دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ / Monday, 22 October, 2018

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

خبر خوش نفتی برای اقتصاد ایران
خبر خوش نفتی برای اقتصاد ایران - روز شلوغ دولت و مجلس،امروز با خبری خوش برای اقتصاد و سیاست ایران به پایان نزدیک شد، عقب نشینی آشمار آمریکا از مواضعش برای صفر کردن صادرات نفت ایران.
دو مدیرکل جدید بانک مرکزی منصوب شدند
دو مدیرکل جدید بانک مرکزی منصوب شدند - رییس کل بانک مرکزی طی احکامی جداگانه، مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری و نیز مدیرکل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی را منصوب کرد.
جزئیات تامین سوخت زائران اربعین/استقرار ۱۲ جایگاه سیار در چهار نقطه مرزی
جزئیات تامین سوخت زائران اربعین/استقرار ۱۲ جایگاه سیار در چهار نقطه مرزی - مدیرعملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از آمادگی کامل کارکنان و تجهیز امکانات این شرکت برای سوخت‌رسانی به زائران اربعین حسینی خبر داد.
پرداخت ۴۰ هزار فقره تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در سال های اخیر
پرداخت ۴۰ هزار فقره تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در سال های اخیر - مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن گفت: در سال های اخیر بیش از ۴۰ هزار فقره تسهیلات نوسازی بافت فرسوده پرداخت شده است.
نفت مسجد سلیمان در راه شمال کشور
نفت مسجد سلیمان در راه شمال کشور - بر اساس برنامه شرکت ملی نفت ایران، به‌زودی بخشی از نفت خام تولیدی میدان‌های حوزه مسجدسلیمان به منظور تامین خوراک، به پالایشگاه‌های شمالی کشور ارسال می‌شود.
شرط آمریکا برای اعطای معافیت به خریداران نفت ایران
شرط آمریکا برای اعطای معافیت به خریداران نفت ایران - اقتصادنیوز؛ استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: خریداران نفت ایران باید بیشتر از رقم ۲۰ درصدی که در سال های۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ ملزم بودند، واردات نفت ایران را کاهش دهند تا بتوانند از معافیت های آمریکا برخوردار شوند.
ماجرای مخالفت بانک مرکزی با بورس ارز
ماجرای مخالفت بانک مرکزی با بورس ارز - اقتصاد‌ ایران > رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن انتقاد شدید از بانک مرکزی، بازار ثانویه ارز را ناکارا دانست و اعلام کرد: عاملی که موجب شد بورس ارز تاسیس نشود مقاومت‌های سنتی در بدنه بانک مرکزی بود.
شرط اصلاح نظام بانکی
شرط اصلاح نظام بانکی - اقتصاد‌ ایران > خبر: اعضای شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی در جلسه دیروز، بر حمایت از اقدامات بانک مرکزی در زمینه اصلاح نظام بانکی تأکید کردند و البته بانک مرکزی نیز موظف شد که پیشنهادهای اجرایی برای اصلاح نظام بانکی را به جلسه سران ارائه کند.
شرط آمریکا برای اعطای نفت به خریداران نفت ایران
شرط آمریکا برای اعطای نفت به خریداران نفت ایران - اقتصادنیوز؛ استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: خریداران نفت ایران باید بیشتر از رقم ۲۰ درصدی که در سال های۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ ملزم بودند، واردات نفت ایران را کاهش دهند تا بتوانند از معافیت های آمریکا برخوردار شوند.
نرخ یورو در سامانه نیما ۹ هزار و ۴۱۴ تومان اعلام شد
نرخ یورو در سامانه نیما ۹ هزار و ۴۱۴ تومان اعلام شد - بانک مرکزی میزان تامین ارز برای واردات و مجموع فروش ارز حاصل از صادرات را تا پایان معاملات روز یک شنبه ۲۹ مهرماه اعلام کرد.
مجوز ایران برای صادرات محصولات کشاورزی با منشاء گیاهی به ویتنام
مجوز ایران برای صادرات محصولات کشاورزی با منشاء گیاهی به ویتنام - مدیرکل دفتر امور بین الملل و سازمان های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی از درج نام جمهوری اسلامی ایران در فهرست کشورهای مجاز به صادرات محصولات کشاورزی با منشاء گیاهی به ویتنام خبر داد.
جمهوری آذربایجان میزبان نشست کمیته وزارتی اوپک و غیر اوپک
جمهوری آذربایجان میزبان نشست کمیته وزارتی اوپک و غیر اوپک - باکو سال آینده میلادی میزبانی نشست کمیته وزارتی اوپک و غیر اوپک را بر عهده خواهد داشت.
