پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ / Thursday, 24 May, 2018

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

پرداخت مطالبات سپرده گذاران موسسات غیرمجاز تا سقف یک میلیارد تومان
پرداخت مطالبات سپرده گذاران موسسات غیرمجاز تا سقف یک میلیارد تومان - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از آغاز پرداخت مطالبات سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز تا سقف یک میلیارد تومان از هفته آتی خبر داد.
زعفرانی شدن بورس!
زعفرانی شدن بورس! - در اولین روز آغاز معاملات آتی زعفران، یک هزار و ۲۷ قرارداد شامل ۱۰۲.۷ کیلوگرم زعفران نگین به قیمت تسویه روزانه ۶۹ هزار و ۸۵ ریال به ارزش ۷ هزار و ۹۶ میلیارد ریال معامله شد.
به زودی اسکناس حذف می‌شود
به زودی اسکناس حذف می‌شود - در آینده ای دور اسکناس حذف خواهد شد و این ارزهای مجازی است که در نقل وانتقال ها به کار خواهد آمد.
ایران بزودی نرخ مرجع زعفران را دنیا تعیین می‌کند
ایران بزودی نرخ مرجع زعفران را دنیا تعیین می‌کند - ایلنا: مدیرعامل بورس کالا با بیان اینکه راه‌اندازی معاملات نقدی و آتی زعفران در بورس کالا به شفافیت قیمت و تعیین نرخ در بلند مدت کمک می کند، گفت: ایران بزودی نرخ…
افزایش نرخ دلار/ کاهش ۲۰۸ ریالی قیمت یورو
افزایش نرخ دلار/ کاهش ۲۰۸ ریالی قیمت یورو - ایلنا: بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ ۲۱ ارز از جمله دلار نسبت به روز گذشته افزایش و نرخ ۱۴ واحد پولی دیگر از جمله یورو و پوند کاهش…
خبر جدید برای سپرده‎گذاران مؤسسات غیرمجاز/پرداخت مطالبات تا ۱میلیارد تومان از هفته آینده
خبر جدید برای سپرده‎گذاران مؤسسات غیرمجاز/پرداخت مطالبات تا ۱میلیارد تومان از هفته آینده - نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی از آغاز پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز تا سقف یک‌میلیارد تومان از هفته آتی خبر داد.
رویترز: تحریم ایران به عرضه سهام یک شرکت انگلیسی لطمه زد
رویترز: تحریم ایران به عرضه سهام یک شرکت انگلیسی لطمه زد - منابع مالی گفتند، فروش سهام شرکت نورث سی میداستریم پارتنرز که یک شرکت فعال در زمینه خطوط لوله نفت و گاز است، ممکن است به دلیل تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران آسیب ببیند، زیرا بخشی از سهام یکی از مشتریان عمده این شرکت متعلق به ایران است.
قیمت ارزهای دولتی امروز ۹۷/۰۳/۰۳|دلار ۱ تومان گران شد
قیمت ارزهای دولتی امروز ۹۷/۰۳/۰۳|دلار ۱ تومان گران شد - بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ ۲۱ ارز از جمله دلار نسبت به دیروز افزایش و نرخ ۱۴ واحد پولی دیگر از جمله یورو و پوند کاهش یافت؛ همچنین نرخ ۴ ارز دیگر نیز ثابت ماند.
ادامه گرانی دلار در بازار ارز بین بانکی+ جدول
ادامه گرانی دلار در بازار ارز بین بانکی+ جدول - ارزش ۱۴ ارز در حالی روند نزولی به خود گرفته که ارزش دلار همانند روز گذشته با روند مثبت روبرو شده است.
نرخ ۲۱ ارز بانکی افزایش یافت + جدول
نرخ ۲۱ ارز بانکی افزایش یافت + جدول - بانک مرکزی امروز نرخ ۳۹ ارز عمده در برابر ریال را اعلام کرد که براساس آن نرخ ۲۱ ارز افزایش، ۱۴ ارز کاهش و ۴ ارز ثابت ماند.
قاچاق در مصالح ساختمان‌های لوکس/بانک مرکزی واردکنندگان را سردرگم کرده است
قاچاق در مصالح ساختمان‌های لوکس/بانک مرکزی واردکنندگان را سردرگم کرده است - متاسفانه شاهد قاچاق مصالح ساختمانی لوکس هستیم که این امر به تولید ملی آسیب جدی وارد می کند.
