چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ / Wednesday, 22 November, 2017

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

چرا هزینه تولید کالای داخلی بالا است؟
چرا هزینه تولید کالای داخلی بالا است؟ - همه کارشناسان اقتصادی اعم از آنان که سکان مدیریت کشور را به دست دارند و یا بخش خصوصی را مدیریت می کنند، بر این باورند که هزینه یا قیمت تمام شده تولید کالا در…
ساختار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تغییر می‌کند
ساختار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تغییر می‌کند - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی تغییراتی در ساختار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و وظایف اصلی آن به تصویب رسید و تغییری…
رییس فدرال رزرو  استعفا کرد
رییس فدرال رزرو استعفا کرد - روزنامه فایننشال تایمز انگلیس اعلام کرد، «ژانت یلن» رییس فعلی بانک مرکزی آمریکا پس از آنکه جانشین وی برای تصدی این سمت سوگند یاد کرد، این بانک را ترک خواهد کر…
سازمان بورس سهامدار عادی ارکان بازار باشد / مزایای پیشنهاد تسویه یک روزه معاملات
سازمان بورس سهامدار عادی ارکان بازار باشد / مزایای پیشنهاد تسویه یک روزه معاملات - دبیر کل کانون کارگزاران با بیان اینکه دوره تسویه یک روزه می‌تواند به افزایش نقدشوندگی کمک کند، گفت: ورود سازمان بورس در تعیین هیات مدیره ارکان بازار به نوعی دور زدن قانون بوده و باید فقط 5 درصد سهام عادی را در اختیار داشته باشد.
الزام قانونی نهادها برای انتشار اطلاعات مالی در کدال/خبری از اطلاعات بنیاد مستضعفان در کدال نیست
الزام قانونی نهادها برای انتشار اطلاعات مالی در کدال/خبری از اطلاعات بنیاد مستضعفان در کدال نیست - امیری با بیان اینکه همه نهادهای عمومی و انقلابی ملزم به ارائه اطلاعات مالی خود به سازمان بورس و انتشار از طریق سامانه کدال هستند ،گفت: اطلاعات مالی بنیاد مستضعفان هنوز به بورس نرسیده است.
کل اعتبار صندوق بیمه کشاورزی امسال تخصیص یافت/خبرهای خوش برای صندوق بیمه کشاورزی
کل اعتبار صندوق بیمه کشاورزی امسال تخصیص یافت/خبرهای خوش برای صندوق بیمه کشاورزی - معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: مجلس امسال لطفی به صندوق بیمه کشاورزی کرد و مصوبه‌ای را گذراند که کل اعتبار صندوق بیمه محصولات کشاورزی صد درصد تخصیص‌یافته است.
مافیای قاچاق گیاهان زینتی اجازه فعالیت به تولیدکنندگان داخلی نمی‌دهد/ اشتغال‌زایی برای 33 هزار نفر در کمتر از دو سال
مافیای قاچاق گیاهان زینتی اجازه فعالیت به تولیدکنندگان داخلی نمی‌دهد/ اشتغال‌زایی برای 33 هزار نفر در کمتر از دو سال - صادرکننده نمونه کشاورزی گفت: با حمایت‌ وزارت جهاد کشاورزی طی 2 سال توانسته‌ام 250 گلخانه را برای تولید گیاهان زینتی فعال و برای 33 هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد کنم که ارزآوری خوبی برای کشور به همراه دارد.
وزیر جهاد کشاورزی ‌به کرمانشاه می‌رود
وزیر جهاد کشاورزی ‌به کرمانشاه می‌رود - وزیر جهاد کشاورزی به منظور بررسی وضعیت کمک رسانی به بهر برداران آسیب دیده بخش کشاورزی مناطق زلزله زده غرب کشور، روز چهارشنبه عازم استان کرمانشاه می شود.
عرضه حدود ۳۰ میلیون لیتر فرآورده در غرب کشور
عرضه حدود ۳۰ میلیون لیتر فرآورده در غرب کشور - شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، طی هشت روز گذشته، حدود ۳۰ میلیون لیتر فرآورده بنزین، نفت سفید و نفت گاز در استان کرمانشاه و شهرهای زلزله زده، توزیع کرده است.
