پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ / Thursday, 21 June, 2018

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

فعالیت ۸۶درصد از کودکان کار برای تامین معاش خانواده است
فعالیت ۸۶درصد از کودکان کار برای تامین معاش خانواده است - عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به وضعیت نامطلوب خانواده های کودکان کار و خیابان و بالا بودن نرخ بیکاری و اعتیاد در میان آنها اشاره کرد و گفت:…
زمینه صادرات بیشتر محصولات ایرانی به اسلواکی باید فراهم شود
زمینه صادرات بیشتر محصولات ایرانی به اسلواکی باید فراهم شود - کرباسیان در سفر یک روزه به اسلواکی به بررسی زمینه های همکاری مشترک میان تهران و براتیسلاوا پرداخت.
قیمت سکه افزایش یافت/ هر پوند 9.967 تومان
قیمت سکه افزایش یافت/ هر پوند 9.967 تومان - هر قطعه سکه طرح قدیم دو میلیون 597 هزار تومان و سکه طرح جدید دو میلیون و 418 هزار تومان به فروش رسید.
سالانه ۱۵۰۰میلیارد دلار از طریق فرار مغزها هدر می‌رود
سالانه ۱۵۰۰میلیارد دلار از طریق فرار مغزها هدر می‌رود - رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیان اینکه سالانه ۱۵۰۰ میلیارد دلار از طریق فرار مغزها هدر می رود، داستان شکل گیری اسنپ در ایران با استفاده از…
از "دلار" غیررسمی چه خبر؟
از "دلار" غیررسمی چه خبر؟ - گرچه حدود دو ماه است که دلار تک نرخی شده، اما در هر صورت بازار ارز ایران حداقل با دو نرخ مسیر خود را پیش می‌برد.
پایبندی قطعی به توافق جهانی کاهش تولید نفت/رفتار ترامپ قیمت نفت را متشنج کرد
پایبندی قطعی به توافق جهانی کاهش تولید نفت/رفتار ترامپ قیمت نفت را متشنج کرد - وزیر نفت گفت: توافق نهایی روز جمعه (اول تیر ماه)، به پایبندی ۱۰۰ درصدی به توافق جهانی کاهش تولید نفت تاکید خواهد داشت.
بهره برداری دومین صندوق زمین و ساختمان کشور/تلاش برای کاهش زمان اخذ مجوز و راه اندازی صندوق ها
بهره برداری دومین صندوق زمین و ساختمان کشور/تلاش برای کاهش زمان اخذ مجوز و راه اندازی صندوق ها - مدیرعامل گروه سرمایه گذاری بانک مسکن با بیان اینکه کیفیت پروژه نارون از محل سرمایه دومین صندوق زمین و ساختمان کشور ۵ سال تضمین می شود گفت:مشکلی که در بیشتر پروژه‌های ساختمانی وجود دارد، انحراف در زمان اجرا و هزینه پیش بینی شده است.
وضعیت غیرعادی را نمی‌توان با تصمیمات عادی مدیریت کرد
وضعیت غیرعادی را نمی‌توان با تصمیمات عادی مدیریت کرد - رئیس اتاق ایران و خراسان رضوی با اشاره به شرایط کنونی کشور گفت: آنچه پیش رو است، نیازمند تمهیدات ویژه ای است چراکه هیچگاه شرایط غیرعادی را نمی توان با تصمیمات…
خنک‌ترین شهرهای ایران کجاست+ تصاویر
خنک‌ترین شهرهای ایران کجاست+ تصاویر - با نزدیک شدن به تابستان و تعطیلی مدارس خانوار در تلاش برای فراهم کردن شرایط سفری مناسب در فصل تابستان هستند که با توجه به گرمی هوا به دنبال شهرهای خنک در این فصل هستند.
سرعت خودروها در آزادراه جنوبی تهران به 130 کیلومتر افزایش می‌یابد
سرعت خودروها در آزادراه جنوبی تهران به 130 کیلومتر افزایش می‌یابد - خادمی گفت :با افتتاح کامل آزادراه جنوبی تهران تا چهار سال آینده ،سقف سرعت عبوری خودروها به 130 کیلومتر افزایش می یابد.
رشد قیمت مسکن ناشی از رکود سنگین معاملات در سال های ۹۲ تا ۹۶/تعداد اجاره نشین ها افزایش یافته
رشد قیمت مسکن ناشی از رکود سنگین معاملات در سال های ۹۲ تا ۹۶/تعداد اجاره نشین ها افزایش یافته - مدیر عامل بانک مسکن از افزایش حجم پرداخت تسهیلات ساخت در کشور خبر داد و گفت:افزایش قیمت مسکن ناشی از یک انباشتگی در فنر قیمتی ناشی از رکود سنگین در معاملات مسکن طی سال های 92 تا 96 بوده است.
