چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ / Wednesday, 22 November, 2017

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

اختلال در خط لوله کانادا به آمریکا، قیمت نفت را بالا برد
اختلال در خط لوله کانادا به آمریکا، قیمت نفت را بالا برد - قیمت نفت صبح چهارشنبه به دلیل قطع خط لوله کانادا به آمریکا و کاهش چشمگیر موجودی انبارهای نفت آمریکا، بالا رفت. ادامه...
ارزش اقتصاد اینترنت موبایل ترکیه در سال 2016 با 18 درصد افزایش به 26 میلیارد دلار بالغ گردید.
ارزش اقتصاد اینترنت موبایل ترکیه در سال 2016 با 18 درصد افزایش به 26 میلیارد دلار بالغ گردید. - بر این اساس، سهم سیستم عامل اندروید از این درآمد معادل 13.6 میلیارد دلار اعلام گردیده که معادل 2.1 درصد از درآمد ملی ترکیه را ادامه...
افزایش قیمت نفت با کاهش شدید صادرات نفت کانادا به آمریکا
افزایش قیمت نفت با کاهش شدید صادرات نفت کانادا به آمریکا - روز چهارشنبه قیمت نفت افزایش یافت. این در حالی است که در اواخر روز سه شنبه، قیمت نفت افزایش یافته بود و به بشکه ای ۶۲.۵۷ دلار رسید. دلیل افزایش قیمت نفت، کاهش میزان صادرات خط لوله ی نفت خام کانادا به آمریکا و تاثیر آن در کاهش میزان ذخایر نفت خام آمریکا عنوان شده است. همچنین، انتظارات در خصوص تمدید قرارداد کاهش تولید اوپک در پایان ماه جاری میلادی در افزایش قیمت ها تاثیر داشته است.
حریم گسل های شهر تهران مشخص شد
حریم گسل های شهر تهران مشخص شد - تهران-ایرنا- رئیس بخش زلزله شناسی مهندسی و خطر پذیری مرکز تحقیقات راه و شهر سازی با بیان اینکه حریم گسل های شهر تهران مشخص شد، گفت:برای 18 کلانشهر ایران ردیف بودجه ای برای اعمال حریم گسل ها در نظر گرفته شده است.
شاخص بورس پس از 4 سال وارد کانال 89 هزار واحدی شد
شاخص بورس پس از 4 سال وارد کانال 89 هزار واحدی شد - تهران- ایرنا- شاخص بورس امروز (چهارشنبه) با 564 واحد رشد پس از حدود چهار سال، بار دیگر وارد کانال 89 هزار شد و در جایگاه 89 هزار و 339 واحدی قرار گرفت.
کرباسیان ابقا شد
کرباسیان ابقا شد - وزیر صنعت ، مهدی کرباسیان را در سمت معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ابقا کرد.
امضای ۱۰ قرارداد جدید نفتی در سال ۹۶ منتفی شد
امضای ۱۰ قرارداد جدید نفتی در سال ۹۶ منتفی شد - موضوع "امضای ۱۰ قرارداد جدید نفتی در سال ۹۶" به طور کل منتفی شده و تنها مذاکرات برای امضای دو یا سه قرارداد به صورت جدی در حال انجام است.
سه چالش اقتصاد ایران و راه برون‌‌‌ رفت از آن/ ضرورت برداشتن موانع پیش روی تعاونی‌‌ها
سه چالش اقتصاد ایران و راه برون‌‌‌ رفت از آن/ ضرورت برداشتن موانع پیش روی تعاونی‌‌ها - دبیرکل اتاق تعاون ایران با تشریح چالش‌های اقتصاد ایران، گفت: تنها راه برون رفت اقتصاد از معضل دولتی بودن و نفتی بودن اقتصاد، حرکت به سمت فعالیتهای مردمی و…
قانون تجارت ایران از «کد تجاری ناپلئون» ریشه گرفته است/ برای اصلاح قانون می‌توان از اصل ۸۵ بهره گرفت
قانون تجارت ایران از «کد تجاری ناپلئون» ریشه گرفته است/ برای اصلاح قانون می‌توان از اصل ۸۵ بهره گرفت - مدیر مطالعه لایحه قانون تجارت گفت: قانون تجارت در کد تجاری ناپلئون مصوب ١٨٠٧ میلادی و قانون اداره تصفیه در قانون فدرال سوییس مصوب ١٨٧٠ میلادی ریشه داشته و با من ...
