پنجشنبه, ۲۹ مهر, ۱۴۰۰ / 21 October, 2021
مجله ویستا

قوطی به شکل یک باغچه گل


شما با یك جعبه ساده كفش و چند ورق كاغذ رنگی و كمی ذوق و حوصله می توانید یك جعبه بسته بندی قشنگ هدیه درست كنید و یا اینكه كارت های تبریك خود را در آن نگهدارید. موادی كه لازم دارید: جعبه كفش، كاغذ كشی به رنگهای سبز و صورتی، كاغذ پوستی از رنگهای صورتی، بنفش و سبز و زرد، سیم سفید گلسازی، حشره كوچك پلاستیكی و نوارچسب.
۱ـ در قوطی كفش را با كاغذ كشی صورتی روكش كنید و خود جعبه كفش را با كاغذ كشی سبز روكش كنید. ۲ـ كاغذ پوستی ها را به شكل چهارگوش های ۷‎/۵ سانتیمتری می برید. برای ساختن هرگل ۶ تا چهارگوش رویهم گذاشته، طوری كه رنگ زرد روی بقیه كاغذها قرار گیرد و آنها را مثل بادبزن (آكاردئون) تا بزنید و با سیم سفیدرنگ گلسازی به اندازه ده سانتیمتر از وسط آنها را ببندید. دو سركا غذ پوستی ها را به شكل گرد یا به شكل مثلث قیچی كنید و به آرامی لبه دوسرتاخورده هرتكه كاغذ را به سمت وسط باز كنید. كار گلسازی كه تمام شد آنها را روی قوطی بچسبانید. ۳ـ دولایه كاغذ پوستی سبزرنگ را به صورت هفت هشت ببرید تا شكل سبزه چمن را نشان دهد و به دورتادور قسمت پایینی قوطی كفش با نوار چسب بچسبانید. اگر دوست داشتید حشره های كوچك آماده را روی جعبه وصل كنید.
منبع : روزنامه ایران


روزنامه ایرانروزنامه همشهریسایت مشرقسایت زومیتروزنامه توسعه ایرانیسایت سلام نوخبرگزاری ایلناسایت مجله شبکهسایت آفتاب نیوزخبرگزاری فارس