نامه شریعتمداری و کرباسیان به جهانگیری در حوزه ورود موقت/سفته جایگزین وثایق می‌شود
نامه شریعتمداری و کرباسیان به جهانگیری در حوزه ورود موقت/سفته جایگزین وثایق می‌شود - یک مقام مسئول در سازمان توسعه تجارت ایران، از ارسال نامه‌ وزرای صنعت و اقتصاد به معاون اول رئیس‌جمهور برای ورود موقت کالا خبرداد و گفت: سفته جایگزین وثایق دریافتی جهت ورود موقت کالا می‌شود.
بیت کوین در روسیه قانونی نمی‌شود
بیت کوین در روسیه قانونی نمی‌شود - وزیر ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه گفت: این کشور، هرگز قانونی‌ کردن پول‌های دیجیتالی مانند بیت‌کوین را در نظر نخواهد داشت.
تعویق ابلاغ وام اشتغال روستایی به دلیل وقوع زلزله/ابلاغ از ۱۰ آذر
تعویق ابلاغ وام اشتغال روستایی به دلیل وقوع زلزله/ابلاغ از ۱۰ آذر - معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، با بیان اینکه به دلیل وقوع زلزله جلسات تهیه دستورالعمل اشتغال وام روستایی، به تعویق افتاده، از ابلاغ آن به موسسات عامل، از ۱۰ آذر خبر داد.
تداوم انتشار صورتهای مالی بنیاد مستضعفان در ۱۶ سال گذشته
تداوم انتشار صورتهای مالی بنیاد مستضعفان در ۱۶ سال گذشته - بنیاد مستضعفان در راستای شفاف سازی و مسئولیت پاسخگویی خود در طول ۱۶ سال گذشته صورت های مالی خود را از طریق سایت بنیاد در اختیار عموم قرار داده است. 
۵۶۵ میلیارد تومان برای زلزله‌زدگان اختصاص یافت
۵۶۵ میلیارد تومان برای زلزله‌زدگان اختصاص یافت - در اجرای ابلاغ معاون اول رئیس جمهور، مبلغ ۵۶۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای امدادرسانی به زلزله زدگان استان‌های کرمانشاه، به دستگاه‌های ذیربط پرداخت شد.
خانوارهای بریتانیایی ۴۰۰ پوند هزینه اضافی صرف مواد غذایی می کنند
خانوارهای بریتانیایی ۴۰۰ پوند هزینه اضافی صرف مواد غذایی می کنند - افزایش تورم در بریتانیا به دنبال برگزیت، منجر به افزایش هزینه بیش از ۴۰۰ پوندی خانوارها برای خرید مایحتاج خود شده است.
هزینه تولید سیمان، بالاتر از نرخ فروش/قیمت تمام‌شده ۳۰ دلار، قیمت بازار ۲۵ دلار
هزینه تولید سیمان، بالاتر از نرخ فروش/قیمت تمام‌شده ۳۰ دلار، قیمت بازار ۲۵ دلار - رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، با بیان اینکه دولت باید یارانه حامل‌های انرژی تولید سیمان راه حذف کند، گفت: علت بخش زیادی از مشکلات، پایین بودن قیمت سوخت است.
میانگین مصرف روزانه بنزین به ۸۱ میلیون لیتر رسید
میانگین مصرف روزانه بنزین به ۸۱ میلیون لیتر رسید - میانگین مصرف روزانه بنزین کشور در ۲۴۵ روز ابتدایی امسال، ۸۱ میلیون لیتر بوده است که نسبت به دوره مشابه پارسال، هشت درصد افزایش یافته است.
سرمایه فرانسوی‌ها در ایران می‌ماند/صحبتهای مدیرعامل توتال را خوب ترجمه نمی‌کنند
سرمایه فرانسوی‌ها در ایران می‌ماند/صحبتهای مدیرعامل توتال را خوب ترجمه نمی‌کنند - وزیر نفت گفت: اگر توتال بدون اعمال تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد، از توسعه فاز ۱۱ کناره گیری کند، هیچ سرمایه‌ای به این شرکت بازنمی‌گردد.
