یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ / Sunday, 24 September, 2017

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

حقوق بازنشستگان کشوری واریز شد
حقوق بازنشستگان کشوری واریز شد - حقوق تمامی بازنشستگان کشوری به حساب‌شان واریز شد.
تقاضای جهانی نفت خام به مرز روزانه ۹۸ میلیون بشکه می‌رسد
تقاضای جهانی نفت خام به مرز روزانه ۹۸ میلیون بشکه می‌رسد - تقاضای جهانی برای نفت خام در سه ماه چهارم امسال به ۹۷ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز می‌رسد. ادامه...
سهام عادی و سهام ممتاز چیست؟
سهام عادی و سهام ممتاز چیست؟ - سهام عادی، همین سهامی است که شرکت‌ها عرضه می‌کنند وسهامداران به نسبت سهام خود، مالک شرکت می‌شوند.
امیدواری لوک اویل به مشارکت در صنعت نفت ایران
امیدواری لوک اویل به مشارکت در صنعت نفت ایران - مدیرعامل لوک اویل اعلام کرد که با آغاز پروژه‌های جدید خارج از روسیه، از جمله در ایران، این شرکت روس سطح تولید خود را حفظ می‌کند.
معامله ۳۶هزار میلیارد ریال کالا در بورس
معامله ۳۶هزار میلیارد ریال کالا در بورس - تالارهای بورس کالای ایران در شهریور بیش از دو میلیون و ۱۴۲ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳۶ هزار میلیارد ریال را فروختند.
کاهش ۱۳ میلیارد دلاری قاچاق کالا با راه‌اندازی سامانه‌های گمرک
کاهش ۱۳ میلیارد دلاری قاچاق کالا با راه‌اندازی سامانه‌های گمرک - رئیس هیات تحقیق و تفحص از مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در گمرک قاچاق کالا را از ۲۵میلیارد دلار به ۱۲ میلیارد دلار کاهش داد.
تقاضای جهانی نفت خام به مرز روزانه ۹۸ میلیون بشکه می‌رسد
تقاضای جهانی نفت خام به مرز روزانه ۹۸ میلیون بشکه می‌رسد - تقاضای جهانی برای نفت خام در سه ماه چهارم امسال به ۹۷ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز می‌رسد.
امیدواری لوک اویل به مشارکت در صنعت نفت ایران
امیدواری لوک اویل به مشارکت در صنعت نفت ایران - مدیرعامل لوک اویل اعلام کرد که با آغاز پروژه‌های جدید خارج از روسیه، از جمله در ایران، این شرکت روس سطح تولید خود را حفظ می‌کند. ادامه...
پشت صحنه قدرت یک «ارز»
پشت صحنه قدرت یک «ارز» - ین، ارز شگفت‌انگیزی است. چند کشور می‌شناسید که همسایه و البته دشمن مسلح به سلاح هسته‌ای، موشکی را از آسمان او گذر داده و به ادامه...
هزینه ایجاد هر شغل در بخش تعاون ۳۰ میلیون تومان
هزینه ایجاد هر شغل در بخش تعاون ۳۰ میلیون تومان - اقتصاد‌ ایران > همشهری آنلاین: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید: با کمتر از ۳۰ میلیون تومان می‌توان در بخش تعاون یک شغل ایجاد کرد. او بر ساماندهی اشتغال با تکیه بر ظرفیتهای تعاونی و واگذاری امور به خود مردم تاکید دارد.
آموزش مشاغل تولیدی به کودکان را متوقف کنید | دوره هوش مصنوعی است
آموزش مشاغل تولیدی به کودکان را متوقف کنید | دوره هوش مصنوعی است - اقتصاد‌ جهان > همشهری آنلاین: مالک علی بابا گفت: اکنون زمان آن نیست که به فرزندان خود آموزش مشاغل تولیدی را ارائه دهیم و دنیا با سلطه هوش مصنوعی روبرو شده است.