80 میلیون مترمکعب ورودی سدهای تهران/ ماملو و لتیان بیشترین و طالقان دارای کمترین ورودی آب
80 میلیون مترمکعب ورودی سدهای تهران/ ماملو و لتیان بیشترین و طالقان دارای کمترین ورودی آب - ایلنا: حجم آب های ورودی به سدهای تهران بر اساس آخرین اطلاعات شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای سال آبی تا 24 آبان‌ماه جاری، بیش از 80 میلیون مترمکعب بوده است.
وضعیت کنونی امکان رقابت در بازار خودرو را از بین برده است
وضعیت کنونی امکان رقابت در بازار خودرو را از بین برده است - ایلنا: مرشد سلوک گفت: وقتی که شرایط این گونه است هیچ رقابتی برای خودروی داخلی ایجاد نمی‌شود.
نباید حق انتخاب مصرف کننده را محدود کرد
نباید حق انتخاب مصرف کننده را محدود کرد - ایلنا: قیصر زاده گفت: بلاتکلیفی سبب شده که فعالیت را با ارائه خدمات پس از فروش ادامه دهیم.
ابلاغ تصمیمات جدید دولت در راستای تحقق دولت الکترونیک و اصلاح نظام اداری کشور
ابلاغ تصمیمات جدید دولت در راستای تحقق دولت الکترونیک و اصلاح نظام اداری کشور - ایلنا: معاون اول رئیس جمهور تصمیمات جدید دولت در راستای تحقق دولت الکترونیک و اصلاح نظام اداری کشور را به دستگاههای اجرایی ابلاغ کرد.
حباب سکه می‌ترکد؟
حباب سکه می‌ترکد؟ - در روزهای اخیر قیمت سکه در بازار تفاوت معناداری با قیمت واقعی آن پیدا کرده و حباب بی سابقه بیش از ۲۰۰ هزار تومانی را به قیمت سکه تحمیل کرده است اما سوال اساسی این است که چه عواملی زمینه‌ساز این وضعیت عدم تعادل و غیر منطقی در بازار شده و چه زمانی این حباب قیمت از بین می‌رود.
پرداخت سپرده‌های "افضل توس" و "وحدت" ۱۰۰ میلیونی می‌شود
پرداخت سپرده‌های "افضل توس" و "وحدت" ۱۰۰ میلیونی می‌شود - در جریان تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تعاونی‌های منحله افضل توس و وحدت به زودی و بر اساس تصمیم کمیته سه نفره سران قوا، سقف پرداختی‌ها از سه به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد همچنین مابقی سپرده‌گذاران کلان نیز می‌توانند تا ۱۰۰ میلیون تومان را دریافت کنند.
کاهش شدید لیر ترکیه در برابر دلار و یورو
کاهش شدید لیر ترکیه در برابر دلار و یورو - طبق اعلام بانک مرکزی ترکیه، ارزش لیر در برابر یورو و دلار آمریکا به پایین‌ترین رکورد رسید.
اگر نیاز باشد فرودگاه جدید می‌سازیم/ فقط یک فرودگاه سودده داریم
اگر نیاز باشد فرودگاه جدید می‌سازیم/ فقط یک فرودگاه سودده داریم - مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و خدمات ناوبری هوایی ایران اعلام کرد: دستور و مصوبه ساخت فرودگاه جدید باید از سوی دولت ابلاغ شود، اما در صورت وجود نیاز و تقاضا از سوی مردم با تایید دولت فرودگاه جدید نیز در ایران ساخته خواهد شد.
