یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ / Sunday, 21 January, 2018


اخبا مهم تابناک
اعراض از مالکیت به چه معنا است و چه آثاری دارد؟
اعراض از مالکیت به چه معنا است و چه آثاری دارد؟
انسان‌ها گاه به‌صورت غیرارادی و ازطریق قراردادهایی همچون خریدوفروش یا غیر از آن و گاهی هم به‌صورت غیرارادی و ازطریق رابطه‌ی توارث که میان آنها و دیگران وجود دارد،…
از ورود راکفلر رئیس بانک چیس منهتن نیویورک به تهران تا واریز دارایی‌های مسدودشدۀ ایران در آمریکا به حساب الجزایر
از ورود راکفلر رئیس بانک چیس منهتن نیویورک به تهران تا واریز دارایی‌های مسدودشدۀ ایران در آمریکا به حساب الجزایر
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی اولین روز بهمن ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
اصلاح طلبان موقع انتقادات نظام را متهم می‌کنند/دیوار کوتاه اصلاح طلبان/ایران، مدلی برای امنیت و آزادی/ کژتابی و کژرفت بودجه کل کشور
اصلاح طلبان موقع انتقادات نظام را متهم می‌کنند/دیوار کوتاه اصلاح طلبان/ایران، مدلی برای امنیت و آزادی/ کژتابی و کژرفت بودجه کل کشور
حاشیه‌های صندلی کنار رئیس جمهور، تعطیلی دولت آمریکا، پل‌های ناایمن تهران، اهداف و تردید‌های ترکیه در عملیات عفرین، پایان آب در نیمی از ایران، دست خالی و سر پایین حماس!،…
از «حسادت غربی‌ها به تجارت ایران و چین» تا «واردات ۳۸ هزار و ۵۵۴ خودروی سواری از امارات»
از «حسادت غربی‌ها به تجارت ایران و چین» تا «واردات ۳۸ هزار و ۵۵۴ خودروی سواری از امارات»
این پیمانه تیتر‌هایی همچون گله‌ای در رابطه با نفتکش سانچی از کشور چین نداریم، قرمزپوشی بورس تهران در آخرین روز دی ماه، رشد خیره کننده بورس‌های دنیا در روز تعطیلی دولت…
130 هزار میلیارد درآمد مالیاتی به واسطه قاچاق هدر می رود/ کم نمایی و بیش نمایی روش های جدید برای فرار مالیاتی
130 هزار میلیارد درآمد مالیاتی به واسطه قاچاق هدر می رود/ کم نمایی و بیش نمایی روش های جدید برای فرار مالیاتی
مالیات نقش مهمی در توزیع عادلانه درآمد و توزیع دوباره ثروت دارد. دولت ها با گرفتن مالیات از ثروتمندان و توزیع آنان در قالب کمک های بلاعوض و اعانات و پرداخت یارانه به افراد…
علیرضا قربانی برنده جایزه باربد جشنواره موسیقی فجر شد
علیرضا قربانی برنده جایزه باربد جشنواره موسیقی فجر شد
در این مراسم پس از اجرای ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی سالار عقیلی، یاد و خاطره جان باختگان حادثه نفتکش سانچی را گرامی داشته شد... در بخش خوانندگی…
چه ارتباطی میان بحران آب و بروز آشوب ها در ایران وجود دارد!؟
چه ارتباطی میان بحران آب و بروز آشوب ها در ایران وجود دارد!؟
در همین ماه اعتراضاتی در ایران به وقع پیوست. اعتراضاتی که اگرچه عوامل بیگانه نیز تلاش کردند از آن بهره برداری کنند، اما پیشران ها و زمینه های داخلی نیز داشته است. یکی از…
چه خبر از «قایق جدا شده» و «اتاق امن» سانچی؟!
چه خبر از «قایق جدا شده» و «اتاق امن» سانچی؟!
