دوشنبه, ۲۸ خرداد, ۱۴۰۳ / 17 June, 2024
مجله ویستا

استقلال ۳۰ میلیون خرج می کند


استقلال ۳۰ میلیون خرج می کند
با نزدیك شدن به روز اولین بازی تیم ملی در مقدماتی جام ملت های آسیا، استقلالی ها هم كم كم عاقبت به خیر می شوند. استقلال از زمان حضور قلعه نویی در تیم ملی، روزهای پرحاشیه ای را سپری كرده و حتی غالب اوقات برنامه هایش زیر سایه برنامه تیم ملی قرار داشته. پس با این اوصاف عجیب نیست كه اردوی آماده سازی تركیه فقط بیست و چهار ساعت بعد از مسابقه چهارشنبه شب با سوریه آغاز شود.
اردویی كه البته قرار بود زودتر از موعد جدید اعلام شده، در اولویت باشگاه قرار گیرد و یا حداقل برای هماهنگی بیشتر تیم به اردبیل سفر كند. این وسط بحث امارات و حضور در یك تورنمنت چهار جانبه در عربستان هم مطرح بود كه البته ختم به خیر نشد.
استقلال شش صبح همین جمعه با یك اكیپ كامل كه احتمالا امیر قلعه نویی را هم به عنوان مدیر فنی به همراه خواهد داشت، راهی استانبول می شود و از آنجا یك ساعت و نیم كاروان حدودا سی و پنج نفره باشگاه توی اتوبوس خواهند بود تا به منطقه جنگلی بلو برسند. یك ناحیه خوش آب و هوا كه روزها حداكثر درجه حرارتش به ۲۲ درجه می رسد كه در قیاس با هوای گرم و طاقت فرسای این روز های تهران شرایط فوق العاده ای برای تمرین كردن دارد.
كمپ بلو با سه زمین چمن اختصاصی، به غیر از استقلال یك تیم خارجی دیگر را نیز در خود جای خواهد داد كه به نظر می رسد اولین حریف تداركاتی آبی ها در تركیه نیز همین تیم باشد و این در شرایطی است كه با توجه به شروع لیگ حرفه ای تركیه، امكان بازی با تیم های سوپرلیگی این كشور وجود ندارد و مثل امارات كه پنجشنبه با تیم دسته دومی چولو اسپور بازی كرد، به هر حال باید در به در به دنبال یك تیم درجه یك برای رویارویی بگردد.
نظری سرپرست استقلال می گوید: «بله، نمی توانیم با تیم های خوب تركیه بازی كنیم اما در حال رایزنی هستیم تا با یكی دو تیم از عربستان و امارات كه در تركیه اردو زده اند، بازی كنیم.»
استقلال دقیقا یك هفته اجازه دارد تا برای هماهنگی بیشتر هشت ملی پوش اش را در اختیار داشته باشد. درست مثل خود قلعه نویی كه دو سه روزی بیشتر در تركیه باقی نخواهد ماند و زود به تهران برمی گردد. اردوی استقلال در تركیه حول و حوش سی میلیون تومان آب می خورد كه با توجه به سرویس و امكانات قابل قبولی كه طرف تركیه ای به باشگاه های ایرانی می دهد، انتخاب موجهی است.
به غیر از استقلال پیكان، صبا باتری، برق و مس كرمان نیز در تكاپوی سفر به تركیه هستند، تا كمپ های این كشور همسایه بر طبق رویه این چند ساله باز هم بیشترین حجم استقبال را به خود اختصاص دهد. اما فقط حیف كه در كنار تمرین خوب امكان بازی های دستگرمی خوب مهیا نیست.
منبع : روزنامه شرق