جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ / Friday, 22 June, 2018


روند هزینه حمل و نقل یک خانوار شهری طی ده سال گذشته چگونه بوده است؟
روند هزینه حمل و نقل یک خانوار شهری طی ده سال گذشته چگونه بوده است؟ - در سال های اخیر رشد قیمت بنزین و متعاقب آن رشد هزینه های حمل و نقل همواره یکی از دغدغه های هزینه ای مهم خانوارها بوده است. در این مطلب سعی شده است تا به بررسی روند هزینه حمل و نقل یک خانوار شهری طی ده سال گذشته پرداخته شود و سهم و جایگاه این نوع هزینه ها در بین سایر هزینه های خانوارها مورد بررسی قرار گیرد.
یادی از عباس کیارستمی در آثار هنرمندان ایرانی
یادی از عباس کیارستمی در آثار هنرمندان ایرانی - گالری‌ها و نگارخانه‌های تهران در نخستین جمعه تابستان با 35 نمایشگاه تازه میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی هستند.
ماریو بارگاس یوسا زمین خورد و بستری شد
ماریو بارگاس یوسا زمین خورد و بستری شد - ادبیات - ماریو بارگاس یوسا نویسنده برنده جایزه نوبل ادبیات در بیمارستان بستری شد.
پیشنهاد کاربران خبرآنلاین برای موفقیت کمپین نه به خرید/ به قیمت‌های کاذب «نه» بگوییم
پیشنهاد کاربران خبرآنلاین برای موفقیت کمپین نه به خرید/ به قیمت‌های کاذب «نه» بگوییم - بازرگانی - کاربران خبرآنلاین معتقدند «زمانی نه به خرید یک کالا موفق خواهد بود که کالای جایگزین وجود داشته باشد و دولت هم از آن کالا حمایت نکند و نیز عده‌ای سودجو نیز وارد بازار نشوند.»
عکس شگفت‌انگیز از یک سنگ آسمانی سبزرنگ، کنارِ ماه و ناهید
عکس شگفت‌انگیز از یک سنگ آسمانی سبزرنگ، کنارِ ماه و ناهید - نجوم - «Uwe Reichert»،ستاره‌شناس آلمانی تصویری بی‌نظیر از یک سنگ آسمانی را در کنار ماه و ناهید گرفت.
متقاضیان وام اشتغال که چک برگشتی دارند بخوانند!
متقاضیان وام اشتغال که چک برگشتی دارند بخوانند! - معاون وزیر کار درباره آن دسته متقاضیان وام اشتغال روستایی که به دلیل داشتن چک‌های برگشتی و بدهی سررسید شده، موفق به دریافت وام اشتغال نشدند، توضیحاتی ارائه کرد.
با این که جای سید جلال خالی بود اما در کار دفاعی نمره قبولی گرفتیم/ آزمون دستورات کی‌روش را به خوبی اجرا کرد
با این که جای سید جلال خالی بود اما در کار دفاعی نمره قبولی گرفتیم/ آزمون دستورات کی‌روش را به خوبی اجرا کرد - پیشکسوت فوتبال کشورگفت: به نظرم سردار وظایفی که کی‌روش به او سپرده بود را به خوبی انجام داد و نباید روحیه‌اش را با این حرف‌ها از دست بدهد.
ترافیک نیمه سنگین در مسیر جنوب به شمال محور کرج-چالوس
ترافیک نیمه سنگین در مسیر جنوب به شمال محور کرج-چالوس - برابر آخرین گزارش‌های دریافتی در مسیر جنوب به شمال محور کرج-چالوس از ابتدای محور تا کیلومتر ۵ ترافیک نیمه سنگین است.
هوای تهران سالم است
هوای تهران سالم است - کیفیت هوای تهران امروز با افزایش آلاینده‌های ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۸۹، در شرایط سالم است.
