سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ / Tuesday, 14 August, 2018

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

صادرات غیر نفتی ایران امسال به ۵۰ میلیارد دلار می‌رسد
صادرات غیر نفتی ایران امسال به ۵۰ میلیارد دلار می‌رسد - معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت گفت: صادرات غیرنفتی از ۵۰۰ میلیون دلار سال ۵۷ به مرز ۵۰ میلیارد دلار در سال ۹۷ خواهد رسید.
واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه جولای تقریباً نصف شد
واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه جولای تقریباً نصف شد - آمار گمرک کره جنوبی نشان می‌دهد که واردات نفت ایرانی به این کشور در ماه جولای، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، بیش از 40 درصد کاهش داشته است.
سه گام ضروری در مبارزه با فساد
سه گام ضروری در مبارزه با فساد - اقتصاد‌ ایران > عباس عبدی | روزنامه‌نگار: جامعه ایران در شرایط کنونی با مشکلات گوناگونی مواجه است.
جزئیات مربوط به ایران در لایحه بودجه دفاعی آمریکا
جزئیات مربوط به ایران در لایحه بودجه دفاعی آمریکا - رئیس جمهوری آمریکا لایحه بودجه دفاعی سال 2019 این کشور را امضا و آن را به قانون تبدیل کرد.
گرانی عجیب در یک خیابان تهران
گرانی عجیب در یک خیابان تهران - خیابانی در تهران که قطب فروش صنایع‌دستی پایتخت است برخلاف عرف عرضه و تقاضا در صنوف دیگر، در اغلب مواقع قیمت صنایع دستی آن بالاتر از فروشگاههای دیگر تهران است…
صدور بن بیمه برای ورود موقت خودروها از مناطق‌آزاد/ بازنگری در ممنوعیت واردات هزار و 339 قلم کالا
صدور بن بیمه برای ورود موقت خودروها از مناطق‌آزاد/ بازنگری در ممنوعیت واردات هزار و 339 قلم کالا - ایلنا: رئیس کل گمرک از بازنگری از صدور بن بیمه برای ورود موقت خودروها از مناطق‌آزاد خبر داد.
اولویت تامین ارز یارانه ای برای واردات انواع کود شیمیایی اعلام شد
اولویت تامین ارز یارانه ای برای واردات انواع کود شیمیایی اعلام شد - اولویت‌های تامین ارز یارانه ای برای واردات انواع کود شیمیایی از سوی کارگروه اولویت بندی تخصیص ارز کودهای کشاورزی تعیین و اعلام شد.
الزام شرکت‌های هواپیمایی به عرضه بلیت ریالی
الزام شرکت‌های هواپیمایی به عرضه بلیت ریالی - جعفرزاده با اعلام اینکه ایرلاین‌ها موظف به عرضه ریالی بلیت‌های خود هستند، گفت: با تخصیص ارز به ایرلاین‌ها از طریق سامانه نیما، قیمت بلیت کاهش خواهد یافت.
تخصیص 98 میلیون دلار برای تامین کود کشاورزی تایید شد
تخصیص 98 میلیون دلار برای تامین کود کشاورزی تایید شد - تهران- ایرنا- وزارت جهاد کشاورزی در اطلاعیه ای، اولویت های تامین ارز یارانه ای برای واردات انواع کود شیمیایی را اعلام کرد که بر اساس آن، با 98 میلیون دلار تخصیص ارز در این زمینه موافقت شده است.
دستورالعمل مدیریت بحران سرمازدگی، یخ زدگی و تگرگ در باغات و گلخانه‌ها ابلاغ شد
دستورالعمل مدیریت بحران سرمازدگی، یخ زدگی و تگرگ در باغات و گلخانه‌ها ابلاغ شد - دستورالعمل اجرایی پیشگیری و مدیریت بحران سرمازدگی، یخ زدگی و تگرگ در باغات و گلخانه های کشور از سوی معاون وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ شد.
مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان به ۱۵ هزار میلیارد تومان رسید
مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان به ۱۵ هزار میلیارد تومان رسید - اقتصاد‌ ایران > همشهری آنلاین: رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: هم‌اکنون میزان مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان بابت قطعات تولیدی به حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان رسیده است.
