شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ / Saturday, 17 February, 2018

آخرین اخبار سرویس فرهنگ و هنر

طلبکارها و بدهکارها در سه اپیزود!
● وقتهایی که طلبکارها و بدهکارها سود می‌کنند؛ وقتهایی که ضرر می‌کنند اول باید بگوییم که دو جور سود و زیان وجود دارد یک سود و زیان، سود و زیانی است که ما به‌ش می‌گوییم سود و زیان، …
آن‌چه ابراهیم حاتمی‌کیا در دیدار با ابراهیم رییسی گفت
آن‌چه ابراهیم حاتمی‌کیا در دیدار با ابراهیم رییسی گفت - سینما - ابراهیم حاتمی‌کیا در دیدار با ابراهیم رییسی، تولیت آستان قدس رضوی، درباره بحث سینمای مستقل و سینمای وابسته توضیحاتی را ارائه کرد.
بازدید وزیر ارشاد از جشنواره هنرهای تجسمی فجر
بازدید وزیر ارشاد از جشنواره هنرهای تجسمی فجر - ایلنا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از ظهر امروز با حضور در موسسه فرهنگی و هنری صبا از بخش رقابتی دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر بازدید کرد و به سوالات…
دنیل کریگ ماشین جیمز باند را به نفع دانش‌آموزان بی‌پول می‌فروشد
دنیل کریگ ماشین جیمز باند را به نفع دانش‌آموزان بی‌پول می‌فروشد - سینمای‌ جهان > همشهری آنلاین: بازیگر نقش جیمز باند اتومبیل باند خودش را برای فروش در حراجی ارایه می‌کند.
برنامه کامل نمایش‌ فیلم‌های ایرانی در برلین
برنامه کامل نمایش‌ فیلم‌های ایرانی در برلین - سینمای‌ ایران > همشهری آنلاین: چهار نماینده سینمای ایران در بخش‌های مختلف شصت‌وهشمین جشنواره فیلم برلین در مجموع ۱۷ نمایش خواهند داشت.
سرقت ویلنسل قدیمی یک میلیون یورویی با تهدید چاقو
سرقت ویلنسل قدیمی یک میلیون یورویی با تهدید چاقو - هنر > همشهری آنلاین: ساز قرن هجدهمی یک نوازنده تحسین‌شده فرانسوی با ارزشی بیش از یک میلیون یورو عصر پنجشنبه گذشته بیرون خانه مسکونی او در حومه پاریس دزدیده شد.
متهم شدن ۲ نویسنده به آزار جنسی
متهم شدن ۲ نویسنده به آزار جنسی - ادبیات > همشهری آنلاین: دو نویسنده مطرح آمریکایی حوزه ادبیات کودک و نوجوان به آزار جنسی متهم شدند.
شاهرخ استخری |  دوری‌ام از تلویزیون اشتباه بود
شاهرخ استخری | دوری‌ام از تلویزیون اشتباه بود - رادیو و تلویزیون > همشهری آنلاین: شاهرخ استخری در برنامه شب گذشته «دورهمی» گفت: به دنبال اعتبار یا کارگردانی که دوست داشتم با او کار کنم از تلویزیون دور شدم اما به نظرم اشتباه بود.
تلاوت مجلسی آیات1-11سوره سجده توسط عباس امام جمعه
تلاوت مجلسی آیات1-11سوره سجده توسط عباس امام جمعه - فایل صوتی تلاوت مجلسی آیات1-11سوره سجده توسط عباس امام جمعه قابل دریافت است.
پاسخ صالحی به دو شایعه؛ حضور خواننده پاپ قبل از انقلاب در کشور و واگذاری موزه هنرهای معاصر
پاسخ صالحی به دو شایعه؛ حضور خواننده پاپ قبل از انقلاب در کشور و واگذاری موزه هنرهای معاصر - تجسمی - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از دهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی، درباره لزوم ایجاد کاخی برای این جشنواره در سال‌های آینده و همچنین شایعه انتقال مدیریت موزه هنرهای معاصر به سازمان میراث فرهنگی را تکذیب کرد.
