یکشنبه, ۳ تیر, ۱۴۰۳ / 23 June, 2024
مجله ویستا

اسرار پشت پرده‌ی اقدامات تحریک‌آمیز پاپ علیه اسلام


اسرار پشت پرده‌ی اقدامات تحریک‌آمیز پاپ علیه اسلام
در یک اقدام تحریک آمیز جدیدی علیه اسلام، بنیدکت ششم پاپ رم، طی مراسم عشاء ربانی عید پاک سال ۲۰۰۸، در جلو همه جهانیان، اقدام به تعمید یک مصری مهاجر به‌نام مجدی علّام نمود. حقیقتاً توصیف این اقدام به "تحریک‌آمیز" از خودم نیست، بلکه از مجله آمریکایی نیوزویک است که در تاریخ ۸/۴/۲۰۰۸ با تیتر "مسیحیان جنجالی و میانه‌روی اسلامی" آنرا تحریک‌آمیز خواند، همچنین مجله واشنگتن پست در شماره آوریل ۲۰۰۸ یادآور شد که این اقدام موجب تشدید تنش بین واتیکان و جهان اسلام خواهد شد.
اوسرواتوری رومانو"Osservatore Romano" مجله رسمی واتیکان در توضیح این ماجرا گفت:" تعمید مجدی علام آزادی دینی را به‌صورتی آرام و آشکار تشدید نمود" سپس خاطرنشان نمودند که بندکت نمی‌دانسته که این اقدام موجب خشم مسلمانان می‌شود، درست مانند دو سال پیش که پاپ در آلمان سخنرانی تحریک‌آمیزی را علیه مسلمانان ایراد نمود، و گفت که نمی‌دانسته که رسانه‌ها، آن رویداد را به تصویر می‌کشند. (مثل اینکه با دوربین مخفی از او فیلم گرفته‌اند!!)
البته این اولین اهانت بندکت نیست، سخنرانی تحریک‌آمیز دو سال پیشش –سال ۲۰۰۶- علیه اسلام را همه به‌یاد دارند، که اسلام را به خشونت و بی‌منطقی متهم کرد!! پس از آن در آغاز سال ۲۰۰۷ در جلسه وزیران واتیکان، از مسلمانان خواست تا مانند مسیحیان، اسلام را با وارد کردن فلسفه یونانی، تغییر دهند.
● پیشینه بندکت قبل از رسیدن به مقام پاپی
پاپ که نام اصلی‌اش "جوزف ریترینگز" است، از پدری که در پلیس "باواریا" به‌عنوان افسر، خدمت می‌کرد، و از مادری بنام "ماریا" که پیشخدمت یک مشروب‌فروشی بود، در آلمان متولد شد. وی به‌عنوان استاد الهیات در چند دانشگاه آلمانی تدریس کرد، که به نظرات تندروانه‌اش شهرت پیدا نمود، تا آنجا که دانشجویانش به او لقب " کاردینال زره‌پوش" دادند. سپس در سلسله مراتب کهنوت تا آنجا پیش رفت، که یکی از نزدیکان پاپ سابق گردید. در سال ۱۹۸۱م بعنوان رئیس کمیته‌ی"عقیده ادیان" انتخاب شد(نام معاصر با نام بدآوازه دادگاههای تفتیش عقاید در قرون وسطی)، و بدین ترتیب لقب "بازرس بزرگ"(۱) را احراز نمود، و او بود که پاپ سابق را برای سرکوب جنبش " لاهوت آزادیبخش" در آمریکای جنوبی (که جنبشی طرفدار فقرا بود) تحریک نمود(۲).
● موضعگیریهای پاپ در مقابل اسلام
واقعیت این است که موضعگیریهای منفی بندکت در قبال اسلام با نشستن او بر کرسی پاپی در رم شروع نشد، چرا که او در پشت موضعگیریهای منفی پاپ سابق؛ ژان پل دوم علیه اسلام نیز قرار دارد، بخصوص تبرئه یهود از خون مسیح علیه السلام (در مجمع واتیکانی ۱۹۶۵م- مترجم).
