چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ / Wednesday, 18 July, 2018

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

‌رسیدگی به پرونده قاچاق خودرو وارد فاز جدیدی شد
‌رسیدگی به پرونده قاچاق خودرو وارد فاز جدیدی شد - تجاری - مالی > همشهری آنلاین: ‌رسیدگی به پرونده قاچاق خودرو وارد فاز جدیدی شد که شروع آن توسط پلیس هرمزگان کلید خورد.
واکنش معکوس بازار به تحویل سکه‌های پیش فروشی
واکنش معکوس بازار به تحویل سکه‌های پیش فروشی - درحالی که از روز گذشته تحویل 990 هزار قطعه سکه‌های پیش فروشی با سررسید سه ماهه آغاز شد، ولی بازار با رشد بیش از 100 هزار تومانی نرخ سکه تمام پاسخ غیرمنتظره‌ای…
شکست سناریوی «نفت برابر غذا» با رتبه تک‎رقمی ایران در تولید ۲۱محصول کشاورزی/ فائو: ضریب خودکفایی غذایی ایران بالاست
شکست سناریوی «نفت برابر غذا» با رتبه تک‎رقمی ایران در تولید ۲۱محصول کشاورزی/ فائو: ضریب خودکفایی غذایی ایران بالاست - ایران با وجود این که به لحاظ جمعیتی در رتبه ۱۸ جهان قرار دارد رتبه های ۲ تا ۹ در تولید ۲۱ محصول مهم کشاورزی جهان را به خود اختصاص داده که نشان دهنده ضریب بالای خودکفایی ایران در تامین غذای مردم خود است.
«هزار راه نرفته»|"پیمان پولی دوجانبه" به زبان ساده
«هزار راه نرفته»|"پیمان پولی دوجانبه" به زبان ساده - پیمان پولی دو یا چند جانبه یکی از رایج ترین روشهای تجربه شده در دنیا برای بی اثر کردن تحریم هاست.
«جنگ جهانی غذا» |چرا سلبریتی‌های غرب، سوسک‌خور شده‌اند؟
«جنگ جهانی غذا» |چرا سلبریتی‌های غرب، سوسک‌خور شده‌اند؟ - بعد از جنگ جهانی دوم، راهبرد خانواده‌های ثروتمند آمریکایی درباره «جمعیت» کار را به جایی رساند که سلبریتیهایی همچون «آنجلینا جولی» سوسک‌ و عنکبوت بخورند.
گزارش تسنیم| تودهنی کشاورزی ایران به تحریم‌های آمریکا
گزارش تسنیم| تودهنی کشاورزی ایران به تحریم‌های آمریکا - در حالیکه برخی در حال هراس افکنی در دل مردم هستند که ایران با تحریم های آمریکا مجبور است مانند عراق سال‌های گذشته، مبادله نفت در برابر کالا را تجربه کند،کشاورزی ایران با ۸۰ درصد خودکفایی تودهنی برای تحریم‌های ایالات متحده به حساب می‌آید.
قرارداد مشارکت عمومی خصوصی؛ برنامه‌ای برای مقابله با تحریم
قرارداد مشارکت عمومی خصوصی؛ برنامه‌ای برای مقابله با تحریم - رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه کشور طی نامه‌ای ۱۲ بندی به ریاست محترم جمهور، برنامه جامع مقابله با تحریم را ارائه نمود که در آن به مشارکت عمومی خصوصی بعنوان یک راهکار جهت اجرای طرح‌های عمرانی اشاره شده است.
سه محدودیت جدید تجاری رئیس سابق اتاق بازرگانی را شوکه کرد
سه محدودیت جدید تجاری رئیس سابق اتاق بازرگانی را شوکه کرد - رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران از سه محدویت جدید تجاری برای ایران خبر داد که باعث شکه شدنش شده است.
پایان انحصار بانک مسکن در بافت های فرسوده
پایان انحصار بانک مسکن در بافت های فرسوده - مشاور رئیس جمهوری از برنامه دولت برای مشارکت سایر بانک ها علاوه بر بانک مسکن در اجرای برنامه بازآفرینی شهری خبر داد و گفت:سازمان برنامه و بودجه برای کاهش نرخ سود تسهیلات برای توسعه گران از محل وجوه اداره شده در برنامه مذکور مشارکت خواهد کرد.
صادرات برق ایران به عراق قانونی متوقف شد/وزیر نیرو: طرف عراقی نیاز امروز ما را درک می‎کند
صادرات برق ایران به عراق قانونی متوقف شد/وزیر نیرو: طرف عراقی نیاز امروز ما را درک می‎کند - وزیر نیرو گفت: طرف عراقی درک می‌کند که در این روزها ایران به تمامی ظرفیت تولید برق خود برای پوشش نیاز پیک مصرف احتیاج دارد.