تکمیل ظرفیت دانشگاه‌ها با جذب دانشجوی خارجی
تکمیل ظرفیت دانشگاه‌ها با جذب دانشجوی خارجی - تهران- ایرنا- عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی گفت: پذیرش دانشجوی خارجی از یک سو دنیا را با پیشرفت‌های علمی کشور آشنا می‌کند و از سوی دیگر می‌توان بسیاری از مراکز دانشگاهی را از تعطیلی نجات داد. وزارت علوم باید از پتانسیل اساتید
تفسیر آیات128-130 سوره نساء
تفسیر آیات128-130 سوره نساء - خواندن معنا و تفسیر آیات قرآن کریم، به فهم درست آن و عملی کردن دستورات الهی در زندگی‌مان کمک می‌کند.
انتقال موزه هنرهای معاصر به سازمان میراث فرهنگی صحت ندارد
انتقال موزه هنرهای معاصر به سازمان میراث فرهنگی صحت ندارد - صالحی گفت: تاکنون مکاتبه‌ای با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص انتقال موزه هنرهای معاصر نداشته‌ایم.
اقدام خیرخواهانه ستاره هالیوود برای بیماران و سینمادوستان
اقدام خیرخواهانه ستاره هالیوود برای بیماران و سینمادوستان - سینمای‌ جهان > همشهری آنلاین: بری لارسن به کمک کسانی شتافت که دوست دارند «پلنگ سیاه» را در سینما ببینند اما توان خریدن بلیت ندارند.
شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) درس عدم سکوت در برابر ظلم است
شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) درس عدم سکوت در برابر ظلم است - کارشناس علوم قرآنی گفت: حضرت زهرا(س) با شهادت خود در راه ولایت به همه شیعیان می گویند که سکوت در برابر ظلم ممنوع است. این ظلم گاهی اوقات تحریف تاریخ، قرآن و حقایق و گاهی بی خیالی در برابر مسائلی است که در جامعه اتفاق می افتد.
هجمه‌ها به فیلم «به وقت شام» نشانه تأثیرگذاری این اثر هنری است
هجمه‌ها به فیلم «به وقت شام» نشانه تأثیرگذاری این اثر هنری است - تولیت آستان قدس رضوی گفت: هجمه‌ها به فیلم «به وقت شام» نشانه تأثیرگذاری این اثر هنری است.
حال شجریان تغییری نکرده است
حال شجریان تغییری نکرده است - هنر > در روزهای تعطیل آخر هفته شایعاتی درباره وضعیت سلامتی استاد محمدرضا شجریان در شبکه‌های اجتماعی دهان به دهان گشت.
رشد هزینه ها، کسری و عدم توازن بودجه دولت رو به افزایش است
رشد هزینه ها، کسری و عدم توازن بودجه دولت رو به افزایش است - تهران - ایرنا - علی طیب نیا استاد اقتصاد دانشگاه تهران گفت: بی ثباتی و عدم توازن در بودجه دولت از افزایش سریع قیمت نفت شروع شد و متعاقب آن رشد سریع هزینه ها و کسری و عدم توازن بودجه دولت رو به افزایش گذاشت.
موزه هنرهای معاصر تهران قابل واگذاری نیست/ لزوم ساخت کاخ جشنواره‌
موزه هنرهای معاصر تهران قابل واگذاری نیست/ لزوم ساخت کاخ جشنواره‌ - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد موزه هنرهای معاصر تهران تحت مدیریت وزارت ارشاد است و خواهد بود و خبر واگذاری آن کذب است.
لیرشاه به آمریکا سفر می‌کند | تراژدی شکسپیر در بروکلین
لیرشاه به آمریکا سفر می‌کند | تراژدی شکسپیر در بروکلین - هنر > همشهری آنلاین: نمایش «لیرشاه» تولید کمپانی رویال شکسپیر قرار است در ماه آوریل ۲۰۱۸ در تئاتر «بام هاروی» منطقه بروکلین شهر نیویورک به صحنه برود.