«عصبانی نیستم» قفل صندوق توقیفی‌ها را می‌شکند؟
«عصبانی نیستم» قفل صندوق توقیفی‌ها را می‌شکند؟ - اکران فیلم «عصبانی نیستم» به عنوان یکی از فیلم‌های توقیفی چند سال گذشته در حالی در سرگروه سینمایی خود پایان می‌یابد که انتظار می‌رفت دست کم یکی دو فیلم توقیفی دیگر هم در این مدت به نمایش عمومی درآیند و مشخص نیست آیا روند اکران این فیلم‌ها همچنان ادامه خواهد داشت یا خیر.
رشید مظاهری: در ایران گلر بهتر از دخیا زیاد داریم/ کاری کردیم اسپانیا جلوی ما وقت‌کشی کند/ ویدیو چک با ما پدرکشتگی دارد
رشید مظاهری: در ایران گلر بهتر از دخیا زیاد داریم/ کاری کردیم اسپانیا جلوی ما وقت‌کشی کند/ ویدیو چک با ما پدرکشتگی دارد - ایلنا: گلر تیم ملی کشورمان از بازی خوب تیم برابر اسپانیا خوشحال و از نتیجه بازی ناراحت است و عقیده دارد مستحق شکست نبودیم.
روزبه چشمی: بدنشانس بودم که مصدومیت گریبانم را گرفت
روزبه چشمی: بدنشانس بودم که مصدومیت گریبانم را گرفت - مدافع مصدوم تیم‌‌ملی می‌گوید:«بدنشانس بودم که مصدومیت گریبانم را گرفت.»
نامجو مطلق:اگر مثل ۳۰ دقیقه پایانی بازی با اسپانیا تهاجمی کار کنیم پرتغال را می بریم
نامجو مطلق:اگر مثل ۳۰ دقیقه پایانی بازی با اسپانیا تهاجمی کار کنیم پرتغال را می بریم - پیشکسوت فوتبال ایران و استقلال، گفت: اگر مثل ۳۰ دقیقه پایانی بازی با اسپانیا منطقی و تهاجمی کار کنیم می‌توانیم از پس پرتغال بربیاییم.
مدافع سابق تیم ملی برزیل: تیم کی‌روش به فرد متکی نیست/ آینده خوبی در انتظار فوتبال ایران است
مدافع سابق تیم ملی برزیل: تیم کی‌روش به فرد متکی نیست/ آینده خوبی در انتظار فوتبال ایران است - مدافع سابق تیم ملی برزیل درباره دیدار ایران با اسپانیا گفت:اسپانیا به عنوان یکی از گران ترین تیم های دنیا واقعا مقابل ایران دقایق سختی داشت.
پورعلی گنجی: قول می‌دهیم دوباره مردم را شاد کنیم
پورعلی گنجی: قول می‌دهیم دوباره مردم را شاد کنیم - بازیکن تیم ملی فوتبال ایران با بیان این که بار دیگر ملی‌پوشان ایران مردم را شاد خواهند کرد گفت که ملی پوشان از هیچ کوششی برای انجام یک بازی خوب برابر پرتغال دریغ نخواهند کرد. او قول داد که تیم ملی بار دیگر موجب شادی مردم شود.
گرشاسبی: ملی‌پوشان نشان دادند فوتبال ایران می‌تواند از والیبال‌مان بهتر باشد
گرشاسبی: ملی‌پوشان نشان دادند فوتبال ایران می‌تواند از والیبال‌مان بهتر باشد - سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: بدهی‌های خارجی ما تمام نمی‌شود و هنوز با طلبکاری تسویه حساب نکرده‌ایم، پرونده دیگری رو می‌شود.