موافق تمدید کاهش تولید نفت هستیم | توافقمان نامحدود نیست
موافق تمدید کاهش تولید نفت هستیم | توافقمان نامحدود نیست - انرژی > همشهری آنلاین: وزیر نفت روسیه ضمن اعلام آمادگی برای تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت گفت: هر توافقی، به ویژه توافق با هدف توازن بازار، باید زمانی پایان یابد.
یکشبنه دوم مهر | روند سینوسی در بازار طلا
یکشبنه دوم مهر | روند سینوسی در بازار طلا - تجاری - مالی > همشهری آنلاین: نرخ سکه در بازار یکشنبه دوم مهرماه افزایش یافته و یک میلیون و ۲۴۰ هزار تومان عرضه می‌شود و همچنین دلار آمریکا با ثبات قیمت نسبت به روزهای اخیر ۳۸۹۲ تومان است.
سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون یورویی بانک دولتی فرانسه در ایران
سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون یورویی بانک دولتی فرانسه در ایران - مدیر عامل بانک دولتی فرانسه از سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون یورویی در پروژه‌های شرکت‌های فرانسوی در ایران خبر داد.
مقایسه سونوتا و دی اس 5LS+تصاویر
مقایسه سونوتا و دی اس 5LS+تصاویر - سونوتا و دی اس 5LS دو سدان خانوادگی از دو تفکر متفاوت هستند که یکی اروپایی تبار بوده و دیگری از تولیدات پرفروش آسیا است.
متوسط نرخ رشد اقتصادی کشور بیش از ۴درصد نیست
متوسط نرخ رشد اقتصادی کشور بیش از ۴درصد نیست - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مشکلات اقتصادی را یکی از چالش‌های امروز کشور برشمرد و گفت: متوسط نرخ رشد اقتصادی کشور بیش از ۴ درصد نیست.
مشاهده روزنه های خروج بازار مسکن از رکود/ بازار مرغ در ایام محرم آرام گرفت
مشاهده روزنه های خروج بازار مسکن از رکود/ بازار مرغ در ایام محرم آرام گرفت - پیش بینی افزایش تولید طلای سرخ در سال ۹۶ و مذاکره با بانک های خارجی برای جذب 60 میلیارد دلار فاینانس از مهمترین عناوین اقتصادی امروز بوده است.
5.5 میلیون اصله نهال برای توسعه باغ های زیتون نیاز است
5.5 میلیون اصله نهال برای توسعه باغ های زیتون نیاز است - تهران- ایرنا- مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی گفت: در برنامه ششم توسعه برای گسترش باغ های زیتون پنج میلیون و 500 هزار اصله نهال شامل ارقام تجاری روغنی و کنسروی سازگار با محیط با اولویت ژنوتیپ های امیدبخش داخلی نیاز است.
تغییر مالکیت 993 میلیون برگه دارایی مالی در بورس تهران
تغییر مالکیت 993 میلیون برگه دارایی مالی در بورس تهران - تهران- ایرنا- سهامداران بورس تهران در داد و ستدهای امروز (یکشنبه) بیش از 993 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند.
چرایی واردات برنج در فصل برداشت/میزان واردات بیش از نیاز داخلی است
چرایی واردات برنج در فصل برداشت/میزان واردات بیش از نیاز داخلی است - سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از واردات برنج در فصل برداشت گفت: واردات این محصول بیش از نیاز داخل است.
داد و ستد ۴۷ هزارتن فرآورده قیر در بورس کالا
داد و ستد ۴۷ هزارتن فرآورده قیر در بورس کالا - امروز در بورس کالا 33 هزار تن وکیوم باتوم و 14 هزار تن لوب کات معامله شد.
برای خرید گوشی‌ 4G چقدر باید هزینه کرد؟ + جدول قیمت
برای خرید گوشی‌ 4G چقدر باید هزینه کرد؟ + جدول قیمت - برای خرید گوشی 4G در بازار بسته به برند مورد نظر و امکاناتی که دارد قیمت‌های مختلفی باید پرداخت کرد.
