سه شنبه, ۱۱ بهمن, ۱۴۰۱ / 31 January, 2023
مجله ویستا

آذین موحد


آذین موحد
در سال ۱۳۳۹ در تهران متولد شد. فراگیری رشته موسیقی را در مدرسه بین المللی تهران، ایران زمین آغاز نمود. و در سال ۱۳۵۸ برای ادامه تحصیل در رشته موسیقی عازم آمریكا شد. پس از اخذ مدرك لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه كالیفرنیا در سال ۱۳۶۵ و اخذ مقام اول در كنكور سولیستی دانشكده موسیقی دانشگاه ایلینوی با بورس كامل وارد دوره دكترای این دانشگاه گردید و در سال ۱۳۷۲ دكترای خود را در رشته موسیقی با تخصص توازندگی و هنرهای اجرایی دریافت كرد.
در دوران تحصیل زیرنظر اساتید معروفی چون الكساندر موری، الان مادیون و پترلوكاس گراف كار كرده است و در كلاس های عالی ژان پیر رامپال نوازنده فقید فرانسوی شركت نموده است. به هنگام تحصیل در دوره دكترا به فراگیری علم اتنوموزیكولوژی در محضر پروفسور «برنونتل» نیز پراخته و تحقیقات بسیاری در زمینه های مویسقی شناسی جامعه شناسی و فلسفه داشته است. همچنین به یادگیری تكنیك روان، جسمی الكساندر مبادرت ورزید و تنها مدرس رسمی این تكنیك در خاورمیانه است.
در سال ۱۳۸۰ با اخذ بورس فوق دكترا از دانشگاه هاروارد به تحقیقات در زمینه علوم توازندگی در این دانشگاه پرداخت. آذین موحد تا قبل از عزیمت به ایران نوازنده فلوت اول اركستر اپرای ایلینوی و پست استادیاری فلوت دانشكده موسیقی دانشگه ایلینوی را عهده دار بود و از سال ۱۳۷۲ پس از بازگشت به میهن عضو هئیت علمی گروه موسیقی دانشكده هنرهای زیبا در دانشگاه تهران بوده است و در دانشگاه های ایالتی كالیفرنیا، ایلینوی، پرتلند و كرنوی یونان تدریس نموده و در شهرهای فوزنو، شیكاگو، بوستن، وین، آتن و تهران كنسرت های متعددی اجرا كرده است.
منبع : رسانه هنر و موسیقی


همچنین مشاهده کنید

سایت تابناکسایت دیدارنیوزروزنامه آرمان ملیسایت جهان صنعت نیوزروزنامه ابتکارسایت انتخابروزنامه شهروندخبرگزاری فارسسایت تاپ نازخبرگزاری تسنیم