جمعه, ۳۰ اردیبهشت, ۱۴۰۱ / 20 May, 2022
مجله ویستا

درمان افسردگی و آلزایمر


با انتشار این گزارش بسیاری از مردم دیگ و ماهیتابه های خود را دور انداخته و از هر چیز دیگری كه فلزی بود دوری كردند از جمله داروهای ضد افسردگی. امروز شایعات همچنان به قوت خود باقی است، ولی مطالعات نشان داده كه دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. در اینكه آلومین سمی است هیچ شكی وجود ندارد، این فلز همه جا وجود دارد و مواجهه با آن عملا غیر ممكن است. در عین حال دانشمندان شك دارند میزان آلومین موجود در داروهای ضد افسردگی خطرناك باشند.از تمام مطالعاتی كه این شایعات را بررسی كرده اند، دست كم یكی از آنها در سال ۱۹۹۰ ارتباطی را بین این دو مورد پیشنهاد كرد، ولی این مطالعه كه عادات ۱۳۰ بیمار را با افراد سالم مقایسه كرده بود یك ایراد بزرگ داشت و آن اینكه حضور بیماران آلزایمری در میان نمونه ها ارزش علمی و قابل اعتماد بودن مطالعه را زیر سوال برده بود.
مطالعات متعدد دیگری تئوری آلومین را مورد بررسی قرار دادند. آخرین آنها ۶ هزار و ۶۱۵ نفر را چندین سال مورد مطالعه قرار دادند. تمام این افراد داروهای ضد افسردگی یا ضد اسید یا داروهایی با منابع فلزی مصرف می كردند. دانشمندان نكته ای دال بر افزایش خطر ابتلا به آلزایمر در این افراد تشخیص ندادند. خب، حالا تكلیف آلومین موجود در مغز افراد آلزایمری چه می شود؟ دانشمندان می گویند وجود این ماده ممكن است نتیجه آْلزایمر باشد نه علت اولیه ایجاد آن. سلول های در حال مرگ قادر به حذف سموم نیستند و سطح بیشتری از فلز داخل آنها جمع می شود.
منبع : خبرگزاری فارس


همچنین مشاهده کنید

سایت نمناکسایت زومیتخبرگزاری اسپوتنیکخبرگزاری فارسروزنامه آفتاب یزدخبرگزاری ایرناخبرگزاری تحلیل بازارروزنامه همشهریسایت تابناکروزنامه ایران