شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ / Saturday, 20 October, 2018

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

بررسی راه‌های خلاقانه تهران برای دور زدن تحریم نفتی/ حادثه سانچی نتیجه یکی روش‌های صادرات مخفیانه نفت بود
بررسی راه‌های خلاقانه تهران برای دور زدن تحریم نفتی/ حادثه سانچی نتیجه یکی روش‌های صادرات مخفیانه نفت بود - ایلنا: ایران راه‌های خلاقانه‌ای برای دور زدن تحریم‌های آمریکا و صادرات میلیون‌ها بشکه نفت خود پیدا کرده است.
شنبه با اقتصاد؛ از استعفای دو وزیر تا اشتغال ۲۴میلیون نفری در ایران
شنبه با اقتصاد؛ از استعفای دو وزیر تا اشتغال ۲۴میلیون نفری در ایران - امروز روز مهمی برای کابینه دوازدهم بود، از یک سو آخوندی ، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی متن استعفایش را منتشر کرد و از سوی دیگر دولت با استعفای وی و البته محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت موافقت کرد.
سومین تغییر کابینه از درون دولت کلید خورد
سومین تغییر کابینه از درون دولت کلید خورد - پس از استیضاح علی ربیعی و مسعود کرباسیان در مجلس، سومین تغییر در دولت دوازدهم از درون کابینه صورت گرفت. عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی که با سه بار استیضاح رکورد بیشترین استیضاح در مجلس را به خود اختصاص داده بود، پس از پنج سال کار در ساختمان دادمان، متن استعفای خود را که روز ۱۰ شهریورماه به رییس‌جمهور نوشته بود، امروز در فضای مجازی منتشر کرد. این موضوع یکی از اخبار پراهمیت اقتصادی در روز شنبه بود.
معافیت سه هزار و ۶۳۷ قلم کالا از پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز
معافیت سه هزار و ۶۳۷ قلم کالا از پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز - ایلنا: رئیس کل گمرک ایران از راهکارهای جدید گمرک برای کمک به واحدهای تولیدی خبر داد و تاکید کرد: طبق ابلاغیه‎ وزارت صمت سه هزار و ۶۳۷ قلم کالا از پرداخت مابه‎التفاوت…
پهپادهای غیرنظامی به ارائه طرح پرواز مکلف شدند
پهپادهای غیرنظامی به ارائه طرح پرواز مکلف شدند - تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بهره برداری از پهپادهای غیرنظامی در فضای جمهوری اسلامی ایران منوط به ارائه طرح پرواز به مراقبت پرواز و رعایت شرایط عملیاتی است.
راه ثبت نام و دریافت دینار برای زائران اربعین / نکاتی که مردم برای دریافت دینار عراق باید بدانند / از فردا ثبت نام شروع می شود
راه ثبت نام و دریافت دینار برای زائران اربعین / نکاتی که مردم برای دریافت دینار عراق باید بدانند / از فردا ثبت نام شروع می شود - مهدی کسرایی پور مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی چگونگی و راه ثبت نام و دریافت دینار برای زائران اربعین را تشریح کرد. / از فردا ثبت نام شروع می شود. در واقع، مردم از فردا می توانند به سامانه های تعبیه شده مراجعه کرده و ریال خود را واریز کنند. بانک ملی نیز اعلام کرده که می تواند از روز دوشنبه، ارز را تحویل مردم دهد.
تمام خدمات ترمینال سلام CIP می‌شود/ انجام پروازهای اربعین با ۷ آنلاین از اول آبان‌ماه/کاهش ۱۰ درصدی پروازهای خارجی
تمام خدمات ترمینال سلام CIP می‌شود/ انجام پروازهای اربعین با ۷ آنلاین از اول آبان‌ماه/کاهش ۱۰ درصدی پروازهای خارجی - ایلنا: طبق گفته مسوولان فرودگاه حضرت امام(ره) پروازهای اربعین از اول آبان‌ماه شروع و تا ۱۸ آبان ادامه خواهد داشت.
تمام خدمات ترمینال سلام CIP شود/ انجام پروازهای اربعین با ۷ آنلاین از اول آبان‌ماه/کاهش ۱۰ درصدی پروازهای خارجی
تمام خدمات ترمینال سلام CIP شود/ انجام پروازهای اربعین با ۷ آنلاین از اول آبان‌ماه/کاهش ۱۰ درصدی پروازهای خارجی - ایلنا: طبق گفته مسوولان فرودگاه حضرت امام(ره) پروازهای اربعین از اول آبان‌ماه شروع و تا ۱۸ آبان ادامه خواهد داشت.