گزارش رویترز از تخفیف‌های ایران برای مشتریان نفت آسیایی
گزارش رویترز از تخفیف‌های ایران برای مشتریان نفت آسیایی - ایران تلاش می‌کند مشتریان نفتش در آسیا را حفظ کند و امیدوار است با کاهش قیمت، جذابیت نفت خود در مقایسه با سایر گریدهای خاورمیانه‌ای را حتی با وجود تهدید تحریم‌های بیشتر آمریکا افزایش دهد.
طلای جهانی روی ۱۲۸۰ دلار ایستاد
طلای جهانی روی ۱۲۸۰ دلار ایستاد - طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی در شرایطی که سرمایه‌گذاران در آستانه انتشار جزئیات آخرین نشست بانک مرکزی آمریکا محتاط مانده بودند، تغییر قیمت چندانی نداشت.
مخالفت گازپروم با تمدید توافق کاهش تولید نفت
مخالفت گازپروم با تمدید توافق کاهش تولید نفت - در حالی که گفته می‌شود اوپک تمایل دارد توافق کاهش تولید نفت را به مدت ۹ ماه دیگر تمدید کند، به نظر می‌رسد برخی از تولیدکنندگان روسی تمایل چندانی برای همراهی در این اقدام ندارند.
خودروسازان به سمت توسعه زنجیره تامین حرکت کنند
خودروسازان به سمت توسعه زنجیره تامین حرکت کنند - یک کارشناس صنعت خودرو گفت: صنعت خودرو باید به سمت امضای قراردادهای همکاری های بین المللی در زمینه قطعه سازی و توسعه شبکه تامین قطعات حرکت کند.
فعالیت های حوزه IT شش برابر شود
فعالیت های حوزه IT شش برابر شود - رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با اشاره به سرمایه گذاری 3.5 تریلیون دلاری دنیا در حوزه آی تی گفت: در دنیا نسبت IT به CT در حدود 60 به 40 است در حالی که این رقم در ایران به صورت 80 درصد CT و 20 درصد IT است.
افزایش قیمت‌ نفت درپی کاهش واردات آمریکا
افزایش قیمت‌ نفت درپی کاهش واردات آمریکا - قیمت‌های نفت روز چهارشنبه درپی مختل شدن فعالیت خط لوله نفت کانادایی به آمریکا که ذخایر نفت این کشور را با کاهش بیشتری روبه‌رو ساخت و همچنین تحت تاثیر انتظارات برای تمدید کاهش تولید اوپک و غیراوپک، افزایش یافت.
مردم همچنان چشم‌ به راه باکیفیت شدن نان ...
مردم همچنان چشم‌ به راه باکیفیت شدن نان ... - قیمت انواع نان پس از سه سال، از امروز با افزایش ۱۵ درصدی فروخته می‌شود اما افزایش کیفیت نان همچنان خواسته اصلی مردم است که البته در این باره هنوز نانوایان و مسئولان وعده‌ای نداده‌اند.
اولین واکنش آخوندی؛ قضاوت یکسان درباره طرح بزرگ مسکن مهر انصاف نیست
اولین واکنش آخوندی؛ قضاوت یکسان درباره طرح بزرگ مسکن مهر انصاف نیست - وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که قیمت ساخت مسکن مهر باعث شد برخی سازندگان از پایداری بنا بزنند، گفت: در سر پل ذهاب، ۵۶۰ واحد آسیب‌ دیده که به نظر می‌رسد هر واحد ۳۰میلیون تومان آسیب ‌دیده است.
حضور اکیپ‎های صندوق بیمه کشاورزی برای برآورد خسارت در مناطق زلزله زده کرمانشاه
حضور اکیپ‎های صندوق بیمه کشاورزی برای برآورد خسارت در مناطق زلزله زده کرمانشاه - در پی زمین لرزه اخیر در استان کرمانشاه، اکیپ های تخصصی بررسی خسارت در مناطق آسیب دیده حضور یافته و در حال انجام فرآیند بررسی خسارات وارده به بیمه گذاران هستند.
