سه شنبه, ۲۷ مهر, ۱۴۰۰ / 19 October, 2021
مجله ویستا


پارک‌های جنگلی گیلان


پارک‌های جنگلی گیلان
۱) پارك جنگلی سراوان / رشت .
۲) پارك جنگلی گیسوم / رضوانشهر.
۳) پارك جنگلی صفرا بسته/ لاهیجان .
۴) پارك جنگلی قلعه رودخان / فومن .
۵) پارك جنگلی سفید آب / رودسر.
۶) پارك جنگلی بی بی یانلو / آستارا.
۷) پارك جنگلی كند لات / رودبار.
۸) پارك جنگلی لله رود / رودسر.
۹) پارك جنگلی امام زاده هاشم / رودبار.
۱۰) پارك جنگلی میرزا كوچك / رودبار.
۱۱) پارك جنگلی ماسوله / فومن.
۱۲) پارك جنگلی مسیرراه سیاهكل به دیلمان- توتكی- بالارود- لونك- شنرود- آغوزی- لاریجانی / لاهیجان.
۱۳) پارك جنگلی هلودشت / املش.
۱) پارك جنگلی سراوان: پارك جنگلی سراوان در ۱۵كیلو متری شهرستان رشت قرار دارد. این جنگل بسیار زیبا همه روزه پذیرای بسیای از گردشگران به این منطقه می باشد و از امكاناتی همچون پارك بازی كودكان – كلبه های اقامتی و پاركینگ برخوردار می باشد.
۲) پارك جنگلی گیسوم: پارك جنگلی گیسوم در ۱۸كیلومتری جاده تالش به انزلی قرار دارد. در جنوب آن رضوانشهر به فاصله ۱۴كیلومترو شمال آن شهر هشت پر با فاصله حدود ۲۰كیلومتر قرار دارد. درختان جنگلی انبوه و انواع گونه های گیاهی چشم انداز زیبایی دارد به خصوص در فصل پائیز طبیعتی زیبا و دل انگیز برای دوتداران طبیعت دارد. این پارك جنگلی دارای پاركینگ در داخل محدوده پارك برای گردشران می باشد. از دیگر امكانات آن :وسائل بازی كودكان- ورزشگاه- اردوگاه- پلاژ- متل- هتل- مناطق پیك نیك روزانه- كمپینگ طبیعی- مسیرهای راهپیمایی- مجموعه فضاهای جنگلی باقیمانده در ناحیه شرقی- جنگل شمشاد- موزه طبیعی گل و گیاه میباشد.
۳) پارك جنگلی صفرا بسته: پارك جنگلی بسیار زیبای صفرا بسته در ۱۲كیلومتری شمال شرقی شهرستان آستانه اشرفیه بین راه آسفالته كیاشهر به آستانه قرار دارد و دارای طبیعت بسیار زیبایی می باشد و تفرجگاه مناسبی برای گردشگران داخلی و خارجی محسوب می شود. همراه با پاركینگ عمومی و انفرادی.
۴) پارك جنگلی قلعه رودخان: پارك چنگلی قلعه رودخان همراه با بنای تاریخی آن بر فراز كوهی در فاصله ۲۰كیلومتری جنوب شهر فومن قرار دارد برای رسیدن به آن باید از فومن به گشت و سپس از آنجا به روستای گوراب پس رفت. منطقه كوهستانی قلعه رودخان دارای جنگل وحشی و رویشگاه منحصربه فرد گیاهی می باشد. این پارك جنگلی دارای مسیرهای راهپیمایی- محوطه های كمپ طبیعی- كلبه های جنگلی- استراحتگاه بین راهی برای گردشگران به این منطقه بسیارزیبا و خوش آب و هوا می باشد. این منطقه در زمستان سرد ودر تابستان ملایم است.
۵) پارك جنگلی سفیدآب: سفید آب در جنوب شرقی استان گیلان قرار دارد و تا مركز شهر رودسر ۳۰كیلومتر فاصله دارد. این پارك دارای مسیرراهپیمایی- تریل اسب سواری- دوچرخه سواری- چشمه های آب گرم و پدیده های طبیعی چشمه ساران و سرچشمه رودخانه ها و مناظر طبیعی منحصر به فرد می باشد.
منبع : سایت خصوصی میراث ـ صنایع دستی و گردشگری


سایت فراروسایت ورزش سهخبرگزاری اسپوتنیکخبرگزاری صدا و سیماخبرگزاری ایرناسایت الفخبرگزاری فارسسایت نامه نیوزسایت مجله شبکهسایت سلام نو