اگرچه مسئولان از ابتدا تاکید داشتند که به دلایل مختلف احتمال زنده بودن سرنشینان سانچی (یا دست کم شماری از ایشان) وجود دارد، با غرق شدن این نفتکش به سرعت موضع خود را تغییر…
اولین بازجوی بعد از انقلاب چه کسی بود؟/عواقب خطرناک وابسته کردن حوزه‌های علمیه به بودجه دولتی/کنایه تند داریوش ارجمند به محمدرضا شریفی‌نیا/بودجه شورای...
اولین بازجوی بعد از انقلاب چه کسی بود؟/عواقب خطرناک وابسته کردن حوزه‌های علمیه به بودجه دولتی/کنایه تند داریوش ارجمند به محمدرضا شریفی‌نیا/بودجه شورای...
رصد‌خانه «تابناک»، خبرهایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیترهایی مانند: ٢٠دانشجو هنوز در بازداشت…
با شهرستانی آشنا شوید که بیمارستان ندارد؛ حتی قدیمی و فرسوده!
با شهرستانی آشنا شوید که بیمارستان ندارد؛ حتی قدیمی و فرسوده!
شرایطی اسفناک که حتی اجرای طرح تحول نظام سلامت و توجه بسیار زیاد دولت به این بخش هم نتوانسته تغییرش دهد تا این سوال به وجود آید که براستی سهم اهالی این خطه از آن طرح بزرگ…
پزشکیان: احمدی‌نژاد باید ثابت می‌کرد ۲۸ سال دزدی یعنی چه/ کار را ول کردیم و فقط به هم گیر می‌دهیم/ نماینده‌ها به من می‌گویند چرا می‌گویی داد نزن! /مخالف نظرمان حرف بزنند فحش می دهیم یا انگ می چسبانیم /ارتباط لاریجانی با دفتر رهبری و حوزه بهتر از عارف است
پزشکیان: احمدی‌نژاد باید ثابت می‌کرد ۲۸ سال دزدی یعنی چه/ کار را ول کردیم و فقط به هم گیر می‌دهیم/ نماینده‌ها به من می‌گویند چرا می‌گویی داد نزن! /مخالف نظرمان حرف بزنند فحش می دهیم یا انگ می چسبانیم /ارتباط لاریجانی با دفتر رهبری و حوزه بهتر از عارف است - مسعود پزشکیان می گوید: اصلا ما راه گفت و گو با هم را بلد نیستیم. تحمل اینکه بنشینیم طرف مقابل مان حرفش را بزند، بعد بگوییم حرفت را به این دلایل قبول ندارم را نداریم. همین که مخالف نظرمان حرف می زنند، دعوا می کنیم، فحش می دهیم، انگ می چسبانیم.
در روز چهارم جشنواره فجر چه تئاترهایی می‌بینیم؟
در روز چهارم جشنواره فجر چه تئاترهایی می‌بینیم؟ - چهارمین روز از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با دو نمایش از آلمان با نام‌های «پکیج» و «هملت» میزبان مخاطبان خواهد بود.
وزیر دفاع: دستور رهبری برای واگذاری بنگاه های اقتصادی غیرمرتبط ارتش و سپاه
وزیر دفاع: دستور رهبری برای واگذاری بنگاه های اقتصادی غیرمرتبط ارتش و سپاه - ستادکل نیروهای مسلح این موضوع را دنبال می‌کند تا این نیروها از کارهای اقتصادی غیرمرتبط به هر دلیل، خارج شوند.
رفتارهای سیاسی واکنش منفی مردم را درپی دارد/ مدیران جدید عملکرد خود را به اطلاع مردم برسانند
رفتارهای سیاسی واکنش منفی مردم را درپی دارد/ مدیران جدید عملکرد خود را به اطلاع مردم برسانند - عضو اصلاح طلب شورای چهارم گفت: نقد گذشته وزیر سوال بردن مدیران قبلی نه تنها رفتار صحیحی نیست بلکه آزار دهنده وبر خلاف میل عمومی مردم است.
نکته کلیدی شفر درباره گلزن پرتغالی که می‌گویند گل‌نزن است!