آیت الله مکارم: طرفداران مذاکره با آمریکا می‌خواهند اسرائیل را به رسمیت بشناسند؟
آیت الله مکارم: طرفداران مذاکره با آمریکا می‌خواهند اسرائیل را به رسمیت بشناسند؟ - آیت الله مکارم شیرازی با انتقاد از نامه نگاری‌های برخی‌ها برای لزوم مذاکره با ترامپ در شرایط کنونی خطاب به آنها تاکید کرد: از آن‌ها باید پرسید با این شروطی که ترامپ گذاشته است می‌خواهید درباره چه با او مذاکره کنید، آیا می‌خواهید فعالیت موشکی خود را تعطیل کنید؟ یا اجازه دهید از تمام اماکن نظامی بدون قید و شرط بازدید کنند؟ یا اینکه می‌خواهید اسرائیل را به رسمیت بشناسید.
نشست صلیب سرخ دو کره آغاز شد / محور مذاکرات: دیدار مجدد خانواده‌های جدا شده بر اثر جنگ کره
نشست صلیب سرخ دو کره آغاز شد / محور مذاکرات: دیدار مجدد خانواده‌های جدا شده بر اثر جنگ کره - نشست دو جانبه صلیب سرخ دو کره با محوریت «برنامه‌ریزی جهت دیدار مجدد خانواده‌های جدا شده بر اثر جنگ کره» صبح امروز جمعه در هتل کومگانگ واقع در ساحل شرقی کره شمالی آغاز شد. طبق آخرین آمار دولت کره جنوبی شماره خانواده‌های جدا شده بر اثر جنگ دو کره ۱۳۲ هزار نفر بودند که اکنون فقط ۵۷ هزار نفر آن‌ها زنده هستند و ۸۶ درصد این افراد هم بالای ۷۰ سال سن دارند.
الزام استفاده از شیر قطع گاز در تمام ساختمان‌ها وجود ندارد/بازنگری در قوانین راه حل موضوع
الزام استفاده از شیر قطع گاز در تمام ساختمان‌ها وجود ندارد/بازنگری در قوانین راه حل موضوع - بحث ایمنی در سازه‌های شهری همواره یکی از موضوعات مطرح شده در میان مسئولان مرتبط با این حوزه بوده که از میان تمام نکات موجود بحث ایمنی تجهیزات گازی در زمان زلزله و پس از آن از اهمیت بالایی برخوردار است.
ورود دادستان کل کشور به ماجرای واردات غیرقانونی ٥ هزار خودرو: مگر می‌شود هزاران خودروی خارجی با قیمت بالا وارد شود، شبکه‌ای از قاچاق نباشد؟ / با ریشه‌هایی که در بخش‌های مختلف می‌دوانند و پول‌هایی که خرج می‌کنند، این شبکه ها را به وجود می‌آورند
ورود دادستان کل کشور به ماجرای واردات غیرقانونی ٥ هزار خودرو: مگر می‌شود هزاران خودروی خارجی با قیمت بالا وارد شود، شبکه‌ای از قاچاق نباشد؟ / با ریشه‌هایی که در بخش‌های مختلف می‌دوانند و پول‌هایی که خرج می‌کنند، این شبکه ها را به وجود می‌آورند - حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به رسیدگی به پرونده‌های مهمی از قاچاق کالا و ارز مثل قاچاق سازمان یافته، به تشریح آخرین وضعیت پرونده ورود 424 خودروی قاچاق به کشور پرداخت و گفت: پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان مطرح است.
خون ایرانیان؛ از سالم‌ترین خون‌های اهدایی در جهان
خون ایرانیان؛ از سالم‌ترین خون‌های اهدایی در جهان - سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به وضعیت سلامت خون ایرانیان، گفت: خون اهدایی در ایران یکی از سالم‌ترین خون‌های اهدایی جهان است که به همت یک و نیم میلیون اهدا کننده که سالانه بیش از دو میلیون و ۱۰۰ هزار واحد خون اهدا می‌کنند، تحقق یافته است.
