دوشنبه, ۲۰ آذر, ۱۴۰۲ / 11 December, 2023
مجله ویستا

برای پسران - FOR THE BOYS


برای پسران - FOR THE BOYS
سال تولید : ۱۹۹۱
کشور تولیدکننده : امریکا
محصول : بتی میدلر، بانی بروکهایمر و مارگارت ساوت
کارگردان : مارک رایدل
فیلمنامه‌نویس : مارشال بریکمن، نیل خیمنز و لیندی لاب
فیلمبردار : استیون گلدبلات
آهنگساز(موسیقی متن) : دیو گروسین
هنرپیشگان : میدلر، جیمز کان، جرج سیگال، پاتریک اونیل، کریستوفر رایدل، نورمن فل و آری گراس
نوع فیلم : رنگی، ۱۴۵ دقیقه


ـ ̎دیکسی لنرد̎ (میدلر) خواننده‌ای است که در سال‌های آغاز جنگ جهانی دوم به شهرت می‌رسد. او در یک تور نمایشی با ̎ادی اسپارک̎ (کان)، خواننده‌ و نمایشگر همسفر می‌شود و با او در اروپا برنامه اجرا می‌کند. رقابت آنان از همان‌جا شروع می‌شود و در برنامه‌های گوناگون و در کشورهای مختلف سعی در خارج کردن یکدیگر از صحنه دارند. این تلاش و مبارزه، که با قهر و آشتی همراه است، به مدت پنجاه سال ادامه می‌یابد و سرانجام در یک نمایش تلویزیونی زنده، که آشتی می‌کنند، پایان می‌یابد.
ـ درون مایهٔ فعالیت‌های نمایشی در ساختن فیلم‌های سینمائی موضوع تازه‌ای نیست، اما یکی آواز در باران (استنلی دانن و جین کلی، ۱۹۵۲) از کار در می‌آید و یکی برای پسران ـ که تقریباً پس از اجرای نخستین کنسرت در اروپا از صحنه‌ها و لحظه‌های دلپذیر و جذاب تهی می‌شود. مشکل دیگر عدم اجرای واقعی ترانه‌ها توسط خود میدلر است؛ شاید اگر میدلر واقعاً خواننده بود، مایه‌های دراماتیک فیلم پربارتر می‌شد، و عمیق فرو رفتن در قالب شخصیت مورد نظر به درجهٔ اعلا می‌رسید.


همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری تحلیل بازارروزنامه ایرانسایت اعتماد آنلاینسایت زومیتخبرگزاری تسنیمسایت تجارت نیوزسایت فراروسایت مشرقروزنامه شهروندسایت سلام نو