شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ / Saturday, 19 January, 2019

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

بهای نفت‎ سنگین ایران در مقایسه با پارسال 10 دلار کاهش یافت
بهای نفت‎ سنگین ایران در مقایسه با پارسال 10 دلار کاهش یافت - تهران- ایرنا- قیمت نفت خام سنگین ایران در هفته منتهی به 11 ژانویه (21 دی ‌ماه) نسبت به مدت مشابه پارسال 9 دلار و 89 سنت برای هر بشکه کاهش یافت.
نگاه کاسب‌کارانه به تحریم‌ها /چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته ای ۳۶ میلیون تومان شد
نگاه کاسب‌کارانه به تحریم‌ها /چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته ای ۳۶ میلیون تومان شد - خریداران بلاتکلیف خودرو این روزها با سوال‌های متعددی روبه رو هستند که هیچ کس پاسخگوی آنها نیست. مگر چه اتفاقی در کشور افتاده که پراید ۲۱ میلیون تومانی به ۳۶ میلیون تومان رسیده است؟
ثبات قیمت در بازار طلا و سکه/ کاهش نوسانات میزان تقاضا را افزایش می‌دهد
ثبات قیمت در بازار طلا و سکه/ کاهش نوسانات میزان تقاضا را افزایش می‌دهد - ایلنا: رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر، نقره و سکه گفت: قیمت طلا و سکه در بازار نسبت به اواخر هفته گذشته تغییری نداشته و آرامش در بازار حاکم است.
تلفات ۴۴۰میلیون بشکه معادل نفت خام در کشور/ بخاری‌های سنتی به اندازه سه فاز پارس جنوبی سوخت مصرف می‌کنند
تلفات ۴۴۰میلیون بشکه معادل نفت خام در کشور/ بخاری‌های سنتی به اندازه سه فاز پارس جنوبی سوخت مصرف می‌کنند - ایلنا: دلاویز اظهار داشت: این حجم عظیم یارانه انرژی در ایران ۱۵ درصد یارانه دنیا است و کشش اعتباری بودجه هم جوابگوی این میزان یارانه نیست.
شاخص به پله ۱۶۶ هزار واحدی صعود کرد
شاخص به پله ۱۶۶ هزار واحدی صعود کرد - اقتصاد نیوز: شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات بیست و نهمین روز از دی ماه با صعود بیش از ۵۳۶ واحدی به پله ۱۶۶ هزار و ۱۳۱ واحدی رسید.
هر جلسه هماهنگی برای برگزاری جلسات مشترک دولت و مجلس چقدر هزینه در بر دارد؟
هر جلسه هماهنگی برای برگزاری جلسات مشترک دولت و مجلس چقدر هزینه در بر دارد؟ - لایحه بودجه سال 1398 در 4 دی ماه سال جاری توسط رئیس جمهور تقدیم مجلس شد. این لایحه بودجه نشان می دهد که در سال آینده دولت برای اداره 270 جلسه هیات دولت، بودجه ای در حدود 10 میلیارد و 400 میلیون تومان در نظر گرفته است. این یعنی هر جلسه هیات دولت در سال آینده 38.5 میلیون تومان آب خواهد خورد! همچنین 150 جلسه برای برنامه ریزی و هماهنگی جلسات مشترک دولت با مجلس در نظر گرفته شده است.
افزایش قیمت خودرو، پای دادستانی کل کشور را هم به موضوع باز کرد
افزایش قیمت خودرو، پای دادستانی کل کشور را هم به موضوع باز کرد - معاون دادستانی کل کشور در رابطه با قیمت‌گذاری و تخلفات حوزه خودرو، گفت: دادستانی کل کشور به این موضوع به علت احقاق حقوق عامه به طور خاص ورود می‌کند.
کارگران هم بالاخره سبد کالا گرفتند
کارگران هم بالاخره سبد کالا گرفتند - طبق وعده‌های داده شده از امروز ۲۰۰ هزار تومان بسته حمایت غذایی به حساب کارگران مشمول قانون کاری که دریافتی زیر سه میلیون تومان داشته باشند، واریز می‌شود.
انتشار فهرست اوپک درباره جزئیات کاهش میزان تولید نفت
انتشار فهرست اوپک درباره جزئیات کاهش میزان تولید نفت - ایلنا: سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) میزان کاهش تولید نفت ۱۴ عضو و ۱۰ هم‌پیمان خود را برای شش ماه آینده عنوان کرد.