همچنین اظهاراتی مانند:"ترکیه بر اسلام استوار شده است، و همچنان به آن پایبند است"- لذا بندکت با انضمام ترکیه به اتحادیه اروپا مخالف است- یا: "اروپا یک قاره فرهنگی است، و نه قاره جغرافی" یا: "همزمان با غفلت اروپا از ریشه‌های مسیحی‌اش، بیداری اسلامی در حال رشد است" که با این اظهارات قصد دارد اروپا را از اسلام بترساند.
این نوع موضعگیریها نه فقط شامل اسلام، بلکه شامل هر گرایش غیر کاتولیکی می‌شود، ولو اینکه مسیحی باشد. مثلاً در باره فرقه‌های دیگر مسیحیت می‌گوید:"بنظر من آنها در مقایسه با کسانی که همه راه‌های نجات در کلیسا را در اختیار دارند، موضع ضعیف و خطرناکی دارند... کلیسای آنها به معنای کلمه، کلیسا نیست". تا آنجا که او کاتولیکها را به دو گروه تقسیم نمود: مؤمنین واقعی، و کاتولیکهایی که فقط به برخی از عناصر ایمان پایبندند.
● چرا اهانت؟
همانطور که گفتیم، اهانتهای بندکت اولین بار نیست، و آخرین بار هم نخواهد بود، بلکه قبلاً هم اهانتهای متعددی اتفاق افتاده است، مانند: انتشار کاریکاتورهای توهین‌آمیز دانمارکی، نمایش فیلم فتنه توسط نماینده پارلمان هلند... ولی چرا توهین؟ و چرا این اهانتها با هم همزمان شده است؟ آیا با هم هماهنگی کرده‌اند؟
جواب این سؤال را می‌توانیم از اینجا پیدا کنیم:
۱) "جیمز پتراس" استاذ جامعه‌شناس آمریکایی در کتاب ارزشمند" سلطه اسرائیل بر ایالات متحده" می‌گوید:"بی‌ارزش نمودن مقدسات، مقدمه‌ی تلاش‌هایی است که درصدد است تا مجموعه نوینی از باورها را با هدف استثمار و استعمار بیشتر، بر جامعه تحمیل کند." (۳) به‌عبارت دیگر دشمنان در غرب می‌خواهند با توهین به مقدسات، ما را محاصره نمایند، تا به این توهین‌ها خو بگیریم، و آنها از این طریق، بوسیله مزدوران خود در میان ما بتوانند، اندیشه و فرهنگ غربی را جایگزین فرهنگ ما نمایند. مانند قبول همجنس‌بازی، و روابط جنسی خارج از چارچوب ازدواج، بطوری که یک چهارم نوجوانان ما مبتلا به بیماریهای مسری گردند،(۴) و یا شبکه‌هایی از روسپیان ۱۳ ساله داشته باشیم!! (۵) یا آنطور که از جامعه آمریکا می‌خوانیم، مردی را ببینیم که بچه در شکم دارد. بعلاوه با این کار می‌توانند فرهنگ جهاد و شهادت‌طلبی را در میان ما سرکوب کنند، و غرب بدون کوچکترین مقاومتی بر ما چیره شود.
گراهام فولر(۶) در مقاله‌ای بعنوان:"جهانی بدون اسلام" در مجله" Foreign Policy " می‌گوید:"در جهانی بدون اسلام، برای امپریالیست غرب آسانتر خواهد بود تا خاورمیانه و آسیا را تقسیم نماید، با آنها بجنگد، و بر آنها تسلط یابد".
● رد تعمید مجدی علام
واقعیت این است که این رد چند بُعد دارد:
▪ نخست: جنجال و هیاهوی تبلیغاتی
اگر مجدی علام واقعاً از روی قناعت قلبی مسیحی شده است، چرا بندیکت بدور از جنجال و هیاهو تعمید او را در کلیسا انجام نداد؟ چرا پاپ رم شخصاً این کار را کرد؟ اسقف پل هیندر(یکی از کسانی که در این مراسم حاضر بود) گفت:" مسیحیان محلی در هنگام مراسم عشاء ربانی عید پاک، پاپ را به کناری کشیدند، واز او پرسیدند، که چرا لازم است تعمید به این شکل غیر معمول انجام گیرد؟" اگر منظور تحریک و ثبت امتیاز نبود، پس این جنجال و هیاهو برای چه بود؟ جالب است که واتیکان پس از این نمایش(show)، به از سرگیری گفتگو فرا خواند.
