دوشنبه, ۲۰ آذر, ۱۴۰۲ / 11 December, 2023
مجله ویستا

افسانه هفت خون شام طلائی - The Legend Of The 7 Golden Vampires


افسانه هفت خون شام طلائی - The Legend Of The 7 Golden Vampires
سال تولید : ۱۹۷۴
کشور تولیدکننده : هنگ‌کنگ و انگلستان
محصول : برادران شا و همر
کارگردان : روی وارد بیکر
فیلمنامه‌نویس : دان هاتن
فیلمبردار : جان ویلکاس و روی فورد.
آهنگساز(موسیقی متن) : جیمز برنارد
هنرپیشگان : پیتر کوشینگ، دیوید چیانگ، جولی اج، رابین استورات، شی سو، جان فوربز رابرتسن، رابرت هانا و چان شِن.
نوع فیلم : رنگی، ۸۹ دقیقه.


ترانسیلوانیا، سال 1880. «کاه» (شِن) برای زیارت قبر دراکولا، به تنهائی در جنگل مسافرت می‌کند. «دراکولا» (فوربز رابرتسن) که از قبرش برخاسته، تصمیم می‌گیرد از جسم او برای زندگی جدید خود استفاده کند. چونگ کینگ، سال 1904. «پروفسور وان هلسینگ» (کوشینگ) در یک سخنرانی، افسانه چینی هفت خون‌آشام طلائی را به هم‌آورد قدیمی‌اش، «دراکولا» نسبت می‌دهد و از سرنوشت غم‌انگیز یکی از مردان دهکده می‌گوید که مقدر شده بوده با شهامت جلوی خون آشام‌ها بایستد. در پاسخ به تقاضای کمک او برای یافتن دهکده، «شی چینگ» (چیانگ) به او می‌گوید که آن دهکده، خانه آبا و اجدادی‌اش است و مردی که او درباره‌اش صحبت می‌کرده، پدربزگش بوده است. پسر «وان هلسینگ»، «لیلند» (استوارت) همراه با «ونسا بیورن» (اج)، بیوه‌زنی پول‌دار و تشنه ماجراجوئی در یک مهمانی شرکت می‌کند که در آنجا گردنبند «ونسا» توجه «ژنرال یانگ»، سردسته «تونگ‌ها» را جلب می‌کند. آنان در راه بازگشت به خانه، مورد حمله قرار می‌گیرند. اما گروهی از مردان ماهر در ورزش‌های رزمی از آنان دفاع می‌کنند. «وان هلسینگ» همراهی «شی» را در سفر اکتشافی‌اش برای آزاد کردن دهکده پینگ کوئی از نفرین می‌پذیرد و «ونسا» نیز که اصرار به رفتن دارد با خواهر و برادران «شی» که همه به ورزش‌های رزمی آشنا هستند، همراه می‌شود. در راه، ابتدا مردان «ژنرال یانگ» و سپس گروهی از خفاشان به آنان حمله می‌کنند. در اینجا، در پینگ کوئی، «دراکولا» مراسم آئینی‌اش را اجرا می‌کند و خون‌آشام‌هایش را برای ویران کردن دهکده می‌فرستد. «وان هلسینگ» و دوستانش روز بعد می‌رسند و بلافاصله یک سیستم دفاعی تدارک می‌بینند. در معبد خارج از دهکدهف بار دیگر مراسم شیطانی برگزار می‌شود و این بار زنان قربانی می‌شوند. در نبرد نهائی، «ونسا» خون‌آشام می‌شود و «شی» برای جلوگیری از زاد و ولد شیطان، او و خودش را می‌کشد. در معبد، «وان هلسینگ» بالاخره به تنهائی رودرروی «دراکولا» قرار می‌گیرد و پیش از نابودی او، وادارش می‌کند تا چهره واقعی‌اش را نشان دهد. به این ترتیب دهکده را از طلسم شیطانی او نجات می‌دهد.
* یکی از شاخص‌ترین محصولات مشترکی که در پی نفوذ و هجوم فیلم‌های چینی مربوط به ورزش‌های رزمی، در دهه 1970، ساخته شدند. فیلم در میانه راه از موضوع اصلی‌اش منحرف می‌شود و به ماجرای عاشقانه زوجی چینی - اروپائی می‌پردازد. بخشی از مشکلات کار برخورد مبهم آن با موضوع است و بخشی دیگر ناشی از سوء تفاهم نسبت به نقشی است که نبردهای تن به تن در فیلم‌های چینی دارند!


همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری تحلیل بازارروزنامه ایرانسایت اعتماد آنلاینسایت زومیتخبرگزاری تسنیمسایت تجارت نیوزسایت فراروسایت مشرقروزنامه شهروندسایت سلام نو