یکشنبه, ۱۹ آذر, ۱۴۰۲ / 10 December, 2023
مجله ویستا

نامه زنی ناشناس - Letter From An Unknown Woman


نامه زنی ناشناس - Letter From An Unknown Woman
سال تولید : ۱۹۴۸
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : جان هاوسمن
کارگردان : ماکس اوفولس
فیلمنامه‌نویس : هوارد کوچ، برمبنای رمانی نوشته اشتفان تسوایک.
فیلمبردار : فرانتس پلانر.
آهنگساز(موسیقی متن) : دانیل آمفیتیتروف.
هنرپیشگان : جون فونتین، لوئی ژوردان، مارسل ژورنه، جان گود، لیو ب. پسین، آرت اسمیت، کارول یورک و هوارد فریمن.
نوع فیلم : سیاه و سفید، ۹۰ دقیقه.


"لیزا برندل" (فونتین) دختر جوانی است که شیفته و واله "استفان" (ژوردان)، پیانیستی عیاش می‌شود؛ اما احساساتش هرگز به‌طور جدی پاسخ نمی‌گیرند. او به ازدواج مرد دیگری درمی‌آید و سرانجام در تنهائی می‌میرد در حالی که در یک نامه "استفان" را از تلخ کامی طولانی خود آگاه می‌کند.
٭ سبک فاخر اوفولس، نابغه بی‌همتا، با حرکت‌های دوربینی که احساسات شخصیت‌ها را عیان می‌کنند و فضاسازی حیرت‌انگیز وین قرن نوزدهم، از داستان پرآوازه تسوایک یکی از فناناپذیرترین و اندهبارترین آثار عاشقانه تاریخ سینما را خلق می‌کند؛ درباره عشقی سودائی و یک‌طرفه که وجود قهرمان را تسخیر می‌کند تا پایان عمر راحتش نمی‌گذارد. فونتیس در نقش زنی که مرزهای منطق را زیرپا می‌گذارد بهترین بازی‌اش را ارائهمی‌ٔهد و ژوردان با ظرافت تمام مانع از آن می‌شود که شخصیت پیانیست تنفر تماشاگر را برانگیزد. فیلم‌نامه کوچ با استفاده هوشمندانه و کم‌نظیری از تمهید رجعت به گذشته، تقدیر گرائی آشکار اثر را تقویت می‌کند و باعث می‌شود تحول پایانی ژوردان سخت باورپذیر و تکان‌ دهنده از کار درآید.


همچنین مشاهده کنید

سایت دنده 6سایت تاپ نازروزنامه شهروندسایت رویداد 24سایت دیجیاتوسایت مجله شبکهروزنامه ابتکارسایت فرادیدسایت زومیتسایت پارسینه پلاس