تداوم سامانه بارشی تا روز شنبه / آسمان خوزستان و ایلام امروز گرد و غباری است +جدول
تداوم سامانه بارشی تا روز شنبه / آسمان خوزستان و ایلام امروز گرد و غباری است +جدول - امروز سامانه بارشی در شمال غرب، دامنه‌های البرز غربی، زاگرس مرکزی و جنوبی، بخشی از مناطق مرکز، شرق و جنوب شرق فعال است.
راه مقابله با تحریمها، جلوگیری از قاچاق و شفافیت اقتصادی است
راه مقابله با تحریمها، جلوگیری از قاچاق و شفافیت اقتصادی است - تهران- ایرنا- رییس کمیسیون سخت افزار سازمان نظام صنفی رایانه ای «تداوم جلوگیری از قاچاق» و «افزایش شفافیت اقتصادی» را راهکارهای مقابله با تحریم های آمریکا اعلام کرد.
دولت پاسخ دهد، «آیا نیما صادرکنندگان را بلاتکلیف کرده است؟»
دولت پاسخ دهد، «آیا نیما صادرکنندگان را بلاتکلیف کرده است؟» - در حالی دولت از حل چالش های سامانه ارزی نیما خبر می دهد که فعالان بخش خصوصی هنوز مدعی مشکلات بسیار این سامانه برای صادرکنندگان هستند که لازم است این ابهامات از سوی دولت پاسخ داده شود.
اُفت ۲۹ درصدی بارش در حوضه‌های اصلی/ ارتفاع بارش‌ها به ۱۵۹ میلیمتر رسید
اُفت ۲۹ درصدی بارش در حوضه‌های اصلی/ ارتفاع بارش‌ها به ۱۵۹ میلیمتر رسید - براساس آخرین آمار رسمی ارتفاع بارش‌ها تا تاریخ ۱ خرداد ۹۷ به ۱۵۹ میلیمتر افزایش یافت.
ممنوعیت ارجاع مردم به کارشناسان داخل ادارات/ سازمانهای دولتی مکلف به ایجاد "میز خدمت" شدند+سند
ممنوعیت ارجاع مردم به کارشناسان داخل ادارات/ سازمانهای دولتی مکلف به ایجاد "میز خدمت" شدند+سند - بر اساس بخشنامه رئیس جمهور به کلیه دستگاههای اجرایی، از اول تیر ماه ۱۳۹۷ به بعد، ارائه خدمت به مردم در محلی غیر از میز خدمت و ارجاع آنان به واحدهای سازمانی و کارشناسان در داخل ادارات ممنوع بوده و نقص مقررات محسوب می‌شود.
ایران مرجع جهانی تجارت زعفران می‌شود
ایران مرجع جهانی تجارت زعفران می‌شود - معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در خصوص بازار زعفران دو چالش بزرگ داریم که در تلاش هستیم با همکاری بورس کالای ایران تا حدود زیادی این دوچالش را برطرف کنیم.
اسکناس بزودی حذف می‌شود؟
اسکناس بزودی حذف می‌شود؟ - در آینده ای دور اسکناس حذف خواهد شد و این ارزهای مجازی است که در نقل وانتقال ها به کار خواهد آمد.
بورس کالا، خوب یا بد؟
بورس کالا، خوب یا بد؟ - معاملات بورس کالا شب گذشته مورد نقد و بررسی کارشناسان و مسئولان امر قرار گرفت.
بورس زعفرانی شد
بورس زعفرانی شد - در اولین روز آغاز معاملات آتی زعفران، یک هزار و ۲۷ قرارداد شامل ۱۰۲.۷ کیلوگرم زعفران نگین به قیمت تسویه روزانه ۶۹ هزار و ۸۵ ریال به ارزش ۷ هزار و ۹۶ میلیارد ریال معامله شد.
مجوز حضور خارجی‎ها در معاملات بورس کالا صادر شد
مجوز حضور خارجی‎ها در معاملات بورس کالا صادر شد - مدیرعامل بورس کالای ایران از امکان حضور و دریافت کد معاملاتی برای مشتریان خارجی خبر داد و گفت: علاوه بر معامله گران داخلی، مشتریان خارجی نیز می توانند با دریافت کد معاملاتی بورس کالا، در معاملات نقدی و مشتقه زعفران حضور یابند.
