چهارشنبه, ۱۶ آذر, ۱۴۰۱ / 7 December, 2022
مجله ویستا

کامبیز افشاری


کامبیز افشاری
نوازنده (موسیقی فلامنكو) . وی متولد ۱۱ دی ماه سال ۱۳۵۳ میباشد . ایشان از سن ۱۳ سالگی در هلند زندگی میكند و نواختن گیتار را از سن ۱۵ سالگی اغاز كرده است ایشان در ابتدا موسیقی كلاسیك و مدتی پاپ اموخته است و در سن ۱۹ سالگی برای اولین بار با فلامنكو آشنا شد. وی معتقد است در ان زمان همان چیزی را كه ناخودآگاه همیشه دنبالش میگشته است پیدا كرده است . در سن ۲۱ سالگی در حالی كه دانشجوی سال ۳ شته مهندسی برق بود تصمیم گرفت برای شركت در ازمون ورودی كنسرواتوار رتردام برای رشته فلامنكو شركت كند . ب
ایشان پس از موفقیت در ازمون وردوی در كنسرواتوار زیر نظر اقای پاكو پنیا مشغول تحصیل میشوند .
در اواخر دوره تحصیل در كنسرواتوار رتردام ایشان موفق به دریافت بورس تحصیلی شده و به مدت یك سال (۲۰۰۳ - ۲۰۰۴) به شهر سویا در كشور اسپانیا رفته و در مدرسه موسیقی فلامنكو Fundacion Cristina Heeren به صورتی عمیقتر با همراهی اواز و رقص موسیقی فلامنكو اشنا شود . ایشان در انجا زیر نظر اساتید همچون :Miguel Angel Cortes, Manolo Franco, Nino de Pura, Eduardo Rebollar, Tino van der Sman اموزش میبیند . ایشان همچنین از راهنمایی های و اموزهاش اساتید اواز فلامنكو همچون : Antonio Saavedra, Jose de la Tomasa, Esperanza Fernandez, Calixto Sanchezبهرمند شود .
اقای كامبیز افشاری در ضمن در زمینه رقص در این مدت از اموزشها و اساتیدی همچون :Juana Amaya, Miguel Vargas بهره مند شده اند .
وی بعد از اتمام بورسیه تحصیلی مجددا به كنسرواتوار رتردام باز گشت و در سال ۲۰۰۵ امتحان پایان دروس خود را خواهند داشت كه محتوای ان شامل اجرای ۸ قطعه سولو ، ۲ قطعه گروهی و همراهی اواز و یك قطعه رقص و اواز میباشد .
در سال ۲۰۰۲ ایشان و دو گیتاریست دانشجو دیگر همراه با یك خواننده و یك پركاشنیست از كنسرواتوار برای یكی شركت اسپانیایی در هلند یك سی دی فلامنكو ضبط كرده اند . نام این البوم Sherry por Favor میباشد كه این شركت برای تبلیغات خود از این سی دی استفاده میكند تا كنون بیش از ده هزار نسخه از این البوم به بازار امده است .
منبع : رسانه هنر و موسیقی


همچنین مشاهده کنید

سایت ورزش سهخبرگزاری مهرخبرگزاری ایرناسایت اقتصاد 24خبرگزاری فارسسایت نامه نیوزروزنامه تعادلخبرگزاری ایلناسایت دیپلماسی ایرانیسایت ساعدنیوز