سه شنبه, ۱۴ تیر, ۱۴۰۱ / 5 July, 2022
مجله ویستا

قهر کردن، خیلی زشته


قهر کردن، خیلی زشته
این دفعه می خوام سراغ بچه های خوب و خوش اخلاق برم و ازشون بپرسم آیا تا به حال با کسی قهر کردن و یا دیگران رو به خاطر این عمل زشت از خودشون رنجوندن؟قهر کردن کار خیلی زشتیه و بچه های خوب و مهربون هیچ وقت قهر نمی کنن. چه خوبه همه بچه ها همیشه شاد و بانشاط باشن و تمام لحظاتشون رو به بازی و شادی و ... بگذرونن. اگه بخوان قهر کنن و رفتارهای زشت و ناپسندی داشته باشن هم به خودشون خوش نمی گذره و هم اطرافیانشون رو خیلی ناراحت می کنن.بچه هایی که قهر می کنن باید بدونن سخت در اشتباه هستن و بهتره این عمل زشت رو کنار بگذارن تا همه دوستشون داشته باشن.نیروانا ۱۲ سال داره و می گه: من قهر کردن رو دوست ندارم ولی دوست صمیمی من خیلی حساس و زودرنجه و همش با من قهر می کنه.او ادامه می ده: چند روز پیش برای یه مسئله پیش پاافتاده و جزئی با من قهر کرد و تا چند روز با من صحبت نمی کرد. به نظر من دوستان صمیمی نباید از حرف همدیگه ناراحت بشن و قهر کنن.به گفته مامانم دوستی ارزشش بالاتر از اینه که آدم بخواد قهر کنه و با این عمل زشت دیگران رو هم ناراحت کنه.
پارمیدا ۱۱ ساله هم می گه: چند روز پیش که مادربزرگم، من و خواهرم رو نصیحت می کرد یه دفعه، خواهرم با ناراحتی از جاش بلند شد و به اتاقش رفت و در رو خیلی محکم به روی خودش بست.او ادامه می ده: من و مادربزرگم از حرکت زشت خواهرم بسیار ناراحت شدیم. آخه اگه خواهرم فکر کنه که بزرگ ترها خوبی بچه ها رو می خوان و بچه ها با گوش کردن به توصیه ها و نصیحت های بزرگ ترها و استفاده از تجربیات اون ها می تونن چیزهای خوب و زیادی یاد بگیرن و از اون بهره مند بشن، هیچ وقت قهر نمی کنه و با عمل زشتش مادربزرگ مهربون رو دلخور و ناراحت نمی کنه.آرتین ۱۰ ساله هم می گه: من نه تنها با دوستام، بلکه با هیچ کس دیگه قهر نمی کنم، قهر کردن، مخصوص دخترها و بچه های لوس و ضعیفه.فربد ۹ ساله که از دست برادر کوچک ترش ناراحته و گاهی با اون قهر می کنه هم می گه: تا به حال برادرم چند بار دفتر و کتاب هام رو پاره کرده و من بخشیدمش ولی این دفعه خیلی از دستش ناراحتم و باهاش قهر کردم و دیگه هم باهاش حرف نمی زنم.او اضافه می کنه: هر چه قدر بهش توضیح می دم که این کار زشته و نباید انجام بده ولی به من می خنده و این حرکت زشت رو تکرار می کنه برای همین من هم می خوام همیشه باهاش قهر باشم.
سروین ۸ ساله هم می گه: من و دوستم موقع خاله بازی بعضی وقت ها با هم دعوا و قهر می کنیم ولی خیلی زود هم با هم آشتی می کنیم. لحظه شیرین آشتی کردن بعد از یه قهر و دعوای حسابی دیدن داره و لذت بخشه. من و دوستانم تصمیم گرفتیم این عمل زشت و ناپسند رو کنار بگذاریم و با مهربونی و گذشت روزهای شاد و به یاد موندنی رو در کنار هم سپری کنیم.
منبع : روزنامه خراسان


همچنین مشاهده کنید

سایت مثلث آنلاینسایت فرادیدسایت اقتصاد 24خبرگزاری مهرسایت مشرقسایت نامه نیوزسایت خبرآنلاینسایت آفتاب نیوزروزنامه شرقخبرگزاری تحلیل بازار