افزایش ۶ درصدی خرید تضمینی گندم/رکورد تولید کلزا در کشور شکسته شد
افزایش ۶ درصدی خرید تضمینی گندم/رکورد تولید کلزا در کشور شکسته شد - وزیر جهاد کشاورزی از افزایش تولید و رشد ۶ درصدی خرید تضمینی گندم در سال جاری خبر داد و گفت که در زراعت کلزا هم با تولید ۳۴۰ هزار تن در سال جاری رکورد تولید پس از ۱۰ سال شکسته شد.
تردد رایگان ریل باس خرمشهر - شلمچه آغاز شد
تردد رایگان ریل باس خرمشهر - شلمچه آغاز شد - به‌منظور جابجایی سریع‌تر زائرین در ایام اربعین حسینی (ع) یک رام قطار مسافری ریل باس در مسیرخرمشهر – شلمچه و بالعکس حرکت خواهد داشت.
بیانیه پایانی نشست FATF درباره ایران+متن کامل
بیانیه پایانی نشست FATF درباره ایران+متن کامل - اقتصادنیوز؛ گروه ویژه اقدام مالی (FATF) روز جمعه ۱۹ اکتبر با صدور بیانیه‌ای در پایان نشست اکتبر خود، مهلت ایران برای اجرای تعهدات خود و همچنین تعلیق اقدامات مقابله ای علیه کشورمان را به مدت چهار ماه دیگر یعنی تا ماه فوریه ۲۰۱۹ مصادف با اواخر بهمن ماه امسال…
ایران در فهرست صادرکنندگان محصول کشاورزی به ویتنام قرار گرفت
ایران در فهرست صادرکنندگان محصول کشاورزی به ویتنام قرار گرفت - تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر امور بین الملل و سازمان های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی گفت: وزارت کشاورزی و توسعه روستایی ویتنام به طور رسمی اعلام کرد درخواست جمهوری اسلامی ایران برای ثبت در فهرست کشورهای مجاز به صادرات محصولات کشاورزی با منشاء گیاهی تایید شده است.
کاهش قیمت دلار به ۱۳۸۰۰ تومان | سکه ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
کاهش قیمت دلار به ۱۳۸۰۰ تومان | سکه ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان - تجاری - مالی > همشهری آنلاین: سکه طرح جدید بهار آزادی روز یکشنبه ۲۹ مهر ماه در بازار تهران با ۱۰۰ هزار تومان افزایش ۴ میلیون و ۳۰۰ تومان و دلار بدون تغییر ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان داد و ستد شد.
مسکن مهرهای بدون متقاضی خریدار پیدا کرد | جزئیات توسعه شهرهای جدید
مسکن مهرهای بدون متقاضی خریدار پیدا کرد | جزئیات توسعه شهرهای جدید - مسکن > همشهری آنلاین: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در پی افزایش قیمت ملک، استقبال از واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر افزایش یافته است.
افزایش ۸ درصدی درآمدهای مالیاتی
افزایش ۸ درصدی درآمدهای مالیاتی - تجاری - مالی > همشهری آنلاین: رئیس سازمان امور مالیاتی از افزایش هشت درصدی درآمدهای مالیاتی و وصول ۵۳ هزار میلیارد تومانی آن خبر داد و گفت: در چهار - پنج سال آینده سامانه‌های نظام مالیاتی به قدری قوی خواهند شد که خودمان اظهارنامه تولید و به مؤدیان اعلام می‌کنیم.
رضا رحمانی کیست؟
رضا رحمانی کیست؟ - محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورخه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ از سِمَت خود استعفا داد و کنار رفت. وزیری که در یک سال و اندی وزارت خود حواشی بسیاری را پشت سر گذاشت. در مورخه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ رئیس جمهور، رضا رحمانی را به عنوان گزینه پیشنهادی دولت جهت تکیه زدن به صندلی وزارتخانه صمت به مجلس معرفی کرد. گزینه پیشنهادی دولت برای دریافت کلید ساختمان سمیه کیست؟
قدرت اقتصادی پایتخت 10.5 میلیارد دلار کسری دارد/ اقتصاد ایران بدون درآمدهای نفتی حرفی برای گفتن ندارد
قدرت اقتصادی پایتخت 10.5 میلیارد دلار کسری دارد/ اقتصاد ایران بدون درآمدهای نفتی حرفی برای گفتن ندارد - حکایت این روزهای اقتصادی ایران بسیار پیچیده و درهم‌تنیده است. راه‌هایی که رفته‌ایم  مسلماً چندان ما را به مقصود و هدف نزدیک نکرده است، بلکه گاهی از آن دور نیز شده‌ایم. اگرچه که بخشی از اهداف نیز از ابتدا چندان روشن و مورد وفاق، اجماع و اقناع جامعه نبوده است.