قیمت نفت در بازارهای جهانی  کاهش یافت
قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت - قیمت نفت امروز 1.39 دلار کاهش یافت که احتمال تصمیم اوپک به افزایش تولید در نشست فردا از عوامل موثر در این کاهش بود.
پیش‌بینی قیمت طلا و سکه در تابستان/ رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران: رکود بازار را رها نکرده است
پیش‌بینی قیمت طلا و سکه در تابستان/ رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران: رکود بازار را رها نکرده است - بازرگانی - رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با تحلیل وضعیت بازار طلا و سکه در تابستان امسال، گفت: اگر بتوانیم بی‌نظمی را از بازار طلا برداریم، این بازار به ثبات خواهد رسید.
افزایش قیمت به بهانه تغییر نرخ ارز ممنوع
افزایش قیمت به بهانه تغییر نرخ ارز ممنوع - دو دستگاه دولتی در اطلاعیه‌ای با الزامی کردن ثبت قیمت کالاهاوخدمات بهره‌مند ازنرخ ارز رسمی در سامانه«اطلاع رسانی قیمت کالاوخدمات»هرگونه افزایش قیمت به بهانه…
کاهش نرخ یورو و پوند بانکی
کاهش نرخ یورو و پوند بانکی - بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ ۲۰ ارز از جمله پوند و یورو کاهش و نرخ ۱۵ ارز همانند دلار کاهش و نرخ ۴ ارز نیز ثابت ماند.
لزوم ثبت قیمت کالا‌ها و خدمات بهره‌مند از نرخ ارز رسمی www.۱۲۴.ir+ سند
لزوم ثبت قیمت کالا‌ها و خدمات بهره‌مند از نرخ ارز رسمی www.۱۲۴.ir+ سند - ثبت قیمت کالا‌ها و خدمات بهره‌مند از نرخ ارز رسمی در سامانه www.۱۲۴.ir الزامی است.
احداث راه‌آهن رشت - آستارا تا 4 سال آینده/ تأمین مالی ۵۰۰ میلیون دلاری کشور آذربایجان بابت ادامه این پروژه
احداث راه‌آهن رشت - آستارا تا 4 سال آینده/ تأمین مالی ۵۰۰ میلیون دلاری کشور آذربایجان بابت ادامه این پروژه - معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه خط آهن رشت تا آستارا تا چهار سال آینده به اتمام خوهد رسید، گفت:‌ تأمین مالی این پروژه در کنار کشور ایران از سوی کشور آذربایجان هم به مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار انجام شده است.
مذاکرات اقتصادی ایران و شریک اروپایی/توسعه روابط بانکی با اسلواکی
مذاکرات اقتصادی ایران و شریک اروپایی/توسعه روابط بانکی با اسلواکی - وزیرامور اقتصادی و دارایی کشورمان در سفر یک روزه به اسلواکی به بررسی زمینه‌های همکاری مشترک میان تهران و براتیسلاوا پرداخت.
هدف ما بازاری متعادل در حوزه نفت است، نه یک قیمت مشخص
هدف ما بازاری متعادل در حوزه نفت است، نه یک قیمت مشخص - ایلنا: وزیر انرژی عربستان سعودی گفت که کشورش سناریویی مشخص برای افزایش تولید نفت اعلام نکرده است.
خالی شدن حباب قیمت خودرو؛ افت 20 میلیونی پژو 2008/ این ترکیدن حباب، لایه دوم جنگ روانی دلالان علیه مردم است؛ مردم هنوز خودرو نخرند تا قیمت ها به حد واقعی خود برسد
خالی شدن حباب قیمت خودرو؛ افت 20 میلیونی پژو 2008/ این ترکیدن حباب، لایه دوم جنگ روانی دلالان علیه مردم است؛ مردم هنوز خودرو نخرند تا قیمت ها به حد واقعی خود برسد - گرچه بخشی از حباب قیمت خودرو شکسته، اما هنوز به قیمت های اولیه بازنگشته است. این شاید لایه ی دوم جنگ روانی دلالان علیه مردم باشد. آنجایی که پس از یک بازه ی زمانی افزایش قیمت، یکباره قیمت ها کاهش می یابد اما نه به قیمت واقعی و پیشین خود! بلکه به قیمتی که تنها باعث آرامش روانی مردم شود. به طور مثال در مورد پژو 2008 مردم می گویند قیمت این خودرو 20 تومان کاهش یافته، اما حقیقت اینجاست که قیمت این ماشین…
کاهش قیمت نفت یک روز پیش از نشست اوپک
کاهش قیمت نفت یک روز پیش از نشست اوپک - روز پنجشنبه قیمت نفت آمریکا نسبت به قیمت بسته شده در اواخر روز چهارشنبه کاهش یافت و به ۶۵.۴۲ دلار رسید. از دلایل افزایش قیمت نفت در روز جاری انتشار اخبار مربوط به افزایش احتمالی تولید نفت اوپک یک روز پیش از برگزاری نشست این نهاد در وین اتریش عنوان شده است.
