جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ / Friday, 19 October, 2018

آخرین اخبار سرویس فرهنگ و هنر

رونمایی از اولین آنونس سریال عاشقانه «حوالی پائیز»
رونمایی از اولین آنونس سریال عاشقانه «حوالی پائیز» - در آستانه پخش سریال «حوالی پائیز» به کارگردانی حسین نمازی از آنونس این سریال عاشقانه رونمایی شد.
بررسی برخی آسیب‌های سازه ای ۱۳ بنای تاریخی در سفر به ۸ استان کشور
بررسی برخی آسیب‌های سازه ای ۱۳ بنای تاریخی در سفر به ۸ استان کشور - ایلنا: اساتید و صاحبنظران کمیته علمی بررسی، تحقیق و مرمت سازه‌های تاریخی (ایسکارسا) با همراهی متخصصان ایرانی مرمت به منظور بررسی برخی آسیب‌های سازه‌ای ۱۳ بنای…
پیکر زنده‌یاد یاراحمدی یکشنبه تشییع می‌شود
پیکر زنده‌یاد یاراحمدی یکشنبه تشییع می‌شود - ایلنا: پیکر زنده‌یاد یاراحمدی یکشنبه ۲۹ مهرماه ساعت ۹ صبح از مقابل خانه هنرمندان ایران تشییع می‌شود.
افزایش فروش پیشونی سفید ۲و ادامه صدر نشینی لس انجلس تهران
افزایش فروش پیشونی سفید ۲و ادامه صدر نشینی لس انجلس تهران - ایلنا: میزان فروش فیلمهای پیشونی سفید ۲ و لس انجلس تهران در هفته گذشته افزایش پیدا کرده است.
گروهی با لس انجلس_تهران مثل مارمولک رفتار می‌کنند/قرار نیست فقط نقش حاج کاظم بازی کنم
گروهی با لس انجلس_تهران مثل مارمولک رفتار می‌کنند/قرار نیست فقط نقش حاج کاظم بازی کنم - ایلنا: پرویز پرستویی می‌گوید: من یک بازیگرم و نقشهای مختلف را بازی می‌کنم و قرار نیست تا آخر عمر فقط نقش کاج کاظم را تکرار کنم.
آرا گولر، چشم استانبول از دنیا رفت
آرا گولر، چشم استانبول از دنیا رفت - تجسمی - آرا گولر یکی از مشهورترین عکاسان خبری ترکیه که شهرتی بین‌المللی داشت در ۹۰ سالگی چشم از جهان فروبست.
دیوان صیدی تهرانی کتابی با عطر و بوی غزل
دیوان صیدی تهرانی کتابی با عطر و بوی غزل - دیوان صیدی تهرانی مجموعه اشعار میرعلی صیدی تهرانی، شاعر سده یازدهم هجری است که به کوشش مرحوم محمد قهرمان گردآوری و منتشر شده است.
«چشم استانبول» درگذشت
«چشم استانبول» درگذشت - آرا گولر یکی از معروف‌ترین عکاسان دنیا در ۹۰ سالگی در ترکیه درگذشت.
اظهارنظر جالب معاون سیما/ ۷۰ درصد مصرف رسانه‌ای مردم از تولیدات تلویزیون است
اظهارنظر جالب معاون سیما/ ۷۰ درصد مصرف رسانه‌ای مردم از تولیدات تلویزیون است - تلویزیون - مرتضی میرباقری معاون سیمای صداوسیما اعلام کرد که طبق نظرسنجی ها بیش از ۷۰ درصد مصرف رسانه‌ای مردم ایران از تولیدات تلویزیون است.
سوال چالشی که مهران مدیری ۱۹ سال پیش از عادل فردوسی‌پور پرسید
سوال چالشی که مهران مدیری ۱۹ سال پیش از عادل فردوسی‌پور پرسید - تلویزیون - فیلمی از گفت وگوی قدیمی مهران مدیری و عادل فردوسی پور در سال 1378 را که مربوط به برنامه «ببخشید شما» می شود، ببینید.