نوسان قیمت مرغ ادامه دارد
نوسان قیمت مرغ ادامه دارد - تهران- ایرنا- اختلاف نظر مسئولان و تولیدکنندگان بر سر قیمت مرغ سبب شده تا همچنان این محصول بیش از نرخ مصوب به دست مصرف کنندگان برسد و به گفته رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی هنوز احتمال افزایش قیمت مجدد آن وجود دارد.
ساختمانی فاخر به جای پلاسکو ساخته می‌شود
ساختمانی فاخر به جای پلاسکو ساخته می‌شود - رئیس بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد معطل هیچ چیز نشده و کار ساختمان جایگزین پلاسکو را با قوت ادامه می‌دهد تا پلاسکو نو به عنوان ساختمانی فاخر ساخته شود.
اولتیماتوم رحمانی به خودروسازان برای عمل به تعهدات فروش
اولتیماتوم رحمانی به خودروسازان برای عمل به تعهدات فروش - وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت با فراخواندن مدیران عامل دو خودروسازی بزرگ کشور نسبت به عمل کردن آنها به تعهدات فروش خود اولتیماتوم داد.
سومین عرضه نفت در بورس با شرایط جدید
سومین عرضه نفت در بورس با شرایط جدید - نفت خام سبک ایران یکبار دیگر برای عرضه در رینگ بین‌الملل بورس انرژی آماده شده و قرار است اول بهمن ماه یک میلیون بشکه نفت به قیمت پایه ۵۲.۴۲ به فروش برسد. این بار مجوزها برای خرید نفت خام به ریال صادر شده اما اگر خریداری بخواهد دلار یا یورو پرداخت کند، کسی دست رد به سینه او نمی‌زند.
شرط موفقیت حذف صفر از پول ملی
شرط موفقیت حذف صفر از پول ملی - یک کارشناس اقتصادی گفت: حذف صفر از پول ملی بدون سیاست هدف‌گذاری تورم، آزادی اقتصادی و خصوصی‌سازی موفق نیست و فقط بار روانی دارد.
چراغ پالایشی‌ها و پتروشیمی‌ها در بورس سبز شد
چراغ پالایشی‌ها و پتروشیمی‌ها در بورس سبز شد - با شروع هفته جدید معاملاتی بورس تهران، سرمایه‌گذاران به سهم‌های پالایشی و پتروشیمی اقبال نشان دادند اما در گروه خودرو و بانک شرایط متفاوتی رقم خورد.
وضعیت حمل و نقل هوایی ایران از آغاز تا ۹۷
وضعیت حمل و نقل هوایی ایران از آغاز تا ۹۷ - با گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی ایران، حمل و نقل هوایی کشور از جمله بخش هایی است که به دلایل عدیده دستخوش تغییر و تحول شده و در این بین همواره سایه محدودیت، سنگ اندازی و فشار از جانب برخی کشورها در این حوزه محسوس بوده است.
افزایش قیمت مسکن در اروپا
افزایش قیمت مسکن در اروپا - مرکز آمار اروپا اعلام کرد بهای مسکن در سال گذشته، هم در منطقه یورو و هم در اتحادیه اروپا ۴.۳ درصد افزایش یافته است.
افت شاخص محیط کسب و کار در پاییز ۹۷
افت شاخص محیط کسب و کار در پاییز ۹۷ - جدیدترین گزارش ارائه شده از سوی اتاق بازرگانی ایران نشان می‌دهد که شاخص ملی محیط کسب و کار در پاییز ۹۷ در قیاس با فصل قبل از آن افت داشته است.
تردید به پایبندی روس‌ها/ رشد بالاتر عرضه نفت غیراوپک
تردید به پایبندی روس‌ها/ رشد بالاتر عرضه نفت غیراوپک - آژانس بین‌المللی انرژی در جدیدترین گزارش خود برآوردش از رشد عرضه نفت غیراوپک در سال ۲۰۱۹ را به دلیل رشد عرضه روسیه و آمریکا بالا برد.
صعود هفتگی قیمت نفت در واکنش به سیگنال‌های مثبت
صعود هفتگی قیمت نفت در واکنش به سیگنال‌های مثبت - قیمت نفت روز جمعه پس از این‌که اوپک جزییات کاهش تولید خود را منتشر کرد و همچنین با انتشار سیگنال‌هایی از پیشرفت مذاکرات تجاری آمریکا و چین، صعود کرد و سومین افزایش هفتگی متوالیی خود را رقم زد.
چشم انداز بازار مسکن در سال آینده + قیمت
چشم انداز بازار مسکن در سال آینده + قیمت - تحلیلهای کارشناسی از آینده بازار مسکن حاکی از آن است که احتمال جهش نرخ واقعی قیمتها بسیار بعید است اما رشد اجاره بها محتمل به نظر می رسد.