جمیلی: کمپین «نه به خرید» جلوی دلال‌بازی را می‌گیرد/ با مسابقه گرانی مبارزه کنیم
جمیلی: کمپین «نه به خرید» جلوی دلال‌بازی را می‌گیرد/ با مسابقه گرانی مبارزه کنیم - صنعت - رییس خانه اقتصاد ایران با اشاره به کمپین نه به خرید گفت: حرکتی شروع شده که جلوی دلال‌بازی را بگیرد، اما باید این حرکت بسیار هوشمندانه باشد؛ هوشمندانه به این صورت که اگر تولیدکننده‌ای کالای خود را گران نکرده، در این ماجرا آسیب نبیند.
لاوروف و گوترش درباره برجام در مسکو گفت‌وگو کردند
لاوروف و گوترش درباره برجام در مسکو گفت‌وگو کردند - وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه (امروز) در «مسکو» در خصوص توافق هسته‌ای ایران و 1+5 و مسئله کره شمالی دیدار و گفت‌وگو کردند.
انتقال بارانداز تهران به فرودگاه امام با تکمیل آزادراه
انتقال بارانداز تهران به فرودگاه امام با تکمیل آزادراه - وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیشرفت مناسب پروژه آزادراه کنارگذر جنوبی تهران، آورده قرارگاه خاتم به عنوان سرمایه‌گذار در این پروه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت:…
چین از حفظ روابط عادی تجاری با ایران خبر داد
چین از حفظ روابط عادی تجاری با ایران خبر داد - سخنگوی وزارت دارایی چین در جمع خبرنگاران گفت که روابط شرکت‌های چینی با ایران مانند گذشته به صورت عادی حفظ می‌شود.
سکه بهار آزادی ارزان شد/ یورو 8668 تومان+جدول
سکه بهار آزادی ارزان شد/ یورو 8668 تومان+جدول - هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز در بازار به ارزش ۲۲۱ هزار و ۸۴۰ تومان در بازار عرضه شد که در مقایسه با روز گذشته ثابت بوده است.
رونق صادرات مستلزم بازنگری در سیاست های ارزی است
رونق صادرات مستلزم بازنگری در سیاست های ارزی است - کرمان- ایرنا- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بازنگری در سیاست های ارزی دولت را ضروری برشمرد و پیش بینی کرد در صورت تحقق نیافتن این امر ، صادرات کشور متوقف و واردات کشور افزایش خواهد یافت.
صادرات تراورس ایرانی به کشورهای حوزه CIS و خلیج فارس
صادرات تراورس ایرانی به کشورهای حوزه CIS و خلیج فارس - ایلنا: مدیر یک شرکت تولیدکننده تجهیزات ریلی با اشاره به امکان صادرات محصولات ایرانی به خارج از کشور گفت: در حال رایزنی برای صادرات تراورس ایرانی به کشورهای حوزه خلیج…
دستورالعمل تبدیل وضعیت کارمندان پیمانی به رسمی ابلاغ شد
دستورالعمل تبدیل وضعیت کارمندان پیمانی به رسمی ابلاغ شد - ایلنا: معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور،­ از صدور دستورالعمل تبدیل وضعیت کارمندان پیمانی به رسمی در صورت احراز شرایط تعیین شده خبر داد.
دور جدید مذاکرات اقتصادی با اروپا/ گسترش مناسبات ایران - اسلواکی
دور جدید مذاکرات اقتصادی با اروپا/ گسترش مناسبات ایران - اسلواکی - ایلنا: وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در سفر یکروزه به اسلواکی به بررسی زمینه های همکاری مشترک میان تهران و براتیسلاوا پرداخت.