۲۰ سال در تلویزیون بودم و الان مرا راه نمی‌دهند
۲۰ سال در تلویزیون بودم و الان مرا راه نمی‌دهند - جهانگیر کوثری گفت: امیدوارم حرکتی که شهردار مشهد آغاز کرده به موفقیت برسد و ما بتوانیم در سال‌های بعد شاهد باشیم که مشهد توانسته به عنوان یک شهر رسانه در سطح جهان قرار گرفته و موقعیتش تثبیت شود.
رویا تیموریان جلوی دوربین «سرباز»
رویا تیموریان جلوی دوربین «سرباز» - بازیگران جدیدی به مجموعه تلویزیونی «سرباز» اضافه می‌شوند.
تغییر قصه‌گویی در سینما با ورود دیجیتال/ اینجا پایان سینما نیست
تغییر قصه‌گویی در سینما با ورود دیجیتال/ اینجا پایان سینما نیست - اسماعیل بنی اردلان پژوهشگر و مدرس سینما معتقد است با ورود دیجیتال و پیشرفت تکنولوژی نوع روایت نه تنها درسینما بلکه در زندگی روزمره انسان هم تغییر کرده است.
سالروز اجرای عملیات «والفجر ۴»
سالروز اجرای عملیات «والفجر ۴» - بیست و هفتم مهر ماه سالروز اجرای عملیات «والفجر ۴» است که ۳۳ روز به طول انجامید و رزمندگان ایرانی توانستند مریوان را از زیر تیررس دشمن آزاد کنند.
نمایش «همه می‌دانند» در فستیوال فیلم لومیر
نمایش «همه می‌دانند» در فستیوال فیلم لومیر - ایلنا: فستیوال فیلم لومیر که در شهر لیون فرانسه برگزار می‌شود، فیلم «همه می‌دانند» را با حضور اصغر فرهادی و خاویر باردم نمایش داد.
مزدا انصاری: بدیعی رنگ ویلن را در موسیقی ایران تثبیت کرد
مزدا انصاری: بدیعی رنگ ویلن را در موسیقی ایران تثبیت کرد - تهران - ایرنا -بیست و هفت مهر سالروز درگذشت یکی از پدیده های موسیقی ایرانی یعنی حبیب الله بدیعی است. چنانچه یکی از اهالی موسیقی،بدیعی را هنرمندی می داند که اکنون نیز پس از گذشت سالها از مرگ وی تاثیرش بر نوازندگی ویلن غیر قابل انکار است. او کسی بود که رنگ ایرانی ویلن را تثبیت کرد.
نخستین تصویر حامد بهداد در فیلم جدید رضا میرکریمی منتشر شد
نخستین تصویر حامد بهداد در فیلم جدید رضا میرکریمی منتشر شد - نخستین تصویر حامد بهداد بازیگر سینمای ایران در فیلم جدید رضا میرکریمی از سوی سازندگان این اثر منتشر شد.
نمایشگاه فرانکفورت بهترین فرصت برای دیپلماسی فرهنگی است
نمایشگاه فرانکفورت بهترین فرصت برای دیپلماسی فرهنگی است - رئیس بنیاد پژوهش‌های قرآنی معتقد است نمایشگاه کتاب فرانکفورت بهترین فرصت برای دیپلماسی فرهنگی ایران است و کشورمان باید حضور قدرتمندتری در این رویداد داشته باشد.
لالایی تاریخ ادبیات شفاهی هر قوم‌ را در خود دارد
لالایی تاریخ ادبیات شفاهی هر قوم‌ را در خود دارد - یک کارشناس امور کتابخانه‌ گفت: لالایی‌ علاوه بر ارزش نوستالژیکی که برای اکثر انسان‌ها دارد، تاریخ ارزشمند ادبیات شفاهی هر قوم‌ را در خود دارد و به بسیاری از وقایع تاریخی و اجتماعی، حسرت‌ها و امیدها، شرایط اقلیمی ‌و اعتقادات بومی‌ـمذهبی ملت‌های گوناگون رهنمون می‌شود.
