یکشنبه, ۲ مهر, ۱۴۰۲ / 24 September, 2023
مجله ویستا

ماجرای ترینیداد - Affair In Trinidad


ماجرای ترینیداد - Affair In Trinidad
سال تولید : ۱۹۵۲
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : کلمبیا
کارگردان : وینسنت شرمن
فیلمنامه‌نویس : اسکار سال و جیمز گان، برمبنای داستانی نوشته ویرجینیا وان یوپ و برنی گیلر.
فیلمبردار : جوزف واکر
آهنگساز(موسیقی متن) : جرج دانینگ.
هنرپیشگان : ریتا هیورث، گلن فورد، الکساندر اسکوربی، والری بتیس، تورین تاچر، هوارد وندل و کارل استپانک.
نوع فیلم : سیاه و سفید، ۹۸ دقیقه.


"کریس امری" (هیورث) در کافه شوهرش در ترینیداد آواز می‌خواند و می‌رقصد، شوهری که به دست یک دزد و جاسوس بین‌المللی به‌نام "ماکس فابیان" (اسکوربی) کشته شده است. بازرس پلیس، "اسمایت" (تاچر) از "کریس" می‌خواهد که با "فابیان" گرم بگیرد و از کارهایش سردربیاورد. هم‌زمان، سروکله برادر شوهر "کریس"، "استیو امری" (فورد) پیدا می‌شود که می‌خواهد بفهمد چه کسی برادرش را کشته و درگیر ماجراهای بسیاری می‌شود. سرانجام دست "فابیان" رو می‌شود، دارودسته‌اش دستگیر می‌شوند و "کریس" و "استیو" نیز به یکدیگر می‌رسند.
٭ ملودرامی جاسوسی که مهمترین نکته آن در زمان نمایش، بازگشت هیورث به‌عالم سینما بود (چهارسال پیش از این هیورث به‌دنبال ازدواج با رهبر فرقه اسماعیلیه، علی‌خان، اعلام کرده بود که دیگر جلوی دوربین نخواهد رفت. و حالا با شکست زندگی زناشوئی، عهد خود را می‌شکست). فیلم‌نامه با الهام از گیلدا (چارلز ویدور، ۱۹۴۶)، کار موفق قبلی هیورث و فورد، چندین بار برای جلب رضایت هیورث بازنویسی شد. با این همه جذابیت مورد نظر را به‌دست نیاورد و با شکست روبه‌رو شد. در حالی که امروز آن‌قدر که گفته می‌شد "غیر قابل تحمل" به‌نظر نمی‌آید.


همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری تحلیل بازارسایت الفوبگردیسایت اقتصاد 24سایت دیدارنیوزخبرگزاری مهرسایت فرازدیلیسایت دیپلماسی ایرانیسایت جمارانسایت تابناک