رشد 131.5درصدی میزان فروش کالاهای سازمان فروش اموال تملیکی در دولت یازدهم
رشد 131.5درصدی میزان فروش کالاهای سازمان فروش اموال تملیکی در دولت یازدهم - تهران- ایرنا- مدیرعامل پیشین سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در آیین تودیع خود از افزایش 131.5 درصدی میزان فروش کالاهای ارجاعی به سازمان نسبت به دولت دهم خبر داد.
اعزام هیأتی از بخش تعاون آفریقای جنوبی به ایران
اعزام هیأتی از بخش تعاون آفریقای جنوبی به ایران - در دیدار رئیس اتاق تعاون ایران و سفیر آفریقای جنوبی مقرر شد به زودی هیأتی از بخش‌ تعاون آفریقای جنوبی به ایران سفر کنند و مقدمات ادامه...
۴۰ شرکت آماده ورود به بازار سرمایه
۴۰ شرکت آماده ورود به بازار سرمایه - مدیر پذیرش شرکت بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد که حدود ۴۰ شرکت پای کار آمده و آماده ورود به بازار سرمایه شده‌اند. ادامه...
میزبانی بورس انرژی از دو فرآورده پالایشی
میزبانی بورس انرژی از دو فرآورده پالایشی - حجم کل معاملات صورت‌گرفته طی روز جاری در بازار فرآورده‌های نفتی بورس انرژی بالغ بر 4,665 تن و به ارزش بیش از 76 میلیارد و 530 میلیون ریال بود.
اعزام هیأتی از بخش تعاون آفریقای جنوبی به ایران
اعزام هیأتی از بخش تعاون آفریقای جنوبی به ایران - در دیدار رئیس اتاق تعاون ایران و سفیر آفریقای جنوبی مقرر شد به زودی هیأتی از بخش‌ تعاون آفریقای جنوبی به ایران سفر کنند و مقدمات انعقاد تفاهم نامه مشترک نیز فراهم شود.
بانک دولتی فرانسه پروژه‌های ایران را تا سقف 600 میلیون دلار تامین مالی می‌کند
بانک دولتی فرانسه پروژه‌های ایران را تا سقف 600 میلیون دلار تامین مالی می‌کند - مدیرعامل بانک دولتی BPI فرانسه اعلام کرد: این بانک قرار است تا سقف 600 میلیون دلار پروژه‌ شرکت‌های فرانسوی در ایران را تامین ادامه...
بدون تغییر پارادایم اقتصاد سیاسی نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم
بدون تغییر پارادایم اقتصاد سیاسی نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم - مسعود نیلی دستیار اقتصادی رئیس‌جمهور تاکید کرد:‌ ساختار فعلی اقتصاد ما نمی‌تواند سوخت لازم را برای یک اقتصاد خوب فراهم کند؛ اگر ادامه...
بانک مرکزی نمی تواند شانه خالی کند
بانک مرکزی نمی تواند شانه خالی کند - رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت از پی گیری مشکل مالباختگان کاسپین در این سازمان مردم نهاد خبر داد.
آشنایی گام به گام با خرید سهام در بورس تهران
آشنایی گام به گام با خرید سهام در بورس تهران - تهران- ایرنا- بورس اوراق بهادار، بازار خاصی است که در آن داد و ستد اوراق بهادار، توسط کارگزاران بورس طبق قانون مصوب صورت می گیرد و بسیاری از افراد شاید به سبب ناآشنایی با شیوه ورود به این عرصه، از آن دور مانده اند.
6 پله‌ نردبان صنعتی شدن
6 پله‌ نردبان صنعتی شدن - استراتژی توسعه صنعتی کشورهای موفق در دست یافتن به رشد پایدار چه ابعادی دارد؟ در طول یک قرن اخیر همگرایی در برخی کشورها با ادامه...