رونمایی از اولین آنونس سریال «حوالی پائیز»+فیلم
رونمایی از اولین آنونس سریال «حوالی پائیز»+فیلم - ایلنا: در آستانه پخش سریال «حوالی پائیز»، از آنونس این سریال عاشقانه رونمایی شد.
دستگیری یکی دیگر از تولیدکنندگان کتاب قاچاق
دستگیری یکی دیگر از تولیدکنندگان کتاب قاچاق - کارگروه صیانت از حقوق ناشران و پدیدآورندگان اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با مساعدت و همکاری پلیس امنیت و دستور قضایی، انبوهی کتاب قاچاق را در تهران کشف و جمع‌آوری کرد.
بیش از ۷۰ درصد مصرف رسانه‌ای مردم ایران از تولیدات تلویزیون است
بیش از ۷۰ درصد مصرف رسانه‌ای مردم ایران از تولیدات تلویزیون است - معاون سیمای صداوسیما اعلام کرد که طبق نظرسنجی ها بیش از ۷۰ درصد مصرف رسانه‌ای مردم ایران از تولیدات تلویزیون است.
بهاره رهنما بیوه نویسنده فقید شد
بهاره رهنما بیوه نویسنده فقید شد - تئاتر - بهاره رهنما از اول آبان با نمایش «مضرات دخانیات یا بیوه‌ نویسنده فقید» به کارگردانی مقداد اسلامی روی صحنه می‌رود. او در این اثر نقش همسر یک نویسنده بزرگ را ایفا می کند.
نیم قرن با شازده احتجاب در رشت
نیم قرن با شازده احتجاب در رشت - رشت - ایرنا - نویسندگان، شخصیتهای ماندگاری را به جمعیت روی کره زمین می افزایند ، چه کسی باور می کند که شخصیتهایی مانند آناکارنینا ،ژان والژان یا شازده احتجاب وجود خارجی نداشته اند ، هوشنگ گلشیری نیم قرن پیش «شازده احتجاب» را به جامعه ایرانی معرفی کرد .
چرا این ویترین‌ها خالی شده‌اند؟
چرا این ویترین‌ها خالی شده‌اند؟ - ویترین‌های نمایشگاه دائمی صنایع دستی برای عکاسی آثار و تبدیل آن به کتاب و کاتالوگ خالی شدند.
«به احساس درونت اعتماد کن» و «خون‌فروش»
«به احساس درونت اعتماد کن» و «خون‌فروش» - ترجمه کتاب‌ «به احساس درونت اعتماد کن» به همراه ترجمه رمان «خون‌فروش» منتشر شد.
یاراحمدی، پیشکسوت مجسمه‌ساز درگذشت
یاراحمدی، پیشکسوت مجسمه‌ساز درگذشت - تهران - ایرنا - رضا امیر یار احمدی پیشکسوت مجسمه‌ساز شب گذشته 25 مهرماه بر اثر ایست قلبی از دنیا رفت.
استاد چاروق دوز زنجان دیده از جهان فرو بست
استاد چاروق دوز زنجان دیده از جهان فرو بست - زنجان - ایرنا - استاد «آراز علی محمدی»، چاروق دوز معروف زنجانی، روز پنجشنبه در سن 73 سالگی دیده از جهان فروبست.
با یکی از کهن‌ترین موسیقی‌های جهان آشنا شوید
با یکی از کهن‌ترین موسیقی‌های جهان آشنا شوید - «هوره» از ساده‌ترین، ابتدایی‌ترین، اصیل‌ترین و همچنین کهن‌ترین گونه موسیقی و یکی از جلوه‌های عینی فرهنگ کردی و ترانه‌های عامه است. این آواز آهنگین ویژه زاگرس‌نشینان ایران است که ضمن کهن بودن ارزش‌های موسیقایی آن، در گستره جغرافیایی شمال عراق نیز اجرا می‌شود.
درباره «نام‌برده» و چهره‌ها در تئاتر
درباره «نام‌برده» و چهره‌ها در تئاتر - علی‌اصغر دشتی نمایش تازه خود را تلفیقی از چند هنر و رسانه می‌داند که رگه‌هایی از تئاتر مستند هم در آن دیده می‌شود.