صادرات بیش از ۵ میلیارد مترمکعب گاز به ترکیه
صادرات بیش از ۵ میلیارد مترمکعب گاز به ترکیه - مدیرعامل شرکت انتقال گاز گفت: ایران در نیمه نخست امسال، در مجموع پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون مترمکعب گاز از مرز بازرگان به ترکیه صادر کرد.
تعرفه ترجیحی راهکار حضور رقابتی در بازارهای صادراتی
تعرفه ترجیحی راهکار حضور رقابتی در بازارهای صادراتی - رئیس کنفدراسیون صادرات ایران، با اشاره به سیاسی بودن عدم الحاق ایران در سازمان جهانی تجارت، گفت: باید تا زمان الحاق، خلا حضور خود در بازارهای صادراتی را با انعقاد تعرفه‌های ترجیحی، پر کرد.
لندن دو نهاد مهم اتحادیه اروپا را از دست داد
لندن دو نهاد مهم اتحادیه اروپا را از دست داد - لندن میزبانی دائم آژانس اروپایی دارو را به آمستردام و مرکز بانکداری اروپا را به پاریس واگذار کرد؛ این یکی از محکم‌ترین نشانه‌های برگزیت و آماده شدن انگلیس برای ترک اتحادیه اروپا است.
تمدید کاهش تولید، قیمت نفت را افزایش داد/آمریکا رشد قیمتها را کنترل کرد
تمدید کاهش تولید، قیمت نفت را افزایش داد/آمریکا رشد قیمتها را کنترل کرد - در حالی که صادرکنندگان مهم نفت توافق کاهش تولیدات خود را تمدید خواهند کرد، قیمت نفت هم در بازار بالا رفته است.
اصلاحیه ثبت‌سفارش واردات خودرو همچنان در دولت
اصلاحیه ثبت‌سفارش واردات خودرو همچنان در دولت - وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اصلاحیه ثبت سفارش واردات خودرو همچنان در دولت است و تصویب نشده، گفت: مشکل اصلی صنعت کشور در حال حاضر، نبود بازار مناسب برای فروش کالاها است.
دولت برای ارز چاره‌اندیشی کند/یارانه دولت به ۴۰۰هزار سفر آنتالیا در ۶ماهه امسال
دولت برای ارز چاره‌اندیشی کند/یارانه دولت به ۴۰۰هزار سفر آنتالیا در ۶ماهه امسال - رئیس اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر اینکه دولت نباید بیش از حد، اصرار به ثبات نرخ ارز داشته باشد، گفت: باید اجازه داد ارز هم به عنوان یک کالا، قیمتگذاری شده و دولت تنها کنترل و مدیریت کند.
خودتحریمی با اجرای ۳۵ خواسته FATF/ پیغام چینی‌ها به ایران بعد از کاتسا
خودتحریمی با اجرای ۳۵ خواسته FATF/ پیغام چینی‌ها به ایران بعد از کاتسا - عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، با بیان اینکه FATF (گروه مشترک اقدام مالی علیه پولشویی) پایان ۲۰۱۷ را مهلت اجرای ۳۵ خواسته خود از ایران اعلام کرده، گفت: اجرای این خواسته ها نوعی خودتحریمی است.
انتقاد نمایندگان از آشفتگی آماری دولت در مورد نرخ اشتغال
انتقاد نمایندگان از آشفتگی آماری دولت در مورد نرخ اشتغال - اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی در جلسه مشترک با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به آشفتگی آماری درباره نرخ اشتغال انتقاد کردند.
گاز بیش از ۱۰ هزار مشترک زلزله‌زده وصل شد
گاز بیش از ۱۰ هزار مشترک زلزله‌زده وصل شد - گاز سه هزار و ۵۰۰ مشترک شهر ثلاث باباجانی و هفت هزار مشترک شهر سرپل ذهاب در ادامه روند گازدار شدن شهرها و روستاهای آسیب‌دیده زلزله اخیر استان کرمانشاه وصل شد.