پرداخت بیش از 23هزار میلیارد ریال سود انواع اوراق در مهرماه
پرداخت بیش از 23هزار میلیارد ریال سود انواع اوراق در مهرماه - تهران- ایرنا- سرپرست امور تسویه وجوه معاملات اوراق بهادار و بورس کالا شرکت سپرده گذاری مرکزی از پرداخت بیش از 23هزار میلیارد و 469 میلیون ریال سود انواع اوراق به سرمایه گذاران در مهرماه خبر داد.
اولین رشد پاییزی دلار آمریکا رقم خورد/ سه نوع رویکرد به گرانی دلار وجود دارد
اولین رشد پاییزی دلار آمریکا رقم خورد/ سه نوع رویکرد به گرانی دلار وجود دارد - در پایان معاملات بازار آزاد روز یکشنبه، هر دلار آمریکا با رشد 16 ریال نسبت به ابتدای هفته، به طور میانگین به قیمت 38 هزار و 973 ریال فروخته شد. هر یورو نیز با کاهش قیمت 107 ریال مواجه شد و در پایان روز به رقم فروش 46 هزار و 507 ریال رسید. همچنین هر درهم امارات در بازار آزاد، 4 ریال رشد داشت و 10 هزار و 667 ریال قیمت گذاری شد.
بانک دولتی فرانسه پروژه‌های ایران را تا سقف 600 میلیون دلار تامین مالی می‌کند
بانک دولتی فرانسه پروژه‌های ایران را تا سقف 600 میلیون دلار تامین مالی می‌کند - مدیرعامل بانک دولتی BPI فرانسه اعلام کرد: این بانک قرار است تا سقف 600 میلیون دلار پروژه‌ شرکت‌های فرانسوی در ایران را تامین مالی کند.
رونق خرید و فروش علامت دست دوم
رونق خرید و فروش علامت دست دوم - در حالی که رونق بازار خرید و فروش لوازم هیات های عزاداری به پایان رسیده است، آگهی های خرید و فروش لوازم دست دوم هیات ها بخش مهمی از سایت ها و کانال های مختص خرید و فروش لوازم دست دوم را از آن خود کرده است.
مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تابستان تا 15مهر است
مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تابستان تا 15مهر است - تهران- ایرنا- معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مطابق قانون، مودیان نظام مالیات بر ارزش افزوده حداکثر 15 روز پس از پایان هر فصل مهلت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را ارایه کنند
بایسته های قرارداد خودروسازان با خارجی‌ها
بایسته های قرارداد خودروسازان با خارجی‌ها - قراردادهای گوناگون خودروسازان با شرکت های خارجی در دوره پسابرجام سرعت گرفت اما فعالان این عرصه بر بایسته هایی در این زمینه تاکید ادامه...
استقبال از ایران در دهمین گنکره بین‌المللی اتاق‌‎های بازرگانی/ بخش خصوصی ایران سکاندار همگرایی اقتصادی و تجاری در منطقه
استقبال از ایران در دهمین گنکره بین‌المللی اتاق‌‎های بازرگانی/ بخش خصوصی ایران سکاندار همگرایی اقتصادی و تجاری در منطقه - نائب رئیس اتاق بازگانی از حضور موفق بخش خصوصی ایران در دهمین کنگره بین‌المللی اتاق‌های بازرگانی خبر داد و بر لزوم حمایت دولت برای حضور بهتر در برنامه‌های آتی…
آخرین وضعیت ‌آزادراه‌های همت- کرج و پلور- پردیس
آخرین وضعیت ‌آزادراه‌های همت- کرج و پلور- پردیس - ایلنا: معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها آخرین وضعیت آزادراه همت- کرج و پلور- پردیس را تشریح کرد.
افزایش قیمت چند خودروی وارداتی
افزایش قیمت چند خودروی وارداتی - هفته جاری قیمت چند مدل خودروی وارداتی در بازار افزایش یافته است. ادامه...