▪ دوم: تاریخ مجدی علام
مادر مجدی علام در قاهره در خانه یکی از ایتالیاییها کار می‌کرد، آنها از فرزند او "مجدی" مواظبت کردند، و در "روض الفرج" وارد آموزشکده متوسطه ایتالیاییها شد. پیش از این و در سال ۱۹۶۷م، زمانیکه مجدی تنها ۱۵ سال داشت، با یک دختر جوان اسرائیلی آشنا گردید،(۷) و بدین خاطر به جاسوسی بنفع اسرائیل متهم شد. در سن ۲۰ سالگی به ایتالیا رفت، و در یک روزنامه‌ی ایتالیایی شروع به نوشتن نمود، و از آن طریق به اسلام حمله کرد، و تا آنجا پیش رفت که سمت معاون سردبیر روزنامه‌ی" کوریری دیلا سیرا" نائل گشت. با یک خانم ایتالیایی ازدواج کرد، و از او صاحب ۳فرزند شد، که همه آنها کاتولیک هستند. سپس شروع به ستایش از دولت اسرائیل کرد، وعزم خود را جزم نمود تا کتابی را بنام "زنده باد اسرائیل" Viva Israel تألیف نماید (هنوز منتشر نشده است) در سال ۲۰۰۶م مجدی علام مبلغ یک ملیون دلار(۸) بعنوان جایزه "دان دیوید" از اسرائیل دریافت نمود. این است مجدی علام جاسوس فرصت‌طلب، نیمچه باسواد، بی‌اصل و نسب.
▪ سوم: مسلمانان مرتد در غرب غالباً نخاله‌ها هستند
همانطور که دیدیم، شخصیت این روزنامه‌نگاری که او را مشهورترین روزنامه‌نگار توصیف نمودند، شخصیتی است مجهول، کم‌سواد، و فرصت‌طلب.
کسانی هم که پیرو خط او بوده‌اند، نیز چنین‌اند، مثلاً:
ـ کارلوس منعم: رئیس جمهور پیشین آرژانتین، اسلام را رها کرد، و کاتولیک شد، زیرا که بر اساس قانون اساسی آرژانتین، رئیس جمهور باید کاتولیک باشد.
ـ أیان هرسی: نماینده زن ملحد پارلمان هلند، یک پناهنده سومالیایی بود که بدنبال جا و لقمه نانی می‌گشت.
ـ وفاء سلطان: زنی که به فحاشی علیه اسلام شهرت دارد، از کشورش سوریه خارج شد، و کسی را نیافت تا غذای او و دخترانش را تأمین کند مگر در غرب.
ـ نونی درویش: "حرکت ژولای" در مصر ثروت او و خانواده‌اش را مصادره کرد، لذا به غرب رفت، و از هر چیز شرقی کینه بدل گرفت.
ـ محمد حجازی: شهروند مصری که بخاطر اثبات رسمی میسحیتش، جنجال زیادی را براه انداخت، کسی بود که سر اطرافیان خود را شیره می‌مالید، تا اجاره خانه‌اش را برایش پرداخت کنند، تا اینکه جهتی را پیدا کرد که اجاره‌اش را پرداخت نماید.
اینها نمونه‌ای از کسانی هستند که مرتد می‌شوند، از جاهلان گرفته تا فرصت‌طلبان، تا بی‌بند و باران. و فراموش نکنیم که ۱۰۳ کودک چادی مسلمان توسط سازمان خیریه فرانسوی "أرش دو زوی" ربوده شدند، تا مسیحی شوند، و یا بصورت برده بفروش برسند(۹)، درست مانند کودکان بوسنی بعد از جنگ.
ـ البته نباید از مسلمانانی که در افریقا و آسیا بخاطر فقر و تنگدستی میسحی شده‌اند، غافل شویم، بویژه اینکه بوش کوچک بشدت با سازمانهای خیریه اسلامی در این دو قاره مبارزه می‌کند، تا سازمانهای خیریه تبشیری(مسیحی) را جایگزین آنها نماید. و اتفاقی که برای مؤسسه خیریه حرمین افتاد، مصداق همین است. این در حالی است که بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا، همزمان سعی می‌شود تا نقش انجمنهای خیریه دینی مسیحی، در مبارزه با ایدز در افریقا(۱۰)، بزرگ جلوه داده شود.