گرانی نان صدای مجلس را درآورد
گرانی نان صدای مجلس را درآورد - نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه  افزایش قیمت نان اجحافی بزرگ در حق مردم است، گفت: افزایش قیمت‌ها در کشور به صورت خزنده در حال حرکت است و مردم را خرد می‌کند. آیا وزیر اقتصاد و سایر مسئولان اقتصادی کشور متوجه این امر نیستند؟
محاکمه غیابی خاوری و سه متهم دیگر در دادگاه انقلاب
محاکمه غیابی خاوری و سه متهم دیگر در دادگاه انقلاب - جلسه رسیدگی به پرونده «محمودرضا خاوری» مدیرعامل وقت بانک ملی و یکی از متهمان پرونده موسوم به فساد بزرگ بانکی و سه متهم دیگر پرونده روز سه شنبه - 30 آبان ماه -…
به جز فرودگاه امام‌خمینی هیچ فرودگاهی در کشور سودآور نیست
به جز فرودگاه امام‌خمینی هیچ فرودگاهی در کشور سودآور نیست - مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و خدمات ناوبری هوایی ایران اعلام کرد: دستور و مصوبه ساخت فرودگاه جدید باید از سوی دولت ابلاغ شود، اما در صورت وجود نیاز و تقاضا از…
انهدام ۱۰۰تن نوشیدنی و لوازم آرایشی قاچاق
انهدام ۱۰۰تن نوشیدنی و لوازم آرایشی قاچاق - سازمان اموال تملیکی از انهدام ۱۰۰ تن انواع نوشیدنی قاچاق، لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد خوراکی فاقد مجوز های مصرف خبر داد.
وزیر اقتصاد مجبور به ارائه توضیح به رئیس‌جمهور شد/ گمرک بررسی کننده پرونده است
وزیر اقتصاد مجبور به ارائه توضیح به رئیس‌جمهور شد/ گمرک بررسی کننده پرونده است - بازتاب گسترده شناسایی و کشف ۱۱۲۸ کانتینر کالای قاچاق در روزهای اخیر باعث شد، رئیس کل گمرک و وزیر اقتصاد با نامه نگاری‌های جداگانه به رئیس‌جمهور ماجرا و اقدامات انجام شده را تشریح کنند.
بازار سکه تشنه سکه است/ بی‌عملی بانک مرکزی با وجود وظایف قانونی
بازار سکه تشنه سکه است/ بی‌عملی بانک مرکزی با وجود وظایف قانونی - با وجود نیاز شدید بازار به عرضه سکه و حباب ایجاد شده در بازار و صراحت ماده ۱۱ قانون پولی و بانکی مبنی بر وظیفه بانک مرکزی در حوزه نظارت بر معاملات و تنظیم مقررات مربوط به این معاملات، بانک مرکزی تاکنون هیچ اقدامی برای کنترل بازار نکرده است.
آمار کاربران ایرانی اینستاگرام اعلام شد/ عضویت ۷.۵ میلیون نفر از جمعیت ۱۶ تا ۳۵ ساله‌ مردم ایران در اینستاگرام
آمار کاربران ایرانی اینستاگرام اعلام شد/ عضویت ۷.۵ میلیون نفر از جمعیت ۱۶ تا ۳۵ ساله‌ مردم ایران در اینستاگرام - ایلنا: آمار کاربران ایرانی اینستاگرام از سوی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی اعلام شد.
بهای دلار در مدار صعود/ عبور مجدد دلار از کانال ۴۱۰۰ تومان
بهای دلار در مدار صعود/ عبور مجدد دلار از کانال ۴۱۰۰ تومان - ایلنا: در بازار امروز اول اذر ماه بهای دلار آمریکا کانال ۴۱۰۰ تومان را رد کرد.