احتمال تغییر در لیست کالاهای اساسی | حذف مابه‌التفاوت ارزی برای خودرو
احتمال تغییر در لیست کالاهای اساسی | حذف مابه‌التفاوت ارزی برای خودرو - تجاری - مالی > همشهری آنلاین: رییس سازمان توسعه تجارت از احتمال تغییر در لیست کالاهای اساسی و همچنین احتمال حذف مابه‌التفاوت ارزی برای خودرو خبر داد و اعلام کرد: امشب تکلیف مابه‌التفاوت ارزی کالاهای وارد شده مشخص می‌شود.
۲ برند معروف کره‌ای لوازم خانگی را احتکار کردند
۲ برند معروف کره‌ای لوازم خانگی را احتکار کردند - اقتصاد‌ ایران > همشهری آنلاین: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران با بیان اینکه برخی تولیدکنندگان و واردکنندگان کالا فقط به سود می‌اندیشند، گفت: دو برند معروف خارجی کره‌ای نیز لوازم خانگی را در انبارهای خود در این استان احتکار کردند.
مذاکره با اروپا برای جلوگیری از فشار بر مردم/ برخی از اشکالات فعلی مربوط به درون کشور است
مذاکره با اروپا برای جلوگیری از فشار بر مردم/ برخی از اشکالات فعلی مربوط به درون کشور است - رییس مجلس شورای اسلامی: برخی اشکالاتی که در شرایط فعلی داریم مربوط به درون کشور است، زمانی که نقدینگی زیاد است و آسیب می زند ربطی به تحریم ندارد باید…
تقاضای اتاق ایران از دولت درباره پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز
تقاضای اتاق ایران از دولت درباره پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نامه‌های جداگانه، از معاون اول و معاون اقتصادی رییس‌جمهوری درخواست کرد مواد اولیه تولیدی و واحد‌های تجاری…
الزام شرکت‌های هواپیمایی به عرضه بلیت ریالی/ کاهش قیمت‌ها با تخصیص ارز از سامانه نیما به ایرلاین‌ها
الزام شرکت‌های هواپیمایی به عرضه بلیت ریالی/ کاهش قیمت‌ها با تخصیص ارز از سامانه نیما به ایرلاین‌ها - سخنگوی سازمان هواپیمایی با اعلام اینکه ایرلاین‌ها موظف به عرضه ریالی بلیت‌های خود هستند، گفت: با تخصیص ارز به ایرلاین‌ها از طریق سامانه نیما، قیمت بلیت کاهش خواهد یافت.
رویترز : بهای نفت به 150 دلار می رسد
رویترز : بهای نفت به 150 دلار می رسد - تهران – ایرنا – خبرگزاری رویترز روز سه شنبه نوشت: کارشناسان برجسته حوزه انرژی معتقدند که قیمت نفت در ماه های آتی به سطح تاریخی خود باز خواهد گشت و احتمال دارد که قیمت هر بشکه نفت خام به 150 دلار برسد.
افت سهام بانک‌های آمریکا و اروپا با گسترش نگرانی‌های ترکیه
افت سهام بانک‌های آمریکا و اروپا با گسترش نگرانی‌های ترکیه - با تعمیم تنش‌های ترکیه به بازارهای مالی جهان و کاهش ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران، سهام بانکی آمریکا و اروپا برای سومین جلسه متوالی افت کرد.
خرید و فروش کارت سوخت غیر قانونی است
خرید و فروش کارت سوخت غیر قانونی است - درپی انتشار برخی اخبار مبنی بر خرید و فروش کارت های هوشمند سوخت ازجانب برخی افراد سودجو شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با صدور اطلاعیه ای هرنوع خرید و فروش کارت سوخت را غیر قانونی اعلام کرد.
درخواست معافیت مواد اولیه از پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز/پیش بینی واقع بینانه در لایحه بودجه98
درخواست معافیت مواد اولیه از پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز/پیش بینی واقع بینانه در لایحه بودجه98 - افزایش قیمت سکه،کمبودی در بازار گوشت نیست و پرداخت غرامت به خانواده جان باختگان سانچی از مهمترین اخبار اقتصادی امروز است.