فرصت ۱۵روزه ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تابستان
فرصت ۱۵روزه ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تابستان - معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: مودیان مالیاتی 15 روز فرصت دارند تا اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تابستان 1396 را ارائه نماین…
اقتصاد ایران دارای ۶ اَبرچالش است/ رشد اقتصادی در گرو بهبود ساختار اقتصادی
اقتصاد ایران دارای ۶ اَبرچالش است/ رشد اقتصادی در گرو بهبود ساختار اقتصادی - دستیار ویژه رئیس جمهور گفت: در اقتصاد کشور با ابر چالش‌هایی روبرو هستیم که از جمله مهم‌ترین آن می‌توان به معضل آب، صندوق‌های بازنشستگی، نظام بانکی، محیط زیست…
ثابت قدمی قیمت گوشت در محرم/ با 15 میلیون چه خودرویی بخریم/ سکه امامی گران شد
ثابت قدمی قیمت گوشت در محرم/ با 15 میلیون چه خودرویی بخریم/ سکه امامی گران شد - طی 24 ساعت گذشته اخباری در خصوص خودروهای 15 میلیونی، قیمت فرنگی جات، قیمت سکه، شاخص بورس، قیمت ؟خودرو بسترن، ارز بین بانکی و قیمت انواع چمدان منتشر کرده است.
لایحه رفع ممنوع الخروجی مدیران بنگاه‌های اقتصادی به دولت رفت + سند
لایحه رفع ممنوع الخروجی مدیران بنگاه‌های اقتصادی به دولت رفت + سند - لایحه رفع ممنوع‌الخروج و بازداشت مدیران بنگاه‌های اقتصادی با امضای وزیر صنعت، معدن و تجارت برای معاون اول رئیس‌جمهور ارسال شد.
برگزیت دامن رستوران‌های انگلیسی را گرفت/مهاجرت کارگران با کاهش ارزش پوند
برگزیت دامن رستوران‌های انگلیسی را گرفت/مهاجرت کارگران با کاهش ارزش پوند - رستوران‌های زنجیره‌ای در انگلیس به شدت به کارگران مهاجر از اتحادیه اروپا وابسته بودند و در حال حاضر با خروج ده‌ها هزار نفر از این کارگران مهاجر، رستوران‌های انگلیسی با کمبود نیروهای متخصص مواجه شدند.
گام های ایران برای میزبانی نشست2021 اتاق های بازرگانی جهان و رایزنی با همتایان آمریکایی
گام های ایران برای میزبانی نشست2021 اتاق های بازرگانی جهان و رایزنی با همتایان آمریکایی - تهران- ایرنا- نایب ‌رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تشریح مزیت ها و بایسته های کسب میزبانی نشست دوسالانه اتاق های بازرگانی جهان* در سال 2021، بر ضرورت همراهی نهادهای دولتی با بخش خصوصی برای پیشبرد این هدف تاکید کرد.
بررسی تعداد کارکنان وزارتخانه‌های کشور +نمودار
بررسی تعداد کارکنان وزارتخانه‌های کشور +نمودار - نمودار زیر، تعداد کارکنان وزارتخانه‌های کشور را بررسی می کند.دو سوم کارکنان دولت مربوط به دو وزارتخانه آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند.
نشست امروز اتاق بازرگانی ایران از دریچه دوربین اقتصادآنلاین
نشست امروز اتاق بازرگانی ایران از دریچه دوربین اقتصادآنلاین - بیست و هشتمین نشست دوره هشتم هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با حضور مسعود نیلی دستیار ویژه رییس‌جمهور و اعضا برگزار شد. تصاویر…
اعداد جالب صادرات ۳محصول ایرانی
اعداد جالب صادرات ۳محصول ایرانی - آخرین آمار تجارت خارجی، از صادرات 3 محصول ایرانی در زیر آمده است.
آغاز سال آبی با کاهش 6 درصدی حجم مخزن سدها/ کاهش 14 درصد ورود روان آب‌ها به سدهای کشور
آغاز سال آبی با کاهش 6 درصدی حجم مخزن سدها/ کاهش 14 درصد ورود روان آب‌ها به سدهای کشور - همزمان با شروع سال آبی جدید و در ابتدای مهرماه، سدهای کشور 6 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمتر آب در مخزن خود ذخیره دارند.