افزایش بهای سکه تصویر امام در اولین روز از آذر ماه
افزایش بهای سکه تصویر امام در اولین روز از آذر ماه - ایلنا: در بازار امروز اول آذرماه 96 بهای سکه تصویر امام به 1 میلیون و 445 هزار تومان رسید این در حالی است که روز گذشته قیمت سکه تصویر امام 1 میلیون و 423 هزار تومان ب…
تصویب 767 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات برای مناطق زلزله زده / پرداخت کمک های بلاعوض برای واحد های مسکونی از هفته آینده
تصویب 767 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات برای مناطق زلزله زده / پرداخت کمک های بلاعوض برای واحد های مسکونی از هفته آینده - تابش گفت: هیات دولت 767 میلیارد و 500 میلیون تسهیلات با سود 4 درصد برای واحد های مسکونی خسارت دیده در مناطق زلزله زده را به تصویب رسانده که به زودی پرداخت آن ها آغاز می شود.
سکه طرح قدیم بالا رفت / دلار چهار هزار و 106 تومان
سکه طرح قدیم بالا رفت / دلار چهار هزار و 106 تومان - سکه طرح قدیم، یک میلیون و 436 هزار و 100 تومان و سکه طرح جدید یک میلیون و 352 هزار تومان به فروش رسید.
حباب سکه می‌ترکد؟
حباب سکه می‌ترکد؟ - در روزهای اخیر قیمت سکه در بازار تفاوت معناداری با قیمت واقعی آن پیدا کرده و حباب بی‌سابقه بیش از ۲۰۰ هزار تومانی را به قیمت سکه ادامه...
جولان زعفران‌های تقلبی در بازار/ از گوشت گاو تا عسل و چربی
جولان زعفران‌های تقلبی در بازار/ از گوشت گاو تا عسل و چربی - عضو شورای ملی زعفران درباره جولان زعفران‌های تقلبی در بازار هشدار داد و گفت: دستگاه‌های نظارتی باید بر این مساله نظارت کنند. ادامه...
بورس آذرماه را با کانال شکنی آغاز کرد/ ۱۶۱ واحد تا فتح قله تاریخی ۸۹ هزار و ۵۰۰ واحد
بورس آذرماه را با کانال شکنی آغاز کرد/ ۱۶۱ واحد تا فتح قله تاریخی ۸۹ هزار و ۵۰۰ واحد - شاخص کل بورس که روز گذشته توانسته بود با حمایت نماد معاملاتی فولاد به سطح 89 هزار واحد نزدیک شود، امروز نیز تحت تاثیر مثبت نماد فولاد قرار گرفت و بالاخره به کانال جدید وارد شد تا در نهایت در آخرین روز کاری هفته و همچنین اولین روز از آذرماه، تنها 161 واحد تا رسیدن به قله ثبت شده شاخص در تاریخ پانزدهم دیماه 1392 فاصله داشته باشد. همچنین در بازار فرابورس نیز شاهد رشد 4.7 واحدی شاخص و رسیدن به رقم 1017…
بازار جهانی طلا کساد است
بازار جهانی طلا کساد است - تهران-ایرنا- بازار جهانی طلا صبح چهارشنبه کساد بود و سطح قیمت ها تغییر چندانی نداشت، زیرا سرمایه گذاران منتظر انتشار صورتجلسه آخرین نشست بانک مرکزی آمریکا هستند که ممکن است در آن به سیاست پولی این بانک در آینده اشاره شده باشد.
تولید مسکن یک سوم تقاضا + قیمت
تولید مسکن یک سوم تقاضا + قیمت - آمار نشان می دهد هم اکنون تولید مسکن به یک سوم میزان تقاضا رسیده است؛ از سوی دیگر در شرایطی که از بهار سال جاری بازار مسکن آماده ورود به دوران پیش رونق بود با وقفه تعویق تصمیم‌گیری برای ساخت و ساز از سمت عرضه مواجه شد.
