دوشنبه, ۲۸ بهمن, ۱۳۹۸ / 17 February, 2020
مجله ویستا

آدم‌کشی - HOMICIDE


آدم‌کشی - HOMICIDE
سال تولید : ۱۹۹۰
کشور تولیدکننده : امریکا
محصول : مایکل هاوسمن و ادوارد ر.پرسمز
کارگردان : دیوید مامت
فیلمنامه‌نویس : دیوید مامت
فیلمبردار : راجر دیکینز
آهنگساز(موسیقی متن) : آلاریک جانس
هنرپیشگان : جو مانتینا، ولیام هـ.میسی، ناتالیا نوگولین، وینگ رامس، وینسنت گواستافرو، ربکا پیجن و ج.ج. جانستن
نوع فیلم : رنگی، ۱۰۲ دقیقه


ـ دو پلیس، ̎باب گلد̎ (مانتنیا) و ̎تیم سالی‌ون̎ (میسی)، مأمور دستگیری ̎راندولف̎ (رامس)، دلال مواد مخدر می‌شوند. در جریان پی‌گیری پروندهٔ ̎راندولف̎ ، ̎باب̎ و ̎سالی‌ون̎ با قتل پیرزنی یهودی روبه‌رو می‌شوند، که پی‌گیر و تحقیق دربارهٔ پروندهٔ او نیز به آنان واگذار می‌شود. وابستگان پیرزن، قتل او را جنایتی بر مبنای یهودستیزی می‌دانند اما عده‌ای دیگر انگیزهٔ قتل را صرفاً مالی می‌پندارند. ̎باب̎ که خود یهودی چندان معتقدی نیست در تردید اولویت دو پرونده، در نهایت درگیر دستگیری ̎راندولف̎ می‌شود و پس از خاتمهٔ ماجرای او در می‌یابد قتل پیرزن، کاملاً غیرسیاسی بوده است.
ـ قهرمان فیلم، پلیسی تنها است، که هیچ‌ خانه و کاشانه خویشاوندی ندارد و صرفاً به عنوان سرمشغولی کار پلیسی را پی می‌گیرد. اما اشتیاق او برای ̎با کسی بودن̎ و بخشی از یک خانواده شده به شکل‌های گوناگون نمود پیدا می‌کند و جالب اینکه نقطهٔ ضعف او نیز در همین نکته نهفته است، چون نمی‌تواند برای انبوه پرسش‌هائی که هویت فردی‌اش را هدف گرفته‌اند، پاسخی مناسب بیابد. همهٔ این مؤلفه‌ها با مهارتی جادوئی و دقتی مثال‌زدنی به تصویر در آمده‌اند و در قالب یک اکشن ـ تریلر (با تلفیقی از عناصر مستند و ملودرام) جلوه می‌کنند.

همچنین مشاهده کنید
 وبگردی


 از میان خبرها
سایت دیپلماسی ایرانیسایت ورزش سهروزنامه آفتاب یزدسایت اعتماد آنلاینخبرگزاری یورونیوزروزنامه جمهوری اسلامیروزنامه دنیای اقتصادروزنامه تعادلسایت دیدارنیوزوبگردی