کودتا به بورس زیمباوه ۵ میلیارد دلار ضرر زد
کودتا به بورس زیمباوه ۵ میلیارد دلار ضرر زد - بورس زیمباوه به دلیل کودتای نظامی در این کشور، با کاهش ۵ میلیارد دلاری ارزش بازار سهام روبرو شد.
کلیات طرح اصلاح قانون چک تصویب شد
کلیات طرح اصلاح قانون چک تصویب شد - عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از تصویب کلیات طرح اصلاح قانون چک در کمیسیون متبوع خود خبرداد.
گره زدن کار خیر با رفاه دشوار است/ کارآفرین مال اندوز نیست
گره زدن کار خیر با رفاه دشوار است/ کارآفرین مال اندوز نیست - وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: گره زدن کار خیر با رفاه مردم دشوار است ولی این وزارت آمادگی دارد تا با خیرین در این زمینه همکاری کند.
گسیختگی ۴ کیلومتری زمین در پی زلزله سرپل ذهاب/جابه‌جایی گسل غرب
گسیختگی ۴ کیلومتری زمین در پی زلزله سرپل ذهاب/جابه‌جایی گسل غرب - رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از ایجاد گسیختگی طولی ۴ کیلومتری و در پهنای بیش از یک کیلومتر در سطح زمینِ استان کرمانشاه در اثر زلزله سرپل ذهاب خبر داد.
برداشت بی‌رویه ماسه از بستر رودخانه‌ها علت سیلاب‌های ویرانگر است
برداشت بی‌رویه ماسه از بستر رودخانه‌ها علت سیلاب‌های ویرانگر است - رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تأکید بر اهمیت توجه به زیبایی در تولید نیوجرسی گفت: عمر این پیش ساخته های بتنی در ایران کوتاه است و به سرعت تخریب می شوند.
گرانی ۱۵ درصدی نان از فردا/ آرد گران نمی‌شود
گرانی ۱۵ درصدی نان از فردا/ آرد گران نمی‌شود - دبیر ستاد تنظیم بازار از اجرای افزایش ۱۵ درصدی قیمت نان از فردا(یکم آذرماه) خبر داد و گفت: نان از فردا گران می‌شود، اما افزایش آن، تاثیری در قیمت آرد نخواهد داشت.
توافقنامه‌ای با نیوزلند برای واردات کیوی امضا نکرده‌ایم
توافقنامه‌ای با نیوزلند برای واردات کیوی امضا نکرده‌ایم - معاون وزیر جهاد کشاوری در واکنش به سخنان کمیسیونر اروپا مبنی بر امضای توافقنامه بین ایران و نیوزیلند برای واردات کیوی به ایران گفت: ما چنین توافقنامه ای امضا نکردیم.
بهره‌برداری از ۱۰ ایستگاه راه‌آهن تا پایان سال جاری
بهره‌برداری از ۱۰ ایستگاه راه‌آهن تا پایان سال جاری - سرپرست اداره کل ساخت ساختمان‌های راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: در سال جاری ۱۰ ایستگاه راه‌آهن به مساحت ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع به بهره‌برداری می‌رسد.
بدهی شهرداری ها در بازار سرمایه تسویه شد
بدهی شهرداری ها در بازار سرمایه تسویه شد - مدیر عامل فرابورس اعلام کرد : نگرانی بازار سرمایه بابت نکول اوراق شهرداری برطرف شد و همه بدهی شهرداری ها تسویه شد.
پس لرزه؛علت کدر شدن آب/احتمال میکروبی شدن منابع آب کم است
پس لرزه؛علت کدر شدن آب/احتمال میکروبی شدن منابع آب کم است - مدیرکل دفتر بهداشت شرکت آب و فاضلاب کشور گفت:در مناطق زلزله زده نظارت بالایی بر کیفیت آب به لحاظ میکروبی بودن وجود دارد و امکان ورود آلودگی های میکروبی به آن بسیار اندک است.