نکته کلیدی شفر درباره گلزن پرتغالی که می‌گویند گل‌نزن است! - لیگ برتر - آمار گومز، مهاجم مورد نظر استقلال که به تهران آمده باعث شگفتی رسانه‌ها شده است.
آیا سپاهان با علی‌منصور سپیدبخت می‌شود؟
آیا سپاهان با علی‌منصور سپیدبخت می‌شود؟ - لیگ برتر - علیرضا منصوریان گزینه جدی برای هدایت سپاهان اصفهان است.
پزشکیان:احمدی‌نژاد باید ثابت می‌کرد ۲۸ سال دزدی یعنی چه
پزشکیان:احمدی‌نژاد باید ثابت می‌کرد ۲۸ سال دزدی یعنی چه - مجلس - مسعود پزشکیان می گوید: اصلا ما راه گفت و گو با هم را بلد نیستیم. تحمل اینکه بنشینیم طرف مقابل مان حرفش را بزند، بعد بگوییم حرفت را به این دلایل قبول ندارم را نداریم. همین که مخالف نظرمان حرف می زنند، دعوا می کنیم، فحش می دهیم، انگ می چسبانیم.
آخرین آمار رشد علمی کشورهای جهان: اندونزی اول، عربستان سوم، ایران پنجم
آخرین آمار رشد علمی کشورهای جهان: اندونزی اول، عربستان سوم، ایران پنجم - دانش‌های بنیادی - گزارش شاخص‌های حوزه‌های علوم و فناوری در سال ۲۰۱۸ با مقایسه وضعیت قدرت‌های علمی جهان، اعلام کرد ایران در سال‌های ۲۰۰۶ (۱۳۸۵) تا ۲۰۱۶ (۱۳۹۵)، پنجمین رشد سالانه سریع جهان را در تولید مقالات علمی کسب کرده است.
حسینی: بیانیه ترامپ علیه ایران مبنای حقوقی و قانونی ندارد
حسینی: بیانیه ترامپ علیه ایران مبنای حقوقی و قانونی ندارد - یک کارشناس ارشد مسائل اروپا معتقد است که اروپا می تواند روابط خود را با آمریکا و ایران مدیریت کند.
پرسپولیس افت کرده است/ طارمی باید می‌رفت
پرسپولیس افت کرده است/ طارمی باید می‌رفت - پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: پرسپولیس چند هفته‌ دچار افت شده است و آن صلابت نیم فصل اول را ندارد اما این موضوع تا حدی طبیعی است و هیچوقت یک تیم همیشه در اوج نیست.
برج‌های تهران با صنایع‌دستی آراسته می‌شود/ ایده‌ای برای هتل‌داران
برج‌های تهران با صنایع‌دستی آراسته می‌شود/ ایده‌ای برای هتل‌داران - مدیرکل صادرات صنایع‌دستی کشور از برگزاری نشستی با برج‌سازان تهران به منظور آشنایی آنان با صنایع‌دستی و استفاده از آن در چیدمان خانه‌های ایرانی خبر داد.
واحدهای صنفی مکلف به استرداد بی‌قید و شرط پول موبایل‌های قاچاق به مردم شدند+ سند
واحدهای صنفی مکلف به استرداد بی‌قید و شرط پول موبایل‌های قاچاق به مردم شدند+ سند - بر اساس ابلاغ ستاد مبارزه با قاچاق کالا، واحدهای صنفی مکلف به استرداد بی‌قید و شرط وجوه دریافتی بابت فروش گوشی تلفن همراه قاچاق به خریداران شدند.
امتناع شرکت ترکیه ای کوزو از تحویل مسکن مهر به مردم
امتناع شرکت ترکیه ای کوزو از تحویل مسکن مهر به مردم - شرکت ترکیه‌ای کوزو به دلیل اختلافات مالی با شرکت عمران پردیس از تحویل واحدهای مسکن مهر این شهر به مردم خودداری می‌کند.
