پنجشنبه, ۲۷ تیر, ۱۳۹۸ / 18 July, 2019
مجله ویستا

درباره بامداد فلاحتی خواننده ای جوان


درباره بامداد فلاحتی خواننده ای جوان
در راستای برخی از اهداف این وبلاگ ، در معرفی و بها دادن بیشتر به هنرمندان نسل امروز ، این بار به معرفی یک خواننده جوان دیگر و بسیار توانا در عرصه موسیقی اصیل ایرانی می پردازم و او کسی نیست جز سید مرتضی (بامداد) فلاحتی خواننده گروه استاد ذوالفنون .
● بیوگرافی بامداد فلاحتی :
بامداد فلاحتی متولد هشتم تیرماه ۱۳۶۱ شهر یزد و فارغ التحصیل رشته سرامیک صنعتی است .وی اکنون نیز دانشجوی موسیقی جهاددانشگاهی دانشگاه تهران است . وی آواز را از کودکی نزد پدر خود «سیدحسین فلاحتی» آغاز کرد . همچنین ساز تنبک را نزد «مهدی مثنوی» و سپس ساز سه‌تار را با «اصغر حسینی» فرا گرفت . در ادامه یادگیری آواز صداسازی را نزد استاد «پرویز مشکاتیان» ، ردیف آوازی را نزد استاد «احمد ابراهیمی» و «محسن کرامتی» و مکتب اصفهان را نزد زنده یاد «حسین عمومی» فرا گرفت. فلاختی حدود پنج سال است که با گروه " جلال ذوالفنون " همکاری می کند و کنسرتهای متعددی را در داخل و خارج از کشور داشته است .
" باز باران " اولین کار « بامداد فلاحتی » در قالب آلبوم است . وی در فستیوال موسیقی هند شرکت داشته است . آلبومهای بی من مرو و هفت شهر عشق و دلامون گرفته یا علی به بازار آمده است . همچنین آلبوم سیم آخر نیز قرار بود در مهرماه روانه بازار شود .
آلبوم " باز باران" متشکل از ۵ قطعه با نامهای « بازباران» در مایه شوشتری بر اساس اشعاری از « گلچین گیلانی » (میر فخرایی ) ، « شب فراق » بر روی شعری از (رهی معیری) ، « جان جهان » در چهارگاه و بیداد از اشعار (مولانا) ، « نشان بی نشانی » در مایه شوشتری و اصفهان (مولانا) و قطعه بی کلام « در ثنای نبی اکرم (ص) » در دستگاه اصفهان است که نوازندگانی چون « فردین کریم خاوری : سه تار ، سه تار باس ، هم خوان» ، « مهرداد کریم خاوری : دف ، ضرب زورخانه » ، « فردین لاهور پور : نی ، هم خوان » ، « آزاد میرزاپور : تارباس » ، « بامداد فلاحتی » را به عنوان خواننده همراهی کرده اند . این آلبوم به همت مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر شده است .
"فردین کریم خاوری" آهنگساز «باز باران»در بروشور این اثر آورده است:این مجموعه پس از تولید اثر«دردی کشان» دومین کاری است که در آن سعی‌مان بر این بوده تا ضمن حفظ هویت موسیقی ایرانی، آن را با نگرشی جدید و برای طیف وسیعی از مخاطبان ارایه کنیم، چراکه اگر خواهان حفاظت از ریشه‌ها و رشد موسیقی ایرانی هستیم، می‌باید فضایی ایجاد نماییم تا در آن با تکیه بر اصول علمی موسیقی، بتوان موسیقی ایرانی را برای شنوندگان آن در جهان عرضه کرد.
تصنیف باز باران ، یک ایده نو می باشد. شعر مخصوص کودکان است ولی آواز بر روی آن مربوط به موسیقی اصیل می باشد که در نوع خود جالب است. ملودی بر روی این آهنگ هم معنای کودکانه شعر را تداعی میکند و هم دستگاه همایون را بیان میدارد . فلاحتی این تصنیف را به خوبی و با صدایی دلنشین خوانده است و گروه خوانی آن هم زیبا است. حتما این تصنیف را گوش دهید .
در مهرماه گذشته نیز گروه استاد ذوالفنون در نیاوران به اجرای کنسرتی پرداخت که برخی خبرگزاریها گزارشی از آن را آوردند و البته در وبلاگها کمتر اشاره ای به آن شد .خواننده این گروه نیز همچنان فلاحتی بود که قطعا اجرایی خوب را به یادگار گذاشته است .
در زیر تصنیف باز باران از این آلبوم را برای دانلود گذاشته ام که خیلی زیباست و امیدوارم از شنیدن آن لذت ببرید.
منبع : هنر و موسیقی
همچنین مشاهده کنید

 مرور روزنامه‌ها


 گزارش / تحلیل

 از میان خبرها

فروش صفر تا صد تجهیزات پزشکی | شرکت افرا طب |

روزنامه همشهریسایت اعتماد آنلاینسایت شفقناسایت دیپلماسی ایرانیروزنامه تعادل