تنها راهکار رفع بدمسکنی بازآفرینی شهری است/ ساخت مسکن در بیابان نتوانست مشکل مردم را حل کند
تنها راهکار رفع بدمسکنی بازآفرینی شهری است/ ساخت مسکن در بیابان نتوانست مشکل مردم را حل کند - ایلنا: وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه راهکار ارتقاء کیفیت زندگی مردم و رفع بد مسکنی بازآفرینی شهری است گفت: ساخت مسکن در بیابان نتوانست مشکل مسکن را در کشور حل کند.…
تمام خدمات ترمینال سلام CIP شود/انجام پروازهای اربعین با 7 آنلاین از اول آبان‌ماه/کاهش ده درصدی پروازهای خارجی
تمام خدمات ترمینال سلام CIP شود/انجام پروازهای اربعین با 7 آنلاین از اول آبان‌ماه/کاهش ده درصدی پروازهای خارجی - ایلنا: طبق گفته مسوولان فرودگاه حضرت امام(ره) پروازهای اربعین از اول آبان‌ماه شروع و تا 18 آبان ادامه خواهد داشت.
پتانسیل ۵ میلیارد دلاری صنعت سیم و کابل تا ده سال آینده/ ظرفیت ایجاد ۵۰۰۰ هزار شغل پایدار در کشور
پتانسیل ۵ میلیارد دلاری صنعت سیم و کابل تا ده سال آینده/ ظرفیت ایجاد ۵۰۰۰ هزار شغل پایدار در کشور - ایلنا: کنگره سالانه فدراسیون جهانی کابل ۲۰۱۸ با تمرکز بر صنعت کابل خاورمیانه در شهر مسقط برگزار شد.
دفتر امور خاک کشاورزی تشکیل می‌شود
دفتر امور خاک کشاورزی تشکیل می‌شود - ایلنا: معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی از ایجاد دفتر امور خاک کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.
عرضه دینار عراق به قیمت ۹۶ ریال به زائران اربعین
عرضه دینار عراق به قیمت ۹۶ ریال به زائران اربعین - ایلنا: زائران اربعین می‌توانند نسبت به خرید ارز دینار عراق از طریق پیام رسان بله بانک ملی و دریافت آن در کشور عراق اقدام کنند.
کاهش ۷۰درصدی مشتریان رستوران‌های پایتخت؛ یک پرس چلوکباب حداقل چند؟
کاهش ۷۰درصدی مشتریان رستوران‌های پایتخت؛ یک پرس چلوکباب حداقل چند؟ - ​اقتصادنیوز: رستوران‌های شمال شهر تهران حدود ٣٠ درصد و رستوران‌های جنوب شهر ٦٠ تا ٧٠ درصد مشتریان خود را از دست داده‌اند.
شروع به کار سامانه هوشمند با بیش از 40 خدمت
شروع به کار سامانه هوشمند با بیش از 40 خدمت - ایلنا: آدم نژاد: سامانه هوشند با ارائه بیش از 40 خدمت به مسافران و دست‌اندرکاران برقراری سفرهای هوایی از فروگاه امام شروع به کار کرد.
راه‌های تهران برای دور زدن تحریم نفتی/ حادثه سانچی نتیجه یکی روش‌های صادرات مخفیانه نفت بود
راه‌های تهران برای دور زدن تحریم نفتی/ حادثه سانچی نتیجه یکی روش‌های صادرات مخفیانه نفت بود - ایلنا: ایران راه‌های خلاقانه‌ای برای دور زدن تحریم‌های آمریکا و صادرات میلیون‌ها بشکه نفت خود پیدا کرده است.
دفتر امور خاک کشاورزی تشکیل می‌شود
دفتر امور خاک کشاورزی تشکیل می‌شود - معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، از ایجاد دفتر امور خاک کشاورزی در این وزارتخانه خبر داد.