نفوذ ایران غیرقابل حذف است/ دشمن ظرفیت‌های خود را برای جنگ از دست داده است
نفوذ ایران غیرقابل حذف است/ دشمن ظرفیت‌های خود را برای جنگ از دست داده است - جانشین فرمانده کل سپاه گفت: جنگ امروز جنگ آتش‌ها نیست، جنگ اقتصادی و روانی است، این را که می‌توانیم اداره کنیم، خطر زیادی ندارد، همت، اراده، عزم، روحیه انقلابی، تدبیر و تفکر ابزار این جنگ است.
متقاضیان وام اشتغال که چک برگشتی دارند بخوانند!
متقاضیان وام اشتغال که چک برگشتی دارند بخوانند! - معاون وزیر کار درباره آن دسته متقاضیان وام اشتغال روستایی که به دلیل داشتن چک‌های برگشتی و بدهی سررسید شده، موفق به دریافت وام اشتغال نشدند، توضیحاتی ارائه کرد.
کمبود و قدیمی بودن تجهیزات آموزشی معضل مهم دانشگاه‌های علوم پزشکی
کمبود و قدیمی بودن تجهیزات آموزشی معضل مهم دانشگاه‌های علوم پزشکی - معاون آموزشی سابق دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: یکی از معضلات مهم دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوزه آموزشی و پژوهشی، نبود تجهیزات و یا کهنه‌ و قدیمی بودن آن‌ها است.
نبرد‌های تشریفاتی پیش چشم هواداران / مردان والیبال به دنبال اعاده حیثیت
نبرد‌های تشریفاتی پیش چشم هواداران / مردان والیبال به دنبال اعاده حیثیت - تیم ملی والیبال ایران در شرایطی هفته پایانی لیگ ملت‌های والیبال را سپری خواهد کرد که تنها برای اعاده حیثیت به میدان می‌رود.
اولین تقابل زمینی بین ارتش سوریه و نیروهای آمریکا
اولین تقابل زمینی بین ارتش سوریه و نیروهای آمریکا - ایلنا: حمله هوایی ائتلاف آمریکایی مدعی مبارزه با داعش به مواضع ارتش سوریه در شرق استان حمص، دست‌کم یک کشته برجای گذاشت.
انتقاد کی روش از سیستم VAR در گفت وگوی اختصاصی با جی پلاس
انتقاد کی روش از سیستم VAR در گفت وگوی اختصاصی با جی پلاس - سرمربی تیم ملی از نحوه استفاده از سیستم داور الکترونیکی در بازی ایران و اسپانیا انتقاد کرد.
ژاپن تمرینات مقابله با حملات موشکی کره شمالی را متوقف کرد
ژاپن تمرینات مقابله با حملات موشکی کره شمالی را متوقف کرد - ژاپن می گوید با توجه به بهبود شرایط امنیتی در منطقه، تمرینات مردمی مقابله با حملات موشکی کره شمالی را متوقف کرده است. این یکی از پیامدهای دیدار دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با 'کیم جونگ او' رهبر کره شمالی در اوایل ماه جاری میلادی در سنگاپور است که بر اساس آن آمریکا هم رزمایش های مشترک با کره جنوبی را متوقف کرد.
حمله جنگنده های ائتلاف آمریکایی به سوریه/ تلاش پشت پرده آلمان برای متصل ماندن ایران به شبکه سوئیفت/عملیات نظامی امارات با پشتیبانی اسرائیل در سینای مصر/رایزنی...
حمله جنگنده های ائتلاف آمریکایی به سوریه/ تلاش پشت پرده آلمان برای متصل ماندن ایران به شبکه سوئیفت/عملیات نظامی امارات با پشتیبانی اسرائیل در سینای مصر/رایزنی... - تلاش پشت پرده آلمان برای متصل ماندن ایران به شبکه سوئیفت، عملیات نظامی امارات با پشتیبانی اسرائیل در سینای مصر، بازگشت ۱۷ ملوان ایرانی محبوس در سومالی به کشور، رایزنی نمایندگان ترامپ با امیر قطر درباره «معامله قرن» و درخواست دو قانوگذار ارشد آمریکایی برای قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان،...