اولتیماتوم دوباره دولت به دارندگان ارز/ جلسات ارزی عصرانه دولتمردان رونق گرفت
اولتیماتوم دوباره دولت به دارندگان ارز/ جلسات ارزی عصرانه دولتمردان رونق گرفت - وزرا در جلسه عصرانه با عرضه‌کنندگان خرد ارز، می‌خواهند کنترل بازار را بدست گیرند؛غافل از این که چند هفته‌ای هست که اختلال عرضه ارز در بازار، آلارم‌های سوداگری را به صدا درآورده است.
جابه‌جایی پول‌های‌درشت زیر ذره‌بین مبارزه با پولشویی
جابه‌جایی پول‌های‌درشت زیر ذره‌بین مبارزه با پولشویی - اقتصاد‌ ایران > رضا کربلایی: ایران به جنگ پول‌های کثیف ناشی از پولشویی و همچنین تأمین مالی تروریسم می‌رود.
«سعد الحریری» مصر را به مقصد لبنان ترک کرد
«سعد الحریری» مصر را به مقصد لبنان ترک کرد - نخست‎وزیر مستعفی لبنان سه شنبه شب پس از دیدار با رئیس جمهور مصر، قاهره را به سمت بیروت ترک کرد. ادامه...
تداوم انتشار صورت‌های مالی بنیاد مستضعفان
تداوم انتشار صورت‌های مالی بنیاد مستضعفان - بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در 16 سال گذشته صورت های مالی را از طریق تارنمای خود در اختیار عموم قرار داده است.
ارائه گزارش تهاتر بدهی ها و مطالبات دولت به طور دوره ای به وزیر اقتصاد
ارائه گزارش تهاتر بدهی ها و مطالبات دولت به طور دوره ای به وزیر اقتصاد - وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه‌ای ضمن تشریح میزان و نحوه تهاتر بدهی‌ها با مطالبات دولت و ترکیب بانک‌های طلبکار از دولت، ادامه...
ارائه گزارش تهاتر بدهی ها و مطالبات دولت به طور دوره ای به وزیر اقتصاد
ارائه گزارش تهاتر بدهی ها و مطالبات دولت به طور دوره ای به وزیر اقتصاد - تهران- ایرنا-وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه ای ضمن تشریح میزان و نحوه تهاتر بدهی ها با مطالبات دولت و ترکیب بانک های طلبکار از دولت، تصریح کرد: گزارش عملکرد معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور در این خصوص، به طور دوره ای و منظم در اختیار وزیر اقتصاد قرار می گیرد.
پیش بینی700 میلیون مترمربع صادرات کاشی تا افق سال 1400
پیش بینی700 میلیون مترمربع صادرات کاشی تا افق سال 1400 - یزد - ایرنا - رئیس انجمن صنفی تولید کنندگان کاشی و سرامیک ایران با بیان نامناسب بودن صادرات کاشی و سرامیک با توجه به حجم سرمایه گذاری های انجام شده ،گفت: بر اساس سند چشم انداز تدوین شده تا سال 1400، باید صادرات کاشی به ارزش 2 میلیارد دلار به میزان حدود 700 میلیون مترمربع برسد.
دردسر نقد شدن سپرده‌‌های کلان در غیرمجازها
دردسر نقد شدن سپرده‌‌های کلان در غیرمجازها - اقتصاد‌ ایران > درحالی‌که بانک مرکزی از طریق مؤسسه اعتباری کاسپین اقدام به پرداخت یا تعیین تکلیف سپرده‌های مردم نزد تعاونی منحل شده فرشتگان تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان کرده، اما اکثر این سپرده‌گذاران خواستار پرداخت فوری سپرده‌هایشان و البته با دریافت سود هستند.
جزییات تهاتر بدهی‌ها و مطالبات دولت از نظام بانکی/ارائه گزارش دوره‌ای به وزیر
جزییات تهاتر بدهی‌ها و مطالبات دولت از نظام بانکی/ارائه گزارش دوره‌ای به وزیر - وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه‌ای، میزان و نحوه تهاتر بدهی‌ها با مطالبات دولت و ترکیب بانک‌های طلبکار از دولت را، تشریح کرد.
