یکشنبه, ۲ آبان, ۱۴۰۰ / 24 October, 2021
مجله ویستا

شادی با دوام برای بچه ها


شادی با دوام برای بچه ها
پتانسیل شادی طولانی مدت در درون هر کودکی وجود دارد. در اینجا به مطالبی چند، مبنی بر اینکه چگونه این پتانسیل را بیرون کشیده و استخراج کنیم، می پردازیم.به لبخندی که بر چهره کودکتان، زمانی که از خوردن یک بستنی قیفی لذت می برد، نقش می بندد، فکر می کنید. اینها لحظاتی هستند که همه ما می خواهیم حفظ شان کنیم. اما زمانی که آخرین قطره لیسیده می شود، چه اتفاقی برای آن احساسات شاد می افتد؟ آیا همان لحظه از بین می رود؟ یا چیزی عمیق تر در درون وجود دارد؟ آیا شادی آموختنی است؟ یا نیاز است که ما شاد به دنیا آییم؟ در هر صورت شادی چیست؟
واضح و روشن است که همه ما می خواهیم کودکانی پرورش دهیم که در جوانی شاد باشند. چیزی که واضح نیست، به هر حال این است که چگونه به کودکانمان شادی مداوم و طولانی مدت بدهیم. برای این منظور، تمام تلاشمان را به طرق مختلف به کار می گیریم مثلا آنها را با چیزهای زیبا و دوست داشتنی سرشار می کنیم، آنها را بسیار زیاد می ستاییم و زمانی که به مشکلی بر می خورند، کمکشان می کنیم. این مشوق های خارجی، از زمانی به زمان دیگر متفاوت هستند ولی نتایج به اندازه شادی خوردن یک بستنی قیفی، دوام دارند. برای پرورش کودکی که می داند چگونه به شادی در طول زندگیش استمرار بخشد، دیدگاه های مختلفی وجود دارد. دیدگاهی که بر رشد ویژگی های درونی خاصی بستگی دارد، ویژگی هایی مثل خوشبینی، اعتماد، احترام، شادی، عزت نفس و انگیزه و اشتیاق. به طور خلاصه، شادی بر خودکفایی و عشق به خود متکی است.
منبع : روزنامه کارگزاران


سایت نامه نیوزسایت دیپلماسی ایرانیسایت ارانیکوسایت دیدارنیوزروزنامه تعادلسایت مشرقسایت زومیتسایت رویداد 24سایت انتخابروزنامه همشهری