دلار مبادله‌ای همچنان ۳۵۲۳ تومان است
دلار مبادله‌ای همچنان ۳۵۲۳ تومان است - دلار مبادله‌ای در چند روز گذشته در رنج قیمتی ۳۵۲۳ تومان باقی مانده است
استارت تعمیرات نیروگاه‌ها زده شد
استارت تعمیرات نیروگاه‌ها زده شد - بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال جاری بایستی ۸۸ هزار و ۱۵۰ مگاوات تعمیرات نیروگاهی در سطح کشور صورت بگیرد، و تاکنون نیز باید ۲۹ هزار و ۶۲۸ مگاوات از نیروگاه‌های کشور تحت تعمیر قرار می‌گرفت که تا به این لحظه تعمیرات ۳۰ هزار و ۵۰۸ مگاوات از نیروگاه‌ها انجام شده ست.
ناگفته‌هایی درباره افت رتبه کسب‌وکار ایران/ جنگ پارتیزانی می‌کنیم!
ناگفته‌هایی درباره افت رتبه کسب‌وکار ایران/ جنگ پارتیزانی می‌کنیم! - حسین میرشجاعیان می‌گوید افت چهار پله‌ای رتبه ایران در موضوع کسب‌وکار به این دلیل رخ داده که برخی کشورهای دیگر با سرعت بیشتری در حال پیگیری اصلاحات لازم در پروسه‌های اداری خود هستند. با این حال این نکته هم هست که بخش خصوصی ایران که گزارشگر وضعیت ایران به بانک جهانی است، به پرسشنامه‌های این نهاد منصفانه پاسخ نمی‌دهد. میرشجاعیان به نقش دستگاه قضا و قوه مقننه هم اشاره کرده و معتقد است با توجه به اهمیت…
تخفیف ویژه نفت ایران به مشتریان آسیایی
تخفیف ویژه نفت ایران به مشتریان آسیایی - ایران در تلاش است تا مشتریان نفت خود در بازار آسیا را حفظ کند و با وجود تهدید ترامپ به تحریم بیشتر، امیدوار است با ارائه تخفیف در قیمت ها، جذابیت نفت خود را در مقایسه با نفت سایر تولید کنندگان خاورمیانه افزایش دهد.
خودکشی نافرجام یکی از کارکنان نفتی به دلیل مشکلات مالی
خودکشی نافرجام یکی از کارکنان نفتی به دلیل مشکلات مالی - یکی از کارکنان نفتی در جنوب کشور به دلیل برخی مشکلات مالی اقدام به خودکشی کرد که این اقدام وی با منصرف شدنش، به‌خیر گذشت.
توقف فعالیت کاریابی‌های مَجازی غیرمجاز در انتظار مصوبه
توقف فعالیت کاریابی‌های مَجازی غیرمجاز در انتظار مصوبه - پس از هشدار رئیس کانون کاریابی‌ها نسبت به فعالیت کاریابی‌های غیرمجاز در فضای مجازی، یک مقام مسئول در وزارت کار از مکاتبه با دادستانی کل کشور برای توقف فعالیت…
وضعیت کنونی موجب بی‌اعتمادی مشتریان به نمایندگان انحصاری واردات خودرو شده است
وضعیت کنونی موجب بی‌اعتمادی مشتریان به نمایندگان انحصاری واردات خودرو شده است - ایلنا: دادفر گفت: با بسته شدن سایت ثبت سفارش واردات خودرو، چند شرکت فعال مجبور به تعدیل نیرو شدند که با ادامه این روند قطعا به تعطیلی خواهند رسید.
شاخص به پله 89 هزار واحدی صعود کرد/ رشد 4 واحدی آیفکس
شاخص به پله 89 هزار واحدی صعود کرد/ رشد 4 واحدی آیفکس - شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در پایان معاملات اولین روز مهر ماه سال جاری با 563 واحد رشد به پله 89 هزار و 338 واحدی رسید.