ایران تنها قیمت‌گذار زعفران در جهان می‌شود
ایران تنها قیمت‌گذار زعفران در جهان می‌شود - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با راه اندازی قرارداد آتی زعفران ایران به عنوان بزرگ ترین تولید کننده و صادرکننده جهان، تلاش خواهیم کرد تا از طریق مکانیسم های بورس کالا، ایران به تنها مرجع قیمتی این محصول در بازارهای جهانی تبدیل شود.
سیدعلی: هیجان‌های بعد از خروج آمریکا از برجام مدیریت شد
سیدعلی: هیجان‌های بعد از خروج آمریکا از برجام مدیریت شد - سیدکمال سیدعلی، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران معتقد است التهاب‌ها و هیجان‌های بعد از خروج ترامپ از برجام مدیریت شد و حتی شاهد بودیم که بعد از این اتفاق، نرخ ارز کاهش هم پیدا کرد.
چه کسی پول هزینه خروج آمریکا از برجام را به ترامپ داد؟
چه کسی پول هزینه خروج آمریکا از برجام را به ترامپ داد؟ - اقتصادنیوز: با وجود غیرقابل پیش‌بینی بودن دونالد ترامپ، با توجه به منش کاسبکارانه او؛ فرمان خروج ترامپ از برجام بدون تضمین‌های مالی تا حدود زیادی عجیب به نظر می‌رسید.
سود ۱۳ میلیارد تومانی یک فرد در یک ماه
سود ۱۳ میلیارد تومانی یک فرد در یک ماه - نوسانات نرخ ارز و همچنین سکه و طلا باعث شد تا یک عده ای از این آب گل آلود ماهی های بزرگی صید کنند. در برخی موارد محاسبات نشان می دهدکه فردی در مدت یک ماه توانسته است سود کلان 13 میلیارد تومانی به جیب بزند که هیچ کار تولیدی این میزان سود را ظرف یک ماه به جیب هیچ تولیدکننده ای سرازیر نخواهد کرد.
بازار مسکن وارد دوران رکود تورمی شده است/ افزایش 40 درصدی قیمت‌ها در بازار مسکن
بازار مسکن وارد دوران رکود تورمی شده است/ افزایش 40 درصدی قیمت‌ها در بازار مسکن - عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان گفت: بازار مسکن نه تنها وارد دوران رونق نشده بلکه رکود تورمی را نیز تجربه می‌کند.
وضعیت تورم در اردیبهشت ماه +اینفوگرافیک
وضعیت تورم در اردیبهشت ماه +اینفوگرافیک - در اینفوگرافیک زیر جزییات تورم اردیبهشت ماه به تفکیک دهک‌های مختلف بررسی شده است.
فرصت یک ماهه ایران برای گریز از «خود تحریمی واقعی»
فرصت یک ماهه ایران برای گریز از «خود تحریمی واقعی» - «خودتحریمی» واژه‌ای است که این روزها درتریبون‌ها و رسانه‌ها زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در شرایطی که دولت امریکا با خروج خود از برجام اعمال مجدد…
قطر، روسیه و بازاری که از دست رفت
قطر، روسیه و بازاری که از دست رفت - تهران- ایرنا- فرصت روسیه و قطر به عنوان دو بازار جدید صادرات محصولات غذایی که در سایه منازعات سیاسی در منطقه برای کشورمان ایجاد شده بود، با سهل انگاری صادرکنندگان از دست رفته است.
از «واکنش وزیر صنعت به ادعای احتکار خودرو» تا «افزایش نرخ ۸ ماده خوراکی خرده فروشی به روایت بانک مرکزی»
از «واکنش وزیر صنعت به ادعای احتکار خودرو» تا «افزایش نرخ ۸ ماده خوراکی خرده فروشی به روایت بانک مرکزی» - این پیمانه تیتر‌هایی همچون تقویت شاخص کل بورس، افت سهام آسیایی، کاهش قیمت نفت با احتمال افزایش تولید اوپک، عبور قیمت سبد نفتی اوپک از مرز ۷۷ دلار، افت اندک نرخ سکه در بازار آزاد، افت دسته‌جمعی «تسه»ها در بازار اوراق مسکن، دارایی های خارجی ترکیه به 230.5 میلیارد دلار رسید، ۶ بانک جسور آلمانی بدون سوئیفت هم با ایران همکاری می‌کنند، افزایش قیمت روغن نباتی و گرانی تخم مرغ در پی توقف واردات را در بر دارد.