جمعه, ۲۴ اردیبهشت, ۱۴۰۰ / 14 May, 2021
مجله ویستا

عسل و گردو چربی خون را پایین می آورند


عسل و گردو چربی خون را پایین می آورند
عسل و میوه های مغزدار مثل گردو، فندق و پسته باعث کاهش کلسترول خون می شوند. افرادی که تصمیم دارند کلسترول خود را کاهش دهند باید عسل ، بادام ، پسته و فندق را هم به میوه ها و سبزی های رژیمی خود اضافه کنند.
تحقیقات نشان داده که عسل حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است و مانند اسفناج ، سیب ، پرتقال و توت فرنگی می تواند با رادیکال های آزاد تولید شده در بدن که به سلولها آسیب می رساند، مبارزه کند.
در یک بررسی ، ۲۵مرد ۱۸تا ۶۸ساله در مدت پنج هفته آزمایش شدند و در این مدت هر یک از آنها روزانه ۴قاشق غذاخوری عسل که در یک لیوان آب حل شده بود، می خوردند. پس از پایان ۵هفته نشان داده شد که سطح آنتی اکسیدان ها در خون این افراد نسبت به پیش بالاتر رفته و میزان کلسترول آنها پایین تر آمده است.در مطالعه دیگری هم نشان داده شده که مصرف میوه های مغزدار مثل بادام با این که خودشان حاوی چربی هستند، ولی چون چربی آنها از نوع چربی غیراشباع است ، باعث کاهش میزان کلسترول بد یا LDLشده است و در نتیجه خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهد هم عسل ، هم بادام و فندق و... تنها در صورتی که به اندازه و به همراه سایر میوه ها و سبزی های مصرف شوند تاثیرگذار خواهند بود.
منبع : ایران مانیا


همچنین مشاهده کنید
سایت آفتاب نیوزروزنامه اعتمادخبرگزاری برناخبرگزاری ایلناسایت ارانیکوسایت انصاف نیوزسایت مشرقروزنامه توسعه ایرانیسایت دیدارنیوزسایت فرارو