سقف جدید معافیت مالیاتی حقوق در سال ۹۷؛ پیشنهاد دولت رد شد+سند
سقف جدید معافیت مالیاتی حقوق در سال ۹۷؛ پیشنهاد دولت رد شد+سند - با مصوبه کمیسیون تلفیق، سقف جدید معافیت مالیاتی حقوق کارمندان در سال ۹۷ تعیین شد.
گاز کارخانجات سیمان شمال کشور قطع شد
گاز کارخانجات سیمان شمال کشور قطع شد - یک کارشناس صنعت سیمان با بیان اینکه دامپینگ داخلی در صنعت سیمان برای از بین بردن رقبا به وجود آمده است، گفت: گاز اکثر کارخانجات سیمان شمال کشور قطع شده است.
نفتکش سانچی پروتکل امنیتی را نقض کرده بود؟
نفتکش سانچی پروتکل امنیتی را نقض کرده بود؟ - بررسی های اولیه مقامات دریایی پاناما، که نفتکش ایرانی سانچی با پرچم این کشور در حال تردد بوده است نشان می دهد که این نفتکش تمام تشریفات اداری را به صورت قانونی به انجام رسانده بود.
زمزمه یک کلاهبرداری نجومی در تلگرام
زمزمه یک کلاهبرداری نجومی در تلگرام - بزودی تلگرام فضایی برای مبادله و کسب و کار فراهم خواهد کرد؛ بااین ملاحظه که واحد پول مبادله‌ای در این فضا را خود تعریف خواهد نمود. ممکن است، این شرایط به یک کلاهبرداری بزرگ از مردم و کشور بی انجامد.
میلیاردرها هنوز مالیات نمی‌دهند؟
میلیاردرها هنوز مالیات نمی‌دهند؟ - بخش‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یی که امروز کمترین فشار مالیاتی را احساس می‌کنند، در اقتصاد ایران گردش میلیاردی دارند اما بیشترین فشار بر گرده تولیدکنندگانی است که شفاف در اقتصاد ایفای نقش می‌کنند و سال‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ست که مالیات می‌پردازند.
سیاست اشتغالزایی با پول نفت تسلسل باطل است
سیاست اشتغالزایی با پول نفت تسلسل باطل است - استاد اقتصاد دانشگاه درباره سیاست های اشتغالی دولت گفت:اجرای سیاست‌های اشتغالزایی و کارآفرینی با صرف منابع و درآمد حاصل از فروش نفت جز ایجاد بوروکراسی زائد و ایجاد تسلسل باطل بعید به نظر می رسد اثربخشی لازم را داشته باشد.
داستان نفتکش سانچی به پایان رسیده است؟
داستان نفتکش سانچی به پایان رسیده است؟ - ازهفته گذشته که غرق شدن کشتی قطعی شده است، فرایند بررسی علت وقوع حادثه کلید خورده است که البته یک روال حقوقی فنی و طولانی است و به محض رسیدن به نتیجه، دلیل غرق شدن سانچی به اطلاع رسانه ها و مردم خواهد رسید.
درسی تلخ برای نگهداری ساختمان ها
درسی تلخ برای نگهداری ساختمان ها - حادثه پلاسکو آزمونی از کارایی دانشی، فناوری و مدیریت شهری بود که در مرکز پایتخت و در نزدیک ترین محل از نظر دسترسی به امکانات دولتی بود. این حادثه با خود هزاران پرسش از دانش و فناوری و مدیریت شهری را مطرح کرد.
قائم مقام وزیر راه: مذاکره‌ای با هواپیمایی بمباردیر کانادا نداشته‌ایم
قائم مقام وزیر راه: مذاکره‌ای با هواپیمایی بمباردیر کانادا نداشته‌ایم - در حالی هواپیماسازی بمباردیر از تایید توافق برای فروش ۱۰ فروند هواپیما به ایران خودداری کرده که قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که مذاکره‌ای با بمباردیر نداشته‌ایم، گفت:‌ شرکت‌های خصوصی برای خرید هواپیمای بمباردیر کارهایی انجام داده‌اند.
