یکشنبه, ۱۳ فروردین, ۱۴۰۲ / 2 April, 2023
مجله ویستا

۵۵ روز در پکن - 55 Days At Peking


۵۵ روز در پکن - 55 Days At Peking
سال تولید : ۱۹۶۳
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : ساموئل برانستن.
کارگردان : نیکلاس روی و اندرو مارتن
فیلمنامه‌نویس : فیلیپ یوردان و برنارد گوردون.
فیلمبردار : جک هیلدیارد.
آهنگساز(موسیقی متن) : دیمیتری تیومکین.
هنرپیشگان : چارلتن هستن، اوا گاردنر، دیوید نیون، فلورا رابسن، جان آیرلند، هاری اندروز، لیو جن، روبرت هلپمان، ایچیزو ایتامی، فیلیپ لروی، پل لوکاس، ماسیمو سراتو، ژاک سرناس و آلفرد لینچ.
نوع فیلم : رنگی، ۱۵۴ دقیقه.


ژوئن سال ۱۹۰۰. گروه تروریستی "باکسر" ها تصمیم دارند. "شیاطین خارجی" را از سرزمین‌شان بیرون کنند، سفرای ۱۸ کشور خارجی را در پکن تهدید به مرگ می‌کنند. اعضای گروه به تشویق "ملکه هسی" (رابسن) و مشاورش، "شاهزاده توآن" (هلپمان) وارد پکن می‌شوند و سفیر انگلستان، "سر آرتور رابرتسن" (نیون) همه را به پایمردی تشویق می‌کند. با وجود تعداد کم محافظان سفرا، همه به رهبری فرمانده‌شان "دریادار مت لوئیس" (هستن)، دل‌گرم محافظان سفرا، همه به رهبری فرمانده‌شان، "دریادار مت لوئیس" (هستن)، دل‌گرم هستند که از اخراج بارونس خودکشی کرده ـ جلوگیری کرده است. در همین بین، ملکه به ارتش سلطنتی دستور می‌ٔهد که به "باکسر"ها کمک کنند. ناتالی" با فروش گردن‌بند گران‌بهایش، برای محاصره شدگان غذا و دارو تهیه می‌کند، اما در راه به شدت زخمی می‌شود. چینی‌ها در تدارک حمله نهائی هستند که در ۱۴ آوریل، پنجاه و پنج روز پس از نخستین درگیری‌ها، نیروی کمکی ۱۱ کشور از راه می‌رسد، "باکسر"ها را به عقب می‌راند و ملکه را خلع می‌کند.
٭ اثری متوسط از استاد که البته تصاویر خوش آب‌ورنگ و بازی بازیگران اصلی هم‌چنان دیدنی است، اما احساسات‌گرائی بیش از حد و فیلم‌نامه‌ای نامنسجم آن را در سطح نازل‌تری نسبت به دیگر آثار ری بزرگ قرار می‌دهد. از جمله، انگیزه کافی برای تحول ناگهانی "ناتالی" (کاردنر) زنی مناسب جامعه اشراف به زنی با گذشت و فداکار به چشم نمی‌خورد. خود ری نقش کوتاه کاردار آمریکا را بازی می‌کند.


همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری صدا و سیماسایت نامه نیوزسایت فراروسایت اقتصاد 24سایت رویداد 24سایت مجله شبکهروزنامه ابتکارسایت اقتصادنیوزسایت مثلث آنلاینسایت تجارت نیوز