دوشنبه, ۱۳ آذر, ۱۴۰۲ / 4 December, 2023
مجله ویستا

مغول‌ها - I Mongoli


مغول‌ها - I Mongoli
سال تولید : ۱۹۶۱
کشور تولیدکننده : ایتالیا و فرانسه
محصول : رویال فیلم و فرانس سینما
کارگردان : آندره د تات (کارگردان صحنه‌های جنگ: ریکاردو فره‌دا.)
فیلمنامه‌نویس : اوگو گوئه‌را، لوچیانو مارتینو، اوکتایو آلسی و الساندرو فرائو.
فیلمبردار : آلدو جوردانی.
آهنگساز(موسیقی متن) : ماریو ناشیمبنه.
هنرپیشگان : جک پالانس، آنیتا اکبرگ، آنتونلا لوآلدی، فرانکو سیلوا، جانی گارکو و رولدانو لوپی.
نوع فیلم : رنگی، ۱۱۵ دقیقه.


سال ۱۲۴۰ میلادی. ارتش مغول‌ها به رهبری "چنگیزخان" (لوئی) و پسر وحشی‌اش، "اوگتای" (پالانس) به اروپا حمله کرده‌اند. "استیون" (سیلوا) و "هنری" (گارکو) برای مذاکره صلح می‌آیند. اما "اوگتای" و محبوبه‌اش، "هولونا" (اکبرگ)، برای جنگ مصمم‌اند. "استیون" دان به "امینه" (لوآلدی)، رهبر یک گروه مباررز، می‌بندد و مشقات زیادی را تحمل می‌کند تا "چنگیزخان" را ببیند. "چنگیزخان" صلح را می‌پذیرد، اما "هنری" که باید پیام صلح را ببرد، مجبور می‌شود برای آزادی "استیون" جانش را فدا کند. استیون" پیام صلح را می‌برد، اما "هولنا"، "چنگیزخان" را می‌کشد و "اوگتای" جنگ را آغاز می‌کند. سرانجام ارتش اسلاو با مانور هوشمندانه "استیون" جنگ را می‌برد و "استیون" و "امینه" به هم می‌رسند.
٭ به‌رغم ناسازگاری بی‌اندازه و مفرح اکبرگ در نقش یک مغول، فیلم یک‌نواخت و بسیار ملال‌آور است. صحنه‌های خارجی بهتر از صحنه‌های داخلی از کار درآمده‌اند و صحنه‌های نبرد به (کارگردانی فره‌دا) نشانی از شکوه دارند.


همچنین مشاهده کنید

سایت مشرقسایت مجله شبکهوبگردیسایت فرازدیلیسایت ورزش سهسایت تجارت نیوزخبرگزاری تحلیل بازارسایت انتخابسایت دیپلماسی ایرانیسایت اصلاحات نیوز