چهارشنبه, ۱۹ بهمن, ۱۴۰۱ / 8 February, 2023
مجله ویستا

مدافعان دروغین حقوق زن


مدافعان دروغین حقوق زن
بسم الله الرحمن الرحیم
امروزه بحث حقوق زنان و برسی نارسایی های موجود در این زمینه یکی از مباحث مطرح در سطح محافل اجتماعی و سیاسی کشور است. و نهادهای دولتی و یا وابسته به دولت و یا حتی مراکز مردمی(ngo) در پی راه حلی هستند تا حقوق به اصطلاح از دست رفته زنان را بازیابند . و در این میان نهادهای مخالف نظام و محافلی که با سکولاریزه شدن قوانین و نظام جمهوری اسلامی بیشتر موافقند بیش از همه به کباده کشی مشغولند و فریاد الغوث و الامان آن ها گوش دنیا را کر کرده است .
این افراد که عمدتا دارای دیدگاه غیراسلامی و حتی ضد اسلامی هستند با قوانین و احکام دین مبین اسلام درباره حقوق زنان مخالفند و آن را بیشتر با القاب قوانین ضد بشری و احکام تبعیض آمیز یاد می کنند و معتقدند که در غرب حقوق زنان به طور قابل ملاحظه ای بهتر از جوامع شرقی و مخصوصا کشورهایی همچون ایران رعایت می شود . رسانه های خارجی و شبکه های ماهواره ای هم نقشی اساسی را در این بین برای بدبین نمودن مردم به مقررات اسلامی ایفا می کنند . یکی از ایرادهای بنیادین این طیف اقلیت نسبت به قوانین رایج در جمهوری اسلامی ایران وجود محدودیت در روابط زنان و مردان است و با اشاره به جوامع غربی که هر زن یا مردی در هر شرایطی می توانند به هر میزان که بخواهند با هم رابطه و ارتباط داشته باشند ، جامعه ایران را بدوی ، وحشی و غیر انسانی معرفی می کنند که هنوز برای انسان ها آنقدر ارزش قائل نیست که انان را آزاد بگذارد تا به اختیار خویش روابط جنسی خود را تعیین کنند. آنان این امر را مخالف منشور ملل متحد می دانند و هر ساله ایران را به همین اتهام به نقض حقوق بشر متهم می کنند.
اما هنگامی تعجب همگان برانگیخته می شود که دقیقا همین افراد و اشخاصی که برای مظلومیت زنان در ایران اشک تمساح می ریزند در مواجهه با ازدواج موقت جبهه می گیرند و آن را به شدت محکوم می کنند و جالب تر آن که آن را مخالف شان و شخصیت زن می دانند و از آن به عنوان ناقض حقوق زنان یاد می کنند . ازدیدگاه آنان اگر زنی در یک فاحشه خانه غربی برای چند دلار تمام وجودش را در اختیار مردی وحشی و بدور از انسانیت قرار دهد ، هیچ مانعی ندارد اما اگر زن و مرد مسلمانی بخواهند با هم پیمان ببندند که تا زمان معین و مشخصی و با رعایت تمام حقوق طرفین با هم زندگی عاشقانه ای داشته باشند ، بر ضد حقوق بشر رفتار شده است .
شما به عنوان قاضی و داور قضاوت کنید که کدامیک با فطرت الهی بشر و قوانین نانوشته ضمیر انسانی مخالف و مغایر است ؟؟؟؟
آیا این به اصطلاح مدافعان حقوق بشر ازتضیع حقوق زن چیزی می دانند که حال به دفاع از آن برخاسته اند؟در دیدگاه آنان زن چه جایگاهی دارد؟آیا دیدگاه آنان با نظر امیر المومنین علیه السلام که می فرمایند :المره ریحانه یعنی زن مانند برگ گل زیبا و خوشبواست ، یکی می باشد؟ هر عقل سلیمی می داند که مخالفت آنان با ازدواج موقت تنها به خاطر کمتر شدن فساد و تباهی در ایران است که با آرمان های آنان برای نابودی جمهوری اسلامی کاملا مغایر و مخالف است . آنان به نیکی دریافته اند پایبندی جوانان ایران به احکام الهی نه تنها راه را برای آنان سخت تر می کند بلکه التزام آنان به شرع مقدس نفوذ و هجمه مفتضحانه شان را بی اثر خواهد نمود . ان الله علی کل شیء قدیر / به راستی که خداوند بر انجام هر کاری تواناست.

محمد دینانی
منبع : مطالب ارسال شده


همچنین مشاهده کنید





سایت آفتاب نیوزسایت دیپلماسی ایرانیروزنامه توسعه ایرانیسایت دیدبان ایرانسایت الفروزنامه ایرانسایت اقتصاد 24سایت خبرآنلاینسایت انصاف نیوزسایت برترینها