هیچ گونه خطایی در اپلیکیشن «بله» وجود ندارد/ ثبت نام 40 هزار نفر برای دریافت ارز زیارتی اربعین
هیچ گونه خطایی در اپلیکیشن «بله» وجود ندارد/ ثبت نام 40 هزار نفر برای دریافت ارز زیارتی اربعین - ایلنا: خاتونی اظهار داشت: از بامداد امروز که ما ثبت نام را شروع کردیم تا ساعت 5 صبح تقریبا 150 نفر ثبت نام کرده بودند که پس از این ساعت آمار شروع به افزایش داشت به…
آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟
آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟ - با استعفای دیروز آخوندی، منطقی آن است وزیر پرحاشیه راه و شهرسازی بعد از گذشت ۵سال از زمان پذیرش منصب وزارت، کارنامه خود را در دو حوزه تحت هدایت خود منتشر کند، این موضوع زمانی اهمیت دو چندان می‌یابد که نام ایشان به عنوان یکی از گزینه‌های شهرداری تهران مطرح است.
تأخیر در انتخاب و رای اعتماد به وزیر، تبعات اجرایی دارد
تأخیر در انتخاب و رای اعتماد به وزیر، تبعات اجرایی دارد - تهران- ایرناپلاس- به گفته معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گزینه پیشنهادی این وزارتخانه توجه ویژه‌ای به ابعاد اجتماعی، نقش مشارکت مردم در اقتصاد و گسترش و تقویت تعاونی‌ها به‌عنوان یکی از راهکارهای برون‌رفت از شرایط فعلی دارد که می‌تواند در این شرایط به کشور کمک کند.
هیچ گونه خطایی در اپلیکیشن «بله» وجود ندارد/ ثبت نام 40 هزار نفر برای دریافت ارز زیارتی
هیچ گونه خطایی در اپلیکیشن «بله» وجود ندارد/ ثبت نام 40 هزار نفر برای دریافت ارز زیارتی - ایلنا: خاتونی اظهار داشت: از بامداد امروز که ما ثبت نام را شروع کردیم تا ساعت 5 صبح تقریبا 150 نفر ثبت نام کرده بودند که پس از این ساعت آمار شروع به افزایش داشت به…
گزارشگر ویژه سازمان ملل: تحریم‌هایی که به شهروندان ایران آسیب می‌زند، باید هرچه سریع‌تر متوقف شود
گزارشگر ویژه سازمان ملل: تحریم‌هایی که به شهروندان ایران آسیب می‌زند، باید هرچه سریع‌تر متوقف شود - اقتصادنیوز؛ ادریس الجزایری، گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره تاثیرات تحریم‌ بر بهره‌مندی از حقوق بشر با ابراز نگرانی درباره تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران که از ماه نوامبر اعمال خواهد شد، تاکید کرد: تحریم‌هایی که به شهروندان و مردم آسیب می‌زند، باید هرچه…
بازار مسکن دوباره به راکد می‌شود؟+جدول قیمت
بازار مسکن دوباره به راکد می‌شود؟+جدول قیمت - اقتصادنیوز : نبض بازار معاملات مسکن در چند روز اخیر کند شده و تب و تاب اوایل مهر ماه نیز در بازار به چشم نمی‌خورد.
انتصاب‌های جدید در حوزه نظارت
انتصاب‌های جدید در حوزه نظارت - رییس کل بانک مرکزی طی احکامی جداگانه، مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری و نیز مدیرکل مقررات، مجوز‌های بانکی و مبارزه با پولشویی را منصوب کرد.
خواب یک روزه در بازار بین بانکی/ خریداران خودرو کیا بخوانند/ شاخص بورس رشد کرد
خواب یک روزه در بازار بین بانکی/ خریداران خودرو کیا بخوانند/ شاخص بورس رشد کرد - طی ۲۴ ساعت گذشته اخباری در خصوص ارز بین بانکی، قیمت خودرو و شاخص بورس در خبرگزاری میزان منتشر شده است.
برنامه ساماندهی «صندوق تعاون روستاییان ایرانیان» از برنامه‌های محوری سازمان تعاون روستایی است.
برنامه ساماندهی «صندوق تعاون روستاییان ایرانیان» از برنامه‌های محوری سازمان تعاون روستایی است. - ایلنا: معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: برنامه ساماندهی «صندوق تعاون روستاییان ایرانیان» از برنامه‌های محوری سازمان تعاون روستایی است.