وزیر جهاد کشاورزی فردا به استان کرمانشاه می‌رود
وزیر جهاد کشاورزی فردا به استان کرمانشاه می‌رود - ایلنا: وزیر جهاد کشاورزی به منظور بررسی وضعیت کمک رسانی به بهر برداران آسیب دیده بخش کشاورزی مناطق زلزله زده غرب کشور، صبح فردا عازم استان کرمانشاه می شود.
بیت کوین در روسیه قانونی نمی‌شود
بیت کوین در روسیه قانونی نمی‌شود - وزیر ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه گفت: این کشور، هرگز قانونی‌ کردن پول‌های دیجیتالی مانند بیت‌کوین را در نظر نخواهد داشت. ادامه...
امپراتوری خصولتی‌ها
امپراتوری خصولتی‌ها - «این خصوصی‌سازی نیست»؛ جمله‌ای بود که حسن روحانی تیر امسال درباره اجرای سیاست‌های اصل ٤٤ بر زبان آورد و البته در هیاهوی تعابیر ادامه...
دپوی ۱۰۰۰ دستگاه خودروی وارداتی غیراستاندارد
دپوی ۱۰۰۰ دستگاه خودروی وارداتی غیراستاندارد - رییس سازمان ملی استاندارد ایران از دپوی ۱۰۰۰ دستگاه خودروی وارداتی غیراستاندارد در سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی خبر داد.
شاخص داوجونز چیست؟
شاخص داوجونز چیست؟ - شاخص داوجونز به عنوان یک شاخص پیشرو که نشان‌دهنده چشم‌انداز اقتصادی یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان است در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مشکلات اقتصاد ایران تحریم‌ها نیست؛ تصویب‌هاست
مشکلات اقتصاد ایران تحریم‌ها نیست؛ تصویب‌هاست - امضا می‌کنم، پس هستم. این ادعای یک رئیس و مدیر با نگرش سوداگرانه است. زمانی که کارتابل نامه‌ها، درخواست‌ها، طرح‌ها، قوانین و ادامه...
سقف تسهیلات اوراق خرید مسکن به ۹۰میلیون تومان افزایش یافت
سقف تسهیلات اوراق خرید مسکن به ۹۰میلیون تومان افزایش یافت - عضو هیئت‌‌مدیره بانک مسکن از افزایش سقف تسهیلات اوراق خرید مسکن خبر داد و گفت: امکان جدیدی فراهم شده است که از هفته آینده ادامه...
کمک ۲۰میلیون یورویی اتحادیه اروپا به ایران
کمک ۲۰میلیون یورویی اتحادیه اروپا به ایران - معاون امور مجلس سازمان انرژی اتمی ایران: اتحادیه اروپا ۲۰میلیون یورو به منظور توسعه انرژی ایمن هسته‌ای به ایران پرداخت کرده است.
پرداخت ۵۶۵ میلیارد تومان برای تسهیل امور زلزله زدگان
پرداخت ۵۶۵ میلیارد تومان برای تسهیل امور زلزله زدگان - پیرو دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی، در اجرای ابلاغ معاون اول رئیس جمهور در پی وقوع زلزله در استانهای ایلام و کرمانشاه، تاکنون مبلغ ۵۶۵ میلیارد و ۴۰۰…
تکلیف "حقوق‌های نجومی" مشخص شد
تکلیف "حقوق‌های نجومی" مشخص شد - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات طرح اصلاح قانون مقابله با حقوق‌های نجومی در کمیسیون متبوعش خبر داد.
بیرون از مرز‌ها در جست‌وجوی شغل
بیرون از مرز‌ها در جست‌وجوی شغل - وضعیت نامناسب بازار کار باعث شده بخش بزرگی از جمعیت شاغل کشور بیکار شده یا از جست‌وجو برای یافتن کار دست کشیده‌ و به جمعیت ادامه...
