دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ / Monday, 22 January, 2018

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

جزئیات وام‌های ارزی صندوق توسعه ملی در بانک‌ها
جزئیات وام‌های ارزی صندوق توسعه ملی در بانک‌ها - صندوق توسعه ملی در طول دوران فعالیت خود حدود ۳۶ میلیارد دلار طرح را اعلام وصول و تائید کرده که از این مبلغ حدود ۱۳ میلیارد دلار پرداخت شده است.
افزایش قیمت ارز توجیه اقتصادی ندارد/ دولت به بی‌اعتمادی‌ها دامن نزند
افزایش قیمت ارز توجیه اقتصادی ندارد/ دولت به بی‌اعتمادی‌ها دامن نزند - حیدر مستخدمین حسینی می‌گوید با توجه به افزایش صادرات نفت و همچنین افزایش قیمت نفت کمبود ارز توجیه اقتصادی ندارد، در نتیجه نظر غالب کارشناسان اقتصادی بر این است که دولت خود اقدام به دستکاری نرخ ارز کرده است. در این صورت بهتر است دولت به این روند ادامه ندهد چرا که بی‌اعتمادی حاکم بر فضای اقتصاد ایران تشدید خواهد شد.
آخرین وضعیت بیمه سانچی/ با خصوصی شدن بیمه‌ها فشار روی دولت کمتر می‌شود
آخرین وضعیت بیمه سانچی/ با خصوصی شدن بیمه‌ها فشار روی دولت کمتر می‌شود - تخصیص ۳۰۹ ریالی سود به صاحبان سهام بیمه اتکایی امین، آخرین وضعیت بیمه کشتی سانچی و خصوصی شدن بیمه از جمله موارد مطرح در مجمع عمومی سالیانه بود که از سوی مدیرعامل شرکت مطرح شد.
جعبه سیاه دو کشتی حادثه سانچی همزمان باز می‌شوند
جعبه سیاه دو کشتی حادثه سانچی همزمان باز می‌شوند - معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که بازگشایی جعبه سیاه نفتکش در دستور کار آژانس ایمنی دریایی چین قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود که جعبه سیاه هر دو کشتی به طور هم‌زمان باز شوند.
برای حمایت از ریل ملی چه باید می‌کردیم که نکردیم؟!
برای حمایت از ریل ملی چه باید می‌کردیم که نکردیم؟! - معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن معتقد است که این شرکت هرچه در توانش بوده برای نهایی شدن قرارداد ساخت ریل ملی از سوی شرکت ذوب آهن اصفهان اجرایی کرده و اکنون منتظر است نخستین محصول این قرارداد تحویل شود.
سیاست "فریز مزدی" نتیجه‌بخش نبود
سیاست "فریز مزدی" نتیجه‌بخش نبود - به اعتقاد یک مقام مسئول کارگری، سیاست فریز مزدی دیگر نتیجه نمی‌دهد و وقت آن است که دستمزدها افزایش یابد. او تاکید دارد که کاهش نقدینگی در بازار جز تشدید رکود دستاوردی نداشته و جامعه تحمل شوک مجدد را ندارد.
تمایل بازار به سمت خرید ارز تا فروش آن
تمایل بازار به سمت خرید ارز تا فروش آن - مشاهدات نشان می‌دهد که ارز در بازار آزاد با افزایش تقاضا روبرو شده و صرافی‌ها بعد از افزایش قیمت ارز در روزهای اخیر شلوغ‌تر شده است، همچنین از طرف دیگر در بازار سکه میل به سمت فروش بیش از خرید است.
پایانه کانتینری تهران بهمن ماه به بهره برداری می رسد
پایانه کانتینری تهران بهمن ماه به بهره برداری می رسد - تهران - ایرنا - رئیس هیات مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته گفت: پایانه کانتینری لجستیکی غرب تهران با ظرفیت ۳۰ هزار کانتینر تا پایان بهمن ماه به بهره برداری می رسد.
رئیس سازمان توسعه تجارت: تعرفه واردات خودروهای تمام برقی پنج درصد است
رئیس سازمان توسعه تجارت: تعرفه واردات خودروهای تمام برقی پنج درصد است - تهران- ایرنا- رئیس سازمان توسعه و تجارت در پاسخ به افزایش تعرفه واردات خودروهای هیبریدی از پنج به 45 درصد گفت: تعرفه واردات خودروهای تمام برقی همچون گذشته پنج درصد است و تغییری نکرده است.
خرید توافقی، راهگشای رونق بازار برنج ایرانی نیست
خرید توافقی، راهگشای رونق بازار برنج ایرانی نیست - نایب رئیس انجمن برنج گفت:خرید توافقی، تاثیری در رونق بازار برنج داخلی نخواهد داشت.
