شنبه, ۱۱ آذر, ۱۴۰۲ / 2 December, 2023
مجله ویستا

آخرین رقص - LAST DANCE


آخرین رقص - LAST DANCE
سال تولید : ۱۹۹۵
کشور تولیدکننده : امریکا
محصول : استیون هفت
کارگردان : بروس برسفورد
فیلمنامه‌نویس : ران کوسلو، بر مبنای داستانی نوشتهٔ هفت و کوسلو
فیلمبردار : پیتر جیمز
آهنگساز(موسیقی متن) : مارک ایشم
هنرپیشگان : شارون استون، راب مارو، رندی کوائید، پیتر گالاگر، جک تامپسن، جین بروک و چارلز داتن
نوع فیلم : رنگی، ۱۰۳ دقیقه


ـ ̎ریک هیز̎ (مارو)، وکیل جوان، دفاع از زنی به نام ̎سیندی̎ (استون) را بر عهده می‌گیرد که به جرم ارتکاب جنایتی، محاکمه و محکوم به مرگ شده است. در حالیکه ̎ریک̎ سعی دارد برایش تخفیف بگیرد، پروندهٔ زن و گذشتهٔ او را بررسی می‌کند. هرچه تاریخ اعدام زن نزدیک‌تر و نزدیک‌تر می‌شود، ارتباط عمیقی بین آن دو به وجود می‌آید.
ـ هر چند درام جاری در آثار برسفورد آنها را مثل زنجیری به هم وصل می‌کند، اما نمی‌توان منکر آن شد که برسفورد می‌تواند در فضای ژانرهای مختلف کار کند و آنها را هم مطابق اصل در آورد. آخرین رقص داستان اشنائی دارد: شخصی پیگیر نجات یک محکوم به مرگ است و در طول داستان علاقه‌ای متقابل سبب می‌شود به رغم همهٔ ناهمواری‌های راه، حتی به طور خصوصی پرونده را رها نکند. اتفاقاً آخرین رقص از همهٔ این کلیشه‌ها هم استفاده می‌کند، و در مواقعی که این کلیشه‌ها فیلم را به مرز یک ملودرام اشک انگیز نمی‌رساند، موفق عمل می‌کند. اکثر صحنه‌هائی که استون در آن حضور دارد، از جملهٔ این بخش‌ها به حساب می‌آیند. همهٔ این حرف‌ها، جدا از تعلیق به شدت ابتدائی و سطح پائین‌ صحنهٔ پایانی فیلم با ادهای بامزهٔ مارو است.


همچنین مشاهده کنید

روزنامه تعادلسایت تجارت نیوزسایت انصاف نیوزخبرگزاری مهرسایت دیدارنیوزسایت نورنیوزوبگردیسایت پارسینه پلاسخبرگزاری تحلیل بازارسایت چیدانه