جمعه, ۴ فروردین, ۱۴۰۲ / 24 March, 2023
مجله ویستا

هالو - The Patsy


هالو - The Patsy
سال تولید : ۱۹۶۴
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : جری لوئیس پروداکشن
کارگردان : جری لوئیس
فیلمنامه‌نویس : بیل ریچموند و لوئیس
فیلمبردار : و. والاس کلی.
آهنگساز(موسیقی متن) : دیوید راکسین.
هنرپیشگان : لوئیس، پتر لوره، اورت اسلوان، اینا بالین، کینان وین، جان کارادین، فیل هریس، هانس کانراید، فیل فاستر، اد وین، اد سالی‌ون، هدا هاپر، روندا فلمینگ و جرج رافت.
نوع فیلم : رنگی، ۱۰۱ دقیقه.


کمدین مشهوری طی یک سانحه سقوط هواپیما کشته می‌شود و گروه هم‌کارانش ـ از جمله تهیه‌‌کننده، مدیر برنامه‌ها، شوخی‌نویس و منشی‌اش ـ مجبور می‌شوند برای ادامه کارشان، یک پیشخدمت هتل به‌نام "استنلی" (لوئیس) را تعلیم دهند تا به‌عنوان ستاره‌ای جدید معرفی کنند. پیش رفت کار چندان رضایت بخش نیست و "استنلی" با خرابکاری‌هایش، گروه را ناامید می‌کند، طوری که پیش از ارجرای اولین برنامه تلویزیونی‌اش، او را تنها می‌گذارند. اما برنامه با استقبال روبه‌رو می‌شود، با این همه، "استنلی" دوباره اعضای گروه را به‌هم‌کاری دعوت می‌کند.
٭یک کمدی نمونه‌ای لوئیس که برخلاف فیلم‌هائی مثل بوئینگ بوئینگ (جان ریچ، ۱۹۶۵) یا سه نفر روی کاناپه (لوئیس، ۱۹۶۶)، بیش از آن‌که به موقعیت داستانی کمیکش (ماجرای یک پیشخدمت بی‌دست و پا و ساده‌دل که قرار است ستاره‌ای مشهور شود) متکی باشد، به هنرهای فردی کمدین‌اش وابسته است، و لوئیس به کمک شیرین زبانی‌ها، شکلک‌های اغراق شده صورت و بدن، و خرابکاری‌های همیشگی‌اش (که در صحنه تعلیم آواز در اتاقی پر از اشیای عتیقه گران قیمت به اوج می‌رسد) تماشاگر را تا پایان همراه می‌کند. فیلم را می‌توان هجویه‌ای بر روش‌های قراردادی و ذهنیت‌های کلیشه شده سردمداران و سیاستگذاران هالیوودی، یا ستایش طبع طنز غریزی یا شم ذاتی یک کمدین دانست.


همچنین مشاهده کنید

سایت تجارت نیوزسایت جمارانخبرگزاری فارسسایت دیپلماسی ایرانیسایت لنداسپاروزنامه تعادلسایت عصرایرانسایر منابعسایت خبرآنلاینسایت همشهری‌آنلاین