افزایش۴۰درصدی واردات خودرو/سهم ایران از بازار عراق کم نشده است
افزایش۴۰درصدی واردات خودرو/سهم ایران از بازار عراق کم نشده است - معاون وزیر صنعت گفت: در ۶ ماهه سال جاری ۴۴ هزار دستگاه خودروی سواری به کشور وارد شده است که از نظر ارزشی ۴۰ درصد و از لحاظ تعداد ۳۸ درصد افزایش یافته است.
بدون تغییر پارادایم اقتصاد سیاسی نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم
بدون تغییر پارادایم اقتصاد سیاسی نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم - مسعود نیلی دستیار اقتصادی رئیس‌جمهور تاکید کرد:‌ ساختار فعلی اقتصاد ما نمی‌تواند سوخت لازم را برای یک اقتصاد خوب فراهم کند؛ اگر می‌خواهیم به رشد قابل‌قبول در شرایط اقتصادی کشور برسیم باید ساختار اقتصاد را اصلاح کنیم.
درآمدهای نفتی دولت که کاهش می‌یابد یاد بخش خصوصی می‌افتند
درآمدهای نفتی دولت که کاهش می‌یابد یاد بخش خصوصی می‌افتند - رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: ایجاد اعتماد به بخش خصوصی واقعی به ویژه بخش‌های مولد شاید یگانه راه‌حل خروج از وضعیت فعلی اقتصاد باشد چراکه دولت قادر نیست بدون کمک بخش خصوصی بر مشکلات فائق آید.
صادرات سنگ پای ایرانی به هشت کشور
صادرات سنگ پای ایرانی به هشت کشور - تهران- ایرنا- آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران از صادرات 34 هزار و 579 کیلوگرم سنگ پا به جمهوری آذربایجان، عراق، کویت، ازبکستان، استرالیا، ترکمنستان، هلند و افغانستان در پنج ماهه امسال حکایت دارد.
نقطه ضعف معاملات بورس شهریور
نقطه ضعف معاملات بورس شهریور - بورس تهران در شرایطی وارد هفتمین ماه از سال جاری شد که توانست بازدهی 11/1 درصدی را در نیمه نخست سال به ثبت رساند. ادامه...
دستیار وزیر ارتباطات در امور جوانان منصوب شد
دستیار وزیر ارتباطات در امور جوانان منصوب شد - مجتبی جوانبخت با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان دستیار وزیر درامور جوانان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب شد.
بررسی آخرین وضعیت بودجه۹۷
بررسی آخرین وضعیت بودجه۹۷ - آخرین خبرها از روند تدوین لایحه بودجه ۱۳۹۷ حاکی از آن است که بخشنامه بودجه در سازمان برنامه و بودجه نهایی شده و احتمالا امروز در جلسه ستاد اقتصادی به امضای…
حذف حریم صنفی موجب رقابت ناسالم در فضای کسب و کار شده است/ می‌توانیم صادرات بیشتری داشته باشیم
حذف حریم صنفی موجب رقابت ناسالم در فضای کسب و کار شده است/ می‌توانیم صادرات بیشتری داشته باشیم - ایلنا: علی بهرمند گفت: می‌توانیم صادرات بیشتری داشته باشیم و سهم بیشتری از چرخه اقتصادی کشور و ارزآوری را بر عهده بگیریم.
پایان سال آبی با ۵ درصد کاهش بارش/ بیشترین و کمترین در حوضه آبریز خلیج فارس آبریز مرزی شرق
پایان سال آبی با ۵ درصد کاهش بارش/ بیشترین و کمترین در حوضه آبریز خلیج فارس آبریز مرزی شرق - پرونده بارش‌های کشور در سال آبی 96-95 با 230 میلی‌متر بسته شد که در مقایسه با سال آبی گذشته، 5 درصد کاهش داشته و حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان با 370 میلی‌متر و حوضه آبریز مرزی شرق با 62 میلیمتر بیشترین و کمترین بارش‌ها را داشته‌اند.
