یکشنبه, ۲۳ مرداد, ۱۴۰۱ / 14 August, 2022
مجله ویستا

توپ آتشین غول پیکر


توپ آتشین غول پیکر
سفر رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای به استان کردستان علاوه بر جنبه های عاطفی فرهنگی اجتماعی و سیاسی و ویژگی های منحصر به فردی که در تقویت وحدت ملی و همبستگی اقوام مختلف ایرانی در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد از جنبه پاسخگوئی به تهدیدات دشمنان نیز دارای اهمیت ویژه ایست . همزمان با این سفر اخباری از طریق رسانه ها منتشر می شود که ازنوعی تهدید به حمله هوائی توسط ارتش رژیم صهیونیستی به نقاط استراتژیک ایران از جمله مراکز هسته ای حکایت دارد. صهیونیست ها مدتی است مشغول مانور هستند و در گمانه زنی ها یک احتمال اینست که این مانورها برای کسب آمادگی جهت حمله به ایران است .
هرچند هنوز هدف این کسب آمادگی ها کاملا مشخص نیست اما رفت و آمدهای آمریکائی ها به فلسطین اشغالی و پیام ها و اظهارات مقامات آمریکائی تا حدودی اخبار مربوط به هدف بودن ایران را تایید می کنند. روزنامه صهیونیستی « هاآرتص » از پیام ویژه اوباما رئیس جمهور آمریکا به نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این زمینه خبر داده است . این روزنامه نوشت : باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا با ارسال پیامی به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره هرگونه حمله احتمالی اسرائیل به ایران هشدار داد. رئیس جمهور آمریکا در این پیام از نتانیاهو خواسته است با عملیات نظامی علیه ایران آمریکا را حیرت زده نکند.
همزمان با انتشار این خبر رهبر معظم انقلاب اسلامی در اظهاراتی که در جمع نیروهای مسلح در پادگان امام علی علیه السلام سنندج داشتند فرمودند : « ملت بزرگ ایران و نظام مقتدر اسلامی اهل تعدی و تجاوز نیستند اما در پاسخ به تهدیدات دیگران لحظه ای درنگ نخواهند کرد و یقینا به فضل الهی و در پرتو آمادگی های روزافزون ملت مسئولان و نیروهای مسلح تهدید و توطئه و بدخواهی دشمنان به هیچ نتیجه ای نخواهد رسید » .
این سخن دقیق رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا از پشتوانه عظیم مردمی توانائی بالای نیروهای مسلح اعتماد به نفس مسئولان نظام جمهوری اسلامی و حمایت های ملت های مختلف جهان که به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دل بسته اند برخوردار است . شاید فقط بخشی از این واقعیت ها را بتوان در اعترافات رسانه های غربی و شخصیت های مطرح جهانی یافت رسانه هائی که در اختیار دشمنان ایران قرار دارند اما در مواجهه با واقعیت های انکارناپذیر چاره ای جز اعتراف ندارند.
روزنامه آمریکائی « کریستین ساینس مانیتور » اخیرا در گزارشی عواقب مصیبت بار هرگونه حمله احتمالی به تاسیسات هسته ای ایران را مصیبت بار دانسته و نوشت : « حمله به ایران سونامی علیه اسرائیلی ها در جهان را در پی خواهد داشت » . همین روزنامه با اشاره به تهدیدات نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه ایران نوشت : « جهان باید امیدوار باشد که این تهدیدات پوچ و تهی باشد. عواقب یکجانبه اسرائیل اگر مصیبت بار نباشد عظیم خواهد بود و اوباما نمی تواند به خود اجازه دهد از نتانیاهو بترسد. اگر نیروی هوائی اسرائیل به ایران حمله کند وی نمی تواند به تل آویو چراغ سبز نشان دهد » .
محمد البرادعی مدیر کل آژانس اتمی هم به رژیم صهیونیستی هشدار داد و گفت : « حمله به ایران کل منطقه را به یک توپ آتشین غول پیکر تبدیل خواهد کرد و ایرانیان بلافاصله ساخت بمب اتمی را آغاز خواهند کرد و مورد حمایت کل جهان اسلام قرار خواهند گرفت .
روزنامه ها و رسانه های دیگر غربی نیز این روزها همین هشدارها را به سران رژیم صهیونیستی می دهند و عواقب خطرناک حمله به تاسیسات هسته ای ایران را گوشزد می کنند. این رسانه ها با اشاره به خشم طرفداران جمهوری اسلامی در نقاط مختلف جهان رژیم صهیونیستی و حتی حامیان غربی این رژیم را از عوارض این خشم بیم می دهند.
درک این واقعیت برای کسانیکه با تاریخ ۳۰ سال اخیر اندکی آشنا باشند چندان دشوار نیست . مردم ایران توانستند با اراده پولادین خود در برابر رژیم تا دندان مسلح شاه بایستند و علیرغم حمایت های همه جانبه آمریکا از وی سلسله پهلوی را به همراه رژیم منحط و فاسد شاهنشاهی به زباله دان تاریخ بیاندازند و نفوذ استعماری آمریکا در ایران را قطع کنند. در جنگ تحمیلی نیز علیرغم حمایت های بی حساب و کتاب سران ارتجاع عرب و قدرت های استکباری شرق و غرب از صدام و رژیم بعث عراق ملت ایران توانست به پیروزی برسد و نظام جمهوری اسلامی را تثبیت کند و بیداری ملت های مسلمان و سایر ملت ها را سبب شود مردم ایران علاوه بر این در برابر توطئه های دشمنان از قبیل کودتا تحریم های اقتصادی و فشارهای سیاسی بایستند و در تمامی زمینه ها پیروز و سربلند به راه خود ادامه دهند.
امروز اگر رئیس جمهور آمریکا سراسیمه نماینده ویژه به تل آویو می فرستد تا پیام او را در کابینه رژیم صهیونیستی بخواند و سران این رژیم را از حمله به ایران برحذر دارد به این دلیل است که او با تجربه ۳۰ سال گذشته و برخوردهای ناکام اسلاف خود با ملت ایران مواجه است و به درستی میداند که در افتادن با این ملت نتیجه ای جز شکست ندارد.
سران رژیم صهیونیستی باید از تجربه جنگ ۳۳ روزه لبنان که افسانه شکست ناپذیری ارتش این رژیم را باطل کرد عبرت بگیرند . آنها باید این سخن رهبر انقلاب اسلامی ایران را جدی بدانند که « در پاسخ به تهدیدات لحظه ای درنگ نخواهیم کرد » . این حرف همه مردم ایران است و سران رژیم صهیونیستی با اطلاعاتی که از قدرت رزمی ایران دارند بعید است هوس تعرض به ایران را کنار نگذارند و به تعبیر البرادعی خود را در برابر « توپ آتشین غول پیکر » قرار دهند.
منبع : روزنامه جمهوری اسلامی


همچنین مشاهده کنید

سایت فراروروزنامه تعادلسایر منابعخبرگزاری باشگاه خبرنگارانسایت نامه نیوزروزنامه آرمان ملیروزنامه دنیای اقتصادسایت انصاف نیوزخبرگزاری تسنیمروزنامه ایران