▪ چهارم: کسانی که در غرب مسلمان می‌شوند، غالباً نخبه‌ها هستند
پیش از اینکه در باره نوع افرادی که در غرب مسلمان می‌شوند، صحبت کنیم، خالی از لطف نیست که درباره سرعت انتشار اسلام سخن بگوییم:
ـ کوندولیزا رایس (که نمی‌توان او را اسلام‌دوست توصیف کرد) در اواخر سال ۲۰۰۷م اعلام نمود، که سرعت انتشار اسلام در امریکا، از همه ادیان بیشتر است، و این همان چیزی است که بیل کلینتون در اواخر دوران ریاست جمهوریش اظهار داشت.
ـ کانال مشهور "NBC" در سال ۲۰۰۷م فیلم مستندی را به نمایش گذاشت بعنوان:" سالیانه بیست‌هزار آمریکایی مسلمان می‌شوند" (۱۱).
ـ تلویزیون هلند در سال ۲۰۰۷م فیلم مستندی را به نمایش گذاشت بعنوان:"سرعت انتشار اسلام در بین جوانان آلمانی، از همه ادیان بیشتر است"(۱۲).
ـ مقاله‌ای به عنوان"چشم‌انداز اکثریت مسلمان در روسیه" از "دانیل پایپس" روزنامه‌نگار امریکایی بر روی اینترنت. (۱۳).
ـ مقاله‌ای به عنوان"رشد اسلام در روسیه" در سال ۲۰۰۵م در روزنامه نیویورک تایمز(۱۴).
ـدر تابستان سال ۲۰۰۷م کانال تلویزیونی مشهور امریکایی"فوکس""FOX" که کانالی ضد اسلامی است، فیلم مستندی را به نمایش گذاشت بعنوان:"جوانان مسیحی امریکا مسلمان می‌شوند" Americans Youth Christian Turning To ISLAM
اما نوع کسانی که مسلمان می‌شوند:
برای نمونه اشاره می‌کنیم به کسانی مثل:" کیث إلیسون" عضو گنگره امریکا، " مراد هوفمان " سفیر سابق آلمان در مراکش، "یوسف إستس " مبلغ مسیحی امریکایی سابق، " عمر بونگو " رئیس جمهور گابن،" کیث مور " جنین‌شناس امریکایی، "موریس بوکای" عضو آکادمی‌ علوم فرانسه،" روژه گارودی "فیلسوف فرانسوی،" ألکساندر لیتفیننکو " عضو سازمان اطلاعات روسیه، (کشته شد) "محمد وب" کنسول پیشین امریکا در فلیپین، "یوسف إسلام " ( کات ستیفنز )، خواننده مشهور انگلیسی، مایکل جاکسون و برادرش؛ خواننده سیاهپوست امریکایی ، "أنیلکا "، فوتبالیست مشهور فرانسوی، " فرانک ریبرِّی "، فوتبالیست مشهورتر فرانسوی، "فیلیپ تراوسی "،مربی فوتبال مشهور فرانسوی، " محمد علی کلی "، بوکسور مشهور امریکایی و خانم"إنگرید ماتسون" عضو اکادمی‌ علوم کانادا، و بسیاری دیگر که می‌توان برای این منظور به دائرة المعارف Wikipedia مراجعه نمود(۱۵).
ملاحظه می‌شود که غرب نخبه‌هایش را برای مسلمانان می‌فرستد، در حالی از مسلمانان نخاله‌هایش را می‌گیرد.
▪ پنجم: مشکلات عدیده فراروی بندیکت و دین کاتولیک
انسان واقعاً تعجب می‌کند، وقتی به مشکلاتی پی می‌برد، که بیدیکت و دینش را محاصره کرده است،... واقعاً این مرد چرا به اسلام حمله می‌کند، و برای مشکلات خود چاره‌ای نمی‌اندیشد؛ مشکلاتی از قبیل:
۱) گسترش اسلام در میان کاتولیکها و عموم مسیحیان، بویژه در اروپا تا آنجا که:
ـ یک سوم جمعیت "بروکسل" مسلمان است، و انتظار می‌رود در بیست سال آینده، مسلمانان به أکثریت تبدیل شوند.