پیشنهاد استاد دانشگاه برای تعیین مستشار آب و خرید چشمه های آب شیرین
پیشنهاد استاد دانشگاه برای تعیین مستشار آب و خرید چشمه های آب شیرین - تهران- ایرنا- رییس انجمن ژئوپلیتیک ایران افزایش پدیده هایی مانند ریزگرد و خشکسالی را پیامد فقدان «دیپلماسی آب» دانست و راه هایی مانند تعیین مستشار آب و خرید چشمه های آب شیرین در کشورهای مختلف را پیشنهاد کرد.
شاخص خط فقر هنوز در کشور تعریف نشده است/ پیش‌بینی خروج ۵۰۰هزار خانوار از چرخه حمایتی
شاخص خط فقر هنوز در کشور تعریف نشده است/ پیش‌بینی خروج ۵۰۰هزار خانوار از چرخه حمایتی - معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: شاخص هایی برای فقر در حیطه بین المللی داریم به طور مثال افرادی که روزانه یک تا دو دلار درآمد دارند اما…
رییس جمهور ۲ قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد
رییس جمهور ۲ قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد - حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور در نامه‌ های جداگانه ای به قوه قضائیه و وزارتخانه های دادگستری و صنعت،‌معدن و تجارت، 2 قانون مصوب مجلس شورای…
سقوط تاریخی ارزش لیر در پی تعویق دادگاه رضا ضراب
سقوط تاریخی ارزش لیر در پی تعویق دادگاه رضا ضراب - بعد از اعلام خبر تعویق دادگاه رضا ضراب، تاجر ایرانی-ترکیه‌ای در آمریکا و همین طور تغییر بعضی مقررات بانکی در ترکیه، ارزش پول این کشور به پایین‌ترین میزان…
تعرفه ترجیحی راهکار حضور رقابتی در بازارهای صادراتی
تعرفه ترجیحی راهکار حضور رقابتی در بازارهای صادراتی - رییس کنفدراسیون صادرات با بیان اینکه مسائل سیاسی مانع ازپیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی است، گفت:باید تا زمان الحاق به این ادامه...
گام حساب‌شده برای قطع یارانه‌ها
گام حساب‌شده برای قطع یارانه‌ها - متاسفانه شرایط اقتصاد کشور ما الان به گونه‌ای است که ما در وضعیت مناسبی به سر نمی‌بریم تا بحث قطع یارانه‌های نقدی را مطرح کنیم. ادامه...
معاون وزیر صنعت: تغییر مدیرعامل سایپا بر اساس لایحه اصلاح قانون تجارت بوده است
معاون وزیر صنعت: تغییر مدیرعامل سایپا بر اساس لایحه اصلاح قانون تجارت بوده است - تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایدرو گفت: تصمیم به تغییر مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا هیچ ارتباطی به وزارت صنعت، معدن و تجارت نداشته و جابجایی صورت گرفته براساس لایحه اصلاح قانون تجارت بوده است .
اختصاص 565 میلیارد تومان به منظور امداد رسانی به زلزله زدگان
اختصاص 565 میلیارد تومان به منظور امداد رسانی به زلزله زدگان - پیرو دستور وزیر اقتصاد، در اجرای ابلاغ معاون اول رئیس جمهور مبلغ 565 میلیارد و 400 میلیون تومان برای امدادرسانی به زلزله زدگان به دستگاه‌های ذیربط پرداخت شد..
تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت نفت/سود سهام عدالت دقیقا چه زمانی واریز می شود؟
تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت نفت/سود سهام عدالت دقیقا چه زمانی واریز می شود؟ - حذف انرژی یارانه ای برای تولید سیمان و آزاد شدن واردات برنج از مهمترین عناوین اقتصادی امروز بوده است.
صدور 5.4 میلیارد مترمکعب گاز به ترکیه در نیمه نخست امسال
صدور 5.4 میلیارد مترمکعب گاز به ترکیه در نیمه نخست امسال - مدیرعامل شرکت انتقال گاز گفت: ایران در نیمه نخست امسال در مجموع پنج میلیارد و 400 میلیون مترمکعب گاز از مرز بازرگان به ترکیه ادامه...