جمعه, ۱۰ آذر, ۱۴۰۲ / 1 December, 2023
مجله ویستا

گرگ تنها، مکوئید - Lone Wolf Mcquade


گرگ تنها، مکوئید - Lone Wolf Mcquade
سال تولید : ۱۹۸۳
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : یورام بن - ایمی و استیو کاروِر
کارگردان : کارور
فیلمنامه‌نویس : ب.ج. نلسن، برمبنای داستانی نوشته ه_. کی دایال و نلسن.
فیلمبردار : راجر شیرمن، مایکل سیبلی و جری کالاوی
آهنگساز(موسیقی متن) : فرانچسکو دِ مازی.
هنرپیشگان : چاک نوریس، دیوید کارادین، باربارا کاررا، لیون آیزاک کندی، رابرت بلتران، ل.ک. جونز، دانا کیمل، ر.ج. آرمسترانگ، ویلیام ساندرسن، رابرت جوردان، دانیل فریشمن و شارون فارل.
نوع فیلم : رنگی، ۱۰۷ دقیقه.


«ج.ج. مکوئید» (نوریس)، پلیس سوار تکزاسی، یک تنه گروهی اسب دزد را تارومار می‌کند، پلیسی را از دست آنان نجات می‌دهد، سپس برای شرکت در مراسم بازنشستگی «داکوتا» (جونز)، رفیق قدیمی‌اش به ال پاسو می‌رود. در حالی که سری‌هم به «مالی» (فارل)، همسر سابق خود می‌زند و با دخترش، «سالی» (کیمل) به گردش می‌رود. بعدتر به زنی به‌نام «لولا» (کاررا) و محبوبش، «رالی» (کارادین) برمی‌خورد و دعوت به زورآزمائی او رد می‌کند. «سالی» که شاهد ربودن یک محموله نظامی است، مجروح و محبوبش، «بابی» (جوردان) کشته می‌شود. FBI مسئولیت پی‌گیری پرونده را از دست «مکوئید» و «کایو» (بلتران)، پلیسی که «مکوئید» از دست اسب دزدها نجات داده و حالا همراهش است، می‌گیرد. «مکوئید» و «کایو»، «اسنو» (ساندرسن) یکی از اوباش محلی را گیر می‌اندازند و او هم «امیلیو» (فریشمن)، رئیس مکزیکی مافیا را به‌عنوان مسئول دزدی سلاح‌ها معرفی می‌کند. «لولا» همراه «مکوئید» (که حالا به خاطر پنهان کردن شواهد و مدارک از کار برکنار شده) به خانه برمی‌گردند. «جکسن» (کندی)، مأمور FBI دوباره «مکوئید» را به کار می‌گیرد و پس از پروازی بر فراز بیابان، یک باند فرودگاه و محل اختفای سلاح کشف می‌شود. «مکوئید»، «کایو» و «جکسن» در حمله‌ای ناموفق به پایگاه جان سالم را ربوده و در مکزیکو به گروگان گرفته، به اتفاق باهواپیما از پایگاه فرار می‌کنند. نبرد تن‌به‌تن «مکوئید» و «رالی» بی‌نتیجه می‌ماند، تا این که «رالی» پس از شلیک به طرف «لولا»، منفجر می‌شود. «مکوئید» هلی‌کوپتر «امیلیو» را می‌دزدد و همراه دیگران فرار می‌کنند.
* وسترن مدرن بیشتر مدیون سرجو لئونه است تا جان فورد. البته فیلم برای تماشاگران نوجوان علاقه‌مند اسلحه! در اغلب صحنه‌ها کم نمی‌آورد؛ همچنین برای طرفداران ورزش‌های رزمی تا در مصاف کاراته (نوریس) و کنگ فو (کارادین) به داوری بنشینند.


همچنین مشاهده کنید

سایت اقتصادنیوزروزنامه شهروندسایت فراروسایت مثلث آنلاینسایت نی نی بانسایت بیتوتهخبرگزاری فارسسایت عصرایرانسایت دیپلماسی ایرانیخبرگزاری تحلیل بازار