ـ در حال حاضر یک چهارم جمعیت موسکو مسلمان است، و انتظار می‌رود در سال ۲۰۵۰ میلادی مسلمانان به اکثریت تبدیل شوند.
ـ طی سی سال آینده اکثریت جمعیت هلند و فرانسه را مسلمانان تشکیل خواهند داد.(در حال حاضر ۱۰% جمعیت ۶۰ ملیونی فرانسه را مسلمانان تشکیل می‌دهند - مترجم)
ـ سالیانه چهار هزار آلمانی مسلمان می‌شوند.
ـ گسترش اسلام در میان سرخ‌پوستان در مکزیک.
ـ دو سال پیش یک راهب مسیحی در اعتراض به گسترش اسلام در اروپا، و عدم واکنش کلیسا در مقابل آن، خود را به‌آتش کشید. در کنار همه اینها، روند رو به کاهش وحشتناک باروری در بین کاتولیکها، بخصوص در ایتالیا و اسپانیا مزید بر علت شده است.
۲) ضربه‌هایی که روحانیون تجددطلب به مسیحیت وارد می‌کنند مانند "سمینار مسیح" Jesus Seminar" که معتقد است، ۸۰% انجیلها صحیح نیستند... و یا وثیقه اسقفهای کاتولیک انگلستان در سال ۲۰۰۵، که به تحریف کتاب مقدس اعتراف دارد. (۱۶)
۳) ضربه‌هایی که لیبرالهای غربی به مسیحیت وارد می‌کنند: شاید قویترین این ضربه‌ها انتشار داستان و فیلم "رمز داوینچی" بود... و یا کشف انجیل یهودا که اعتقاد به صلیب کشیده شدن حضرت مسیح و عقیده‌ی منجی را زیر و رو می‌کند....و اخیرا فیلم امریکایی ضد کلیسایی نویسنده ملحد انگلیسی (پلمن) بنام " Golden Compass".(قطب‌نمای طلایی)
۴) رسواییهای جنسی راهبان مسیحی که بندیکت معتقد است که این یک توطئه برنامه‌ریزی شده است، مثلاً اسقف همجنس‌باز ایالت "ماساچوست" در امریکا، و یا کاهن استرالیایی که با دو دخترش، بمدت ده سال رابطه جنسی داشت، و یا رئیس یکی از کمیته‌های واتیکان(المونسنیور "ستینیکو")که تلویزیون ایتالیا، فیلمی که مخفیانه از او گرفته شده بود، نشان داد، و او در آن فیلم جوانی را اغفال می‌کند و به او می‌گوید: "فرزندم! همجنس‌بازی گناه نیست"سپس تهدید می‌کند که باند همجنس‌بازان در واتیکان را رسوا نماید!!(۱۷) حتی کانال مشهور بی‌بی‌سی در سال ۲۰۰۶ م فیلم مستندی تهیه کرد بعنوان:"جنایتهای جنسی در واتیکان"(۱۸) و چه کسی فراموش می‌کند، که کلیسای کاتولیک در امریکا، در پی حکم دادگاه، مبنی بر جبران خسارت به کودکانی که راهبان مسیحی به آنها تجاوز جنسی کرده بودند، مجبور شد دهها ملیون دلار جریمه پرداخت کند.
شگفت‌آور این است که بنا به گزارش روزنامه ایتالیایی "پانوراما "در تاریخ ۱/۶/۲۰۰۶، بندیکت نه تنها این حادثه را نادیده گرفت، بلکه هنگامی‌که در جریان این حقایق قرار گرفت، عمداً آنرا پنهان نمود حتی قبل از اینکه پاپ رم بشود.
۵) ملحد شدن بسیاری از کشیشان و راهبان: شاید مشهورترین آنها بمب الحاد "مادر ترزا" ی معروف بود، که قبل از مرگش ملحد شد، و پایگاه اینترنتی روزنامه تایمز http://www.timesonline.co.uk/ در تاریخ ۲۴/۸/۲۰۰۷ این خبر را منتشر کرد. و یا " بارت إرمان " عالم الهیات مشهور امریکایی، در کتابی بنام: " مسیحیت گمشده" "lost Christianities ".