گزارش «اقتصادنیوز» از بازار امروز طلا و ارز پایتخت؛ کاهش نرخ‌ها ادامه دارد
گزارش «اقتصادنیوز» از بازار امروز طلا و ارز پایتخت؛ کاهش نرخ‌ها ادامه دارد - اقتصادنیوز: امروز و با شروع هفته در بازار طلا و ارز پایتخت مقاومت بازار برای کاهش قیمت شکسته شد و پس از ظهر روند قیمت‌ها نسبت به قیمت‌های انتهای هفته گذشته و نیز قیمت‌های ابتدایی امروز کاهشی بوده است. تا پایان وقت اداری امروز دلار به میانه کانال ۱۳ هزار تومانی هدایت شد و سکه به مرز ۴.۱ میلیون…
آخوندی: امروز، آخرین روز کاری من است
آخوندی: امروز، آخرین روز کاری من است - تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی که صبح شنبه متن استعفای خود را منتشر کرد، در آیین رونمایی از چند طرح هوشمند شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تصریح کرد: امروز، آخرین روز کاری من است.
تعیین نرخ سوخت شناورها در اختیار سازمان بنادر نیست
تعیین نرخ سوخت شناورها در اختیار سازمان بنادر نیست - معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه تعیین نرخ سوخت شناورها در اختیار این سازمان نیست، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی در حال پیگیری جهت عدم افزایش نرخ سوخت شناورها است.
تهران میزبان پنجمین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم، کیف، کفش و صنایع وابسته
تهران میزبان پنجمین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم، کیف، کفش و صنایع وابسته - ایلنا: صنعتگران و تولیدکنندگان کیف،کفش، چرم و صنایع وابسته از استان های مختلف کشورمان و دیگر کشورهای جهان از 1 تا 4 آبان ماه در پنجمین نمایشگاه بین المللی صنعت…
آخوندی: امروز آخرین روز کاری‌ام است
آخوندی: امروز آخرین روز کاری‌ام است - وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز آخرین روز کاری من است.
رشد ۱۲.۱ درصدی تسهیلات پرداختی بانک ها به بخش های اقتصادی
رشد ۱۲.۱ درصدی تسهیلات پرداختی بانک ها به بخش های اقتصادی - تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش های اقتصادی در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۷ در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱۲.۱ درصد افزایش یافته است.
بنزین دونرخی در دستور کار نیست
بنزین دونرخی در دستور کار نیست - تهران-ایرناپلاس- به گفته عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در حال حاضر تنها بازگشت کارت سوخت در این کمیسیون مطرح شده و افزایش قیمت و یا دو نرخی‌شدن قیمت بنزین در دستور کار قرار ندارد.
۱۹ پله صعود در رتبه آزادی اقتصادی ایران
۱۹ پله صعود در رتبه آزادی اقتصادی ایران - در پی ارائه آمار درست از شاخص‌های رقابت آزاد از سوی اتاق بازرگانی تهران به یک موسسه‌ بین‌المللی،‌ رتبه ایران در آزادی اقتصادی از جایگاه ۱۴۹ به ۱۳۰ رسید.
کاهش قیمت طلا نسبت به هفته گذشته
کاهش قیمت طلا نسبت به هفته گذشته - قیمت طلا نسبت به روزهای گذشته و هفته قبل روند کاهشی داشته است و به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۳۹۷ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد.
وقتی چالش‌ها به ارث می رسند/ شریعتمداری وارث تصمیمات نعمت زاده
وقتی چالش‌ها به ارث می رسند/ شریعتمداری وارث تصمیمات نعمت زاده - در حالی که پرونده واردات غیرقانونی خودرو در مراجع ذیصلاح در حال رسیدگی است وقت آن رسیده تا مسئولان وقت وزارت صنعت در دولت یازدهم نیز در باره این پرونده توضیح دهند.
کشورهای حامی تروریسم اجازه مشارکت در بازسازی سوریه را ندارند/ اولویت با شرکت‌های ایرانی است
کشورهای حامی تروریسم اجازه مشارکت در بازسازی سوریه را ندارند/ اولویت با شرکت‌های ایرانی است - ایلنا: دبیر اتحادیه اتاق‌های بازرگانی سوریه از شرکت ها و فعالان اقتصادی ایرانی برای بازسازی سوریه دعوت کرد.
پسته 125 هزار تومان شد/ قیمت انواع خشکبار در بازار+جدول قیمت
پسته 125 هزار تومان شد/ قیمت انواع خشکبار در بازار+جدول قیمت - ایلنا: قیمت انواع خشکبار در بازار اعلام شد.
بورس ۵۶۴۶ واحد رشد کرد/شاخص به ۱۸۸.۵ هزار واحد رسید
بورس ۵۶۴۶ واحد رشد کرد/شاخص به ۱۸۸.۵ هزار واحد رسید - شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشد ۵۶۴۶ واحدی به ۱۸۸ هزار و ۵۷۵ واحد رسید و ارزش بازار سهام نیز با افزایش روبرو شد.