پنجشنبه, ۲۰ بهمن, ۱۴۰۱ / 9 February, 2023
مجله ویستا

جنایت‌های جنسی - Crimes Of Passion


سال تولید : ۱۹۸۴
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : باری سندلر
کارگردان : کن راسل
فیلمنامه‌نویس : سندلر
فیلمبردار : دیک بوش.
آهنگساز(موسیقی متن) : ریک ویکمن
هنرپیشگان : کاتلین ترنر، آنتونی پرکینز، جان لافلین، آنی پاتس، بروس دیویسن، جان اسکانلن، استیون لی، پت مک‌نامارا، کریستینا لانگ و جوزف چاپمن.
نوع فیلم : رنگی، ۱۰۷ دقیقه.


«بابی گریدی» (لافلین) به‌دلیل سردی مزاج، رابطه زناشوئی موفقی ندارد. از سوی دیگر، نارضایتی همسرش از وضعیت مالی زندگی‌اش، «بابی» را وامی‌دارد تا شب‌ها نیز کار کند. طی همین کار دوم، مدیر یک مزون لباس از او می‌خواهد تا یکی از کارکنان آنجا، طراحی به‌نام «جوآنا» (ترنر)، را که مظنون به فروش طرح‌های مزون به رقیبان است، تعقیب کند. «بابی» هنگام تعقیب «جوآنا»، در می‌یابد او شب‌ها در قالب شخصیت‌ دیگری با نام «چاینابلو» خیابان‌گردی می‌کند. از سوی دیگر، واعظی به نام «پیتر شاین» (پرکینز) که ناهنجاری‌های جنسی - روانی دارد و می‌پندارد مأموریتش نجات «چاینا بلو» است، نیز در پی او است. «بابی» که نمی‌خواهد رابطه‌ای جدی میان‌شان شکل بگیرد، در یکی از دیدارهای‌شان «بابی» را از آپارتمان خود می‌راند. پس از رفتن «بابی»، «شاین» به سراغ «چاینا بلو» می‌رود تا او را متوجه «گناهانش» کند. «بابی» که فهمیده زندگی با همسرش بی‌نتیجه است، به آپارتمان «چاینا بلو» باز می‌گردد. در اینجا «شاین» که لباس «چاینا بلو» را برتن کرده به سوی «بابی» هجوم می‌آورد تا او را بکشد، اما «چاینا بلو» که لباس «واعظ» را بر تن کرده، این مرد دیوانه را از پا در می‌آورد.
* یکی از ناخوشایندترین فیلم‌هائی که راسل - یا هر کس دیگری - ساخته است. فیلم، از نظر مسائل تکنیکی، مثل اغلب ساخته‌های راسل، جلب توجه می‌کند، اما دست‌مایه آن به قدری غریب و آزارنده است که در برخی صحنه‌ها مهوع می‌شود. فیلم در بیشتر موارد خنده‌دار جلوه می‌کند، اما نقش راسل در خلق عمدی آنها مورد تردید است. پرکینز نیز در نقشی ظاهر می‌شود که بیش از هر زمان نزدیک منطبق با پرکینز واقعی است.


همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری فارسسایت تجارت نیوزخبرگزاری تسنیمخبرگزاری مهرسایت تاپ نازسایت مشرقسایت خبرآنلاینسایت آفتاب نیوزسایت همشهری‌آنلاینسایت انتخاب