۵۰درصد یارانه انرژی در جیب ۳دهک ثروتمند/کنترل مصرف سوخت با مالیات
۵۰درصد یارانه انرژی در جیب ۳دهک ثروتمند/کنترل مصرف سوخت با مالیات - مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت گفت: ۵۰ درصد از یارانه انرژی، به سه دهک ثروتمند جامعه پرداخت می‌شود؛ در حالیکه هزینه‌های انرژی آنها، تنها ۳ درصد از مجموع هزینه خانوارشان است.
شیوع بیماری نیوکاسل عرضه مرغ را کاهش داد/ افزایش 600 تومانی قیمت مرغ در بازار
شیوع بیماری نیوکاسل عرضه مرغ را کاهش داد/ افزایش 600 تومانی قیمت مرغ در بازار - ایلنا: رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: بیماری نیوکاسل در مرغداری‌ها تلفات 20 درصدی داشته و باعث کاهش عرضه در بازار شده است.
سیاست جدید گمرک ایران درخصوص معافیت‌های گمرکی / اولویت در معافیت‌های گمرکی با تولیدکنندگان خواهد بود
سیاست جدید گمرک ایران درخصوص معافیت‌های گمرکی / اولویت در معافیت‌های گمرکی با تولیدکنندگان خواهد بود - ایلنا: رئیس کل گمرک ایران از مبارزه با هرگونه قاچاق کالا از طریق مبادی رسمی خبر داد و گفت: معافیت‌های گمرکی به سمت تولیدکنندگانی هدایت می‌شود که امکان تولید محصولات…
تحقق اهداف خصوصی سازی با واگذاری سهام دولت به بخش خصوصی واقعی/  خصولتی‌ها نباید در یک بنگاه بیش از 40 درصد سهام داشته باشند
تحقق اهداف خصوصی سازی با واگذاری سهام دولت به بخش خصوصی واقعی/ خصولتی‌ها نباید در یک بنگاه بیش از 40 درصد سهام داشته باشند - ایلنا: رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: اهداف خصوصی سازی با واگذاری سهام دولت به بخش خصوصی واقعی محقق می شود.
سامانه کنترل از راه‌ دور در تاسیسات آبی 288 شهر کشور نصب می‌شود
سامانه کنترل از راه‌ دور در تاسیسات آبی 288 شهر کشور نصب می‌شود - ایلنا: معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، از پیاده‌سازی سامانه تله‌متری و کنترل از راه دور در تاسیسات 288 شهر کشور خبر داد و گفت:…
ایران با پرداخت ۴۵ میلیارد دلار یارانه انرژی از چین جلو زد
ایران با پرداخت ۴۵ میلیارد دلار یارانه انرژی از چین جلو زد - اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: ایران با ۸۰ میلیون نفر جمعیت، سالیانه ۴۵ میلیارد دلار یارانه انرژی پرداخت می کند در حالی که چین با ۱.۵ میلیارد نفر جمعیت، ۳۸ میلیارد یارانه انرژی دارد.
ایران با پرداخت 45 میلیارد دلار یارانه انرژی از چین جلو زد
ایران با پرداخت 45 میلیارد دلار یارانه انرژی از چین جلو زد - تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: ایران با 80 میلیون نفر جمعیت، سالیانه 45 میلیارد دلار یارانه انرژی پرداخت می کند در حالی که چین با 1.5 میلیارد نفر جمعیت، 38 میلیارد یارانه انرژی دارد.
نظام کارمزدی نادرست، شفافیت را در نظام بانکی کم‌رنگ کرده‌است
نظام کارمزدی نادرست، شفافیت را در نظام بانکی کم‌رنگ کرده‌است - تهران- ایرنا- یک مدیر بانکی گفت: سالانه ارقام هنگفتی در قالب هزینه‌های خدمات بانکداری و پرداخت الکترونیک در شبکه بانکی صرف می‌شود که هیچ شفافیت قابل اتکایی در مورد آنها برای همه بهره‌برداران وجود ندارد.
«تقصیرِ تحریم است؟» | ضعف نظارت دولت و گران‌فروشی کالاهایی که ارز ۴۲۰۰ می‌گیرند
«تقصیرِ تحریم است؟» | ضعف نظارت دولت و گران‌فروشی کالاهایی که ارز ۴۲۰۰ می‌گیرند - درحالی که قمیت ارز کاهش یافته کاهش یافته است اما روند قیمت اجناس مصرفی مردم در بازار روند معکوس را در پیش گرفته است که دیگر نمی‌توان دلیل آن را افزایش دلار دانست یا به گردن تحریم‌ها انداخت.