جمعه, ۱۰ آذر, ۱۴۰۲ / 1 December, 2023
مجله ویستا

دریای علف - The Sea Of Grass


دریای علف - The Sea Of Grass
سال تولید : ۱۹۴۷
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : مترو ـ گلدوین ـ مایر
کارگردان : الیا کازان
فیلمنامه‌نویس : مارگریت رابرتس و وینسنت لارنس، برمبنای رمانی نوشته کنراد ریختر.
فیلمبردار : هاری استرادلینگ.
آهنگساز(موسیقی متن) : هربرت استوتارت.
هنرپیشگان : کاترین هپبرن، اسنسر تریسی، ملوین داگلاس، فیلیس تاکستر، رابرت واکر، هاری کاری و رابرت آرمسترانگ.
نوع فیلم : سیاه و سفید، ۱۳۱ دقیقه.


"کلنل جیمز بروتن" (تریسی)، میلیون‌ها هکتار چراگاه سرسبز و دامداری وسیعی دارد و شروع واگذاری زمین‌های غرب به کشاورزان برای او اصلاً خوشایند نیست. "لوئی کامرون" (هپبرن) با "جیمز" ازدواج می‌کند و برای او دختری به‌دنیا می‌آورد، اما بالاخره از چشم‌انداز خالی علفزارها و دیدگاه‌ای ارتجاعی شوهرش به ستوه می‌آید و به دنور می‌رود. آن‌جا با "پریس چمبرلین" (داگلاس) که وکیلی خوش‌آتیه است، آشنا می‌شود و از او صاحب پسری می‌شود. "لوئی" واقعیت زندگی گذشته خود را به شوهرش می‌گوید و او بردبارانه می‌پذیرد. با این همه،: حرف‌های مردم هر دو را آزار می‌ٔهد و "لوتی" شوهرش را رها می‌کند. سال‌ها بعد، پسر "لوتی" (واکر) کشته می‌شود و دختر او، که حالا بزرگ شده، "لوتی" و "جیمز" را دوباره به یکدیگر می‌رساند.
٭ فیلمی کند و ناموفق که حتی زوج طلائی تریسی / هپبرن نمی‌تواند کمکی به آن بکنند. میان بازیگران فقط واکر کمی مناسب به نظر می‌رسد. این شکست بزرگ را خود کازان نیز به سرعت به دست فراموشی سپرد.


همچنین مشاهده کنید

سایت اقتصادنیوزروزنامه شهروندسایت فراروسایت مثلث آنلاینسایت نی نی بانسایت بیتوتهخبرگزاری فارسسایت عصرایرانسایت دیپلماسی ایرانیخبرگزاری تحلیل بازار