مشاورفرماندهی کل قوا: جمهوری اسلامی ایران به دنبال نفی نظام سلطه درجهان است
مشاورفرماندهی کل قوا: جمهوری اسلامی ایران به دنبال نفی نظام سلطه درجهان است - تهران - ایرنا - مشاور فرماندهی کل قوا در امور دفاعی گفت: دفاع حق مشروع ما است و جمهوری اسلامی ایران به دنبال نفی نظام سلطه در جهان است.
منافع دولت از لغو ممنوعیت واردات خودروهای لوکس چیست؟
منافع دولت از لغو ممنوعیت واردات خودروهای لوکس چیست؟ - بحث واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی ‌سی چند روزی است که دوباره به تیتر رسانه ها تبدیل شده است. در حالی که ورود این گونه خودروها به داخل کشور در گذشته ممنوع بوده است گویا قرار است طبق دستورالعمل جدید واردات خودرو، واردات آن ها به کشور آزاد شود. سئوالی که در این بین مطرح است این است که منافع دولت از لغو احتمالی واردات خودروها با حجم موتور بالای 2500 سی سی چیست؟
ارزش تولید محصولات پتروشیمی به سالانه 40 میلیارد دلار افزایش می‌یابد
ارزش تولید محصولات پتروشیمی به سالانه 40 میلیارد دلار افزایش می‌یابد - وزیر نفت با بیان اینکه پس از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) فعالیت واحدهای پتروشیمی رونق گرفت، گفت: براساس برنامه ششم توسعه، ادامه...
تصمیمی برای افزایش قیمت نان نداریم
تصمیمی برای افزایش قیمت نان نداریم - عضو کارگروه تنظیم بازار گفت: هیچ تصمیمی در ستاد تنظیم بازار برای افزایش قیمت نان اتخاذ نشده است. ادامه...
اینترنت برای ایرانی‌ها WWW نیست
اینترنت برای ایرانی‌ها WWW نیست - اینترنت برای کاربران، دیگر WWW نیست و ترافیک‌آفرینی آنها در شبکه یک اپراتور ارتباطات ثابت به وضوح این موضوع را نشان می‌دهد.
تولید ۱۳.۵ میلیون تن گندم در ایران طی سال زراعی جاری
تولید ۱۳.۵ میلیون تن گندم در ایران طی سال زراعی جاری - سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، در تازه‌ترین گزارش سه ماهه خود با عنوان «چشم‌انداز محصولات کشاورزی و وضعیت غذایی» در جهان ، از ثبات در تولید گندم ایران برای سال زراعی ۲۰۱۷ و امکان تحقق تولید ۱۳.۵ میلیون تنی برای امسال خبر داد.
مشوق‌های جذب نیروی کار در ۱۰کشور دنیا چیست؟
مشوق‌های جذب نیروی کار در ۱۰کشور دنیا چیست؟ - مشوق‌های ایجاد شغل در کشورهای منتخب به طور کلی به سه بخش مشوق‌های توسعه استخدام، حفظ و تثبیت مشاغل و تاسیس بنگاه‌های اقتصادی جدید تقسیم می‌شود.
بازار سکه به تکاپو افتاد
بازار سکه به تکاپو افتاد - امروز نرخ انواع سکه با نوشان در قیمت ها همراه بود و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با افزایش قیمت نسبت به روز گذشته یک میلیون و 214 هزار و 300 تومان…
آغاز سال آبی با کاهش 6 درصدی حجم مخزن سدها
آغاز سال آبی با کاهش 6 درصدی حجم مخزن سدها - ایلنا: همزمان با شروع سال آبی جدید و در ابتدای مهرماه، سدهای کشور 6 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمتر آب در مخزن خود ذخیره دارند.