از وزیر مالیه شدن معاون الدوله تا تصویب تحقیق و تفحص از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها
از وزیر مالیه شدن معاون الدوله تا تصویب تحقیق و تفحص از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها - موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و هفتمین روز تیر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
درخواست معلمان برای ترمیم مزایای شغلی
درخواست معلمان برای ترمیم مزایای شغلی - هفته پیش بود که احکام حقوقی معلمان منتشر شد و آنها با فیش‌های جدیدی مواجه شدند که برای بسیاری از آنان غیرقابل تصور بود.همین موضوع موجب شد تا فرهنگیان در چند…
قیمت پژو ۴۰۵ کارکرده در بازار + جدول
قیمت پژو ۴۰۵ کارکرده در بازار + جدول - برای خرید پژو ۴۰۵ مدل ۸۵ با کارکرد ۱۲۰ هزار کیلومتر به سرمایه ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی نیاز است.
مسئولان به فکر مدیریت مصرف بنزین باشند/ مازاد نیاز مردم، بنزین در کشور تولید خواهد شد
مسئولان به فکر مدیریت مصرف بنزین باشند/ مازاد نیاز مردم، بنزین در کشور تولید خواهد شد - با راه اندازی کامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس ،اجرای نظام سهمیه بندی و الزام به استفاده از کارت سوخت ،توطئه دشمن در خصوص اعمال فشار بر واردات بنزین...
تکذیب قاچاق قطعات یدکی‌ در بخش هوایی/ نگران تأمین ناوگان هوایی نیستیم
تکذیب قاچاق قطعات یدکی‌ در بخش هوایی/ نگران تأمین ناوگان هوایی نیستیم - دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ،وقوع قاچاق در قطعات یدکی‌ هواپیمایی را تکذیب کرد.
یارانه تیرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد
یارانه تیرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد - هشتاد و هفتمین مرحله یارانه نقدی مربوط به تیر ماه سال جاری ساعت ۲۴ روز سه شنبه مورخ ۹۷.۰۴.۲۶ به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز و قابل برداشت شد.
کاهش سطح زیر کشت چغندر در حوضه دریاچه ارومیه/ امسال مشکلی برای تامین آب کشاورزان نداریم
کاهش سطح زیر کشت چغندر در حوضه دریاچه ارومیه/ امسال مشکلی برای تامین آب کشاورزان نداریم - مدیر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: در راستای محدود کردن کشت محصول چغندر مذاکراتی با وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفت که طبق آن قرار شد کشت این محصول از ۱۲ هزار و ۷۰۰ هکتار بیشتر نشود.
پاداش پایان خدمت فرهنگیان آخر تیرماه پرداخت می شود
پاداش پایان خدمت فرهنگیان آخر تیرماه پرداخت می شود - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: نخستین مرحله از پاداش پایان خدمت سال 96 فرهنگیان هفته آینده از خزانه دریافت و بین فرهنگیان بازنشسته…
از «اعتبار ۸۰ میلیارد دلاری اروپا برای SMEها پس از پیشنهاد دکتر ظریف» تا «جزئیات توافق نامه تجارت آزاد ژاپن و اتحادیه اروپا»
از «اعتبار ۸۰ میلیارد دلاری اروپا برای SMEها پس از پیشنهاد دکتر ظریف» تا «جزئیات توافق نامه تجارت آزاد ژاپن و اتحادیه اروپا» - این پیمانه تیتر‌هایی همچون عقب نشینی 329 واحدی شاخص بورس تهران، نفت به پایین ترین قیمت خود در سه ماه گذشته رسید، سهام آسیایی تحت تاثیر افت قیمت نفت قرار گرفت، پیش بینی یک موسسه سرمایه گذاری درباره روند قیمت طلا، حبس بازه‌ای «تسه»ها، قیمت مرغ به ۹۰۰۰ تومان رسید، مرسدس و بی‌ام‌و‌ زیر تیغ جنگ تجاری آمریکا و چین، ثروت ثروتمندترین فرد جهان از ۱۵۰ میلیارد دلار گذشت و کاهش تولید خودرو به دلیل کسری قطعه را…
برنامه‌های جدید ایران و اروپا برای ترانزیت
برنامه‌های جدید ایران و اروپا برای ترانزیت - برنامه های جدید ایران و اروپا برای توسعه و تسهیل ترانزیت کالا در دیدار امبرتو دپرتو دبیر کل اتحادیه بین المللی حمل و نقل جاده ای (IRU) و فرود عسگری رئیس کل…
آپارتمان در منطقه ۱۰ متری چند؟+جدول
آپارتمان در منطقه ۱۰ متری چند؟+جدول - اقتصادنیوز : منطقه ۱۰ شهر تهران این روزها به دلیل برخورداری از چند ویژگی عمده مورد توجه گروه به‌خصوصی از متقاضیان خرید مسکن قرار گرفته است.