تهران به زیرساختهای جدی‌تری برای فرهنگ و هنر نیاز دارد
تهران به زیرساختهای جدی‌تری برای فرهنگ و هنر نیاز دارد - تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: همه بخش ها و حوزه های فرهنگی و هنری تهران نیازمند زیرساخت‌های جدی از جمله کاخ جشنواره هستند که هنرهای تجسمی یکی از آنها محسوب می شود.
سردیس زنده‌یاد کیارستمی در بوم به تماشاست
سردیس زنده‌یاد کیارستمی در بوم به تماشاست - هنر > همشهری آنلاین: سردیس برنزی عباس کیارستمی که به سفارش نگارخانه بوم با هنر دستان علیرضا آسانلو خلق شده، از چندی پیش در فضای باز این نگارخانه در معرض تماشا قرار گرفته است.
جشنواره‌های ما نیز از داشتن کاخ جشنواره به صورت ثابت محروم هستند
جشنواره‌های ما نیز از داشتن کاخ جشنواره به صورت ثابت محروم هستند - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در موسسه فرهنگی و هنری صبا از بخش رقابتی دهمین جشنواره فجر بازدید کرد.
بازدید وزیر ارشاد از دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
بازدید وزیر ارشاد از دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر - تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در موسسه فرهنگی و هنری صبا از بخش رقابتی دهمین جشنواره فجر بازدید کرد.
طهماسب مظاهری: حقوق کارمندان باید متناسب با تورم افزایش یابد
طهماسب مظاهری: حقوق کارمندان باید متناسب با تورم افزایش یابد - تهران - ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: حقوق کارمندان دولت باید متناسب با تورم افزایش یابد و عدم توجه به این موضوع موجب تبعیض ناروای حقوقی خواهد شد.
گیتی خامنه مهمان مجموعه عروسکی «سوغات جنگل» می‌شود
گیتی خامنه مهمان مجموعه عروسکی «سوغات جنگل» می‌شود - گیتی خامنه شنبه 28 بهمن ماه مهمان مجموعه عروسکی «سوغات جنگل» به تهیه کنندگی محمدجواد عبدالرحمانی است.
شرح و تفسیر حکمت 298 نهج البلاغه
شرح و تفسیر حکمت 298 نهج البلاغه - شرح و تفسیر حکمت 298نهج البلاغه با موضوع اعتدال در خصومت را در اینجا بخوانید.
داریوش ارجمند: مگر ما عمر نوح یا صبر ایوب داریم؟!
داریوش ارجمند: مگر ما عمر نوح یا صبر ایوب داریم؟! - داریوش ارجمند پیشکسوت تئاتر،سینما و تلویزیون و عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت از آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی ساختمان موسسه بازدید به عمل آورد.
تهدیدات علمی هولناک از داد و ستد سکه‌های جعلی
تهدیدات علمی هولناک از داد و ستد سکه‌های جعلی - یک کارشناس مرمت اشیای فرهنگی به ارزیابی اشیای فلزی غار "کلماکره" اشاره کرد و هشداد داد: داد و ستد سکه‌های جعلی در بازارهای ایران و سراسر جهان تهدیدات علمی و پژوهشی هولناکی به دنبال داشته و دارد.
جوایز اسکار را چه کسانی اعطاء می‌کنند؟
جوایز اسکار را چه کسانی اعطاء می‌کنند؟ - آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار، اولین گروه از اعطاء کنندگان جوایز اسکار در مراسم پایانی این رویداد سینمایی را معرفی کرد.
نامه 13رئیس دانشگاه دراعتراض به عدم افزایش حقوق
نامه 13رئیس دانشگاه دراعتراض به عدم افزایش حقوق - تهران -ایرنا - رئیس دانشگاه تهران از ارسال نامه ای با امضای ۱۳ نفر از روسای دانشگاه های بزرگ کشور به رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص عدم افزایش حقوق بالای پنج میلیون تومان خبرداد.