خرید و فروش کارت سوخت غیر قانونی است
خرید و فروش کارت سوخت غیر قانونی است - در پی انتشار برخی اخبار مبنی بر خرید و فروش کارت های هوشمند سوخت ، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با صدور اطلاعیه ای هرنوع خرید و فروش کارت سوخت را غیر قانونی اعلام کرد.
سیلوی ارومیه از طریق مزایده واگذار می شود
سیلوی ارومیه از طریق مزایده واگذار می شود - سازمان خصوصی‌ سازی اعلام کرد: سیلوی ارومیه توسط سازمان خصوصی سازی و از طریق مزایده واگذار می‌شود.
مودودی: باید منتظر جنگ جهانی اقتصادی باشیم
مودودی: باید منتظر جنگ جهانی اقتصادی باشیم - معاون سازمان توسعه تجارت گفت: آمریکا از طریق ابزارهای الکترونیکی مانند سوئیفت به دنبال کنترل اقتصادی و تهدید کشورها است که در واکنش به این موضوع باید منتظر…
دارو و تجهیزات پزشکی بدون معطلی ترخیص می‌شود
دارو و تجهیزات پزشکی بدون معطلی ترخیص می‌شود - رئیس کل گمرک ایران از افزایش واردات کالاهای اساسی در سالجاری خبر داد و گفت: ترخیص دارو و تجهیزات پزشکی نیز با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بدون…
انعکاس موضوع کالاهای متروکه بنادر به معاون اول رئیس جمهوری
انعکاس موضوع کالاهای متروکه بنادر به معاون اول رئیس جمهوری - معاون وزیر راه با بیان اینکه کالاهای متروکه کمتر از یک درصد کالاهای رسوبی در بنادر را تشکیل می‌دهد، گفت:صاحب کالا متروکه یا مهلت منقضی، بر خلاف کالاهای مجهول…
هفت دستگاهی که هنوز در زمینه دولت الکترونیک کم کارند
هفت دستگاهی که هنوز در زمینه دولت الکترونیک کم کارند - تهران- ایرنا- عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، وزارت دادگستری، جهاد دانشگاهی، انستیتو پاستور ایران، بنیاد شهید انقلاب اسلامی ایران، سازمان حفاظت محیط‌ زیست و سازمان حفظ نباتات در زمینه دولت الکترونیک همکاری مناسبی نداشته‌اند.
روسیه و چین اجازه نخواهند داد ایران منزوی شود
روسیه و چین اجازه نخواهند داد ایران منزوی شود - اقتصادنیوز؛ فارین پالیسی در تحلیل درباره بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران و آینده آن نوشت: ترامپ در این زمینه با شکست روبرو خواهد شد، زیرا که نه تنها متحدان اروپایی این کشور با تصمیم او در خروج از توافق هسته‌ای و بازگشت تحریم‌ها مخالفت کرده اند، بلکه…
رفت و برگشت سکه تا ۴.۰۰۰.۰۰۰ تومان/ تداوم نوسان در بازار سکه
رفت و برگشت سکه تا ۴.۰۰۰.۰۰۰ تومان/ تداوم نوسان در بازار سکه - اقتصاد کلان - قیمت سکه تمام بهار آزادی امروز بار دیگر از چهار میلیون تومان عبور کرد اما در پایان معاملات امروز با اندکی کاهش به قیمت 3 میلیون و 926 هزار تومان رسید.
آژانس‌ها ملزم هستند بلیت را طبق نرخ‌های اعلامی ایرلاین‌ها بفروشند‌
آژانس‌ها ملزم هستند بلیت را طبق نرخ‌های اعلامی ایرلاین‌ها بفروشند‌ - ایلنا: مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی تاکید کرد: ملاک نرخ بلیت، کلاس نرخی است که شرکت‌های هواپیمایی در سایت خود اعلام می‌کنند، این وظیفه شرکت‌های هواپیمایی است که…
قیمت سکه به ۴ میلیون تومان نزدیک شد/ کاهش قیمت پروفیل در بازارآهن
قیمت سکه به ۴ میلیون تومان نزدیک شد/ کاهش قیمت پروفیل در بازارآهن - بسته نبض بازار امروز به بررسی افزایش قیمت سکه و ارز در بازار پرداخته است.