چند درصد تهرانی‌خواهان کوچ  از این شهر هستند؟+ جدول آماری نظرات شهروندان درباره ۱۰ چالش اصلی پایتخت
چند درصد تهرانی‌خواهان کوچ از این شهر هستند؟+ جدول آماری نظرات شهروندان درباره ۱۰ چالش اصلی پایتخت - اقتصادنیوز: ساکنان تهران به‌خاطر چالش‌های ۱۰ گانه که مهم‌ترین آنها شامل «ترافیک و آلودگی»، «دو قطبی امکانات شهری» و «تراکم جمعیت» است، تمایل بالا به مهاجرت از پایتخت پیدا کرده‌اند. نتایج یک نظرسنجی توسط شهرداری نشان می‌دهد ۵۸ درصد از شهروندان شرکت‌کننده در نظرسنجی به علت مشکلات سکونتی در پایتخت…
تحریم‌های آمریکا دلیل احتمالی کاهش واردات کلاف ورق گرم فولادی
تحریم‌های آمریکا دلیل احتمالی کاهش واردات کلاف ورق گرم فولادی - تجار فولاد می گویند که روسیه و قزاقستان فروش کلاف ورق گرم فولادی به ایران را کاهش داده اند که تا حدودی به خاطر تحریم های جدید آمریکا علیه ایران است.
گزارش وضعیت مسکن مهر
گزارش وضعیت مسکن مهر - مسکن > همشهری آنلاین: معاون وزیر راه و شهرسازی با ارائه آخرین گزارش از وضعیت مسکن مهر گفت: بخش عمده منابع اعتباری پایدار طرح مسکن مهر در دولت قبل هزینه شده و بخش اندکی با وجود هزینه‌های بسیار بالا در بخش خدمات رسانی برای این دوره باقی مانده است.
واردات بیش از ۱۹۸ تن ماسک مخصوص جراحان/صرف بیش از ۱ میلیارد تومان برای واردات+جدول
واردات بیش از ۱۹۸ تن ماسک مخصوص جراحان/صرف بیش از ۱ میلیارد تومان برای واردات+جدول - آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی ۱۲ ماهه سال ۹۶ نشان می‌دهد که در این مدت بیش از ۱۹۸ تن ماسک مخصوص جراحان از ۶ کشور دنیا وارد ایران شده است.
انگلیس به دنبال بهترین راه ها برای همکاری با ایران است
انگلیس به دنبال بهترین راه ها برای همکاری با ایران است - تهران- ایرنا- مدیرکل بازرگانی سفارت انگلیس در تهران تاکید کرد: به دنبال یافتن بهترین راه ها در ارتباط و همکاری با ایران هستیم و اینکه کدام یک از شرکت ها بهتر عمل می کنند و صلاحیت بیشتری برای برقراری روابط با همتایان ایرانی خود دارند.
صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 27 تیرماه
صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 27 تیرماه - تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی کشور که صبح امروز چهارشنبه (27 تیر) در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.
صندوق‌های بازنشستگی خصوصی می‌شوند؟
صندوق‌های بازنشستگی خصوصی می‌شوند؟ - رییس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: بخشی از سهام بنگاه های اقتصادی نیروهای مسلح متعلق به صندوق بازنشستگان است که سهم دولت یا وزارت دفاع نیست که آن را بفروشد.
یارانه تیرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد
یارانه تیرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد - هشتاد و هفتمین مرحله یارانه نقدی مربوط به تیر ماه سال جاری ساعت ۲۴ روز سه شنبه مورخ ۹۷.۰۴.۲۶ به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز و قابل برداشت شد.
اسباب بازی، صنعت فراموش شده اقتصاد/ چرا 10 درصد بازی کودکان در سیطره خارجی هاست؟
اسباب بازی، صنعت فراموش شده اقتصاد/ چرا 10 درصد بازی کودکان در سیطره خارجی هاست؟ - اسباب بازی، صنعتی که تاکنون اتحادیه و صنف مستقلی برای اداره امورات خود نداشته است و این روزها فعالان این صنعت لب به گله گشوده اند.