۶) باج‌خواهی‌های یهود: روشن است که این مرد تحت فشار باج‌خواهی‌های یهود قرار دارد، چرا که در پشت تصمیم ژان پل دوم مبنی بر تبرئه یهود از خون مسیح قرار داشت، و قبلاً رابطه واتیکان با اسرائیل را پایه‌گذاری نمود، و حتی بنا به گزارش روزنامه تایمز در تاریخ ۱۹/۱/۲۰۰۸، نماز مسیحیت را که از دیرباز خوانده می‌شود، تغییر داد، چون در آن نماز بدرگاه خدا دعا می‌شود، که یهودیان را از (تاریکی و کوری) به مسیحیت رهنمون کند. (۱۹)
حتی قضیه‌ای که ما در این مقاله درصدد آن هستیم (مسیحی کردن مجدی علام)، درست در راستای راضی کردن یهود قرار دارد، چرا که "علام" از سال ۱۹۶۷م، جاسوس قدیمی اسرائیل است.
آیا - آنطور که د. زینب عبد العزیز استاد تاریخ تمدن می‌گوید- راز این باجگیری تهدید یهود مبنی بر بیرون آوردن نسخه‌های خطی بحر المیت نیست، که منجر به بطلان مسیحیت می‌شود؟ (۸۵۰ طومار توراتی یافت شده در وادی قمران در کنار بحر المیت در سال ۱۹۴۷ م - مترجم)
و بدین ترتیب بندیکت با تعمید دادن "علام" امتیازی را علیه اسلام ثبت نکرد. اینکار او مطلقاً پیروزی نیست، بلکه یک ورشکستگی خطرناک است، و اگر این آخرین تیری باشد که بندیکت در تیردان دارد، باید گفت که کوه آبستن شد، اما در نهایت موشی را زایید. (ضرب المثل عربی است)
به‌قلم: استاد هشام طلبه‌ پژوهشگر مسلمان مصری
برگردان: سیداحمد‌ هاشمی
پانوشت‌ها:
(۱) مجله آمریکایی "نیوزویک" ص ۲۴ ، تاریخ ۳ / ۵ / ۲۰۰۵م.
(۲) همان منبع.
(۳) سلطه اسرائیل بر أیالات متحده ص ۲۹۹.
(۴) www.americainarabic.com " رشد پدیده روسپیگری نوجوانان در امریکا"، و پژوهشی بعنوان: "یک نفر از هر چهار دختر نوجوان امریکایی به یک بیماری جنسی مبتلاست".
(۵) همان منبع.
(۶) گراهام إی فولر ،معاون پیشین رئیس مسئول برنامه ریزی استراتژیک بلند مدت در شورای اطلاعات ملی وابسته به سازمان اطلاعات مرکزی (CIA) ودر حال حاضر استادیار تاریخ دانشگاه سایمون فریگر در ونکوور است.
(۷) A conversion in Italy: Magdi Cristiano Allam"WWW.telospress.com
(۸) WWW.CNN.com, Europe, "prominent Muslim becomes Catholic on Easter".
(۹) WWW.Arabic.CNN.com
(۱۰) WWW.Usinfo. State.gov
(۱۱) NBC News:۲۰۰۰۰ Americans Convert To ISLAM Each Year
WWW.Youtube.com.
(۱۲) Holland TV:ISLAM fastest growing Faith among Youth Germans–
WWW.Youtube.com
(۱۳) www.danielpipes.org / predicting on majority of islam in Russia
(۱۴) www.nytimes.com
(۱۵) list of converts to Islam
(۱۶) www.islamonline.co.uk...catholic church no more swears by truth of the bible.
(۱۷) WWW.CNN.com / Europe.
(۱۸) WWW. bbc.co.uk / Sex Crimes and the Vatican.
(۱۹) www.Nytimes.com / Vatican City: prayer on Jews may change.
لینک متن عربی:
http://www.۵۵a.net/firas/arabic/index.php?page=show_det&id=۱۷۱۲&select_page=۲۳
منبع : پایگاه اطلاع رسانی اصلاح