دوشنبه, ۲ خرداد, ۱۴۰۱ / 23 May, 2022
مجله ویستا

داشتن اندکی اضطراب موتور محرکه پیشرفت است


داشتن اندکی اضطراب موتور محرکه پیشرفت است
یکی از راه‌هایی که برای موفقیت در هنگام کنکور باید به آن توجه کرد تمرکز مناسب است. برای این که بتوان به خوبی تمرکز کرد باید اصولی مانند از بین بردن اضطراب را رعایت کرد.
همواره شنیده شده که موفقیت در کنکور سخت نیست اما نباید دچار اشتباه شد، زیرا این حرف به آن معنا نیست که موفقیت در کنکور آسان است، بلکه با پشتکار، تلاش و برنامه‌ریزی مناسب می‌توان از سد کنکور گذشت.
در طول سال‌هایی که کنکور برگزار می‌شود این پدیده به سدی تشبیه شده است که عبور از آن در ابتدای راه مشکل به نظر می‌رسد اما هر سدی دریچه‌های خاصی برای عبور دارد. تلاش، افزایش دانسته‌ها و عمیق‌تر کردن اندوخته‌ها باعث خواهد شد که بتوان به راحتی از این سد عبور کرد.
خوب خواندن و خوب فهمیدن یکی از عواملی است که در هنگام آزمون سراسری به داوطلبان بسیار کمک خواهد کرد زیرا نمی‌توان انتظار داشت که در لحظه کنکور امدادهای غیبی به کمک بیایند بلکه با دقت و تمرکز کافی و اتکا به اندوخته‌ها می‌توان به راحتی وارد دانشگاه شد.
یکی از راه‌هایی که برای موفقیت در هنگام آزمون سراسری باید به آن توجه کرد تمرکز مناسب است. برای اینکه بتوان به خوبی تمرکز کرد باید اصولی مانند از بین بردن اضطراب را رعایت کرد.
وقتی فرد دچار اضطراب می‌شود، ترشح آدرنالین از غدد فوق کلیوی افزایش می‌یابد، ترشح مداوم این هورمون باعث تحلیل رفتن توان فیزیکی بدن، ضعف یادگیری و کاهش قدرت حافظه می‌شود و در نهایت ممکن است باعث افسردگی در فرد شود. در نهایت نمی‌توان گفت که اضطراب مساله مفیدی نیست زیرا داشتن اندکی اضطراب موتور محرکه پیشرفت است و آدمی که اضطراب و هیجان نداشته باشد برای شناخت ناشناخته‌ها تلاش نمی‌کند به همین دلیل نداشتن هیچ‌گونه اضطرابی نه‌تنها غیرممکن است، بلکه مفید هم نیست.
منبع : بیرتک


همچنین مشاهده کنید

سایت ساعدنیوزسایت ورزش سهسایت دیدارنیوزخبرگزاری ایسناسایت فرادیدسایت برترینهاسایت انتخابسایت خبرآنلاینخبرگزاری صدا و سیماسایت دیدبان ایران