جمعه, ۳۰ اردیبهشت, ۱۴۰۱ / 20 May, 2022
مجله ویستا

بسته بروز رسان سرویس پک ۳ ویندوز ایکس پی - Windows XP SP۳


بسته بروز رسان سرویس پک ۳ ویندوز ایکس پی - Windows XP SP۳
Windows XP یکی از سیستم عامل‌هایی است که اسم رمز (Whistler) را بر خود داشت، چرا که در طول توسعه ویندوز ایکس ‌پی بسیاری از کارکنان مایکروسافت در تفریحگاه ویسلر کانادا مشغول اسکی بودند. ویندوز ایکس پی بر روی هسته ویندوز ان ‌تی و ۲۰۰۰ پایه‌ گذاری شد و جانشین دو ویندوز ۲۰۰۰ و ام ‌یی گردید.
شرکت مایکروسافت ویندورز ایکس ‌پی را به منظور به‌ روزکردن رابط کاربر (شکل ظاهری برنامه)، افزودن ویژگی‌های تازه، یکدست ‌کردن « مبنای کد » بین اعضای مختلف خانواده مایکروسافت ویندوز و فراهم آوردن یک پلتفرم با ثبات ‌تر، پایه‌گذاری و در سال ۲۰۰۱ روانه بازار کرد.
ویندوز ایکس پی که در اکتبر ۲۰۰۱ عرضه شد، یکی از محبوب ترین سیستم های عامل کامپیوتر در جهان به شمار می رود که گفته می شود بیش از چهارصد میلیون نسخه از آن در حال استفاده است. با این حال مایکروسافت اعلام کرده دیگر به شرکت های عمده سازنده کامپیوتر نظیر دل، اچ پی و توشیبا مجوز نصب سیستم عامل قبلی را بر روی کامپیوترهای تولیدی نخواهد داد، و از ژانویه ۲۰۰۸ ویندوز اکس پی بر روی کامپیوترهای جدید عرضه نخواهد شد.
ویندوز ایکس ‌پی در ابتدا در دو نسخه خانگی و حرفه‌ای عرضه شده‌ بود. ویندوز ایکس‌ پی از چندین زبان مختلف پشتیبانی می‌کند.
هم اکنون مدتی است که بسته بروز رسان این ویندوز محبوب ارائه گشته است که شامل تمامی بروزرسانی های امنیتی و هات فیکس های مهم می باشد. این بسته بروزرسانی بر روی ویندوز ایکس پی سرویس پک ۲ قابل نصب است و شما می توانید پس از دانلود، به راحتی آن را نصب کرده و ویندوز خود را پایدارتر و مقاومتر کنید.
▪ ویژگی های کلیدی بسته بروزرسان Windows XP Service Pack ۳ :
- افزایش درجه امنیت ویندوز در حد بالا
- افزودن تمام وصله های و هات فیکس های مهم به ویندوز
- پایدارتر سازی ویندوز در مقابل حملات هک ها و فایلهای مخرب
- بهبود سرعت ویندوز با اعمال تغییراتی در اشکالات نرم افزاری گذشته
- سازگاری بیشتر با قطعات سخت افزاری جدید
- افزایش امنیت در محیط شبکه و اینترنت
- و ...
منبع : کمیاب آنلاین


همچنین مشاهده کنید

روزنامه شرقسایت فراروروزنامه ابتکارخبرگزاری فارسسایت همشهری‌آنلاینروزنامه دنیای اقتصادسایت بیتوتهخبرگزاری ایلناسایت ورزش سهخبرگزاری باشگاه خبرنگاران