رشد صادرات کالا‌های صنعتی و معدنی در 7 ماهه امسال
رشد صادرات کالا‌های صنعتی و معدنی در 7 ماهه امسال - مدیر کل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی گفت: صادرات ۴۰ محصول صنعتی و معدنی به ۲۳ بازار جهانی طی ۷ ماهۀ اول سال ۱۳۹۶ از رشد کرده است.
حباب بازار سکه و ناخرسندی طلا فروشان
حباب بازار سکه و ناخرسندی طلا فروشان - تهران - ایرنا - بازار سکه این روزها دچار حباب قیمتی شده و حدود 2 میلیون ریال بالاتر از قیمت واقعی آن معامله می شود؛ وضعیتی که نه تنها مردم بلکه دست اندرکاران طلا را نیز ناخرسند کرده است.
معاون وزیرراه: مهندسی ساختمان با زلزله کرمانشاه، تکلیف خود با مسئله استاندارد سازه را روشن کند
معاون وزیرراه: مهندسی ساختمان با زلزله کرمانشاه، تکلیف خود با مسئله استاندارد سازه را روشن کند - تهران - ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به زلزله اخیر کرمانشاه تاکید کرد که مهندسی ساختمان تکلیف خود را برای همیشه با مسئله استاندارد های سازه روشن کند.
الاکلنگ قیمت‌ها در بازار طلا و ارز/ سکه ۴ هزار تومان ارزان شد
الاکلنگ قیمت‌ها در بازار طلا و ارز/ سکه ۴ هزار تومان ارزان شد - بازرگانی - قیمت سکه امروز در بازار کاهش و دلار افزایش یافت.
تایید احکام سه نفر از محکومان افساد فی‌الارض
تایید احکام سه نفر از محکومان افساد فی‌الارض - هجدهمین جلسه شورای معاونین دادستانی تهران در سال جاری با حضور معاونان دادستان، سرپرستان نواحی دادسرا و دوایر نظارت، به ریاست جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران…
واردات گوشی تلفن همراه در سال جاری 89 درصد افزایش یافت
واردات گوشی تلفن همراه در سال جاری 89 درصد افزایش یافت - گمرک ایران از افزایش 89 درصدی واردات گوشی تلفن همراه به کشور خبر داد.
اجرای بندهای اقتصاد مقاومتی در سازمان بسیج با هدف تسهیل فضای کسب و کار
اجرای بندهای اقتصاد مقاومتی در سازمان بسیج با هدف تسهیل فضای کسب و کار - مدیر صنایع تبدیلی بسیج اقشار و متخصصین از انعقاد تفاهمنامه‌هایی با دستگاه‌های دولتی برای تسهیل فضای کسب و کار واحدهای متوسط و کوچک با هدف دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: همواره پیشنهادات خود در باره اقتصاد مقاومتی را به مسئولان دولتی ارسال می‌کنیم.
اخطار شدید روسیه به گوگل
اخطار شدید روسیه به گوگل - رگولاتوری مخابراتی روسیه موسوم به Roskomnadzor در مورد احتمال کاهش رتبه برخی سایت های خبری وابسته به دولت این کشور در جستجوگر گوگل به اریک اشمیت مدیرعامل شرکت آلفابت هشدار داده است.
قیمت نفت به بیش از 63 دلار افزایش یافت
قیمت نفت به بیش از 63 دلار افزایش یافت - رویترز اعلام کرد:کاهش واردات نفت آمریکا از کانادا و انتظار برای تمدید توافق اوپک قیمت نفت را به بالای 63 دلار در هر بشکه رساند.
اتهام آمریکا به یک ایرانی درباره هک سریال بازی تاج و تخت
اتهام آمریکا به یک ایرانی درباره هک سریال بازی تاج و تخت - بررسی های دولت آمریکا نشان می دهد که هک شدن برخی قسمت های سریال بازی تاج و تخت و انتشار پیش از موعد آنها در فضای مجازی توسط یک هکر ایرانی اتفاق افتاده است.
