سه شنبه, ۱۱ مهر, ۱۴۰۲ / 3 October, 2023
مجله ویستا

قصه‌های منهتن - Tales Of Manhattan


قصه‌های منهتن - Tales Of Manhattan
سال تولید : ۱۹۴۲
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : بوریس موروس و سام اسپیگل.
کارگردان : ژولی‌ین دوویویه.
فیلمنامه‌نویس : بن هکت، فرنتس مولنار، دانلد آگدن استوارت، ساموئل هافمن‌استاین، آلن کامبل، لادیسلاس فودور، لاسلو وادنی، لاسلو گوروگ، لامار تروتی، هنری بلنکفورت، باسترکیتن (بدون ذکر در عنوان‌بندی)، ادموند بلوین و ویلیام مورو.
فیلمبردار : جوزف واکر.
آهنگساز(موسیقی متن) : سال کاپلان.
هنرپیشگان : شارل بوایه، هنری فاندا، جینجر راجرز، ریتا هیورث، چارلز لاتن، پل روبسن، اتل واترز، ادوارد گ. رابینسن، سزار رومرو و ج. کارول نش.
نوع فیلم : سیاه و سفید، ۱۱۸ دقیقه.


ماجرای دست به دست شدن‌های یک کت: ابتدا، بازیگری مشهور (بوایه) کت را می‌خرد، اما به او می‌گویند که این لباس نفرین شده است. بعد کت به دست مردی (رومرو) می‌افتد و نامزدش (راجرز)، در جیب آن یک نامه عاشقانه پیدا می‌کند. مرد ادعا می‌کند که کت مال "دوستش" (فاندا) است و دختر که تحت تأثیر آن نامه پرشور قرار گرفته، با آن دوست فرار می‌کند. کت نفرین شده به دست یک آهنگساز (لاتن) و بعد، یک وکیل ورشکسته (رابینسن) می‌افتد که کت را به هنگام ملاقات با هم‌کلاسی‌های سابقش می‌پوشد که می‌خواهد کمکش کنند. کت به دست یک دزد (نش) می‌افتد که پس از انجام سرقت و سوار شدن به هواپیما آن را از پنجره بیرون می‌اندازد و ۴۰،۰۰۰ دلار پول دزدی‌اش را هم از دست می‌دهد. پول‌ها به دست دو کشاورز (روبسن‌ و واترز) می‌افتند که آن را برای کشیش دهکده می‌برند و کت را هم تن مترسک مزرعه می‌کنند.
٭ از فیلم‌های آمریکائی دوویویه که پیش از این نیز یک‌بار در فرانسه فیلمی اپیزودیک، برنامه رقص (۱۹۳۷) را با موفقیت کارگردانی کرده بود. البته این‌جا نیز فیلم مورد استقبال قرار می‌گیرد، اما امروز ساده‌لوحی سیاه‌پوستان در اپیزود آخر آن آزارنده جلوه می‌کند. به جز این باید ذکر کرد کمپانی، اپیزودی با شکرت و. ک. فیلدز را که شاید بهترین اپیزود فیلم بود، در تدوین نهائی کنار گذاشت.


همچنین مشاهده کنید

سایت فرازدیلیخبرگزاری تسنیمخبرگزاری ایرناسایت باتوسایت اقتصادنیوزسایت فرادیدسایت تاپ نازسایت رکناسایت اصلاحات نیوزسایت انتخاب