجام شود.
کشف ۳۶۰ میلیون یورو و دلار قاچاق
کشف ۳۶۰ میلیون یورو و دلار قاچاق - جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه ماموریت مهم ناجا در سال ۹۷ برخورد با قاچاقچیان ارزی است، گفت: از زمان تک نرخی شدن ارز تاکنون ادامه...
آیا به اهداف تعیین شده رسیدیم؟
آیا به اهداف تعیین شده رسیدیم؟ - در قانون برنامه ششم توسعه که در 28 اسفند 1395 توسط رئیس مجلس به رئیس جمهور روحانی ابلاغ شد، برای برخی شاخص های اقتصادی در سال اول اجرای این قانون، اهدافی در نظر گرفته شده بود. پرسشی که مطرح می شود این است که آیا دولت به اهداف تعیین شده برای شاخص های صادرات غیرنفتی، واردات، نقدینگی، نرخ تورم و نرخ بیکاری در سال اول اجرای قانون برنامه ششم توسعه رسید یا خیر؟
رشد ۱۰ هزار تومانی قیمت سکه/ افت ۲۵ تومانی نرخ یورو + جدول
رشد ۱۰ هزار تومانی قیمت سکه/ افت ۲۵ تومانی نرخ یورو + جدول - در معاملات امروز بازار تهران سکه طرح جدید با 10 هزار تومان افزایش یک میلیون و 830 هزار تومان و یورو با افت 25 تومانی 6775 تومان داد و ستد شد.
اصلاح و ساده سازی قوانین بورس
اصلاح و ساده سازی قوانین بورس - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سال گذشته بسیاری از قوانین بورس اصلاح و ساده‌سازی شد و امسال نیز این روند را ادامه خواهیم ادامه...
وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبود بوده است
وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبود بوده است - وزیر اقتصاد با اشاره به بحث استفاده از فاینانس در دولت گفت: فاینانس اور بانک توسط دولت در حال پیگیری است اما متاسفانه فضای هجمه تبلیغات منفی عیله کشور قدرت تحرک را از کارفرینان سلب کرده است.
کاهش کیفیت هوا در غرب‌ و شمال‌غرب/ ورود سامانه بارشی تازه‌ از شنبه
کاهش کیفیت هوا در غرب‌ و شمال‌غرب/ ورود سامانه بارشی تازه‌ از شنبه - بعدازظهر جمعه وزش باد شدید روی کشور عراق، سبب تولید گردوخاک می‌شود و این شرایط در مناطق شمال‌غرب و غرب کشور نیز پیش‌بینی می‌شود که سبب کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.