دستگاه‌ قضایی سرمایه مردم را از غیرمجازها پس بگیرد
دستگاه‌ قضایی سرمایه مردم را از غیرمجازها پس بگیرد - ایلنا: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون هماهنگی خوبی میان سه قوه برای حل مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی غیر مجاز وجود دارد از تلاش های…
هکر ایرانی عامل هک شبکه HBO بوده است
هکر ایرانی عامل هک شبکه HBO بوده است - ایلنا: بر اساس اطلاعات منتشر شه، یک هکر ایرانی با نام بهزاد مصری عامل هک شبکه HBO و سرقت اطلاعات این شبکه بوده است.
ذخایر غنی طلا در زیر زمین خاک می‌خورند
ذخایر غنی طلا در زیر زمین خاک می‌خورند - مدیریت اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: ایران از جهت پتانسیل معادن طلا در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد اما از منظر اکتشاف و بهره برداری ضعیف است.
افزایش تقاضا و کاهش عرضه دلیل نوسان قیمت مرغ
افزایش تقاضا و کاهش عرضه دلیل نوسان قیمت مرغ - رییس اتحادیه فروشندگان پرنده وماهی گفت: کاهش عرضه در برابر افزایش تقاضا در روز‌های پایانی ماه دلیل اصلی نوسان قیمت مرغ است.
کرباسیان در سمت ریاست ایمیدرو ابقا شد
کرباسیان در سمت ریاست ایمیدرو ابقا شد - وزیر صنعت، معدن و تجارت، مهدی کرباسیان را در سمت معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ابقا کرد.
چگونه «زلزله» را بی‌خطر پشت سر بگذاریم؟
چگونه «زلزله» را بی‌خطر پشت سر بگذاریم؟ - کارشناس مسئول پیشگیری از حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اظهار کرد: با رعایت برخی نکات ایمنی می‌توان خطرات و آسیب‌های زلزله ادامه...
قیمت جدید انواع نان اعلام شد
قیمت جدید انواع نان اعلام شد - قیمت انواع نان برای فروش در نانوایی‌های دولتی تهران اعلام شد. ادامه...
آشفته بازار نان/ سوءاستفاده از عدم اعلام نرخ‌های جدید
آشفته بازار نان/ سوءاستفاده از عدم اعلام نرخ‌های جدید - طبق اعلام مسئولان قرار بود از صبح امروز نان با قیمت‌های جدید به فروش برسد، اما با عدم اعلام نرخ‌های جدید برخی افراد با ادامه...
یک مسئول: سطح گلخانه های کشور 38 درصد در دولتهای یازدهم و دوازدهم توسعه یافت
یک مسئول: سطح گلخانه های کشور 38 درصد در دولتهای یازدهم و دوازدهم توسعه یافت - تهران - ایرنا- مجری طرح توسعه گلخانه های کشور گفت: در سال ٩٦ سطح گلخانه های کشور به ١٢ هزار و ١٥٧ هکتار رسید که در دولتهای یازدهم و دوازدهم ٣٨ درصد رشد را نشان می دهد.
اخبار کوتاه جهان انرژی/موافقت روسیه با تمدید 6 ماه برنامه کاهش تولید نفت
اخبار کوتاه جهان انرژی/موافقت روسیه با تمدید 6 ماه برنامه کاهش تولید نفت - تهران - ایرنا - موافقت روسیه با تمدید 6 ماه برنامه کاهش تولید نفت، مشکل گاز ارزان آمریکا برای بازار جهانی، احتمال پیشی گرفتن صنعت نفت آمریکا تا سال 2025 از عربستان و امضای قرارداد 5 ساله برای واردات گاز طبیعی لهستان از آمریکا مهمترین عناوین خبرهای جهان انرژی در 24 ساعت گذشته بود.