جمعه, ۷ مهر, ۱۴۰۲ / 29 September, 2023
مجله ویستا

تعقیب بی‌حاصل - The Paper Chase


تعقیب بی‌حاصل - The Paper Chase
سال تولید : ۱۹۷۳
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : رابرت تامپسن و رودریک پل
کارگردان : جیمز بریجز، بر مبنای رمانی نوشته جان جی آزبورن جونیر.
فیلمنامه‌نویس : جیمز بریجز، بر مبنای رمانی نوشته جان جی آزبورن جونیر.
فیلمبردار : گوردون ویلیس
آهنگساز(موسیقی متن) : جان ویلیامز
هنرپیشگان : تیموتی باتمز، لینزی واگنر، جان هاوسمن، گراهام بکل، ناتنف ادوارد هرمان و کریگ ریچارد نلسن.
نوع فیلم : رنگی، ۱۱۱ دقیقه.


«هارت» (باتمز) که برای تکمیل تحصیلات دانشگاهی خود به مدرسه حقوق هاروارد راه یافته، در اندیشه پیشرفت و گرفتن نمرات عالی است. او و چند تن از همکلاسی‌هایش در یک گروه مطالعاتی تحت نظر «پروفسور کینگزفیلد» (هاوسمن) کار می‌کنند. «هارت» به «سوزان» (واگنر) علاقه‌مند می‌شود، اما نمی‌داند که او دختر «کینگزفیلد» است. بعدتر، میان «هارت» و «سوزان» اختلاف پیش می‌آید، چون «هارت» تحصیل را به همراهی با «سوزان» ترجیح می‌دهد. امتحانات برگزار می‌شود و «هارت» بهترین نمره را می‌گیرد. «سوزان» زمانی حکم طلاق خود را از همسر قبلی‌اش می‌گیرد و «هارت» اصلاً خبر ندارد که او همسری داشته است - که «هارت» نیز کارنامه‌اش را دریافت کرده است و این دو باز یکدیگر را می‌بینند.
* فیلم در حیطه کمدی‌های اجتماعی اثر قابل قبولی است و لحظه‌های کمیک مبتکرانه‌ای دارد، گرچه خط داستانی عاشقانه و فرعی آن تا حدی اضافی و ناموجه می‌نماید. بازیگران به چندان معروف آن نیز کار ممتازی ارائه می‌دهند؛ از جمله باتمز و هاوسمن (خصوصاً هاوسمن که با پس زمینه‌ای طولانی در تهیه کنندگی در سینما و کارگردانی در تآتر، حضور تأثیرگذاری دارد).


همچنین مشاهده کنید

سایت زومیتسایت اقتصادنیوزسایت انرژی پرسسایت جهان صنعت نیوزروزنامه ایرانخبرگزاری تسنیمسایت اقتصاد 24خبرگزاری فارسسایت مشرقخبرگزاری ایسنا