بانک مرکزی وارد بازار ارز شد/عرضه قطره‌چکانی دلار به صراف‌های منتخب
بانک مرکزی وارد بازار ارز شد/عرضه قطره‌چکانی دلار به صراف‌های منتخب - بعد از آنکه نرخ دلار در بازار آزاد از ۴۵۵۰ تومان عبور کرد، باخبرشدیم برخی از صرافی‌های منتخب از سوی بانک مرکزی دلار با قیمت ۴۴۸۵ تومان دریافت کرده‌اند.
راننده‌ای که زنان را می‌ربود و به آنها تجاوز می کرد
راننده‌ای که زنان را می‌ربود و به آنها تجاوز می کرد - شرق نوشت: زنی جوان روز ١١ آذر با مراجعه به کلانتری گلبرگ، به مأموران اعلام کرد که به‌دست راننده یک دستگاه خودروی پراید ١٤١ نقره‌ای ربوده شده و در‌حالی‌که این شخص پس از سرقت کیفش قصد آزارواذیت او را داشت، در یک لحظه موفق به فرار شد.
عبدالله ناصری : مدیریت صدا و سیما در کنترل گروه‌های خارج از سازمان است/ صدا و سیما جامعه را تحریک کرده است/مدیریت ضرغامی بر صدا و سیما هم تشریفاتی بود/ فقط لاریجانی توانسته بود مدیریتش بر  صدا و سیما را تثبیت کند/ماجرای عزل لاریجانی چگونه در رسانه ملی پخش
عبدالله ناصری : مدیریت صدا و سیما در کنترل گروه‌های خارج از سازمان است/ صدا و سیما جامعه را تحریک کرده است/مدیریت ضرغامی بر صدا و سیما هم تشریفاتی بود/ فقط لاریجانی توانسته بود مدیریتش بر صدا و سیما را تثبیت کند/ماجرای عزل لاریجانی چگونه در رسانه ملی پخش - روز گذشته خشت کج برنامه ثریا در شبکه اول سیما و تولید برنامه‌ای با رویکرد تضعیف دولت و توافق برجام، باعث شد وزارت امور خارجه به آنچه در این برنامه که در سالروز اجرای برجام از سوی کارشناس منتقد برجام و مجری برنامه بیان شد، واکنش نشان دهد.
دستورات طب سنتی برای درمان "کبد چرب"
دستورات طب سنتی برای درمان "کبد چرب" - مدیرکل طب سنتی وزارت بهداشت با بیان اینکه ۳۰ تا ۵۰ درصد مردم کشورمان از "کبد چرب" رنج می‌برند، به تشریح دستورات ضروری برای درمان کبد چرب پرداخت.
اگر نفخ شدید دارید، مصرف ۷ نوع سبزی را فراموش نکنید
اگر نفخ شدید دارید، مصرف ۷ نوع سبزی را فراموش نکنید - فیبر موجود در سبزیجات، یک نیاز ضروری برای بدن است و زنان در روز باید ۲۵ گرم از این ماده مغذی را وارد بدن کنند. با این حال بیشتر افراد از ترس نفخ شدید، سبزیجات را به میزان کافی وارد رژیم غذایی شان نمی کنند.
آغاز گفتگوهای بانکی ایران و اروپا
آغاز گفتگوهای بانکی ایران و اروپا - مجید تخت روانچی، معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور و مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای در گفت‌وگویی راجع به تصمیم آمریکا درخصوص توافق هسته‌ای و نگاه اروپا به برجام گفت که همچنان به سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ اروپایی از جمله شرکت‌های بین‌المللی نفتی در ایران…
با وجود مازاد تولید، هم قاچاق داریم هم واردات رسمی!
با وجود مازاد تولید، هم قاچاق داریم هم واردات رسمی! - مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه گفت: علیرغم اینکه انواع گل و گیاه در ایران تولید می‌شود و محصول روی دست تولیدکنندگان مانده است، نه تنها گل و گیاه به صورت قاچاق وارد می‌شود، بلکه درهای گمرک به روی واردات باز است.