یکشنبه, ۲۴ تیر, ۱۴۰۳ / 14 July, 2024
مجله ویستا

نگاه سوم


نگاه سوم
شما هم مسئولید! شما هم باید به این جوانان خوش غیرت و خوش دل و خوش نام، بنازید! شما که نسل سومی های نخبه را صید می کنید، باید به این نسل سومی های عزیز که دل ملت را شاد کردند، بپردازید. هفته ای که گذشت دو اتفاق شیرین برای نسل سومی های ورزش فوتبال کشورمان افتاد که مثل همیشه چون حاشیه های رنگ پیراهن و بند کتانی مربی و کاپیتان همراه همیشگی تمرین و برد و باخت شان نبود، از قافله تقدیر و تحسین رسانه های ملی و غیرملی بازماندند.
این جوان های غرورآفرین فوتسال ما کم خوش درخشیدند که اینگونه با بی مهری رسانه ها مواجه شدند، شیرهای غران کشورمان برزیل قهرمان را کم تحقیر کردند؟ ایتالیا را بی حساب و کتاب له کردند؟ چرا یادمان رفت که چپ و راست عکس شان را بیاندازیم روی جلد مجله ها و روزنامه ها وصدا و تصویر شان را در برنامه های رادیویی و تلویزیونی؟ من از عمق دره های محرومیت کشور عزیزم، گل های غرور ایران اسلامی بر طاقچه دلم نشاندم و منتظرم شما این جوانان بی ادعای خوش غیرت را به میهمانی صفحه بیاورید... من دانه های قرمز رنگ قلبم را به نام عشق برایشان چیدم و بدرقه ساق های یا علی گویشان کردم؛ آن هنگام که نام مقدس کشورم را در قلب قاره آمریکا به زبان ایران و غیرایرانی منتشر کردند...
چند روز بعد نوجوانان فوتبال کشورم در رویایی ترین روز هفته؛ شنبه ای را برای همیشه تقویم جوان انقلابمان ماندگار کردند؛ نوجوانانی که اگر چه شیرینی تلخ نظام وظیفه را در بین بازی ها دریافت کردند باز هم مردانه نشان دادند دلشان برای رقص پرچم جمهوری اسلامی ایران بر فراز نام کشورهای پیرشده آسیایی خیلی تنگ شده و دیگر قفس ناکامی ها را نمی پسندند... نمی دانم نمی شد آقایان نظام وظیفه خبر منفی خود درباره سربازی این نوجوانان را که برای اولین بار پس از انقلاب، قهرمانی آسیا را همراه با حضور در جام جهانی برایمان هدیه آوردند، بعد از اتمام بازی ها به این جماعت بدهند. دلم می خواهد تمام صفحه نسل سوم این هفته برای این نسل سومی های دوست داشتنی بنویسم اما... اما چه سود که نسل من، نسل گمنامی است؛ نسل افق های دوردست و اتاق های کوچک است... سلام بچه های بی ادعای انقلاب سی ساله... سلام نسل چشم اندازهای بیست ساله... سلام دلخوشی مردمان دور دست؛ سلام!

مرتضی احدی- ایلام
منبع : روزنامه کیهان