زیرساخت‌های قیمت تضمینی آماده نباشد، بازار دست دلالان می‌افتد/ اعلام نشدن نرخ خرید تضمینی گندم صدای ۱۵۳ نماینده مجلس را درآورد
زیرساخت‌های قیمت تضمینی آماده نباشد، بازار دست دلالان می‌افتد/ اعلام نشدن نرخ خرید تضمینی گندم صدای ۱۵۳ نماینده مجلس را درآورد - رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: پس از پیگیری‌های فراوان ۱۵۳ نماینده مجلس به رئیس‌جمهور نامه نوشتند تا قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی را به درستی و در اسرع وقت انجام دهد که یکی از آنها اعلام نرخ خرید تضمینی گندم است.
سود کلان ۹ نفر از محدودیت ثبت سفارش واردات خودرو شایعه است/تجارت ۲ میلیارد دلاری خودرو در کشور
سود کلان ۹ نفر از محدودیت ثبت سفارش واردات خودرو شایعه است/تجارت ۲ میلیارد دلاری خودرو در کشور - رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه سود کلان ۹ نفر از محدودیت ثبت سفارش واردات خودرو شایعه بود، گفت: شایعه‌سازانی که با این شایعات جامعه را نسبت به کل سیاست‌های کشور زیر سوال می‌برند، باید پاسخگوی دستگاه قضا باشند.
اگر حمایت نمی‌کنید باری بر دوش کارآفرینان نگذارید/ اقتصاد با دستور و بخشنامه اصلاح نمی‌شود
اگر حمایت نمی‌کنید باری بر دوش کارآفرینان نگذارید/ اقتصاد با دستور و بخشنامه اصلاح نمی‌شود - عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی در نامه ای وزیر ارتباطات از وی خواست تا با دیدی واقع بینانه به مشکلات استارت آپ ها نگریسته شود.
عرضه دلار قطع نشده است/ به ۱۵ صرافی منتخب بر اساس نیاز روزانه‌شان دلار می‌دهیم
عرضه دلار قطع نشده است/ به ۱۵ صرافی منتخب بر اساس نیاز روزانه‌شان دلار می‌دهیم - یک مقام مسئول در بانک مرکزی گفت: ۱۵صرافی منتخب بانک مرکزی هستند که بر اساس نیاز روزانه‌شان دلار دریافت می‌کنند و بین سایر ادامه...
پرداخت ۹۲۰۷ میلیارد ریال تسهیلات صادرات
پرداخت ۹۲۰۷ میلیارد ریال تسهیلات صادرات - ایلنا: بانک توسعه صادرات از هشتم آبانماه ۹۵ تاکنون طبق قراردادهای فعال، مبلغ ۹۲۰۷ میلیارد ریال تسهیلات با نرخ سود ترجیحی پرداخت کرده است.
بهبود محیط کسب و کار در گرو اصلاح قانون تجارت
بهبود محیط کسب و کار در گرو اصلاح قانون تجارت - ایلنا: معاون اقتصادی وزیر امور اقتصاد و دارایی اصلاح قانون تجارت را بسیار ضروری عنوان و بیان کرد: اگر چه تغییر قانون در کشور ما به سختی صورت می گیرد اما باید برای…
اعلام جزئیات برنامه دولت برای اشتغال در سال۹۷
اعلام جزئیات برنامه دولت برای اشتغال در سال۹۷ - جزئیات برنامه اشتغالی سال ۹۷ به تفکیک طرح‌های اشتغالی در حوزه مسکن، طرح‌های خرد و اشتغال حمایتی، بخش کشاورزی، صنعت، گردشگری اعلام شد.
تمایل بازار به سمت خرید ارز تا فروش آن
تمایل بازار به سمت خرید ارز تا فروش آن - مشاهدات نشان می‌دهد که ارز در بازار آزاد با افزایش تقاضا روبرو شده و صرافی‌ها بعد از افزایش قیمت ارز در روزهای اخیر شلوغ‌تر شده است، همچنین از طرف دیگر در بازار سکه میل به سمت فروش بیش از خرید است.
عراقچی مذاکره موشکی با اروپایی‌ها را تکذیب کرد
عراقچی مذاکره موشکی با اروپایی‌ها را تکذیب کرد - عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه در گفتگوی تلفنی با یک برنامه رادیویی گفت: در طی سفر اخیر به آلمان با همتای دو جانبه ی خود راجع به موضوعات دوجانبه،بحث منطقه…
بعیدی‌نژاد: منافذ کالندریا با سیمان پر شد تا استفاده فوری از آن نشود
بعیدی‌نژاد: منافذ کالندریا با سیمان پر شد تا استفاده فوری از آن نشود - سفیر ایران در لندن که از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان بوده است در واکنش به برخی ادعاها درباره راکتور اراک اظهار کرد: 1+5 اصرار داشت قلب راکتور به…
نامه کمیسیون انرژی مجلس به رییس جمهوری برای اختصاص 270 میلیون دلار به پالایشگاه ستاره خلیج فارس
نامه کمیسیون انرژی مجلس به رییس جمهوری برای اختصاص 270 میلیون دلار به پالایشگاه ستاره خلیج فارس - تهران-ایرنا-نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس گفت: نامه کمیسیون انرژی در خصوص اختصاص 270 میلیون دلار از فروش محصولات(گازوییل) پالایشگاه ستاره خلیج فارس برای راه اندازی دو فاز دیگر همین پالایشگاه و جایگزینی این پول با صندوق توسعه ملی به رییس جمهوری ارائه شده و ظاهرا رییس جمهوری با اختصاص این رقم موافقت کرده است.
آذری جهرمی: کسب و کارهای نوپا با تعامل و همفکری با سایر دستگاه ها برای حل تعارض ها تلاش کنند
آذری جهرمی: کسب و کارهای نوپا با تعامل و همفکری با سایر دستگاه ها برای حل تعارض ها تلاش کنند - تهران-ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به وجود برخی تعارض ها در برابر کسب و کارهای نوپا اشاره کرد و گفت: کسب و کارهای نوپا با تعامل و همفکری با سایر دستگاه ها برای حل تعارض ها تلاش کنند.
سود چند هزار میلیاردی برخی از محل تغییر تعرفه خودرو 100 درصد شایعه است
سود چند هزار میلیاردی برخی از محل تغییر تعرفه خودرو 100 درصد شایعه است - تهران- ایرنا- رئیس سازمان توسعه تجارت ایران درباره مطالب مطرح شده در برخی پایگاه های خبری مبنی بر اینکه 9 نفر از تغییر تعرفه خودرو 109 هزار میلیارد تومان سود کرده اند، گفت: این ارقام و مطالب جز شایعه چیز دیگری نیست و شایعه پراکنان باید در برابر دستگاه قضا پاسخگو باشند.
شانس زنده ماندن برجام در دوران ترامپ بیشتر شد
شانس زنده ماندن برجام در دوران ترامپ بیشتر شد - انستیتوی مالیه بین المللی وابسته به بانک جهانی اعلام کرد: شانس زنده ماندن برجام در دوران ریاست جمهوری ترامپ ۵۷ درصد است.
اولویت دادن به برخی صنایع پیشران نقطه مثبت مصوبه کمیسیون تلفیق/ بودجه اختصاص یافته به اولویت‌ها  باید در متن مصوبه ذکر شود
اولویت دادن به برخی صنایع پیشران نقطه مثبت مصوبه کمیسیون تلفیق/ بودجه اختصاص یافته به اولویت‌ها باید در متن مصوبه ذکر شود - در اولویت قرار گرفتن برخی از صنایع پیشران در بند «الف» تبصره 18 لایحه بودجه، اقدام مثبت کمیسیون تلفیق مجلس بوده اما در صورتی که حداقل بودجه اختصاص یافته به این اولویت ها ذکر نشود، عملا مجلس چک سفید به دولت داده است.
گردوخاک و کاهش دید افقی در برخی جاده‌ها‌/ کمترین ترافیک راه‌ها بین ساعات ۳ تا ۴
گردوخاک و کاهش دید افقی در برخی جاده‌ها‌/ کمترین ترافیک راه‌ها بین ساعات ۳ تا ۴ - در شبانه‌روز گذشته بیشترین تردد بین ساعات ۱۷ تا ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۳ تا ۴ صبح صورت پذیرفت؛ هم‌اکنون در برخی از محورهای استان‌های ایلام‌، بوشهر و خوزستان گرد و خاک و کاهش دید افقی را شاهد هستیم.
برخی اعضای هیات مدیره بیمه توسعه با حکم کیفری فعالیت دارند/ کاش سهم بیشتری در پوشش خسارت سانچی داشتیم
برخی اعضای هیات مدیره بیمه توسعه با حکم کیفری فعالیت دارند/ کاش سهم بیشتری در پوشش خسارت سانچی داشتیم - مدیرعامل بیمه اتکایی امین از شکایت این شرکت علیه بیمه توسعه خبر داد و اظهار داشت: هم اکنون 90 درصد بازار بیمه اتکایی کشور در اختیار بیمه مرکزی و بیمه ایران است، این در حالی است که این حجم از حضور بیمه مرکزی در بازار اتکایی در هیچ جای دنیا مشاهده نمی‌شود.
آمادگی ایران برای صادرات محصولات تعاونی‌ها
آمادگی ایران برای صادرات محصولات تعاونی‌ها - رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های بخش تعاونی ایران و کنیا و صادرات محصولات تولیدی تعاونی‌های دو کشور، از آمادگی برای تقویت همکاری در این بخش با کشورهای همسایه خبر داد.
آغاز فروش نقد و اقساط محصولات سایپا / از سراتو تا تیبا
آغاز فروش نقد و اقساط محصولات سایپا / از سراتو تا تیبا - شرایط فروش فوری و پیش فروش محصولات سایپا به مناسبت دهه فجر از ساعت 10 صبح روز دوشنبه به تاریخ 96/11/02 به شرح بخشنامه ذیل اعلام ادامه...